Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Atrapą się to nie udawało. Nic a nic nie ciekło :lol:
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Śmieszne śmieszne ...

Kiedyś jak robilismy combata to trener sprzedał taką historyjke , ze jak Izraelczycy chcieli brac jenców to ich tak nacinali , podobno krew zalewa oczy .
Do dzis mnie to zastanawia ... :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Skoro tu tylu nożowników 8) to jeszcze jedno pytanie :

Jak kogoś naciac poziomo nożem nad brwiami to az tak mocno krwawi ??
Pytanie troche dziwne ale moze ktoś wie ...


Krwawi jak jasna cholera. Mieczem to się nacinaliśmy, ale nie podczas brania jeńców. :) Głowa jest doskonale ukrwiona.
  • 0

budo_timo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
Odnośnie 1 postu. Kilka uwag na temat Krav Maga. Ćwiczyłem tylko kilka miesięcy ale miałem podkład kilku lat treningów innych sztuk walki.
Pierwsza uwaga, za drogie treningi - w tej samej cenie możesz mieć 6 treningów tygodniowo gdzie indziej, ewentualnie tyle samo co na KM tylko taniej o połowę.

Poza tym olbrzymia ilośc materiału: parter, pady, rzuty, stójka, szantaże, walka nożem, obrona przed nożem, pałką, walka w tłumie, wszystkie wyjścia z "trudnych sytuacji" przy użyciu chwytów, dźwigni, wkładania paluchów w oczy itd. To wszystko na 3 treningach tygodniowo!! Czyli tak naprawdę nie nauczymy się tego wszystkiego tylko poznamy pobieżnie. Pomijając już to, że większość treningów prowadził jeden trener - był dobry, ale tacy specjaliści od wszystkiego nie do końca mnie przekonują.
Sparingi jak dla mnie OK. Walka w rękawicach, dużo niskich kopnięć.

Moim zdaniem, bez wcześniejszego stażu w sztukach walki, nie warto się wybierać na KM. Jeśli mamy już np. opanowaną stójkę, to skorzystamy o wiele więcej niż zaczynając od zera. (nie wszystko będzie dla nas nowością - nie przytłoczy nas nadmiar rzeczy których będą uczyć). Zresztą większość ludzi z którymi rozmawiałem na treningach ćwiczyła już coś wcześniej.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Jak kogoś naciac poziomo nożem nad brwiami to az tak mocno krwawi ??

wystarczy obejrzec dowolne walki bokserskie. rozciety luk brwiowy potrafi krwawic okrutnie i (moge sie mylic) chyba z powodu takiej rany byly juz przerywane walki.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
cięcie było podobno lubiane w polsce
przeciwnik mało widzi to raz a dwa że wpada w panike kiedy krew zalewa mu ślepia bo jest przekonany że conajmniej łeb mu obcieli

przy przekłuwaniu brwi zdarzały mi sie takie krwotoki że nie nadążyłem kompresów klientowi zmieniać


szantaż nożem a atak nożem to co innego

szantaż = straszy ale nei zabił więc pewnei nie zamierza więc mamy szanse

atak = szanse maleją wraz ze wzrostem umiejętności i desperacji atakującego. Jak ktoś wie jak zabić i chce zabić to nie ma żadnej obrony.
  • 0

budo_amigo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

rozciety luk brwiowy potrafi krwawic okrutnie

przypomniała mi się jedna z walk pele vs macaco...
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga
porzadnie rozciety, tak...
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Mała ciekawostka: brytyjscy (i nie tylko - np. 10 międzynarodowe commando pod dowództwem naszego rodaka mjr. Smrokowskiego) komandosi w czasie II wojny światowej uczeni byli właśnie takich sposobów wykorzystania noża w walce. A chodziło o jak najszybszą eliminację przeciwnika (np. wartownika - szybko i cicho).


ot - dokladnie tak, zreszta chyba wlasnie w w. brytanii powstal pierwszy wzor bojowego sztyletu z tego co pamietam. a uciszali "klasycznie", czyli zakrywajac usta, kolanem podtrzymujac kregoslup przeciwnika a druga reka wprowadzajac ostrze w cialo. w amerykanskiej instrukcji na temat hand-to-hand (juz chyba nieobowiazujacej) byla tez niezla metoda przy uzyciu helmu (zarowno zapietego jak i nie zapietego na brodzie wartownika).

a co do KM no coz - to 1 normalna dyskusja na ten temat jaka widze na budo od dluzszego czasu hehe (i chyba dlatego ocalala ze znajduje sie z dziale Ulica). zgodze sie calkowicie z timo ze trzeba miec juz jakas podkladke zeby trenowac nie tylko KM, ale combat generalnie - ludzie ktorzy zasugerowali sie propoganda na temat "legendarnego systemu samoobrony izraelskich komandosow" a byl to ich 1 kontakt z MA po prostu nie dawali rady.
pozdro
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

Jeśli mówimy o tym samym filmie, to oni tam odcinali gościowi głowę. To faktycznie wymaga jakby nieco więcej wysiłku niż odesłanie gościa na drugą stronę.

To był dokument czy fake? (Do dzis sie zastanawiam, stawiam na fake.)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

udzie ktorzy zasugerowali sie propoganda na temat "legendarnego systemu samoobrony izraelskich komandosow" a byl to ich 1 kontakt z MA po prostu nie dawali rady.

co masz na mysli mowiac ze nie dawali rady?
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga

co masz na mysli mowiac ze nie dawali rady?


ano to ze byly osoby ktore po raz pierwszy, drugi lub trzeci w zyciu wykonaly jakiekolwiek uderzenie i jakiekolwiek kopniecie. nie ma na mysli kondycji fizycznej bo kazdy mial jezyk na wierzchu, ale wlasnie przygotowanie pod wzgledem ma.

To był dokument czy fake? (Do dzis sie zastanawiam, stawiam na fake.)


jesli mowimy o tym samym filmie, krotkim, czarno bialym gdzie gosc butem przytrzymuje glowe a potem zaczyna ciecie od wewn. strony grdyki to jak dla mnie oryginal. zanim zaczely sie masowo pojawiac "oryginaly" z iraku, krazyl tez filmik dluzszy, w kolorze, gdzie rosyjski oficer jest najpierw przesluchiwany gdzies na polu, potem czeczency strzelaja mu w nogi dla zabawy, i na koncu dekapitacja - jak dla mnie takze oryginalna, chociaz rzecz jasna na zywo nigdy czegos takiego nie widzialem (i mam nadzieje nie ogladac).
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024