Skocz do zawartości


Zdjęcie

tradycyjne a shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: tradycyjne a shotokan
Wydaje mnie się, że chyba zbyt pochopnie wypowiadamy opinie. Nie sądzę by to co robi i to co mówi sensei Nishijama to był tylko chwyt komercyjny. Zresztą potrafił to udowodnić swoim postępowaniem. Czy był uchi-dechi starego mistrza tego nie wiem, przypuszczam, że Ty również tego nie wiesz.
Poza tym miałem okazję porównać seminaria prowadzone przez różnych grejt masterów wywodzących się z Shotokan i muszę powiedzieć (aczkolwiek jest to tylko moje zdanie), że seminaria z sensei Nishijamą powinny być dozwolone od 3-4 dana w górę, bo po prostu niższe stopnie nie są w stanie zrozumieć jego nauk.
I tyle.
A że co poniektórzy chwytają sie każdego sposoby by przekonać innych, że ich jest najlepsze, najoryginalniejsze albo najskuteczniesze to też fakt.

pzdr
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: tradycyjne a shotokan
Różnią się przepisami sportowymi, wymaganiami egzaminacyjnymi stopniami itp.
Z techniki różnic jest niewiele np. zenkutsu - dachi w shotokanie koniecznie noga tylnia ma być prosta a w tradycyjnym koniecznie ugięta
Ważne jest też jaki instruktor jeden z instruktorów karate tradycyjnego uczy heian oi-kumi
na szczęscie mówi że to kata z fudokanu
po za tym w karate tradycyjnym jest jeszcze Ki-Tei
  • 0

budo_wro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tradycyjne a shotokan
Dobra odpuszczam ten temat? Bo ja nie dostrzegam różnic technicznych. Oi-tsuki to Oi-tsuki. Mae-geri to mae-geri, chyba, że ktos chce precyzyjnie uscislać ushiro-ashi-geri/mea-ashi-geri.
Szanowni forumowicze, tak czy siak trenujemy technicznie to samo karate i dywagacje na temat nazwy stylu sa mało istotne. Może róznia nas przepisy sportowe, metodyka treningów, jakies elementy filozofii ale to wszystko. Na seminariach na hasło wykonania np. heian godan zareagujemy tak samo. Więc po co to bicie piany.
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tradycyjne a shotokan

Z techniki różnic jest niewiele np. zenkutsu - dachi w shotokanie koniecznie noga tylnia ma być prosta a w tradycyjnym koniecznie ugięta

:?: :?: :?:
pierwsze slysze 8O
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: tradycyjne a shotokan

Z techniki różnic jest niewiele np. zenkutsu - dachi w shotokanie koniecznie noga tylnia ma być prosta a w tradycyjnym koniecznie ugięta

:?: :?: :?:
pierwsze slysze 8O


ja tez, zenkutsu dachi z noga ugieta to chyba hanmi zenkutsu dachi...czy jakos tak :P
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tradycyjne a shotokan

Dobra odpuszczam ten temat? Bo ja nie dostrzegam różnic technicznych. Oi-tsuki to Oi-tsuki. Mae-geri to mae-geri, chyba, że ktos chce precyzyjnie uscislać ushiro-ashi-geri/mea-ashi-geri.
Szanowni forumowicze, tak czy siak trenujemy technicznie to samo karate i dywagacje na temat nazwy stylu sa mało istotne. Może róznia nas przepisy sportowe, metodyka treningów, jakies elementy filozofii ale to wszystko. Na seminariach na hasło wykonania np. heian godan zareagujemy tak samo. Więc po co to bicie piany.

Nie zgadzam sie, roznice sa znaczne.
W technice i kata - drobne (ale niezerowe).
W zawodach sportowych nie kazdy bierze udzial...
Ale w metodyce duze roznice.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024