Skocz do zawartości


Zdjęcie

polskie ( rodzime ) SW ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
yojimbo, masz moze jakies linki o tej glimie chetnie bym sobie zobaczyl jakies tajemne chwyty odyna :D

pozdr.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
Karate Tsunami :) :D
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
wszyscy o tym karate tsunami
mozecie mi powiedziec czym ono sie rozni od zwyklego karate 'nie tsunami'

PS nie zapominajcie o linkach o glimie dla mnie

pyzdra
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?

yojimbo, masz moze jakies linki o tej glimie chetnie bym sobie zobaczyl jakies tajemne chwyty odyna :D

pozdr.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Proszę bardzo.
Wesołych Świąt! :D

(Jeśli coś by było nie halo z regulaminem, to proszę moda po prostu o skasowanie tego posta.)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?

wszyscy o tym karate tsunami
mozecie mi powiedziec czym ono sie rozni od zwyklego karate 'nie tsunami'

PS nie zapominajcie o linkach o glimie dla mnie

pyzdra


nie ma "zwyklego" karate, jest dziesiatki roznych styli, kontaktowych i nowoczesnych, jak rowniez tradycyjnych i nieco "archaicznych" - uzupelnij swoja wiedze - a karate tsunami... to jest po prostu cos smiertelnie niebezpiecznego:) lepiej unikaj w ogole tej nazwy:D
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
Poszukaj w dziale karate tematu ćwiczyłem tsunami :wink:
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
Wszystkie ludy od Kamczatki po Irlandię miały i często nadal mają swoje tradycyjne systemy zapaśnicze. mniej lub bardziej urozmaicone, ale mimo wszystko. słowianie także mieli swoje zapasy, ale były one wykorzystywane raczej dla rozrywki, do walki była broń. zapasy słowiańskie przetrwały najdłużej w konserwatywnej Rosji, im dalej na zachód tym było gorzej, bo wlaka gołymi rękami nie była godnym zajeciem dla szlachty. W przeciwieństwie do szlachty rosyjskiej, która walczyła dla rozrywki, bo o tym nie wiedziała... W encyclopedia Britannica jest bodajże wzmianka o zapasach słowiańskich, ale nie wiem nic konkretnego.

Dalej, kwestia słowiańsko - normańska. Wbrew pozorom to Słowianie byli tu stroną aktywną, takze w tej dziedzinie. Wiecie, że słynny szeroki topór, nieodmiennie kojarzony z brodatym wikingiem to broń przejęta od Słowian? Typowo normański był młot (symbol Thora chociażby). Zaś jeszcze za czasóe Juliusza Cezara Germanie uzywali małych toporków na długich toporzyskach, słuzyły one jednak do rzucania z bliskiej odległości a nie do rąbania.
Podobnie w dziedzinie szkutnictwa, rolnictwa, rekodzieła itp. Dla ubogich, stosunkowo prymitywnych ludów skandynawskich sąsiedztwo bogatych, rozwinietych gospodarczo ziem słowiańskich, dodatkowo odwiedzanych przez kupców niemal wszelkich nacji i kultur, była pokusą ale też źródłem wzorów do naśladowania. Nie było też niemal roku bez najazdów, krwawo i skutecznie odpieranych. Słowianie nie byli spokojnymi oraczami, byli jednymi z najbardziej bitnych i ekspansywnych ludów wczesnego średniowiecza. Sami najeżdżali bogate miasta skandynawskie. Siły były więc równe, przeciwnicy się szanowali. Tak było az z grubsza do XI wieku. A jeszcz za zcasów Bolesława Krzywoustego Słowian pomorskich stac było na najeżdżanie duńskich i norweskich miast.
Tak się rozpisałem off topic. :-)
Ciekawostka, o sile oddziaływania Słowian na Normanów swiadczy fakt, ze pozostałosci najstarszej dotychczas odkrytej zagrody na Islandii noszą cechy domostwa typowo słowiańskiego (infotmacja ta pochodzi bodajże z Focusa lub National Geographic).
  • 0

budo_mściwoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słoneczna Kalishfornia

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
Ach ten słowiański patryiotyzm :-) . To ja jeszcze dodam, że na południu też dawaliśmy się wszystkim we znaki a zwłaszcza Bizancjum.
Sława!!!
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
W Kambodży też wspominają chętnie i z rozrzewnieniem, jakim to byli kiedyś wspaniałym i silnym państwem... :D :) :lol: :D
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
kula w płot, Yojimbo (chyba to już reguła w polemice ze mną ;-) )bo generalnie dotyczyło to Słowian tzw pólnocnych, najwczesniej rozwiniętych gospodarczo i militarnie, siedzących nie za nieprzebytymi puszczami tylko o krok od skandynawów.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?

kula w płot, Yojimbo (chyba to już reguła w polemice ze mną ;-) )bo generalnie dotyczyło to Słowian tzw pólnocnych, najwczesniej rozwiniętych gospodarczo i militarnie, siedzących nie za nieprzebytymi puszczami tylko o krok od skandynawów.

O czym Ty mówisz? 8O
Jaka 'polemika z Tobą'?
Gdzie ja z Tobą polemizowałem? :?: 8O 8O 8O
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?
1) albo na innym forum, nie kojarzysz?
2) albo nieporozumienie - pomyliłem cię z gosciem o podobnym nicku, z którym dosc często się trącałem
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: polskie ( rodzime ) SW ?

1) albo na innym forum, nie kojarzysz?
2) albo nieporozumienie - pomyliłem cię z gosciem o podobnym nicku, z którym dosc często się trącałem


hahahahahha
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024