Skocz do zawartości


Zdjęcie

informacje na niesmiertelnikach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

informacje na niesmiertelnikach
pytanie do tych ktorzy uzywaja dog tags:

jakie informacje nosicie na niesmiertelnikach?
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
Ja mam nastepujace:
Imie Nazwisko
Data urodzenia
Grupa krwi
Kraj pochodzenia (po angielsku)
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
Nazwisko
Imię "Ksywka"
PESEL
Grupa krwi
Kraj

Tak ja mam - też po angielsku oczywiście.
  • 0

budo_wilkacy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N 53°02' E 18°37'

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
na jednym:
motto

na drugim:
ksywa
gr krwi
pesel

A jak chcesz mieć jak Marines, Navy, AF i Army to oni mają swoje wzory, różne dla formacji.
  • 0

budo_m.o.d.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
PESEL
Imię i Nazwisko
Grupa Krwi
Miasto
Polska - niestety po angielsku (powinno być po Polsku !!!!!)

Rozmawiałem ostatnio z zawodowym strażakiem i w jego ocenie umieszczenie grupy krwi na "takiej blaszce" nic nie daje i (odpukać w niemalowane) w trakcie akcji ratunkowej nie mogą posłużyć się taką informacją.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach

Rozmawiałem ostatnio z zawodowym strażakiem i w jego ocenie umieszczenie grupy krwi na "takiej blaszce" nic nie daje i (odpukać w niemalowane) w trakcie akcji ratunkowej nie mogą posłużyć się taką informacją.

Wlasnie sie nad tym zastanawialem i doszedlem do podobnych wnioskow. Moze w jakiejs bardzo krytyczniej sytuacji/miejscu gdzie nie byloby szans na weryfikacje taka informacja moze sie przydac wiec lepsze to niz nic.
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
Ale moga zasugerowac sie taka informacja co moze skrocic test (proba krzyzowa bodajze).
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
BYYYYLLOOO KUTWA
  • 0

budo_wilkacy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N 53°02' E 18°37'

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach

Rozmawiałem ostatnio z zawodowym strażakiem i w jego ocenie umieszczenie grupy krwi na "takiej blaszce" nic nie daje i (odpukać w niemalowane) w trakcie akcji ratunkowej nie mogą posłużyć się taką informacją.

Wlasnie sie nad tym zastanawialem i doszedlem do podobnych wnioskow. Moze w jakiejs bardzo krytyczniej sytuacji/miejscu gdzie nie byloby szans na weryfikacje taka informacja moze sie przydac wiec lepsze to niz nic.


Na jednym forumie wyczytałem ze możesz sobie na czole grupe krwi wytatułować a ratownik - lekarz musi i tak sam to ustalić, chyba ze masz odpowiedni świstek zaświadczenie o grupie krwi.

Elektrycy mający uprawnienia do 10kV (nie pamietam jak sie to to nazywało a nie chce w błąd wprowadzać) mają chyba takie zaświadczenia (zasłyszane w pracy).

Nie wiem tylko na ile w naszej służbie zdrowia się praktykuje sprawdzanie czy pacjent posiada takie zaswiadczenie.
  • 0

budo_psychiatrist
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
Pomimo, ze stacje krwiodastwa wydaja zaswiadczenia i nawet czasem wbijali te informacje do dowodow osobistych(starych) to i tak lekarz nie moze sie tymi informacjami kierowac. owszem zamawiajac krew dla konkretnego pacjenta musi wiedziec co ma zamowic w banku wiec byloby dla niego dobrze wiedziec wczesniej ale zazwyczaj robi pacjentowi sam badania na gr krwi. (nie osobiscie wykonuje ale sam zleca). natomiast po otrzymaniu krwi z banku a przed podaniem jej pacjentowi zleca wykonanie grupy krzyzowej. czyli sprawdza czy ta krew jest dla tego pacjenta odpowiednia i czy nie bedzie hemaglutynacji.
W sytuacjach ekstremalnych(a chyba takim maja sluzyc inf. na niesmiertelniku) podaje sie preparaty krwiozastepcze(koloidy i krystaloidy) a nie krew czy prepararty krwiopochodne.
jesli juz chcecie zwiekszyc szanse przezycia to napiszcie se na tych blaszkach jakie leki was uczulają, jakie choroby przewlekłe macie albo co przyjmujecie na stałe. jesli ktos zazywa jakis lek to moze napisać nazwe leku np jakas insulina w przypadku cukrzycy.

sorry za przydlugi i nudny wpis.
pozdro
  • 0

budo_cmav
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach

jesli juz chcecie zwiekszyc szanse przezycia to napiszcie se na tych blaszkach jakie leki was uczulają, jakie choroby przewlekłe macie albo co przyjmujecie na stałe. jesli ktos zazywa jakis lek to moze napisać nazwe leku np jakas insulina w przypadku cukrzycy.
pozdro


Racja. Mam astmę i uważam, że jest to bardzo ważna informacja w przypadku, gdyby ratowali mnie nieprzytomnego. Tak samo ważna jak to, że jestem uczulony na wszystkie antybiotyki, które do tej pory brałem (od wielu lat każdą chorobę leczę bez antybiotyków). Objawy - wymioty, bóle głowy, omdlenia, tyle pamiętam z dzieciństwa. Co by było gdyby lekarz, który mnie ratuje, dałby mi końską dawkę?

I jeszcze pytanie, jak taką informację umieścić na nieśmiertelniku? Moja propozycja to:
ASTHMA
NO ANTIBIOTIC

Pozdrawiam
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
A ja mam nr. GG i email.
:D :P

Tak naprawde to nie nosze tego wynalazku bo na wojne sie nie wybieram a jedyny powod noszenia tych blach to identyfikacja zwlok.bycia zwlokami nie planuje a jak juz bede to bedzie mi zwisalo.
Noszenie blach przez cywilow to zwykle szpanerstwo i kreowanie "taktycznej" wizji swojej osoby i leczenie kompleksow.Dziecinada i tyle.
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
Informacja o grupie na dogtagu może formalnie nie jest ważna ale w sytuacjach ekstremalnych może pomóc zyskać trochę czasu. Oznaczanie grupy jednak trochę trwa a znając wcześniej prawdopodobną grupę można zamówić węcej jednostek czekając na potwierdzenie grupy. A z wpisów do dowodu się jednak korzysta. A jak się naprawdę śpieszy to i tak przetacza się 0 minus bez krzyżówki :)
  • 0

budo_macha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RudaŚl

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
Ja swoje blachy wybiłem zgodnie z orginałami US ARMY
NAZWISKO
IMIĘ
NR.EWIDENCYJNY w moim wypadku pesel
GRUPA KRWI
WYZNANIE
Wszystko oczywiście po angielsku
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach

Ja swoje blachy wybiłem zgodnie z orginałami US ARMY
WYZNANIE


Zeby ci przypadkiem wieprzowiny w MRS-ach nie dali ? :D
Bez obrazy...
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
żeby wiedzieli w jakim obrządku pochować :)

Wydaje mi się że grupy ratownicze nie będą zwracały uwagi na wisiorek :)
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
A ja sie zastanawiam jak Wy ten PESEL po angielsku (oczywiscie) wpisujecie :wink:
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach
Ja pamietam ja bylem jeszcze mlody i imponowalo mi noszenie blach i innych oznak przynaleznosci spolecznej jak zdobylem gdzies blachy przemycane z zachodu.I jako ze nie bylo wtedy zadnych maszyn do klepania na nich wiec sam mlotkiem i punktakiem klepalem imie i nazwisko.Wyszlo krzywo ale co tam, w tamtych czasach i tak wzbudzalem furore.I pamietam iz zastanawialem sie co na nich wypisac jeszcze bo poza imieniem i nazwiskiem nic nie mialo sensu.A potem zastanawialem sie po cholere nosic dwie skoro jedna jest lzejsza.A potem po cholere nosic jedna skoro bez tego jest wygodniej.I tak sie wyleczylem...
  • 0

budo_m.o.d.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach

A ja sie zastanawiam jak Wy ten PESEL po angielsku (oczywiscie) wpisujecie :wink:


Szukałem właśnie w słowniku j. angielskiego "tego" słowa - sprawa nie będzie taka prosta :) :)
  • 0

budo_bakobrody
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: informacje na niesmiertelnikach

A ja sie zastanawiam jak Wy ten PESEL po angielsku (oczywiscie) wpisujecie

Szukałem właśnie w słowniku j. angielskiego "tego" słowa - sprawa nie będzie taka prosta

PESEL --> Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności ---> General Electronic System of Census ---> GESoC
Tylko pytanie kto sie doczai :lol: wiec chyba lepiej pisac PESEL :)

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024