Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam Ponownie Smile Mam pytanie do Cizza......chodzi mi o gaz Sabre Red(FOAM)chodzi o ten w niebieskiej puszce czy on sprawdzil by sie na bramke zreszta pisalem ostatnio na ten temat....??i czy masz Cizza moze jeszcze HI-POWERA?
A tak wogole gdyby ktos chetny mam do sprzedania Force 80 (50ml) oraz Magnum OC 17 ilosc nieograniczona.Pozdrawiam Smile Smile Smile
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Cizzia
Jeśli dostaniesz z zaskoczenia to chyba pytanie czy TY mu zdążysz oddać... Co do trenowania... to kiedy dostanę tę flaszkę? ... :wink: :P :P . Tak pozatym dostałeś kiedyś gazem, że wiesz jaka byłaby TWOJA reakcja na gaz? Z doświadczenia widzę, że co człowiek to reakcja i podkreślam DOŚWIADCZENIA PRAKTYCZNEGO którego może nie mam wiele, ale jednak mi nie brakuje. Owszem masz tą przewagę, że taki przeciętny dresik wyskoczy raczej z jakimś gównem... Może trochę popadam w paranoję :P .
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sry za dubel ale nie mogę już edytować

Piosenka fajna i ogólnie ma sporo prawdziwych słów... ale gdybym był (rozumiem, że jestem jedną osób do których to było skierowane) taką "ścianę" to inaczej bym rozmawiał. Po prostu jak ktoś ma rację to ma z reguły 100 i więcej sensownych argumentów, a oceniam wszystko po tym co WIDZĘ a nie po tym co kto mi wciśnie. Inna sprawa jeśli jestem w błędzie, lecz nie uznaję się za nieomylnego.

Pzdr
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia już cie lubie, mam takie samo podejście, sypie nim dostale lufe na twarz. Po doświadczeniach:) jestem w stanie przewidzieć kiedy się dostaje w ryło ...
A myslisz, ze nie probowalem – nie bylbym soba, gdybym się nie zgazowal moim HP, choc skoda mi było, piecze calkiem solidnie ale nie wiem czy adrenalina by nie wygralala:) nie wiem tez co by bylo jakbym przyjął pol puszki ...
Zgodnie z Twoimi zasadami, nie sadze żeby ktokolwiek się zgodzil na test :) dosc teoretyczny… Sytuacje na ulicy, w tramwaju to sytuacje KONTAKOTWE, „masz ognia, która godzina…” od tego z reguły zaczyna się obijanie…
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Vvania – szanowny kolego z tego co piszesz jasno wynika że łączy nas pewna nieuchwytna więź ;)

Dodatkowo dawno już nie widziałem żeby Horda w tak sympatyczny sposób odniósł się do czyichś wypowiedzi więc kolejny punkt na Twoim koncie :)
Co do samego sypania ... HE HE chciałem tylko po raz kolejny unaocznić że to właściwie NIEMOŻLIWE ( obronić się przed gazem ) a dokładając do tego element zaskoczenia ( jeden z kardynalnych warunków skutecznego użycia gazu !!! ) zapewniam że ani alkohol ani narkotyki a tym bardziej adrenalina by Ci nie pomogła – HOUGH powiedziałem

Pięściarz – wracając do SABRE to ma go kolega o nicku XIII ale jak dotąd nie stosował – a ponieważ i ja nie mam i nie miałem ( kupić tez nie mam zamiaru ) to pozostaje Ci zakupić samemu i testować osobiście – myślę że okazji nie zabraknie ;) Powiem tylko że ładnie chlapie co w duzej ilości powinno wywołać odpowiedni skutek.
Co do Hi POWER to pisz na priva ( może jeszcze coś wymyślimy ) a jak nie możesz jeszcze pisać na Vortalu na priv to na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( dopisz że to Pięściarz się odzywa )

Cizzia


ps. POGROMCO nie martw się tak bardzo ja juz taki jestem ! : ! ale myślę że z racji wieku oraz zbytniego rozbierania wszystkiego na czynniki pierwsze zatracasz sedno całego watku co powoduje ... :)
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
milo mi, ze podbilem serca :)
a cobysie powiedzieli na male gazowe spotkanko w Wawie - ja jestem co jaks czas - na kolejne studia mnie wygnalo :) - bede wolny w Stolicy 24 stycznia w sobote, moze by na piwko sie spiknac, co wy na to ?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Filmiki z ludźmi pod wpływem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na których policja użyła gazu.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Podstawowym zadaniem Policji w Ameryce jest – chronić i służyć ( To Protect and to Serve ) co ma się nijak do stosowania środków mających służyć obronie koniecznej - ponieważ do tego przeznaczona jest broń służbowa.

Gaz ma tylko oszołomić i obezwładnić napastnika na czas szturmu w celu jego dezorientacji tym bardziej że prawo w Stanach Zjednoczonych jest BARDZO restrykcyjne również w stosunku do Policji i gdyby wystąpiły poważniejsze kłopoty zdrowotne po użyciu gazu to zarówno policjant jak i cały wydział czy nawet dystrykt może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zastosowanie zbyt agresywnego środka obezwładniającego – co w Sadzie przekłada się na bardzo wysokie kary finansowe.

Co do pierwszego filmu to widziałem go 1000 razy a po raz pierwszy 5 lat temu – gdyby kamikazze zadał sobie choć trochę trudu i poczytał Vortal to by wiedział że było to już xxx razy wstawiane i wałkowane !!!

Kolejne filmiki choć ciekawe jedynie potwierdzają moje słowa – TYM BARDZIEJ ŻE POLICJANT W STANACH – NIGDY – NIE JEST SAM ( bo nie jest głupi ) dodatkowo po to właśnie dysponują oni tak szerokim wachlarzem ekwipunku jak i siłą ognia aby odpowiednio ją zastosować do zaistniałej sytuacji – która w tych wypadkach nie miała NIC wspólnego z obroną konieczną !!!

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@ Cizzia
Spokojnie nie martwię się, widzę, że masz podobny charakter do mnie i dlatego lubię z Tobą rozmawiać :wink: .Zresztą jeśli prowadzę z kimś dyskusję to znaczy, że liczę się ze zdaniem tej osoby. W miarę możliwości staram się zachować świadomość różnicy wiekowej między nami i okazywać szacunek, ale pisząc to trochę inaczej wychodzi niż mówiąc :P . Co do rozdrabniania i szczegółowości to już moja cecha charakteru która czasem jest zaletą, a czasem wadą.

@Kamikazee
Ciekawe jakiego gazu użyli?

A właśnie, stosował ktoś kiedyś OC PAVA (syntetyczną kapsaicynę). Nigdy nie miałem z tym styczności, to jest coś pomiędzy CS , a OC, czy działa identycznie jak OC?

Pzdr
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

@Kamikazee
Ciekawe jakiego gazu użyli?

Nie wiem ale pewnie wszechwiedzący cizzia Ci odpowie.

A właśnie, stosował ktoś kiedyś OC PAVA (syntetyczną kapsaicynę). Nigdy nie miałem z tym styczności, to jest coś pomiędzy CS , a OC, czy działa identycznie jak OC?

Police RSG jest syntetyczny ale czy to PAVA to nie wiem.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
PAVA to syntetyczny pieprz jeśli dobrze zrozumiałem.

@EDIT:
Pięściarz jako, że nie odpisywałeś na prywatną wiadomość, pozwolę się tutaj spytać, jak z Forcem? Wypadałoby się jakoś kontaktować przez mail.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vvania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
z tego co pamietam to w RSG jest PAVA - jak napisalem wczesniej na mojego agresora zadziałało, jak pistolet na wode...
a propo`s o PAVIE i RSG bylo juz na tym forum paredziesiat stron wczesniej :) MrTwinke sie wypowiadal...

mialem kiedys gazik taki malutki uzi 25 ml zaraz jak sie pojawily kupilem :) najpierw obsmarowlam ryło - pieklo calkiem solidnie, potem test na sciane :) i powiem Wam, ze jak na takie male g. (zasieg 1,5 m) to rewelacja - cisnienie super - od miotacza do sciany linia prosta zadnego opadania gazu, jak z mocnej strzykawki, starczylo na 5 psików po pol sek. plama porozprysku ok 30 cm srednicy
choc jestem zwolenikiem wersji BIG, pełen uklon w strone tego gaziku

a wiecie, ze w dobie kryzysu, jak nie mialem gdzie kupic gazu (o sklepach w necie nie slyszano:) zatrzymalem za soba kilku goniacych nas gosci, czym ... zwykla gasnica :) :):) taka z zachodu, wygladla jak powiekszony dezodorant, byla tak duza ze nosilem w wewnetrznej kieszeni kurtki i na czas nie moglem wyciagnac, dopiero w trakcie ucieczki udalo mi sie i sruu za siebie ... poskutkowalo :)

wiem, teraz mozecie napisac mi, ze mam zdrowo narypane....

p.s. mam jeszcze butle 150 ml TW 1000 cs, zeby zobaczyc jak z niego leci :)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pisze do Pogromcy z Lublina....obecnie posiadam Force 80 wersja(50ml)i tylko chmura.....Gdybys byl zainteresowany pisz na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :) :) :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ale RSG ma bardzo małe stężenie, a naturalna kapsaicyna w niewielkim stężeniu również różnie działa więc to niczego nie udowadnia. Jestem ciekawy jak to jest w większym stężeniu.
Wprawdzie nie widziałem profesjonalnego miotacza w USA na bazie PAVA... więc... chyba sam dostałem odpowiedź, no chyba, że ktoś coś więcej wie o tej substancji niż było podane w temacie to niech się wypowie :wink: .

@UP
Spoko już napisałem co i jak
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dubel, coś to forum znowu zaczyna się krzaczyć...
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do zastosowanego gazu – oczywiście że odpowiem :) – niech no tylko kamikazze doprecyzuje z jakich stanów są te filmiki i kiedy zostały nakręcone :) :) :)

Cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jakoś tak wszyscy zamilkli .... a fe :)

Aby się zbytnio nie napinać a jedynie podkręcić atmosferę :

FOX LABS od około roku może półtora w odpowiedzi na szeroko pojęte sugestie wprowadził na rynek nowy produkt o nazwie :

Mean Green Pepper Spray by Fox labs


Dołączona grafika

Ta zabawka łączy w sobie zalety gazu pieprzowego i farby, niemniej nie tak jak w przypadku innych dobrze znanych produktów na bazie jednego czynnika, czyli barwnika widocznego dopiero w świetle UV, a środka barwiącego ( intensywnej zieleni ) utrzymującego się do 7 dni na ciele człowieka. Dzięki takiemu rozwiązaniu e/w agresorzy zostaną nie tylko potraktowani i obezwładnieni samym gazem ale i w BARDZO widoczny sposób oznaczeni, co całkowicie wyłączy ich z życia publicznego – praca, znajomi, rodzina itp. że o prostocie identyfikacji przez Policję nawet nie wspominam. Nowy gaz oparty jest o formułę „FIVE POINT THREE” stosowaną w miotaczach 2% OC / 5.300.000 SHU ale jego parametry zostały zmodyfikowane do 6% OC / 3.000.000 SHU a dodana farba jest naturalnym wyciągiem z warzyw. Gaz został wprowadzony w szczególności do miasteczek studenckich i campusów z racji dużej koncentracji młodzieży. Warto jeszcze podkreślić że dostępny jest w dwóch podstawowych wersjach – CONE FOG i STREAM – więc teoretycznie każdy sobie coś dobierze.

Dołączona grafika

Tak tak – ja również z przyjemnością stwierdzam że już się nie mogę doczekać, kiedy w końcu te maleństwa do mnie dotrą – tym bardziej że już jest po spodziewanym terminie dostawy .... ale rozumiem że święta idą więc uzbroiłem się w dodatkową cierpliwość.

Cizzia
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hmm, już dawno widziałem tą zabawkę :P , tylko szkoda, że z parametrów wynika, że jest słabszy od hi-powera :cry:
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Co do zastosowanego gazu – oczywiście że odpowiem :) – niech no tylko kamikazze doprecyzuje z jakich stanów są te filmiki i kiedy zostały nakręcone :) :) :)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Miasto: Des Moines,
Stan: Iowa
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
tyle to na tym jednym sam wykukałem - ale jak mam dotrzeć do informacji jesli brak konkretnej daty ?!

Cizzia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024