Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_agutto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Puissance 90 50ml jest poręczny (CS)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
raczej cs`ow pod uwage nie biore ;)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dobry CS nie jest zły... :)
  • 0

budo_wielki flutek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia, parę stron wczesneij pisałeś o Inter-Ark że trafiają tam wybrakowane sprzęty. Wiesz o czymś takim oprócz tych Watherów? Interesuje mnie szczególnie Force 80 i OC-17 bo mam te gazy, oba właśnie od nich.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O Force 80 bym się nie martwił :) . OC - 17 czasami się nie odpala... no i z zasięgiem bywa różnie. Proponuję sprawdzić działanie OC - 17 poprzez krótkie rozpylenie na dworze.

Pozdrawiam
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam oc-17 z Inter-Arku i jeszcze mnie nie zawiódł. Skusiłem się też na forca 80 ale na jego temat sie nie wypowiadam bo nie stosowałem go jeszcze.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak więc paczka dotarła :)



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


pozdrawiam

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jakieś małe wydają się te gaśniczki :) .
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To kolejna zaleta miotaczy z USA - czytaj ERGONOMIA – znaczy to że gaśnice mieszczące 1.20 lbs czyli 16 oz. czyli 450 ml są mniejsze ( chodzi o rozmiar pojemnika ), a co za tym idzie znacznie bardziej poręczne od tych wszystkich kupowanych w Inter Arku.

Co ciekawego to są one napełnione również po sam czubek butli a nie do połowy czy góra 70% objętości, jak w przypadku EQUALIZERA czy FORCA 80 / PUISSANCE 90 dostępnych u nas.

No i w prostej linii przekłada się to na możliwość zabrania takiego ustrojstwa ze sobą na miasto np. „za parkanem” :) bo o ile od bidy da się nosić te z Inter Arku ( np. w plecaku ) niemniej z wygodą ani poręcznością nie ma to nic wspólnego że o możliwości rozsądnego ukrycia nawet nie wspominam.

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ej no nie moge w to uwierzyć, że to ejest 450 ml :) . Z tego co widzę to mój pronto 300 ml jest większy :P . Ale ja się może nie znam :twisted: . Mi te gaśniczki osobiście wyglądają na pojemność max 300 ml, ale nie widziałem na żywo to nie gadam tylko tak sobie bełkoczę :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
... a ja tam myśle że nawet czytać nie potrafisz :)

i liczyć też :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a ja dokłdnie sprawdziłem i o ile tak jak mi podano w mailu to nie mają 1.20 lbs

niemniej mają 16 oz. = 1 lbs ( pound ) = 453,5 grama i to NETTO !

... i co chciałbyś może jeszcze coś dodać ???

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Że jak mam żel do golenia który jest napełniony do pełna i jest napisane 300 ml to za cholere żadne wzory mi nie wyjaśniają jak mniejszy pojemnik może mieć 450 ml :) . A i też z doświadczenia widzę, że waga nie ma aż takiego znaczenia :) .
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
"This OC 17 spray looks like a 9 oz. size unit but is actually rated at 1lb because of it’s volume. The unique safety wedge keeps you from accidentally firing the unit. When ready to fire just drop the safety and press the actuator and you have a crowd control unit that shoots 15 -20 feet. This is a nice unit for home defense or a good unit to carry when hiking."
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

raczej Ci sie wydaje, znalazlem tez taki opis :)

"This Police Magnum Large Pepper Sprays are formulated from a pepper solution refined to 2 million scoville heat units. The capsacin and related capsaicinoids % are at the bear spray level of 1.4%. This makes it one of the hottest, nastiest, and most fearsome defense pepper sprays on the market..."

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- Pogromca –

HE HE jakiego kurna doświadczenia ... bo nie łapie :)

Co do reszty to jedynym miotaczem gaśnicowym do którego możesz się odnieść jest PUISSANCE 90 GEL 300ml tak wiec z całym szacunkiem, ale twoja wiedza jest powiedzmy delikatnie NĘDZNA !

A ponieważ Ambull dobitnie wyjaśnił wszystkie niuanse ja dodam jedynie kilka zdjęć które zamkną temat raz na zawsze – a ciebie wyprowadzą z mroku hipotez i bzdurnych dywagacji :)

Tak wiec aby namacalnie uwidocznić różnice – dla porównania dwa miotacze o identycznym wyglądzie opakowań FRONTIERSMAN 9.2 oz. oraz OC – 17 16 oz. i o ile można by się spierać co do drobiazgów ( paru gramów ) to jednak zdjęcia mówią same za siebie ...


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja nie mówię, że tego gazu jest mniej niż frontiresmanie czy, że nie jest go więcej, a jedynie stwierdziłem, że to nie jest 450 ml i to mogę chociażby porównać do butelki piwa ... :) i uwzględniłem też ścianki :P . Jeśli mogę prosić to podaj mi wymiary OC - 17 .

Pozdrawiam
  • 0

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wydaje mi się, że do dyskusji wkradła się mała nieścisłość - istnieją dwa systemy opisywania ilości zawartości miotacza - wagowa, "amerykańska", wyrażana w uncjach (ounces - "oz") i funtach (pounds - "lbs") oraz druga, objętościowa, "europejska", wyrażana w mililitrach (czyli inaczej w centymetrach sześciennych). W zależności od masy cząsteczkowej danej substancji może się zdarzyć, że mniejsza objętość jednej substancji będzie warzyć więcej niż większa innej (np. 1 ml rtęci waży znacznie więcej niż 5 ml wody). Z opisów i zdjęć zamieszczonych przez Cizzie wynika, że w tym przypadku mamy do czynienia z podobna sytuacja - objętościowo mniejszy pojemnik zawiera substancję o masie większej (bardziej gęstą) niż pojemnik większy. Tak wiec muszę się tu zgodzić z Pogromcą, iż mniejszy pojemnik nie może mieć większej OBJĘTOŚCI niż większy (oczywiście zakładając, że oba są napełnione w 100%). Jest natomiast kwestią dyskusyjną, od której rozstrzygnięcia się uchylę ze względu na brak praktycznego doświadczenia (tu zostawiam pole do popisu Cizzi :wink: ), czy lepiej mieć gaz "cięższy" przy mniejszej jego objętości, czy większy ale lżejszy (po prostu nie wiem jak się to przekłada na jego "rzeczywistą ilość").
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Varangian83

Zginęli byśmy tu bez Twojej chłodnej oceny – która oczywiście jest w pełni trafna.

Co do samej różnicy w substancji ( jej ciężaru ) to jak najbardziej jestem w stanie ją wykazać i opisać – mianowicie wynika ona z dwóch podstawowych procesów produkcji samych gazów pieprzowych, których formuły opierają się na olejożywicy lub wodzie.

Co do wody i oleju to wszystko powinno być jasne :) choć może nie dla wszystkich ...

a jeśli chodzi o zastosowania w realu to mi bardziej odpowiada oil based ( będący właśnie bazą tych OC – 17 z USA ) ponieważ znacznie trudniej go usunąć niż gaz produkowany w oparciu o wodę, jednocześnie jego przyczepność do różnych powierzchni – a ciała w szczególności – jest właściwie nie do porównania z miotaczami produkowanymi w oparciu o wodę - jak Pogromca ma obiekcje to niech poleje sobie jedną rękę wodą a drugą olejem :) i spróbuje je szybko usunąć – no ale do tego to magisterki robić nie trzeba HE HE.

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm Cizzia, nie chcę Cię martwić, ale z tego wynika, że Sabre red w pianie z racji, że jest znacznie cięższy od DPS'a w pianie to i powinien być lepszy :) . Nie od dzisiaj wiadomo, że tłuste trudniej zmyć niż wodniste, ale wraz nie zmienia to objętości puszki. Zresztą mógłbym się teraz czepić za małej różnicy wagowej w porównaniu do różnicy opisywanej, ale nie chce mi się już kłócić :) .

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- Pogromca -

po pierwsze to my się nie kłócimy ;) chyba że tak to odbierasz ...

Co do reszty to na ile Cię poznałem, jesteś wręcz mistrzem w szukaniu tzw. dziury w dupie :) HE HE – i tu właśnie leży problem – jest TYLKO JEDNA i wszyscy wiedzą gdzie się znajduje, więc odkrywanie czegoś co jest już wszystkim dobrze znane jest w mojej ocenie bez sensu.

Oczywiście rozumiem że jesteś dociekliwy, tyle tylko że kwestie które chcesz rozbierać na czynniki pierwsze w moim pojęciu są raczej mało istotne.

Co do DPS i SABRE – to kolejna GAFA z Twojej strony, ponieważ nie znam na świecie Firmy produkującej gazy pieprzowe w PIANIE oparte na oleju – i nie chodzi tu o to że jestem taki wszystkowiedzący ( choć wiem sporo a szczególnie na temat gazów – to moje hobby ) ale zwykła logika mówi iż takiej postaci gazu ( piany ) nie da się wyprodukować na bazie oleju – koniec kropka. Tak więc zanim zaczniesz tu tworzyć dalsze teorie i prowadzić dywagacje na ten temat, to 2 razy się zastanów zanim coś napiszesz.

Kolejna sprawą dość istotną ( poruszoną przez Varangiana83 ) wydaje się być samo napełnienie pojemnika substancją – bo o ile temat ciężkości gazu mamy jako tako opanowany to pozostaje sprawa faktycznej ilości substancji NETTO w samym opakowaniu. Z mojego doświadczenia wynika że każda Firma leje po swojemu ale trzymając się tematu – skoro tak lubisz dochodzić co i jak, to bądź tak łaskaw i oświeć nas tu wszystkich jak się ma jedno do drugiego :

i wyjaśnij nam proszę jak się ma napełnienie tej gaśnicy OC – 17 ( którą posiadam ) - po sam czubek - w dodatku substancją znacznie cięższą od wody czyli olejożywicą, - gdzie jest tu miejsce na samą substancję transportową ?! - której ze względu na faktyczną masę samego środka, powinno być nie tylko znacznie więcej niż w przypadku gazu opartego na wodzie – co miało by umożliwić zbalansowanie samej siły wyrzutu owej znacznie cięższej olejożywicy w odniesieniu do wody którą bez porównania łatwiej ( jak mniemam ) jest wypchnąć z pojemnika i rozproszyć ?


Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie wiem jak leci DPS, bo go jeszcze nie używałem, więc wypowiem się co do Sabre Red w pianie. Tak się okazuję, że leci z tego gęsta oleista "sraka" którą mogę nazwać pianą. Ale to już jest kwestia nazewnictwa producenta... Dla jednego żelem będzie strumień etc... Co do samej wagi podanej przez producenta, a rzeczywistej... nie uważam tego za drobny szczegół. Sam pokazałeś, że waży o 100 g więcej. Przy założeniu procentowym to porównanie 9.2 o.z a 16 o.z całkowicie nie idzie w parze, czyli jest naciągane. Po prostu 9.2 i 16 a 350 i 450 jest po prostu naciągnięciem. Z tego też na ile Cię poznałem masz skłonność do przesadzania jesli chodzi o ocenę pojemników :wink: , bo mimo iż nie mam nic do zarzucenia DPS'owi to za cholere nie uwierze, że ma te rekomendowane 120 ml :) .

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024