Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warhead - "baton to nie broń"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Warhead - "baton to nie broń"

palki z obciazona koncowka sa zakazane - baton ma ciezsza rekojesc wiec nie jest bronia w mysl ustawy. Kapiszon zrobil ekspertyze na ten temat.

Ustawa nic nie mówi o wadze , ale mówi o zakończeniu lub o wkładce z twardego materiału.
Co ta ekspertyza wykazała ? Bo żeby wykazała czy baton bronią jest czy nie jest, jego pojęcie powinno być sprecyzowane w stopniu daleko większym , niż jest to teraz - powinny zostać określone jego parametry.
Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości, bo jak do tej pory to baton jest dla mnie bronią
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Nie znajde teraz linka bo mialem format i z ulubionych mi zniknol. Wg kapiszona wyglada to tak - kupiles ich produkt, uzyles masz nieprzyjemnosci z powodu - oni zalatwiaja reszte - policji pokazujesz dowod zakupu z nr seryjnym batona i telefonem do firmy oni przedstawiaja ekspertyze - po wiecej szczegolow odsylam do sklepu MAGNUM(S) w Warszawie.
Na forum policyjnym przeczytalem ze policjanci zabieraja przyrzad do ekspertyzy jezeli maja watpliwosci - ekspertyza jest juz gotowa wiec rozumiem ze wykazala ze baton nie jest bronia w sensie znaczenia ustawy.
przekopalem pare razy rozne fora internetowe - policjanci toleruja batony jezli chodzi o posiadanie. Nie wiem jak jest po uzyciu - nigdy nie musialem.



POzdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Ale zrobie lepiej - nasmaruje pisemko do MSWiA i zadam pytania i watpliwosci pojawiajace sie na temat batona. Laczenie z dowodami i producentami twierdzacymi ze bron nie jest w swietle ustawy bronia. I odpowiedzia podziele sie tutaj na forum. To powinno chyba rozwiac watpliwosci ? ;)



POzdrawiam
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Pisz do rzecznika, inni Cie oleją.
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Dzięki Warhead.

Ale zrobie lepiej - nasmaruje pisemko do MSWiA i zadam pytania i watpliwosci pojawiajace sie na temat batona


Nie jestem do końca pewny, czy muszą odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości. Wiem natomiast, że muszą odpowiedzieć na pismo zawierające Twoją interpretację danego przepisu. W przeciwnym przypadku wyrażają tzw. milczącą zgodę na zaprezentowana przez Ciebie interpretację. Przynajmniej z Ministerstwem Finansów tak to działa
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Dla sądu znaczenie ma ekspertyza (opinia) biegłego sądowego. Reszta "zaświadczeń" teoretycznie nic nie znaczy, ale sąd może dać wiarę danym tam zawartym i uzanć, że pozwolenia nie potrzeba Czytałem o podobnym przypadku w latach 90 dotyczących paralizatora elektrycznego. Problem polegał na tym, czy zarekwirowana pałka elektryczna wymaga uzysakania pozwolenia, czy nie. Sąd zwrócił się o opinię do Centralengo Laboratorium Kryminalistycznego. Ci zbadali pałkę i stwierdzili, że pałka emituje impulsy elektryczne o parametrach przekraczających ustawową granicę posiadania bez pozwolenia.
Tu ważna kwestia: sąd nie powinien pytać biegłego, czy na taką pałkę potrzebne jest pozwolenie, bo to jest kwestia prawna. Co do kwestii prawnych nie powołuje się biegłego, to należy do sądu. Biegły ma tylko ustalić fakty (np. z czego wykonane jest zakończenie pałki i czy jest to materiał twardy i ciężki, cokolwiek to znaczy :roll: )
Tak to, z grubsza, wygląda. Ja na miejscu sędziego bym się ze złości ugryzł w dupę, gdybym taką sprawę dostał (taką bzdurną, w dodatku z takim niedookreśłonym przepisem).

Cały problem z tymi pałkami polega na głupich przepisach. Być może są one głupie przez przeoczenie ustawodawcy. Często bywa tak, że akt prawny nie jest pisany cały na nowo, tylko bazuje się na dotychczasowym i stosownie się go zmienia. Poprzednia ustawa - O broni, amunicji i materiałach wybuchowych z 1961 roku oraz rozporządzenie do niej z 1990 roku uznawały za broń pałki GIĘTKIE posiadające zakończenie lub wkładki z ciężkiego i twardego materiału. To był przepis jaśniejszy i wg. niego teleskopy można było spokojnie posiadać, bezjsbole i maczugi też. Ale juz tzw. slapper raczej nie, a pałkę ze sprężyny z metalową kulką na końcu - na pewno nie. Może przy pisaniu tej ustawy zawieruszyło się gdzieś słowo "giętkie" ( "lub czasopisma" :wink: ) a może pisali ją debile. Niech każdy sobie wybierze opcję jaka mu bardziej odpowiada.
Ja mam batona od lat, widział go niejeden policjant i prawnik. Słowa nikt nie powiedział. Przestańcie się tym przejmować, bo jeszcze uwierzę że tacy z Was legaliści :wink:
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"

Ale zrobie lepiej - nasmaruje pisemko do MSWiA i zadam pytania i watpliwosci pojawiajace sie na temat batona. Laczenie z dowodami i producentami twierdzacymi ze bron nie jest w swietle ustawy bronia. I odpowiedzia podziele sie tutaj na forum. To powinno chyba rozwiac watpliwosci ?


Ale to już było robione. O tutaj :-) : http://budo.net.pl/v...fc8a8a88ce31216
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Dzieki Lothian. :)

-------------------------------------------------------
W sprawie użycia pałki teleskopowej to należy zważyć, że o ile pałka ta
w rozumieniu ustawy o broni i amunicjj nie jest bronią, to wyłącza
odpowiedzialność karną jedynie użycie jej w obronie koniecznej lub w stanie
wyższej konieczności to jest zgodnie z przepisami art. 25 i 26 kodeksu
karnego.


Zastępca Naczelnika
Wydziału Postępowań Administracyjnych
KWP w Lublinie

podinsp. mgr Bronisław Wysocki"

----------------------------------------------

To jest z linku ktory zostal tutaj podany.



POzdrawiam
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"

że o ile pałka ta
w rozumieniu ustawy o broni i amunicjj nie jest bronią,

czyli tak po prawdzie to jestesmy w kropce.
Pozdrawiam
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Mradu. Wyrywasz zwroty z kontekstu. Gość wyraźnie stwierdza, że nie jest.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
a kim jest ten gośc ??? to nie biegły sądowy a jedynie naczelnik WPA ;) ..mój naczelnik WPA w gdańsku stwierdził zupełnie na odwrót ODMAWIAJĄC wydania zezwolenia na zakup takiej pały ;) ......policjantom.
i co ?

to ze ktos ma zaswiadczenie z CLK nie daje mi gwarancji...tam nie siedza prawnicy a stwierdzić jedynie mogli że TAKA PAŁKA JA,A PRZEDSTAWIŁ JAKIŚ TAM SKLEP NIE JEST PAŁKA POLICYJNĄ CZYLI TECHNOLOGIA ZASTRZEZONA DLA SŁUZB MUNDUROWYCH...widziałes taie zaświadczenie ?

szczerze mówiąc chciałbym je zobaczyć..

moze ktos bujnie się do sklepu i skopiuje takie cos na forum albo na mojego maila ? obiecuje wyjasnic uzżródła czyli w CLK czy ska to będzie kto i na jakiej podstawie takie zaswiadczenie wydał...

już troche za dużo burdelu z tymi pałkami a w sumie to fajna rzecz..
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Ja sie bujne do sklepu ale dopiero po swietach - zakupilem ich produkt wiec powinni mi te ekspertyze udostepnic.


POzdrawiam
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
No dobrze. To może spróbujmy także w drugą stronę - podajcie jakiś przykład (orzeczenie sądu, ekspertyzę itp.) stwierdzający, że teleskop JEST bronią. Takie dywagacje - jest, nie jest nie mają więcej sensu. Kulawe prawo w tym względzie jest, to wszyscy wiemy, ale takie ekspertyzy "sklepowe" też nie mają żadnego znaczenia "prawnego" dla stwierdzenia, czy dany przedmiot bronią jest, czy też nie jest. Tak samo jak stwierdzenie Naczelnika WPA Policji, że bronią nie jest.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Lothian, on nie stwierdza ze baton nie jest bronia - on stwierdza ze JEZELI NIE JEST to uzycie jej w obronie wlasnej wyklucza odpowiedzialnosc karna.
Pozdrawiam
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"

Lothian, on nie stwierdza ze baton nie jest bronia - on stwierdza ze JEZELI NIE JEST to uzycie jej w obronie wlasnej wyklucza odpowiedzialnosc karna.
Pozdrawiam


Acha! Tak to odczytałeś. "o ile" = "jeśli". No tak, można i tak. Ja odczytałem, to w sposób następujący: "o ile" = "skoro". Pozdr.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"

Acha! Tak to odczytałeś. "o ile" = "jeśli". No tak, można i tak. Ja odczytałem, to w sposób następujący: "o ile" = "skoro". Pozdr.

no to teraz nasz spor powinien rozsadzic albo tamten pan, albo jakis polonista (Vince? ;) )
Pozdrawiam :)
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"
Skoro "kapiszon" sprzedaje batony każdemu kto ma 18 lat a
np. tonfy teleskopowe czy paralizatory (powyżej 10 mA) tylko na zezwolenie to jasną jest sprawą że posiadanie jest legalne bez zezwolenia.
Natomias użcie batona jest zupełnie inną kwestią. Chodzi po prostu o elementarne zasady obrony koniecznej, których nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"

Lothian, on nie stwierdza ze baton nie jest bronia - on stwierdza ze JEZELI NIE JEST to uzycie jej w obronie wlasnej wyklucza odpowiedzialnosc karna.
Pozdrawiam


rownie dobrze moglbys napisac ze noszenie kamienia wazacego kilogram jest legalne bo kamien nie jest bronia i jak komus nim przywalisz w leb to dostaniesz medal :)

Ale chyba wiem o co wam tak na prawde chodzi. Posiadania batona nikt nie broni. Kwestia z samoobrona. Z tego co mi wiadomo to nunchaku tez moge miec (treningowe nie bojowe ale kto ma decydowac ktore jest bojowe a ktore bojowe nie wiadomo), jednak jak sie nim obronie nawet przed nozownikiem to bede mial klopoty bo do walki jest zabroniony. Zabronione sa palki "bejsbolopodobne" a baton taki nie jest... To ze ma kulke na koncu ma na celu jego wywazenie... Widac przeciez ze sie zweza wiec koncowka bylaby za lekka w stosunku do raczki. Problemy sie zaczna gdy ta kulka bedzie za ciezka... Wtedy mozna bedzie uznac batona za bron niebezpieczna. podobnie jak kij bejsbolowy. Chyba nie musze tlumaczyc dlaczego. DLa pewnosci mysle ze warto zapytac kogos odpowiedzialnego. Kogo? Nie mam pojecia. Raz na ulicy z przyczepionym do paska Peace Keeperem II podszedlem do policjanta i zapytalem czy wolno nosic noz do samoobrony. Kazal mi kupic sobie gaz i zapomniec o nozu bo noza nie wolno. A jak mu mowilem ze wolno to sie zdecydowal ze 10cm moze miec. Od znajomego prawnika sie dowiedzialem ze wolno miec na ulicy noz do 20cm i nie sztylet! na potwierdzenie tylko dodam ze nie wszystko jest w ustawie o broni i amunicji. Jest podobno jeszcze wiele dodatkow (aneksow czy jak sie to tam cholerstwo nazywa) np na 100% na poklad samolotu nie wolno zabrac nic co przypomina noz z ostrzem dluzszym od 3cm. Nawet srubokreta. Gdzie, jakie to dodatki do ustaw, nikt mi nie powiedzial.
Jeszcze jedna zagadkowa historia. Moj kumpel ktorego ojciec jest prawnikiem ma bron na co2 i srut. Wyjal go przed blokiem i chyba nawet nie strzelal. Poszedl do dziewczyny do domu. Za chwile wyciagneli go od niej policjanci (ktos sie poskarzyl ze ma bron). Najzabawniejsze bylo to ze cudem uniknal odsiadki 48 godzinnej. Cud polegal na tym ze udalo sie policji ustalic ze na ta bron pozwolenie nie jest potrzebne... Bieglego nie bylo ale byl inny policjant na komendzie (jeden sie trafil) ktory tez mial podobne hobby i znal typ tej broni. Czyli jeden wielki kabaret. Mysle ze trzeba w koncu napisac do kogos znajacego sie na rzeczy. Zrobmy jakas akcje (tylko poczekajcie az kupie nunchaku bo jak co to zaczna zaraz wszystkich scigac :P )
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"

(...)
Z tego co mi wiadomo to nunchaku tez moge miec
(...)
wolno miec na ulicy noz do 20cm i nie sztylet! na potwierdzenie tylko dodam ze nie wszystko jest w ustawie o broni i amunicji.
(...)

Oba powyższe zdania są nieprawdziwe. Proponuję przeczytać topic Ustawa o broni i amuncji - wyjaśnienia - PRZECZYTAJ TO! i przemyśleć.
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warhead - "baton to nie broń"

Oba powyższe zdania są nieprawdziwe. Proponuję przeczytać topic Ustawa o broni i amuncji - wyjaśnienia - PRZECZYTAJ TO! i przemyśleć.


nic nie wyjaśnia- komuś się poprostu nie chciało objaśnić wszystkich kwesti. :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024