Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

z kondycją Pawła też nie jest chyba najlepiej.

Jest porównywalnie do Aleksa, w prawie nie gorzej. problemem Nastka jest nieumiejętnośc rozkładania siły w czasie walki, pospeich i goraczkowanie się. traci siły na ciagłe ataki, zamiast dac się przeciwnikowi zmęczyć. jest w sytuacji boksera, który od początku walki co chwila zadaje cios z zamiarem KO. a rywal broni się spokojnie i czeka, az się narwaniec zmeczy. nie sił zabrakło Nastkowi, tylko doświadczenia i opanowania.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Kondycję miał porównywalną z kondycją Aleksa. Wypompował go pospiech i gorączkowanie się w parterze, a nie brak kondycji. To tak samo jak w boksie: kto przy zdrowych zmysłach próbuje od pierwszych chwil zadawac ciosy nokautujące? najpierw trzeba rywala rozpakować, a potem dopiero technika kończąca! każdy chybiony atak to ogromny wydatek sił. a je trzeba umiejętnie rozkladać.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

z kondycją Pawła też nie jest chyba najlepiej.

Jest porównywalnie do Aleksa, w prawie nie gorzej. problemem Nastka jest nieumiejętnośc rozkładania siły w czasie walki, pospeich i goraczkowanie się. traci siły na ciagłe ataki, zamiast dac się przeciwnikowi zmęczyć. jest w sytuacji boksera, który od początku walki co chwila zadaje cios z zamiarem KO. a rywal broni się spokojnie i czeka, az się narwaniec zmeczy. nie sił zabrakło Nastkowi, tylko doświadczenia i opanowania.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

To tak samo jak w boksie: kto przy zdrowych zmysłach próbuje od pierwszych chwil zadawac ciosy nokautujące?


Brewster w walce z Gołotą? :D

Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

Jodan napisał:
To tak samo jak w boksie: kto przy zdrowych zmysłach próbuje od pierwszych chwil zadawac ciosy nokautujące?


Brewster w walce z Gołotą?

Sorry, nie mogłem się powstrzymać


to jest wyjatek potwierdzajacy regule o ktorej wspomnial Jodan. kazdy ciec wie ze golota to slow starter i jak z nim zaczac ostro (zanim adrenalina "kopnie"), to sie z samego strachu przewroci.
pozdro

ps. Jodan, nabijasz sobie statystyke takimi "echo - postami"? :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
nie. :) budonet dzisiaj mi chodził w kratke (przeciązenie serwera?) i nie zobaczyłem swojej drugiej spośród tych trzech wypowiedzi. wiec odtworzyłem ją z grubsza, a tym zcasem wyskoczyła ta niby stracona druga :evil:
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Moja mała teoria:
Paweł może i miał kondycję ale jak ważył mniej. Z jego ostatnich wypowiedzi wynika iż "przytył w mięśniach" do startowej wagi. Jeżeli weźmiemy pod uwagę iż zwiększenie masy mięśniowej spowodowało zwiększone zapotrzebowania na tlen tych mięśni i ich szybsze zakwaszenie to mamy przyczynę.
Nie twierdzę iż jest tak w przypadku wszystkich przypakowanych zawodników ale tak się dzieje jeżeli coś następuję relatywnie szybko. Podobnie jest ze zbijaniem wagi. Jeżeli zawodnik robi to tuż przed walką jest osłabiony.
Możemy wziąść Fedora- jest silny i szybki choć ma formalnie z 10kg nadwagi. Tłuszcz nie wymga zaopatrzenia w tlen więc będzie mógł walczyć bez zakwasów, drżenia mięśni dłużej niż posiadając te 10kg w mięśniach.
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
nie podobalo mi sie :/
mialam wrazenie, ze jeszcze nie ma duszenia, a pawel nastula juz klepie, prawdopodobnie z braku sil do podjecia dalszej walki :( :?
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

nie podobalo mi sie :/
mialam wrazenie, ze jeszcze nie ma duszenia, a pawel nastula juz klepie, prawdopodobnie z braku sil do podjecia dalszej walki :( :?


A jakbyś czytała od początku, tudzież oglądała dokładnie to zauważyła bys, że tam żadnego duszenia nie było-tylko dżwignia na kark!
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

nie podobalo mi sie :/
mialam wrazenie, ze jeszcze nie ma duszenia, a pawel nastula juz klepie, prawdopodobnie z braku sil do podjecia dalszej walki :( :?


A jakbyś czytała od początku, tudzież oglądała dokładnie to zauważyła bys, że tam żadnego duszenia nie było-tylko dżwignia na kark!
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

nie podobalo mi sie :/
mialam wrazenie, ze jeszcze nie ma duszenia, a pawel nastula juz klepie, prawdopodobnie z braku sil do podjecia dalszej walki :( :?


A jakbyś czytała od początku, tudzież oglądała dokładnie to zauważyła bys, że tam żadnego duszenia nie było-tylko dżwignia na kark!
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
I sory za ten potrójny post ale cos mi sie z Budo pierdoli od paru dni-503 Service Unavailable :?
  • 0

budo_oegnus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
O co wszystkim chodzi z ta dzwignia na kark ? Byliscie kiedys w takiej sytuacji kiedy ktos wam naciskal przedramieniem na szczeke ? Klepie sie szybciej niz przy duszeniu.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

O co wszystkim chodzi z ta dzwignia na kark ? Byliscie kiedys w takiej sytuacji kiedy ktos wam naciskal przedramieniem na szczeke ? Klepie sie szybciej niz przy duszeniu.


A czy ktos pisał że jest inaczej?Czytaj dokładnie!A co do mojego posta-ja tylko uswiadamiałem koleżanke-budowiczke o zaisniałej akcji(dxwignia, nie duszenie 8) )
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
ja byłem i wiem. jedno drugiego nie wyklucza. a koleżanka nawet walki porządnie nie obejrzała.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024