Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Ach szkoda!Bo walka naprawde dobra, ta blaszka mogła wejść!!!Na końcu Nastek troche odpuścił(kondycja?)!Ale z walki na walke coraz lepiej :D Jak to Aviator napisał:"do 3 razy stuka"!!!
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Gratulacje dla Pawła !!!
Rzeczywiście potwierdza się to co mówił o swojej stójce ... lepiej od Alekxa wypadł
Zabrakło kodycji w końcówce, ale Alex to spory gośc, bardzo silny, obaj byli mocno zmęczeni ... denerwuje się tylko, że tak mało zabrakło do wygranej ;)
Powodzenia następnym razem.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Jak to jest ze polakom zawsze malo brakuje a jednak przegrywaja ? :/ To jakies fatum :]

Ale gratulacje dla pawla sie naleza, oby nastepna walka byla juz wygrana :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
"Walczymy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze"
  • 0

budo_mireko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Paweł Nastula powinien trenować parter z najlepszymi to jest z brazylijczykami od początku mu to mówiłem ale on nie słuchał, gdy mu mówiłem czy potrafi wychodzić z dosiadu (to było przed walką z Minotauro)odpowiedział ze jest tak silny że nikt go nie dosiądzie dwa razy przegrał
przez brak umiejętności podstawowch w bjj(ucieczki z pozycji zagrożonych tj dosiad ) judo to nie mma . MMA Mój Sport Moje Życie M.Okninski valetudo.pl
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
>"Walczymy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze"

Tego nie można powiedzieć zważywszy iż to była druga walka Polaka w Pride. Gdyby walczyło kilku to można tak mówić...

Co do samej walki- znów siadła kondycja. Ale Alex był do pokonania...

Początek- Alex był dobrze przygotowany na zejście Pawła do nóg. Lewą pilnował dystansu a prawą hakiem trafił Pawła w szczękę.

Rozumiem iż Paweł chciał zchodzić do parteru ale mógł chociaż spróbować tak rzucić Alexa aby tamten spadł na plecy...
A tak w drugiej akcji ściąga do parteru Alexa.
Trudno się walczy z cięższym przeciwnikiem w parterze.
Fakt i jeden i drugi miał szczęście wyciagać ręce z technik kończących...
Tylko po co Paweł odwracał się i "oddawał plecy". Za pierwszym razem bez konsekwencji a za drugim, już Alex takiego prezentu już nie zmarnował...
mógł się bronić podobnie jak Alex w takiej samej stytuacji, ale widać miał już dosyć.
Czy to było duszenie- raczej dźwignia na łamanie kręgosłupa...


Tylko ta kondycjia...

Gdyby Paweł pokonał Alexa, to być może w kolejnej walce dostałby Fedora...
a to już by było mission imposible.
Widać iż Fedor w każdym elemencie jest od swojego brata o wiele leprzy.
Lepiej nie alalizować przebiegu tej walki z Fedorem zamiast Alexa bo pierwsze akcjie byłyby decydujące.

Bravo Nastek, rozwijasz się!
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)

>
Tylko po co Paweł odwracał się i "oddawał plecy". Za pierwszym razem bez konsekwencji a za drugim, już Alex takiego prezentu już nie zmarnował...
mógł się bronić podobnie jak Alex w takiej samej stytuacji, ale widać miał już dosyć.
Czy to było duszenie- raczej dźwignia na łamanie kręgosłupa...


Chyba to byl cross-face niz duszenie faktycznie i tez nie rozumiem dlaczego Pawel tyle razy odwracal sie plecami. Ogolnie walka bardzo emocjonujaca i Pawel mial duze szanse wygrac. Niestety nie wygral, wydaje mi sie , ze oprocz slabej kondycji przyjal zbyt duzo uderzen na glowe i to sie wszystko zlozylo na to, ze w okolicach szostej minuty po prostu zaczal odplywac. To "duszenie" na koniec to byla chyba juz tylko formalnosc. Rosjanin tez wysiadal kondycyjnie, a ja bylem tak podekscytowany walka, ze jak sie skonczyla nie moglem uwierzyc, ze walczyli az 9 minut! Pawel zaskoczyl mnie, ze poprawnie sobie radzil w stojce, choc drzalem jak widzialem te wymiany bokserskie, bo jego ciosy napewno nie byly silne, a rosjanin naszemu niestety na poczatku zadal mocny prawy sierpowy. Jednak Nastula pieknie obchodzil pod strzalami Aleksandra i obalenia byly niczego sobie, szczegolnie jeden, chyba ostatni take-down rodem z judo. To bylo cos! Zdecydowanie zabraklo technik konczacych. Balacha, ktora prawie mial - stracil i mogl tez raz, jak mial A. pod soba, pokusic sie o mata leo, nawet nie sprobowal. Taktycznie walke rozgrywal dobrze, chcial przetrzymac ja jak najdluzej w parterze, bo rosjanin nigdy nie walczyl w pelnym regulaminowym czasie, niestety ku mojemu zdziwieniu parter nie szedl mu dobrze i przyjal bardzo duzo ciosow, a chyba najgorsze co sie zdarzylo to przy probie balachy rosjanin broniac sie sprzedal naszemu (co bylo bardzo z jego strony rozsadne) kilka mocnych kopniec w glowe i to byl wedlug mnie koniec walki i blad PAwla, ze sobie na to pozwolil, ale ciekaw jestem co powie na ten temat sam zainteresowany. Ogolnie widze przed Pawlem przyszlosc, to czego najbardziej potrzebuje do doswiadczenia i chyba paradoksalnie nie nauki technik uderzanych , ale grapplingu...i wiecej... okrucienstwa ;-)
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Pamietajcie ze kazdy kto siedzi w foteliku i popija piwko moze powiedziec:
"uuuueeee cienizna. Paweł źle poszedł na brzuch i nie trenuje z brazyliczykami i wogole przegrał przez brak podstaw w bjj"

To co pisze Mirek Okniński jest słuszne. Trzeba ćwiczyć u najlepszych! Ale nie zapominajmy Mirku, że to jest walka i tu nie ma czasu na myślenie. Tu dochodzi stres, tłum, flesze i zmęczenie. Sam wiesz jak ciężko się jest kulać na macie a co dopiero w największym turnieju na swiecie.

Paweł robi postepy. Ma warunki fizyczne i ma wg mnie szanse coś tam zwojować. Musi ćwiczyć dużo parteru i uważać na ciosy w stójce bo parę razy był naprawdę blisko by dostał nieźle.

Tak czy siak należy mu się szacunek i uznanie. Większość z nas wymiękła by już wchodząc na ring :)

Noworocznie pozdrawiam
  • 0

budo_vmx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
szkoda przegranej... faktycznie to nie było duszenie pewnie miało byc, ale wyszła dziwignia jak na skrecenie karku :? a odwracanie sie plecami gdy jest w dosiadzie to chyba wniosek z poprzedniej walki, jeżeli Alex by utrzymał pozycje i zaczoł trafiać ( a ma mocniejsze ciosy niz Minotauro) to jasne że po walce. Widać ze sie spinał na poczatku walki a szczególnie po tym lewym sierpowym, którego poprzedził podbródkowy co zachwiało nim, to i walka w parterzeniezle zmeczyło go. Przez to widzielismy bardzo wolne ruchy przy próbach trafienia w głowe. Dziwi mnie troche, ze nie było zadnego zabrania nogi i może jakiejś dzwigni miał kilka dogodnych sytuacji po ucieczce Alexa z balchy i po nieudanej kimurze... w nastepnej walce musi byc lepiej :!:
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
dobrze walczył następnym razem wygra :) ale wg. mnie śmiesznie wyglądało to "kopnięcie" na początku walki, jak by na siłe chciał kopnąć ruska
pzdr 8) gratuleiszyn że walczył i wypije za że następnym razem zwycięży
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Z tego kopniecia wyniklo to ze uderzył kolanem w żebro i to nie zbyt mocno.
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Ja nie rozumiem czemu nie dosiadl go od plecow Nastula, jest to podstawa w judo, po rzucie siada sie na plecy przeciwnika zapina nogi i duszenie badz przechodzenie do trzymania albo dzwigni - tym bardziej ze tu mozna normalnie sobie glowe przeciwnika odchylic(w judo nie).Wydaje mi sie ze Nastula za bardzo chce i za szybko chce konczyc walke i nie dopina tych technik w koncowych( z Mino gilotyna tu te balachy).
A tak wogle jestem pod wrazeniem, ladnie Nastula trzymal dystans , Aleksander nie mial okazji wejsc nawet w swoja mlocke zbytnio.A co do tych przejsc na brzuch to wydaje mi sie ze dobrze mu krzyczeli, chodzilo im zeby przeszedl na brzuch i dalej z tej pozycji uciekal, glownie zeby sie ruszal i nie stal w miejscu, popelnil duzy blad zostawiajac szyje,ale mi sie tez wydaje ze nie bylo to duszenie tylko dzwignia na kregoslup(mogl mu skrecic kark).Gratuulacje.
  • 0

budo_homid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
skad sciagnac walke??
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
szkoda.nie ma co gadac, ze prawie wygral, albo ladnie przegral, bo to sa bzdury. przegral po raz drugi. jak mu wyslali matsui do polski to juz sie troche zaniepokoilem, bo od matsui to sie tylko "ladnych porazek" moze nauczyc.
nie wydaje mi sie, zeby nastula mial problem z kondycja. on ma problem z konserwacja energii i rozlozeniem sil w czasie walki, a tego moze sie nauczyc od dobrego trenera lub sparringpartnerow w jakims przyzwoitym dojo. czy bedzie chcial sie rozsatac ze swoim zyciem (rodzina,biznesem itd) np. na pol roku i trenowac w takada albo gdzies w brazylii? watpie. jezeli mu nie dadza kogos z nizszej polki mma, to skonczy sie ta przygoda zainkasowaniem duzej kasy za piec porazek.
co do samej walki to g&p wyszedl cienko. nastula nie potrafil uderzyc aleksa na ziemi, a szkoda, bo ten sie dosyc niemrawo bronil. klincz i obalenia swietne (aleks duzo wiekszy i mocno stal na nogach), ale potem w parterze porazka. po co ciagnal ta balache prawie "w locie"? zle mu bylo na plecach aleksa? temu drugiemu sie tak nie spieszylo do zejscia z plecow nastuli jak juz sie tam znalazl i efekt koncowy widzielismy. nie rozumiem rowniez tego "odpuszczania" kiedy aleks dochodzil do dosiadu. sam sie dosyc szybko nauczylem, ze jakbys nie byl zmeczony, to utrzymaj chociaz half guard. gdzies tam zawsze te resztki energii zostaja zeby sie pokulac, a jak przeciwnik dojdzie do dosiadu to kaplica. tego co mu krzyczeli z naroznika, to nawet nie skomentuje, bo i po co.
pisze to wszystko bo jednak jestem wkurzony tym wynikiem. duzy szacunek dla Pawla Nastuli za umiejetnosci i serce do walki. uwarzam, ze jest lepszym zawodnikiem od aleksandra i przegral, bo nie potrafil wykorzystac w pelni atrybutow ktore posiada. czyli tak po polsku przegral.
pozdro
  • 0

budo_rav
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Hm...Kondycja, kondycja i braki dobrych sparringpartnerów/trenerów.
Dopóki tego Pan Nastula nie zmieni - będzie przegrywał.
Alexa miał przynajmniej dwa razy do wykończenia.
Szkoda, szkoda bardzo szkoda.
Duże postępy, ale jeszcze za mało :(
  • 0

budo_hermann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Mi sie wydaje ze nie chodzi o kondycje a o styl Pawla - zbyt silowo walczy w parterze. To moze sie sprawdzac w walce z kims kto ma podobne warunki fizyczne jak on ale nie z gosciem ciezszym o 10kg (czy wiecej).
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
bylo bardzo blisko, ale szacune ktrzeba tez oddac Alexowi, ktory poradzil sobie dobrze.
Musze przyznac ze zobaczylem jedna bardzo fajna rzecz w jego wykonaniu - sprzedal kolanko na szczeke bedac na plecach i majac nastule w otwartej gardzie - cos ciekawego i pierwszy raz przeze mnie widzianego.
No i jak dla mnie zabraklo uderzen, a ilosc tych trafionych kopniec przy probie wyciagniecia balachy byla dewastujaca doprawdy..
ciekawe co sadza za granica o postawie Pawla, czy mysla podobnie jak my czy to tylko nasz wrodzony patriotyzm :>
b.
  • 0

budo_zly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
pawel bardzo dobrze wlaczyl tylko ze nie dazy do skonczenia walki.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
Walka bardzo fajna... Jak Nastula w stojce byl za Aleksandrem to myslalem, ze zwariuje... Ogolnie rzuty niesamowite. Jak byl za plecami w parterze... Myslalem, ze to juz koniec. Masa emocji, walka lepsza ze strony Pawla... Zabraklo naprawde odrobine...
Co do przechodzeina za plecy to chyba tez jest nawyk Judokow, to uciekanie w 'zolwia'... Czy dobrze? Nie mnie oceniac i klocic sie z Nastula i jego szkoleniowcami, skonczylo sie pechowo.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka Pawla - komentarze (spoiler delikatny)
To raczej duszenie nie bylo a tzw. neck crank, czyli skrecanie karku...
Clinch ok. Stojka - mogloby byc duzo lepiej. Pan Pawel powinien wziac przyklad z Quintona Jacksona i nauczyc sie operowania garda Crazy Monkey. Quinton bardzo zaskoczyl tym Vanderleia Silve, ktoremu nie wchodzila zadna kombinacja reczna i o malo co sobie nadgarstkow nie polamal. Takze ta garda pomoglaby bezpieczniej skracac dystans, bo to skracanie obecne jest bardzo ryzykowne...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024