Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

tak być może mam takie problemy. jednak tych przypadków zgadzania się i/lub niedosrywania nie widzę.


Ty Ignat tobie chyba jak zwykle chodzi o ciebie samego co przyznaj sie :wink: :?: chodzi ci o to ze sie z toba nie zgadzalem oczywiscie :lol:


bo wystarczy wejsc na temat zalozony przez Piotra na temat ich walk i zobaczyc co tam napisalem ale rozumiem ze to dla ciebie juz za trudne 8)
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
Nie kłóccie sie już. Może się mylę, ale chyba to jest off topic? :wink: :lol:
fakt faktem ludzie zajmujący się wushu są lekko dyskryminowani tutaj przez niektórych, i nie mówię tutaj o Tomaszu(! :P )
pozdro!

piece :peace:
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
:-) W necie są już klipy z mistrzostw. Niestety nie ma (jeszcze?) polaków.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

fakt faktem ludzie zajmujący się wushu są lekko dyskryminowani tutaj przez niektórych, i nie mówię tutaj o Tomaszu(! :P )


Nie zauważyłem, żeby byli dyskryminowani. Nikt im nigdy nie powiedział niczego w stylu: "spadajcie, bo robicie sportowe wushu". Co najwyżej: "gdy wypowiadacie się o tradycyjnym kung-fu, to nie bardzo wiecie o czym mówicie, bo nie poznaliście tego co nazywamy tradycyjnym kung-fu", albo "o.k. róbcie sportowe wushu, jeśli wam to odpowiada, ale nas to akurat nie pociąga". To ma być dyskryminacja?
My robimy swoje, oni robią swoje, niektórzy próbują robić i to i to. Wszystko jest o.k. dopóki każdy mówi o tym na czym się zna, a nie poucza innych akurat na temat tego na czym ci inni się znają.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
wiele osób robiących sportowe wushu zaczynało od tradycyjnego kung fu, część dalej to trenuje, lub choćby miała z tym styczność. :wink:
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
nie wiem jak inni, bo mówię za siebie, ale ja nie chciałabym sie odcinać zupełnie od korzeni stylu

piece :peace:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
A ja miałem styczność np. z judo, aikido, shotokanem i kyokushinem, ale wcale nie twierdzę, że się na tym znam.
Kto niby z naszych przedstawicieli sportowego wushu dobrze poznał jakiś tradycyjny system?
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
dacheng, z diskryminacja to ja sie zgodze ze tutaj jest jesli idzie o sport. zazwyczaj wiekszosc wypowiedzi nie jest w stylu zebysmy sei nie wypowiadali an ten temat tylko bardziej ze sport to jest balet i zebysmy sie nie wtracali bo nie mamy pojecia o wushu a sport w ogole nie pwoinien sie tak anzywac (czyli wushu) tylko jakos inaczej.
jiamin powiedziala ze nei chce sie odciac od korzeni stylu - sport jest bardzo powiazany z tradycja (co juz z tomkiem i piotrkiem mialem przyjemnosc obgadac i mize uda mi sei to przedstawic na zlocie).
a co do tego czy ktos z nas poznal dobrze jakis styl tradycyjny... a czy ktos z was poznal dobrze sport? tak zeby naprawde wypowiadac sie ze jest taki beznadziejny?
pozdrawiam cieplo
jedrek
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

dacheng, z diskryminacja to ja sie zgodze ze tutaj jest jesli idzie o sport. zazwyczaj wiekszosc wypowiedzi nie jest w stylu zebysmy sei nie wypowiadali an ten temat tylko bardziej ze sport to jest balet i zebysmy sie nie wtracali bo nie mamy pojecia o wushu a sport w ogole nie pwoinien sie tak anzywac (czyli wushu) tylko jakos inaczej.


Nikt tutaj, o ile pamiętam, nie mówił, że sportowe wushu nie ma prawa do nazwy wushu.
A jeśli chodzi o słowo balet, to nie wiem czy to faktycznie taki powód do obrazy. Co złego jest w balecie?

Poza tym jeśli o mnie chodzi, ale także przynajmniej niektórych innych wypowiadających się, to użycie słowa balet często dotyczyło raczej tych, którzy twierdzą, że robią tradycyjne kung-fu/wushu, ale faktycznie sprowadza się to do pustych (w sensie oderwanych od metodyki treningu walki) form. Czyli tych którzy systemy tradycyjne poznali co najwyżej powierzchownie, nie mając o nich większego pojęcia, nie rozumiejąc jak te metody treningowe odnoszą się do walki, ponieważ nie rozumieją, nie ma to prawa być skuteczne, stąd określenie balet. Czyli sytuacja, gdy ktoś nie uprawia pełnego systemu, wykorzystując w pełni tkwiące w nim możliwości do rozwijania umiejętności walki, a uczy się na przykład wybranych form z tradycyjnych systemów, by prezentować je na zawodach form. Co złego, jeśli coś takiego nazwę baletem?

Trening form sportowego wushu z założenia nie jest podporządkowany efektywnemu doskonaleniu umiejętności walki, stąd często pada słowo balet. No i co z tego? To tylko stwierdzenie, że ci, którzy uprawiają niektóre tradycyjne systemy i dobrze je poznali, widzą większe podobieństwo sportowego wushu do baletu, niż do tego co robią. Tak to widzą. Widzą, że jest to tak odległe od tego co robią. I tyle. To nie jest żadna dyskryminacja. Tylko staranie się, żeby róznice nie były przeoczone, żeby róznych rzeczy z sobą nie mylono.

jiamin powiedziala ze nei chce sie odciac od korzeni stylu - sport jest bardzo powiazany z tradycja (co juz z tomkiem i piotrkiem mialem przyjemnosc obgadac i mize uda mi sei to przedstawic na zlocie).


Bardzo dobrze.

a co do tego czy ktos z nas poznal dobrze jakis styl tradycyjny... a czy ktos z was poznal dobrze sport? tak zeby naprawde wypowiadac sie ze jest taki beznadziejny?


Nie poznałem dobrze sportowego wushu. I jeśli wypowiadam się na jego temat, to w skromnym zakresie, na ile bardzo minimalnie się w tym orientuję (przynajmniej dopóki mowa o taijiquan, wiem odrobinę i o standaryzowanym i o przekazach tradycyjnych, a o innych elementach sportowego wushu z reguły się nie wypowiadam). Nie mówiłem nigdy, że jest beznadziejne. Tyle, że zawsze zwracam uwagę, by dostrzegać różnice, by nie szukać w wushu sportowym, i standaryzowanych wersjach systemów tradycyjnych tego co latwiej znaleźć w bardziej "ludowych" przekazach, a w tych drugich tego co łatwiej znaleźć w sporcie. Problem jest wtedy, gdy zamiast starać się zobaczyć różnice, padają teksty typu: "a bo my też robimy to samo". A bo autobus i rower są pojazdami, więc są tym samym :D
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

zebysmy sie nie wtracali bo nie mamy pojecia o wushu


Bo to zwykle jest, gdy akurat ktoś z tradycyjnych coś powie, a wy nie chwytacie o czym mowa i mówicie o czymś zupełnie innym :D No to trudno się dziwić :D
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
Stąd też potrzeba odrębności.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
i ja sie tu z Dachegiem w 100% zgadzam, nie umialbym tego lepiej napisac :!:
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

Poza tym jeśli o mnie chodzi, ale także przynajmniej niektórych innych wypowiadających się, to użycie słowa balet często dotyczyło raczej tych, którzy twierdzą, że robią tradycyjne kung-fu/wushu, ale faktycznie sprowadza się to do pustych (w sensie oderwanych od metodyki treningu walki) form. Czyli tych którzy systemy tradycyjne poznali co najwyżej powierzchownie, nie mając o nich większego pojęcia, nie rozumiejąc jak te metody treningowe odnoszą się do walki, ponieważ nie rozumieją, nie ma to prawa być skuteczne, stąd określenie balet. Czyli sytuacja, gdy ktoś nie uprawia pełnego systemu, wykorzystując w pełni tkwiące w nim możliwości do rozwijania umiejętności walki, a uczy się na przykład wybranych form z tradycyjnych systemów, by prezentować je na zawodach form. Co złego, jeśli coś takiego nazwę baletem?

Trening form sportowego wushu z założenia nie jest podporządkowany efektywnemu doskonaleniu umiejętności walki, stąd często pada słowo balet. No i co z tego? To tylko stwierdzenie, że ci, którzy uprawiają niektóre tradycyjne systemy i dobrze je poznali, widzą większe podobieństwo sportowego wushu do baletu, niż do tego co robią. Tak to widzą. Widzą, że jest to tak odległe od tego co robią. I tyle. To nie jest żadna dyskryminacja. Tylko staranie się, żeby róznice nie były przeoczone, żeby róznych rzeczy z sobą nie mylono.

nie trzeba rozumieć żeby posiąść umiejętności walki. Czytałam gdzieś czy słyszałam opowieści w stylu uczeń poszedł do mistrza a ten przez rok kazałmu uderzać ręką w wodę w wiadrze,czy coś w tym stylu, a uczeń nie rozumiał po co, dopiero potem zrozumiał...
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
o ile wiem, słowo "kung fu" = "energia i czas", lub: "wspaniała umiejętność",jeśli poświęcamy energię i czas to jest to kungfu, choćby inni nazywali to jak chcą.
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
a co do walki, jeśli ktoś wykonuje kopnięcie tak silne,że zawiesza się w powietrzu jakby nie było grawitacji, to nie mowcie, ze byłoby nieskuteczne w walce ja nie chciałabym sie spotkać ze swoim kopnięciem
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
jiamin... :nie: :nie: :nie: :nie: :nie:

to już przestaje być nawet śmieszne... dacheng na spokojnie i dokładnie opisuje co i jak, a Ty znowu jakieś... ręce opadają :roll:
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
dacheng. oczywiscie ze sie z Toba zgadzam jak najbardziej ze wiekszosc ludzi ktorzy pisza o tradycji a cwicza sport nie am zadnego pojecia o tym co pisze. mysle ze nie am co ciagnac tego tematu bo zaraz rozwinie sie kolejna dyskusja na temat co to sport a co to tradycja itd itd (jedna wielka klutnia:( ) mzoe uda nam sie porozmawiac na zlocie a potem to opisac na forum dla tych co nie byli zeby to raz an zawsze skonczyc.
sport sie czuje pokrzywdzony bo nikt z nich nie zacza zadnego tematu a jak pisza w innych tematach to nie wiedza o czym a tradycja sei z nich troche smieje co ich jeszcze bardziej denerwuje:/ no szkoda ze nikt w polsce nie ma mozliwosci pocwiczyc prawdziwego sportu wiec nie moze tez na jego temat sie pelnie wypowiedizec.
jiamin chcialbym zobaczyc Twoje kopniecie (czy mowisz o tornadzie czy jakim skoku?)
pozdrawiam
jedrek
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

jiamin... :nie: :nie: :nie: :nie: :nie:

to już przestaje być nawet śmieszne... dacheng na spokojnie i dokładnie opisuje co i jak, a Ty znowu jakieś... ręce opadają :roll:

??? :o Przecież nie kłamię. :) A co do odrębności zgadzam się z Dachengiem, zresztą on się najmniej czepia "sportowców".wIĘCEJ TOLERANCJI.

PEACE
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
Jiamin :

Tolerancji ??? Tutaj ludzie są naprawdę tolerancyjni. Niektórzy z pisujących na tym forum pewnie dłużej ćwiczą niż Ty żyjesz, więc raczej napewno wiedzą znacznie lepiej o czym piszą. A dlaczego mają (mamy, mam) być tolerancyjni dla tych którzy nie potrafią zrozumieć tego co oni napisali ? A dlaczego nie rozumieją ? Bo nie mają pojęcia o czym jest mowa. A dlaczego ? Bo nie ćwiczą kung-fu na tyle długo by to zrozumieć, ba... często wogóle nie ćwiczą kung-fu :)
Dacheng napisał że to iż ćwiczył kilka różnych styli (nie tylko zresztą on) nie upoważnia go do tego aby się "wymądrzać" na ich tematy. Zresztą poszukaj np. na forum karate i sprawdź... bo może nas "kituje" i na codzień tam jednak swoje mądrości na temat karate "wciska".
Ty "otarłaś" się o modliszkę, więc nie wydaje Ci się że jednak nie masz pojęcia o kung-fu (tradycyjnym) ? Może i znasz się na Wushu, ale o kung-fu nie masz bladego pojęcia...
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
nie mam bladego pojęcia o modliszce! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024