Skocz do zawartości


Zdjęcie

"ulegalnienie" broni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"ulegalnienie" broni
witam, co konkretnie musze zrobic zeby legalnie trzymac w domu strzelbe mysliwska nie majac zezwolenia? wiem ze glupio brzmi ale juz tlumacze, otoz chodzi o to ze to stara strzelba, pamiatka po dziadku, ja strzelac z tego nie zamierzam tylko w ramach pamiatki. podobno cos tam jak sie wymontuje to wtedy to juz zgodnie z ustawa mozna trzymac w domu tylko o co to dokladnie chodzi? i czy wtedy trzeba to jakos rejestrowac czy cos? i czy taka przerobke mozna kiedys np odwrocic?
pozdr
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: "ulegalnienie" broni
Mogę się mylić ale zdaje mi się że takim zabiegiem "ulegalniającym" jest przewiercenie zamka broni i zaspawanie lufy...
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "ulegalnienie" broni
Z tego co sie orientuje to trzeba przewiercic, ale nie zamek a lufy. Chyba, ze jest to strzelba sprzed 1895r (pewnosci nie mam) wtedy mozesz legalnie trzymac taka w domu.
  • 0

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "ulegalnienie" broni
zdaje sie ze 1850 ale tak czy inaczej to az tak stara nie jest. kurcze myslalem nie trzeba az tak ingerowac a w zasadzie to nawet niszczyc bron. myslalem ze wystarczy cos prostszego, np usuniecie iglicy, mechanizmu spustowego czy cos w ten desen. ew zawsze moge trzymac w szafie i udawac ze jej nie mam :wink:
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: "ulegalnienie" broni
Uastawa mówi tak:
Art. 6a. 1. Broń palna może zostać pozbawiona w sposób trwały cech użytkowych przez uprawnionego przedsiębiorcę, zgodnie ze specyfikacją techniczną określającą szczegółowo sposób pozbawiania cech użytkowych danego rodzaju, typu i modelu broni, zwaną dalej "specyfikacją techniczną", wydaną przez jednostkę uprawnioną i zatwierdzoną przez jednostkę uprawnioną do potwierdzania pozbawienia broni palnej cech użytkowych.

2. Przez pozbawienie broni palnej w sposób trwały cech użytkowych, zwane dalej "pozbawieniem cech użytkowych", rozumie się pozbawienie cech użytkowych wszystkich istotnych części broni palnej w taki sposób, by mimo działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, nie była zdolna do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo elementu ją zastępującego oraz do wywołania efektu wizualnego lub akustycznego, a przywrócenie broni cech użytkowych bez podjęcia czynności specjalistycznych nie było możliwe.


części istotne to :

Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.

A gdy zobaczysz już strzelbę po dziadku " pozbawioną w sposób trwały cech użytkowych "
to zaprawdę powiadam Ci rozpłaczesz się, nad krzywdą którą jej wyrządzono, albo nie masz serca.
  • 0

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "ulegalnienie" broni
to chyba pozostaje trzymanie jej bez pozwolenia. jest zbyt ladna i ma dla mnie zbyt duza wartosc zebym dal komus ja wiercic, spawac itp. a moze kiedys sobie wyrobie zezwolenie chociaz pewnie nie szybko, strzelac z niej i tak nie mam zamiaru. do puszek wole z wiatrowki a do zwierzat to ja nie rozumiem strzelania dla przyjemnosci.
pozdr
  • 0

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "ulegalnienie" broni
dobra, zapoznalem sie wnikliwiej z tematem i poki co strzelba polezy jeszcze u wujka ktory z niej poluje a ja sie zajme pozwoleniem, zdaje sie za oplata za pozwolenie "w celach kolekcjonerskich" wynosi 400... nie wiecie czy na pozwolenie jest wymagany jakis wiek czy po prostu pelnoletnosc?
pozdr
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "ulegalnienie" broni
21 wiosen trzeba mieć :wink: pisemko na komendę, wogóle wybierz się tam i pogadaj wszystkiego się dowiesz :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024