Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_xiwangmu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
W dniach 8-15 grudnia w Hanoi odbyły sie 8 Mistrzostwa Świata Wushu. Była tam równiez ekipa polska: 8 osób w konkurencji taolu i 3 w sandzie. występy mozemy zaliczyc do udanych. Kadra Polski zaprezentowała wushu na wysokim, jak na warunki Polskie, poziomie. szczegołowe wyniki beda dostepne na stronach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

W dniach 8-15 grudnia w Hanoi odbyły sie 8 Mistrzostwa Świata Wushu. Była tam równiez ekipa polska: 8 osób w konkurencji taolu i 3 w sandzie. występy mozemy zaliczyc do udanych. Kadra Polski zaprezentowała wushu na wysokim, jak na warunki Polskie, poziomie. szczegołowe wyniki beda dostepne na stronach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


jak na polskie warunki :wink: czyli polskim dla malo rozgarnietych: nic nie zdobyli :lol: :!:
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
WIELKIE GRATULACJE!!!
nastepnym razem bedzie jeszcze lepiej!
pozdro
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
tomku jak mielismy cos zdobyc?? sam wiesz jak to jest czy widziales kogos w naszej reprezentacji ze skosnymi oczyma? nawet chinczycy przyznali mi racje - sami mi to powiedizeli ze nei ma szans na miejsca medalowe ktos bialy... trudno sie mowi i startuje sie dla siebie a nei dla medali... ja co prawda znow jade do chin i clay czas licze na chociaz pierwsza szostke kiedys tam;) narazie jest jako tako:) pogadamy w lutym w pekinie:) bo tak to nei am co pisac...
dzieki tomku za nocleg wprzed zawodami i bardzo milo spedzony czas z Toba:) pozdrawiam Cie abrdzo serdecznie i wesolych swiat:)
jedrek
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
tia...................... poklon przynajmniej szacunek za próbę :) w końcu jak na totalnych amatorów to jest naprawdę sukces :wink:
nie odbierajcie tego źle..według mnie i tak osiągneliście sukces!!!!!! biorąc pod uwagę fakt że inne reprezentaje były wpełni profesjonalnie przygotowane do zawodów!!!!
Szacunek dla Was i dla Waszej pracy :)
I wszystkiego dobrego w następnych występach :peace:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

tomku jak mielismy cos zdobyc?? sam wiesz jak to jest czy widziales kogos w naszej reprezentacji ze skosnymi oczyma? nawet chinczycy przyznali mi racje - sami mi to powiedizeli ze nei ma szans na miejsca medalowe ktos bialy... trudno sie mowi i startuje sie dla siebie a nei dla medali... ja co prawda znow jade do chin i clay czas licze na chociaz pierwsza szostke kiedys tam;) narazie jest jako tako:) pogadamy w lutym w pekinie:)


Jedrus ale mnie chodzi tylko o ta propagande sukcesu ktora mimo ewidetnych brakow tych sukcesow usiluje sie jednak uprawiac :lol:

zreszta do walk sanda skosnie oczy potrzebne nie sa co Hubert kiedys udowadnial bez najmniejszego problemu :wink:

a w ogole to wydaje mi sie ze rosjanie skosni nie sa a osiagniecia w sportowym wushu maja

do zobaczenia w Pekinie, pozdrawiam
tomek
  • 0

budo_xiwangmu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
Nie no. wiedziałam ze tak bedzie. to nie sa żadne przechwałki i propaganda sukcesu (nie wiem skad Ci to się ubzdurało) tylko po prostu informacja dla wszystkich forumowiczów,ze coz sie jednak dzieje w polskim wushu. Dość ciekawa informacja.To chyba dobry dział na zamieszczenie takiej info?
gdy polacy z bjj wrocili z mundialu, tez bez medali, wszyscy na forum im gratulowali ale tu chyba nie ma szans.
Uwazam ze 15 miejsce Artura Niedzwieckiego, 10 i 12 Ani Kolarskiej, 20 i 21 moje, 23 Jedrka i kilka w pierwszej światowej 30tce to jest dla nas sukces.
i nie rozumiem sarkazmu z Twojej strony Tomku. chyba sam dobrze wiesz jakie mamy warunki treningowe, jak w takim razie mamy osiagac wyniki na poziomie światowym?. nie bylo Cię z nami, nie widziałes i nie wiesz jak ćwicza w innych krajach. nawet Liban (prawde mówiac nie wiedziałam nawet ze ćwiczya tam wushu) ma trenera chińczyka. wiekszosc ekip jeździ na szkolenia do instytutów wushu w Chinach, maja profesjonalne, sportowe treningi, dywan do ciągłej dyspozycji... my ćwiczymy praktycznie sami, jak inne ekipy dowiadywały się ze uczymy się z filmików to nie mogły w to uwierzyć. dziwili się, bo naprawde zaprezentowaliśmy sie dobrze.
a co do Rosjan, to na tych zawodach nie poszło im za dobrze. Daria Tarasowa, pretendentka do wysokich miejsc, nabawiła się kontuzji na treningu przed występami. I nie ma co powoływac się na Rosjan, bo ich system treningowy jest porównywalny z tym w Chińskich instytutach (codzienne kilkugodzunne traningi, kadra instruktorska), zreszta nie tylko system tren.wushu, kazdy zna metody treningowe Rosjan... Kilka razy w roku maja szkolenia w Chinach... bez porównania...
to nie kwestia bycia 'skośnym' czy nie, ale kwestia treningu.
Ponownie pierwsza dziesiatka to azjaci- Chiny, Malezja, Japonia, Hongkong, Wietnam,Filipiny... Ale także USA, Kanada (oczywiście tez Azjaci, którzy stanowili 90% kadry), Holandia (Bao)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
Ja tam przyłącze się do gratulacji bo to co osiągneliście to tylko dzięki swojej ciężkiej pracy. A malkontentami na tym forum którzy wszystko krytykują nie ma co się przejmować. Jędrek czekamy na to zapowiedziane piwo.

MW
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
tomku. wiem ze do sandy nie trzeba skosnych oczu ale jka jednemu z naszych reprezentantow pokazalem teraz najczesciej uzywany zut w sandzie i okazalo sei ze pierwszy raz o czyms takim slyszy... tomku polska sanda ma sie nijak do tego co w pekinie czy w ogole w chinach - wiesz jak teraz sportowa sanda wyglada:/
co do form... chyba nei ma o czym pisac bo po co w kolko o to samo sie klucic Ty tomku i pare osob z modluiszki wiesz ze sport teraz jest tragiczny ale wciaz sa szkoly ktore mimo niewiary ze strony polskich tradycjonalistow, lalcza tradycje ze sportem i nawet pokazuja zastosowanie;) ale o tym to rozmawialismy u Ciebie wiec nei am co pisac bo i tak nikogo sie nie przekona:)
na pifffko to z checia moze anwet przed nowym rokiem jak ebdize czas:)
pozdrawiam cieplo
jedrek
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

warunki treningowe, jak w takim razie mamy osiagac wyniki na poziomie światowym?. nie bylo Cię z nami, nie widziałes i nie wiesz jak ćwicza w innych krajach. nawet Liban (prawde mówiac nie wiedziałam nawet ze ćwiczya tam wushu) ma trenera chińczyka. wiekszosc ekip jeździ na szkolenia do instytutów wushu w Chinach, maja profesjonalne, sportowe treningi, dywan do ciągłej dyspozycji...


a kto broni polskiemu zwiazkowi zatrudnic trenera Chinczyka???? pozatrudniali sami siebie i macie teraz co macie :!:

tak to przedstawiasz jakby specjalnie Wam nie dali trenera Chinczyka a wszyscy maja :lol:
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
nie oszukujmy sie moze i maja chinskich trenerow ale tak ajk francjia - maja pozom bardzo wysoki ale ich trenerka uczy tylko stylu weza :lol: w koreii tak jak rozmawialem z chlopakami to kazdy z kadry cwiczy sam a poza tym jeszcze prowadza szkoly i maja malo czasu, wlochy tak samo itd itd mysle ze to nie koniecznie o warunki do cwiczyen chodzi... ale to nei na net;)
tomku nie zlosc sie tak strawsznie:) torche spokojniej przed swietami chociaz... juz tyle przegadalismy o sporcie ze naprawde mysle ze masz wyrobine zdanie i o zawodnikach i o samym sporcie:)
pozdrawiam cieplo
jedrek
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

tomku. wiem ze do sandy nie trzeba skosnych oczu ale jka jednemu z naszych reprezentantow pokazalem teraz najczesciej uzywany zut w sandzie i okazalo sei ze pierwszy raz o czyms takim slyszy... tomku polska sanda ma sie nijak do tego co w pekinie czy w ogole w chinach - wiesz jak teraz sportowa sanda wyglada:/


Jedrus ja to wiem Ty wiesz i podejzewam ze znacznie wiecej osob wie tylko problem jest jak zwykle w czyms innym ... jak ktos pisze:

Kadra Polski zaprezentowała wushu na wysokim, jak na warunki Polskie


to jest dla mnie juz propaganda sukcesu, cos co sie uczy na marketingu jako wlasciwe podawanie niewygodnych informacji, tudziez rozgrzesznie samego siebie, bo mamy wyski poziom jak na Polske, tylko to jest udowodnione naukowo ze w taki sposob czlowiek siada na laurach bo ma wszak wysoki poziom (jak na polske) i tego glownie brakuje podejscia dozenia do poscigu za swiatowa czolowka, Ty wiesz o co mi chodzi bo jako jedyny zdecydowales sie opuscic cieple pielesze i pozycje bycia super w Polsce i uczysz sie w mrozie i chlodzie ze osiagnac ten swiatowy poziom i ja w Ciebie wierze :!: :!: :!:
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
no i tu musze Ci przyznac racje - tu rzeczywiscie chodzi o podejscie i samo zrozumienie wushu co jest bardzo trudne:/ ale mzoe kiedys w polsce sie to uda:)
dzieki za wiare we mnie - postaram sie nei zawiesc:)
pozdrawiam
jedrek
  • 0

budo_xiwangmu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
"to jest dla mnie juz propaganda sukcesu, cos co sie uczy na marketingu jako wlasciwe podawanie niewygodnych informacji, tudziez rozgrzesznie samego siebie, bo mamy wyski poziom jak na Polske, tylko to jest udowodnione naukowo ze w taki sposob czlowiek siada na laurach bo ma wszak wysoki poziom (jak na polske) i tego glownie brakuje podejscia dozenia do poscigu za swiatowa czolowka,"

jeżeli tak to odbierasz to trudno, nie o to mi chodziło. chciałam tylko zaznaczyć, ze mimo,że nie zdobyliśmy medali (co jest nie dziwne i raczej nikt sie nie spodziewał) to zaprezentowaliśmy się dobrze. tzn. "niezrobiliśmy wiochy" i nie musimy sie występów wstydzic. Przykro mi ze uważasz ze nie chcemy 'dążyc do pościgu za światowa czołówka' bo wszyscy, którzy pojechali na mistrzostwa mają OGROMNA chęć i pewnie tylko dzięki temu osiagneli taki poziom jaki pokazali i pewnie dlatego od tylu lat ćwicza SAMI w takich warunkach jakie sa(a i tak sa lepsze niz np.poczatki Jedrka, Ignata i innych.
ja ćwicze sport dopiero 9 mscy wiec to dopiero początek drogi. Wywodze sie z modliszki,jestem uczennica Marka Piechotki.
I wiedz ze gdybym znalazła środki finansowe na trening w Chinach to juz by mnie tu nie było. moze kiedyś...
  • 0

budo_xiwangmu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
I co? moze wogóle mamy sie wstydzić i nie przyznawac ze ćwiczymy i startujemy na tak waznych zawodach? Wiedziałam,ze skończy się tym, ze szanowny pan Moderator zmiesza nas z błotem... ekstra! niech żyje brać wushu!
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu

I co? moze wogóle mamy sie wstydzić i nie przyznawac ze ćwiczymy i startujemy na tak waznych zawodach? Wiedziałam,ze skończy się tym, ze szanowny pan Moderator zmiesza nas z błotem... ekstra! niech żyje brać wushu!


wiesz widze ze nic nie rozumiesz z tego co Ci usiluje powiedziec, spytaj sie Jedrka nastepnym razem jak go zobaczysz to on Ci wytlumaczy :wink: tak przy okazji to nie jestem brac wushu 8) :!:

widzisz w Chinach jest pelno ludzi ktorzy ucza sie tutaj wushu sportowego na stypendiach ze swoich krajow i zapytaj sie moze w Polskim Zwiazku Wu Shu dlaczego ONI NIE CHCA Cie do Chin wyslac.... :twisted:
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
hej hej prosze nie kloccie sei przed swietami. co do postow tomka to nie mam zadnych zastrzezen i nie wydaje mi ise ze miesza sport z blotem... co wiecej na "obrone" polskich zawodnikow mosze powiedziec ze w porownaniu z innymi latami wypadli calkiem niezle:). ale taka bardziej szczegolowa rozmowa na ten temat to chyba nie przez internet:).
pozdrawiam cieplo
jedrek
  • 0

budo_xiwangmu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
Ok. Peace :peace:
Wiem o co chodziło z propaganda sukcesu, ale ni jak to nie pasuje do tego co ja chciałam wyrazic. Ty tez mnie nie rozumiesz. jak dla nas to naprawde był sukces, samo pojawienie sie na takich zawodach i mozliwosc walki z najlepszymi. no i nie bylismy ostatni:)
Mowiac brac wushu chodziło mi o ludzi ćwiczacych kungfu- wushu, głównie tych wypowiadajacych sie na forum. nie ma zgody, jest duzo sporów 'kto lepszy'. Z Jedrkiem juz gadałam o Tobie, i nie tylko z Jedrkiem. ciesze się ze trafiłeś na dobrego nauczyciela i moge Ci tylko zazdrościc ze jesteś w Chinach. Nie ma we mnie grama złości do Ciebie czy kogo kolwiek innego i dlatego przykro mi ze jestem wyśmiewana9tak sie w kazdym razie poczułam)
Sedno całej sprawy tkwi własnie w tym:

"widzisz w Chinach jest pelno ludzi ktorzy ucza sie tutaj wushu sportowego na stypendiach ze swoich krajow i zapytaj sie moze w Polskim Zwiazku Wu Shu dlaczego ONI NIE CHCA Cie do Chin wyslac.... Twisted Evil"
ale to rzeczywiscie nie temat na forum
8) :-)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
Przepraszam, ale przy okazji zapytam. Czy w Polsce pojawili się jacyś trenerzy sportowego Wu Shu z Chin?
Na stronie PZWS Komunikat Nr 15/2003 z dnia 26.01.2004 pkt 1 - W związku z przyjazdem 4 trenerów chińskich do Polski na zaproszenie PZWS, marzec i kwiecień 2004, każdy klub-członek Związku, jak również i wszystkie inne szkoły i stowa-rzyszenia będące w strukturach PZWS, mogą zaprosić 1, 2 lub nawet 4 trenerów na kilku-dniowe seminaria do swoich miast.
W kalendarzu na 2005 rok jest uwzględniony dwumiesięczny (styczeń, luty) "Pobyt 2 trenerów z ChRL" w Warszawie i w Krakowie. Byli więc ci trenerzy w Polsce? I czy prowadzili zajęcia w jakimś klubie konkretnym czy tylko na spotkaniach kadry?

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_xiwangmu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polacy na Mistrzostwach Swiata Wushu
też się zastanawiałam nad tym. ja tam nie widziałam żadnych Chińskich trenerów. moze były takie plany ale nic chyba z tego nie wyszło...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024