Skocz do zawartości


Zdjęcie

Olimp CHELA-CHROM


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

EXPERTO

EXPERTO
 • Zabanowany(a)
 • PipPipPipPip
 • 14273 postów
 • Pomógł: 5
 • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
  - Przyroda.
  - Kulturystyka.
  - Sztuki Walki.
  - Forum.
  - Samochody.
 • Staż [miesiące]:od 2003
 • Wzrost [cm]:188
 • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Olimp CHELA-CHROM
Chela-Chrom™ to suplement diety zawierający najlepiej przyswajalną i najbardziej bezpieczną formę chromu organicznego pod postacią chelatu aminokwasowego ALBION®. Chrom jest bardzo istotnym składnikiem mineralnym odpowiedzialnym za kontrolę masy ciała oraz prawidłowe funkcjonowanie przemiany materii.

Jak działa chrom?

Chrom wpływa na prawidłowe działanie insuliny – najważniejszego hormonu kierującego gospodarką cukrów i tłuszczów w organizmie. Przy niedoborze chromu insulina działa błędnie, zmniejszając wykorzystanie cukrów przez mięśnie i zwiększając ich negatywny wpływ na tkankę tłuszczową. W efekcie, dochodzi do osłabienia mięśni i wzrostu masy tłuszczowej ciała. Chrom odwraca kierunek działania insuliny co sprzyja poprawie jędrności ciała i zwiększonej utracie tłuszczu. Pierwiastek ten zaliczany jest do grupy najważniejszych składników pokarmowych wspomagających utrzymanie smukłej, zgrabnej sylwetki.

Czy stosowanie chromu może osłabić apetyt?

Tak. Chrom zwiększając wrażliwość na insulinę wpływa hamująco na ośrodek głodu w mózgu co w efekcie prowadzi do zmniejszenia ilości spożywanego pokarmu i obniżenia kaloryczności diety. Składnik ten szczególnie efektywnie hamuje łaknienie na cukier, stąd suplementację chromem często rozważa sie u osób wykazujących duże upodobanie do słodyczy i potraw mącznych.

Jaki skutek może mieć niedobór chromu w organizmie?

Deficyt tego ważnego minerału może rzutować nie tylko na wzrost masy ciała ale także sprzyjać rozwojowi niekorzystnych zmian chorobowych. Przy jego niedoborze dochodzi między innymi do zwiększenia poziomu „złego” cholesterolu i trójglicerydów we krwi oraz zaburzeń w gospodarce węglowodanowej. Zbyt niskie spożycie chromu może podwyższać ryzyko rozwoju chorób krążenia oraz cukrzycy.

Dlaczego nasz organizm tak często cierpi na niedobór chromu?

To przede wszystkim wynik ograniczania w diecie pełnoziarnistych produktów zbożowych na rzecz wysoko przetworzonych potraw mącznych i słodyczy. Praktykując taki sposób odżywiania, z jednej strony ograniczamy pokarmy zawierające chrom, z drugiej dostarczamy produkty obfitujące w cukier, którego metabolizm wymaga zwiększonych dawek tego pierwiastka. Jak wynika z prowadzonych badań nad spożyciem tego minerału średni niedobór chromu w diecie wynosi aż kilkadziesiąt procent.

Czy każdy chrom działa tak samo?

Stosując suplementację chromem pamiętajmy aby korzystać z najbardziej bezpiecznych i efektywnych form tego pierwiastka. Największą skutecznością w zakresie regulacji przemiany materii odznaczają się chelaty aminokwasowe chromu (Chela-Chrom™) nazywane potocznie także chromowym czynnikiem tolerancji glukozy, które pod względem biodostępności i aktywności metabolicznej wyraźnie przewyższają powszechnie stosowane preparaty polinikotynianu i pikolinianu chromu.

Komu polecany jest Chela-Chrom™?

Suplementacja chromem wskazana jest w profilaktyce i terapii nadwagi jako środek ułatwiający redukcję tkanki tłuszczowej, a także zalecana osobom spożywającym nadmiar węglowodanów w diecie. Szczególnie aktywnie pomaga w kontroli apetytu na słodycze i potrawy mączne, a także ogranicza niekorzystny wpływ cukru na organizm.

SPOSÓB UŻYCIA

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka 1 raz dziennie po posiłku

SKŁADNIKI


maltodekstryna, celuloza mikrokrystaliczna - substancje wypełniające, chelat aminokwasowy chromu Chelavite®, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, żelatyna – otoczka kapsułki.


Informacja żywieniowa 1 kapsułka
Chelat aminokwasowy chromu ALBION® Chromium Chelavite®
8 mg
w tym chrom:
200 µg

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.
Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019