Skocz do zawartości


Zdjęcie

latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_ps82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Witam! Szukam czegos podobnego do oslawionej ARC. Ma byc male, lekkie, wytrzymale, wodoszczelne, z koleczkiem do kluczy. Upatrzylem sobie latareczke firmy peak led. Niestety jest dluzszy od arc [ [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 1.5v AAA 3 LED Type III HA Ultra-Power ( Key Chain )] - ale za to jasniej swieci. Moze ktos poradzic cos mniejszego o podobnej konstrukcji (mile widzana lepsza technologia - mocniejsza dioda etc). Zastosowanie - ostatnio przezylem calkowite zaciemnienie w skomplikowanym budynku majac tylko telefon... czyli od przypadku (mocne swiatlo na ~60min, odpadaja latarki 'dla zlodziei'). Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam. Pawel
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
A że spytam z ciekawości czemu nie Arc ???
  • 0

budo_ps82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
A gdzie go mozna kupic poza aukcjami?
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Np [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z tym że trzeba trochę czekać
  • 0

budo_ps82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Czyli nic mocniejszego od Arc-AAA Premium Edition o podobnych rozmiarach nie znajde? Zamawiales moze z tej strony - nie robia problemow w stylu sciaganie z karty wiecej niz potrzeba? (narazie widze tylko ze formularz nie rozpoznaje polskich ogonkow)
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Niestety nie sciągałem i nie wiem jak z tym jest. Adiblue sprzedawał Arc-a na bazarze więc może ściągał właśnie z tamtąd. Spytaj się go :wink:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
a może malutkiego photona II albo III - na pewno go nie poczujesz przy kluczach
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Ja bym polecil Fenix F1P
http://www.forum-kul...showtopic=79636
  • 0

budo_ps82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Ciekawa sprawa z tymi photonami. Rozumiem ze wersja freedom ma nowa diode i swieci 2x mocniej, ale jak sie zachowuje w kieszeni - wyczytalem gdzies ze p3 i p2 maja tryb autooff, najnowszy photon takowy posiada? Pozdr.
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
freedom - nie posiada autooff, bo i nie jest to potrzebne, natomiast mozna go przelaczyc w tryb "morse'a", i wtedy swieci tylko przy duszeniu przycisku, ale nie dluzej jak 3-4sek. bo wtedy sie przelacza znow w tryb normalny. ale do znalezienia dziurki od klucza wystarczy, a nawet jak sie w kieszeni wlaczy to dlugo nie poswieci, najwyzej zamiga.
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
No właśnie panowie którego lepiej kupić bo już sam nie wiem : freedoma, Ml3 czy Ml3 coverta ?? Powiedzmy że zależy mi jak największej mocy światła przy stosunkowo długim czasie pracy na komplecie bateryjek ?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
miałem i używałem/używam
1. Photona 2
2. photona 3
3. photona 3 covert
4. photona freedoma


1. - prosty model, ponoć elektronika w tych bardziej zaawansowanych pobiera minimalne ilości energii - w tym nie pobiera bo jej nie ma, nie ma auto-offa

2.
ma dwa przyciski więc wydaje się łatwiejszy w obsłudze niz freedom ale freedom nie sprawia mi problemu - nie wiem aktualnie co lepsze

3. dobry do oświetlania drogi - niezakryte diody oślepiaja

4. zajefajny klips, zaczep i nawet uchwyt +sznurek na szyję - pasują do innych modeli
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?

miałem i używałem/używam
1. Photona 2
2. photona 3
3. photona 3 covert
4. photona freedoma


1. - prosty model, ponoć elektronika w tych bardziej zaawansowanych pobiera minimalne ilości energii - w tym nie pobiera bo jej nie ma, nie ma auto-offa

2.
ma dwa przyciski więc wydaje się łatwiejszy w obsłudze niz freedom ale freedom nie sprawia mi problemu - nie wiem aktualnie co lepsze

3. dobry do oświetlania drogi - niezakryte diody oślepiaja

4. zajefajny klips, zaczep i nawet uchwyt +sznurek na szyję - pasują do innych modeli


Ok. a która najmocniej świeci. I jeszcze jedno która najlepiej nadała bys się do przyświecenia np. w samochodzie, na klatce schodowej, podczas braku światła w domu żeby znaleść np. moją nuwaii :) ????
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
myślę żę freedom (nic nie słyszałem, żeby zrobili photony III z mocniejszą diodą), skoro pisza że więcej światła to nie jest to chyba czysty marketing [akurat mam bateryjki w różnych stadiach rozładowania więc nie zrobię miarodajnego testu]

a klips jest naprawdę fajny, chociaż mniej wygodny do noszenia w kieszeni- obiekt robi się wtedy przestrzenny [zaryzykuję twierdzenie, że można jej użyc awaryjnie jako światła na rowerze]

o ile przy krótkotrwałym przyświecaniu brak osłony diody nie ma znaczenia, to przy próbie marszu z latarką w opuszczonej ręce oślepia , z drugiej stronmy kiedy juz się ma ten klips, to można ja jakos sprytnie przyczepić, myślę, że freedom będzie ok,

jednak jeśli już kupujesz freedoma to dostajesz 3 sposoby przyczepiania - jako breloczek [czyli tyci niby karabinek co wpięcia w kółko] i dwa uchwyty w które wchodzi lataka [niezależnie od tego czy ma doczepione kółko] uchwyt z klipsem [i magnesikami na spodzie] i uchwyt z uszkiem i sznurkiem [np. na szyję - tu nie może być kółeczka na końcu] więc o ile nie jesteś zwolennikiem koncepcji "montuję oba uchwyty tam gdzie chcę i przekładam między nimi latarkę" to polecam dokupienie od razu np. photona II [ewentualnie III] - pasują do uchwytów i na pewno znajdą zastosowanie
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Wielkie dzięki za pomoc poklon Widzę że trza sobie będzie kupić conajmniej 2 i po kłopocie :D
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
no niezupelnie.

po pierwsze to ten karabinczyk oryginalny jest zupelnie niepraktyczny, o ile latwo go zamontowac, tak ze zdjeciem sa ogromne problemy i tym wieksze im wieksze sa paluchy usera (czyt. normalne meskie dlonie maja z tym problem, a damskie maja za malo sily).

po drugie mozliwosc zamontowania na szyi jest zbedna, ja dodalem pomiedzy latarke a karabinczyk -mala "żabke" ze smyczy, dzieki czemu karabinczyk mocuje pewnie np. do szlufki spodni i w kazdej chwili moge swobodnie odpiac i podpiac latarke kiedy trzeba. jednoczesnie moge ja powiesic na szyi albo podpiac do krokodylka. szkoda ze oryginalnie o tym nie pomysleli.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
karabińczyk może sprawić problemy przy obsługiwaniu jedną ręką - przy dwóch daje radę, oczywiście subiektywna ocena

ja nie nakłaniam do noszenia latarki na szyi , natomiast jest to kolejny uchwyt który można jakoś wykorzystać, można go np. przewiercić i przykręcić do czegoś [o ile ktoś ma taką potrzebę] można tez przywiązać do szlufki spodni - wtedy nie potrzebujesz jak to nazywasz "żabki" ani karabińczyka - wkładasz latarkę w uchwyt i wisi na pasie
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
sorry, ale ten uchwyt jest zbyt "delikatny" aby mu calkowicie ufac, jesli juz uzywac sznurka to nie potrzeba do tego "nosidelka" tylko przewlec sznur przez dziurke w latarce i mamy pewne zabezpieczenie.

no i nie polecam noszenia latarki na krokodylku bez dodatkowego zabezpieczenia (np. sznureczkiem), wystarczy gdzies nieopatrznie zaczepic latarka np. o galezie przechodzac przez krzaczory, i pozbywamy sie latareczki, szczegolnie jesli akurat jej nie uzywalismy i byla wylaczona, to nawet mozemy tego faktu niezauwazyc, i zostanie nam tylko wspomnienie i naprawde mocno sie trzymajacy krokodylek :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
zaprzeczam - u mnie uchwyt trzyma bardzo pewnie [nie wykluczam, że po iluśtam operacjach wkładania wyciągania będzie luźniej [ale to zabrzmiało :) ]]
  • 0

budo_ps82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: latarka edc wielkosci arc aaa, jaka?
Zamowilem freedoma covert. Zobacze jak sie sprawuje (jesli raczy dojsc paczuszka zza wielkiej wody) i moze cos napisze. Pozdr.
p.s.
Latarke w aucie tez by warto wymienic - ale to juz chyba temat na osobny watek (?)... masa i rozmiar: do chwycenia jedna reka... swiatlo: jaknajmocniejsze + mogloby ciagnac dosc daleko... zywotnosc i baterie: dlugo i standardowo. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024