Skocz do zawartości


Zdjęcie

taktyczny młotek geologiczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

taktyczny młotek geologiczny
Poszukuję miejsca, gdzie mógłbym (tanio :) ) zakupić młotek geologiczny firmy Estwing.
Biorąc pod uwagę, że znalazłem w Polsce za 300pln, a w USA kosztuje 35USD, to przebicie jest mało, ze duze. Ono jest wręcz kosmiczne. Wersja, której szukam, to rock pick 22oz. 330mm z nylonowym chwytem.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Skórzany pokrowiec (taki za 8 dolców) byłby też fajny. :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: taktyczny młotek geologiczny
Ov, czyżbyś kupił jakiś atrakcyjnie geologiczny kawałek skały i ogarneła Cię gorączka złota, albo może Twoja lewa stopa podpowiada Ci jakąś dużą porcję ropy????? :)
  • 0

budo_dam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Niedaleka

Napisano Ponad rok temu

Re: taktyczny młotek geologiczny
Ciężko będzie znaleść tańszy młotek Estwinga. Firma Geonest z Poznania (studiowałem tam geologię;)) w ofercie ma największy młotek też za 305zl. Mają także młotki Forgecraft (najcięższy za 177zl). Pokrowce też mają, a także sporo materiałów szlifierskich i epoksydów- może coś dla nożorobów.
Zresztą zobaczcie sami [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdr
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: taktyczny młotek geologiczny
Gambit: Nie. :) Poprostu szykuję się na wiosnę powoli. Czeka mnie troszkę kopania- badania do magisterki i jeszcze parę innych projektów.
A z doświadczenia wiem, że młotki murarskie za 2 dychy pod obciążeniem 100kg gną się jak gałązki. Estwing kumpla wytrzymuje duuuużo więcej. Podważaliśmy już płyty po 250kg, a on nic. To tak, jakbyś porównał nożyk np. S&W i Busse. Który zniesie więcej? O komforcie pracy już nie wspominam nawet.

Dzieki za linka Dam! Wiesz coś więcej o tym Forgecrafcie? Bo ja wszedzie na zdjęciach widzę Estwingi jako skalę porównawczą.
  • 0

budo_dam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Niedaleka

Napisano Ponad rok temu

Re: taktyczny młotek geologiczny
Niestety nic mi bliżej nie wiadomo o młotkach Forgecraft'a. Wiem tylko tyle, że do łupania skał w zupełności wystarczają (dobrze wyważane i bezpieczne), ale z tym podważaniem 250kg płyt to nie wiem hehe.

Bo ja wszedzie na zdjęciach widzę Estwingi jako skalę porównawczą.

Na stronie Geonestu na samym dole jest zbiorcze zdjęcie tych młotków.
Nieźle się znęcacie nad sprzętem. A swoją drogą to nie sądziłem że Estwingi wytrzymują aż takie obciążenia :shocked!:

Jak znajdziesz coś interesującego to napisz proszę.

PS. Dark a z jakiego tematu piszesz magisterkę? że Ci taki mocny sprzęt potrzebny.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: taktyczny młotek geologiczny
Hmmm... skoro twierdzisz, ze ten Forgecraft jest ok, to chyba go zanabędę.

Co do obciążeń, to odkuwaliśmy i przerzucaliśmy płyty piaskowca w kamieniołomie, takie 3mx1m grubość różnie, od 2 do 5-6cm. Ale zdarzało się też obracać większe bloki.

Nie mam jeszcze tematu magisterki, ale napewno będzie dotyczył polskiego miocenu. Znalazłem arcyciekawą rzecz i zamierzam dokładniej zbadać temat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024