Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
nie, super abwehr 5005, jakoś tak, ma w nazwie "5005"
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ledwo co człowiek zauważy promocje a już nie ma towaru!? :?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie sądzicie że za taką cenę to jedna z najlepszych dostępnych opcji? :-)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli rzeczywiście ma deklarowane stężenie, to tak...



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Filmik. Amerykańscy łowcy nagród w starciu z meksykańską chyba wesołą kompaniją. Łowcy (równie ekscentryczni, co ciency) używają gazów-gaśnic z raczej marnym efektem.... W końcu muszą sp.....lać. W wszystko przez to, że niepotrzebnie wdali się w pyskówkę z ludźmi, do których nic nie mieli - w dodatku na ich terenie.
A gazy - jakies dalekosiężne żele i pianki. Coraz bardziej przekonuję się do chmurki. W sumie nie nosiłbym nic innego, gdyby nie wiatr.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wczoraj napisałem do arobron.pl i niestety złe wieści...
gaz RSG 65ml (15% 1,33%) w promocji za niecałe 60zł nie będzie już dostępny..:| :C
data dostawy gazów Walthera i S&W jest nieznany..;/

w takim przypadku nie widzę ciekawych propozycji..

Sabre Red można jeszcze dostać?
co do OC 17 to 90ml jak dla mnie za duże..

jakieś propozycje?:D
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

używają gazów-gaśnic z raczej marnym efektem


Oj ja bym nie powiedział że tak z marnym efektem. Ok, nie jest to magiczna broń co każdego dotknie to ten zaraz pada i nic nam nie robi, ale na tym filmiku jakoś każdy kto dostał przestaje walczyć. Fakt że zaczeli używać jej z bliska.. to dlatego cośtam klepnęli ich, ale jak było widać zasięg niemiłosierny ma.

Jak dla mnie gaz-gaśnica to cudo sprawa (mam na myśłi 15%OC) ale ciężko to nosić niestety, chociaż zimą jeszcze jako tako(a właśnie wtedy prawie cały dzień ciemno jest).

Co mnie ciekawi w tym filmiku, że niby tacy pro a dali się przegonić jak kundle.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dla wszystkich zainteresowanych mam fajny kanadyjski program TV:)
test Taser'a, kilku broni na zamieszki..
..i GAZ PIEPRZOWY First Defense X2 (OC-20%, Caps.-0.40%)
efekty? zobaczcie sami!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ten to miał mocną reakcję na gaz. Ale w sumie jak mocny żel to czemu nie. Ciekwie się prezentują te trzy pepperball'e. Szkoda że aż takie ślady zostają. Ale drogie to strasznie! Orientuje się ktoś może czy skoro to działa tym samym systemem co paintball to czy można kupić marker paintball'owy i załadować go po prostu kulkami pepperball? Bo to by wyszło nieporównywalnie taniej :) .
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- pytolek -

można można co ciekawe jeśli mnie pamięć niemyli w miarę spoko mają markery w bron.pl

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ceny w miarę że tak powiem

co do kulek z pepperball również da się w Polsce kupić bez problemu !!! :) GWARANTUJĘ !!!

przy zakupie proponuję dowiedzieć się czy kupowany marker ma mozliwość regulacji dozowania srodka miotającego CO2 :) hi hi no bo czemu by nie rozkręcić go na MAXA
Tyle tylko że nieporeczne to cos jest jak cholera no i działanie że tak powiem ŚREDNIE nie tragedia ale średnie na gówniarstwo powinno starczyć ale na kiboli po wodzie ognistej to bym tego nie wyciągał !!!! - tam to juz tylko ..... ARM II, FRONTIERSMAN, FORCE 80 a i to jedynie w opakowaniach po minimum 300 ml :) :) :) - zapewniam że zadziała HE HE !!!

Cizzia
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No kaliber Pepperballa i markerów paintballowych niby ten sam, to i kulki powinny pasować... Ale coś to mi za proste się wydaje... Nie wiem, czy zwykły marker ma dostatecznie silne "dmuchnięcie"... Tak "gdybam" tylko. Myślę, że Pepperball raczej służy do odpędzania przeciwnika (np. podczas zamieszek) + ew. oznaczenia go farbą, a nie do obezwładniania.
Dla przeciętnego Polaka gaz w sprayu ciągle pozostaje optymalną opcją "broni miotającej" do samoobrony. Taser skuteczny jak cholera, ale dość trudny w użyciu, w zasadzie nadaje się na jednego tylko napastnika, no i drogi jak cholera.
A facet z filmiku - Guinea Pig - he he :D Dostał żelem 0,4% capsaicinoids i prawie srał w gacie... A jakby dostał takim "standardowym" 1,3% 8O

Cizzia - tak z ciekawości - spotkałeś gdzieś Force 80 w pojemności powyżej 80 ml?
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- Mr. Twinkle -

jasne sam mam 300 ml gel :) ))))))) - FORCE 80 ale jest i mgła

niemniej wyznam że traktuję go jako rarytasik HE HE bo sie rozchodzi niczym sen jaki zloty :) ale gdybys chciał to zobaczę co da sie zrobić (maila na priva do mnie masz)

pozdro

Cizzia
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki. Nabieram ochoty na "gaśnicę" CS, a u mnie nie ma w całym województwie..... Jak tylko będę przy kasie, odezwę się.
  • 0

budo_pytolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie wątpię że nosić to na co dzień jako narzędzie do samoobrony to dosyć kiepsko (chyba że zdzielić tym przez łeb delikwenta). Bardzej to na uspokojenie tłumu, ale na pojedyncze jednostki też chyba nie takie złe. W każdym razie nie rozpatruję tego jak dobre jest to do samoobrony, tylko czy da się takie coś zmontować mając marker paintballa i kulki pepperball. Czysto takie pytanie. Bo jak da się markera jeszcze podkręcić bardziej to już w ogóle wtedy powinno.

Mr.Twinkle, sądzisz że masa kulek paintball i pepper ball bardzo się tak różnie że by nie latały tak ładnie? Moim zdaniem wielkich chyba różnic w ich masie nie ma, ale nie jestem pewien, tylko dywaguję. Wydaje mi się że ta wysoka cena tych "prawdziwych" użrządzeń jest tylko z tego że och czarne, może bardziej wytrzymałe i głównie chyba za firme.

Najlepiej żeby powiedział tu ktoś kto coś takiego sprawdzał..

Cizzia, widziałem już u nich wcześniej i ten "pistolecik" w jakimś tym promocyjnym zestawie + kulki pepperball dałoby takiego działającego za góra tysia.. A to już różnica w cenie :D .

Chłopaki po co Wam gaśnica CS że tak spytam? Jak po to żeby uspokoić dużą masę to chyba lepiej gaśnicą OC jakieś dajmy 10-15% żel, a jak po to żeby rozwiać ludzi żeby się rozeszli to od razu granat z gazem łzawiącym :) (bo toż to CS). Chociaż w sumie jakąś wielką dresiarską bestię spotkać na drodze i takiemu zaserwować pół gaśnicy CS żela w ryj to chyba nie takie złe..
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
szkoda że nikt nie zwrócił uwagi na moje pytanie ale oki, obejdzie sie..
mam teraz jedynie pytanie na temat tego gazu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zastanawia mnie cena.. 40zł za 75ml? nie za tanio?:P

sorry za offtop ale..
co sądzicie o takim wynalazku:
Odstraszacz dźwiękowy Schrill Alarm
(Urządzenie emituje wysokotonowy dźwięk o głośności 110 dB. Jest skuteczną obroną przed agresywnymi zwierzętami i napastnikami. Powoduje chwilowy ból uszu oraz zwraca uwagę przechodniów na zaistniałą sytuację podczas użycia. Wystarcza na 50 zastosowań.)?
:>
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
odstraszacz dzwiekowy na psy? na psy dziala - ale tez nie na te super agresywne..
a na ludzi? nie sadze - to nie flashbang - samym dzwiekiem drechola nie polozysz..
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W pełni się zgadzam. Na psy zresztą chyba lepszy taki ultradźwiękowy - człowiek tego nie słyszy. Na ludzi schrill alarm może zadziała jakby prosto do ucha przyłożyć - w dynamincznej akcji.... he, he :lol: Nie sądzę.

Z gazem-gaśnicą problem taki, że ja coś takiegpo potrzebuję do obrony, nie do rozpędzania zbiegowisk. Czyli musi być wystarczająco mocne, żeby mnie nie mogli dogonić... :-)

RMP HI Max - nie, dlaczego za tanio. To w Polsce przyzwyczajono nas, że dobry gaz musi pod stówę kosztować (mały). Na Zachodzie (uwzględniając różnicę siły nabywczej pieniądza), to tani sprzęt jest. Miałem ten miotacz - wrażenia w poprzednich wypowiedziach. Zresztą nie wiem, czy on w Polsce produkowany nie jest (przynajmniej rozlewany)...

Z Pepperballem to najlepiej byłoby kupić parę kulek i poprosić znajomego, który ma marker o sprawdzenie, jak tym strzela... Ja niestety nikogo takiego nie znam. Od biedy można już dostać marker za 2 stówy - tylko to taka zabawka, nie jest samopowarzalna (pump-action), na naboje CO2 takie jak do wiatrówek. Kaliber taki jak P-ball'a.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kilka słów na temat „gaśnic CS”

Wyznam że to mój ulubiony temat ponieważ od samego początku a właściwie zakupu pierwszej gaśnicy WIEDZIAŁEM ZE TO JEST TO ! ! !
Pierwszym moim miotaczem o pojemności 300 ml był właśnie tak zachwalany przeze mnie ARM II kupiłem wtedy żel i choć przyznam osobiście iż preferuję mgłę, to bez dobrego żelu było by mi smutno :) ;) :) !

ŻEL – ARM II nowy potrafi osiągnąć 12 m SKUTECZNEGO ZASIEGU RAŻENIA !!! jego niesamowitą zaletą jest również DUŻA ilość substancji drażniącej wyrzucanej w ciągu 1 sekundy, co powoduje że wystarczy jedynie RAZ z niego sypnąć i bez znaczenia czy przeciwnikiem jest jedna osoba czy grupa, jeśli są oni skupieni na przestrzeni do 3 – 4 metrów szerokości a mam tu na myśli oczywiście ulicę i otwarty teren ( to i tak bardzo DUŻO ) obejmiecie wszystkich. Co do poszczególnych obserwacji z zastosowań :) to :
Podstawowym założeniem przy tworzeniu gaśnic było rozpraszanie tłumów w czasie rozruchów i zamieszek, czyli miały mieć dużą pojemność, zasięg no i jak mniemam skuteczność ale to już zależy od samej substancji. Arm II który posiada pistoletowy uchwyt i dyszę high jet fog jest bardzo wygodny w obsłudze dobrze wyprofilowany i nie ciężki, posiada 2 zabezpieczenia – podstawowe – którym jest plastikowy grzybek na górze głowicy miotacza (zazwyczaj w kolorze żółtym) informujący nas jednocześnie czy miotacz jest nowy czy nie ponieważ ta blokada jest jednorazowa i urywa się podczas pierwszego zastosowania i drugie – wielokrotne – którym jest solidna druciana zawleczka wciskana pod spust aby uniemożliwić przypadkowe użycie. A wszystko to w ładnym białym pojemniku z niebieskimi napisami po francusku ( prawie jak markowe perfumy od Diora HE HE ) na żelu są jeszcze czerwone literki GEL – mówię Wam klasa sama w sobie !
Podczas zastosowania to polecam tak z minimum 2 metrów ale zdecydowanie najbardziej optymalny jest dystans pomiędzy 4 do 6 metrów wykorzystujemy wtedy (takie jest moje zdanie) pełne możliwości głowicy czyli na dystansie pomiędzy 0 a 6 metrów leci silnie skoncentrowana wiązka gęstej mgły (to chyba dobre określenie) i to w takiej ilości że wręcz pokrywa napastnika lub napastników – na tym dystansie praktycznie nie musimy celować wystarczy w kierunku i na klatkę J. Na dalszych dystansach powyżej 6 metrów strumień zaczyna się rozpraszać w mgłę tak z tendencją co jakiś metr do półtora (w trakcie akcji trudno dokładnie stwierdzić he he) na 6 metrach promień rozproszenia osiąga około metra i ponad, na 10 metrach to już jakieś 2 do 2,5 metra więc nawet jeśli przeciwnicy są tr. rozproszeni to drobne ruchy nadgarstka HE HE pozwalają w niezauważalny i błyskawiczny sposób zniwelować to utrudnienie i bez problemu zamiatać tak na przestrzeni do 4 metrów szerokości a pewnie i więcej – tyle tylko że nie miałem takiej potrzeby. No w końcu nie sypię gazem ludziom co niedzielę ;) swoją drogą a szkoda bo efekty takiego działania niesamowicie podnoszą morale i szacunek do tego „niewiniątka” zwanego GAŚNICĄ.
Gaśnica ma jeszcze jeden kapitalny efekt mianowicie wywiera niesamowity wpływ psychologiczny na potencjalnych napastników ja osobiście jak już wyciągam któryś ze swoich gadżetów to nie po to aby straszyć tylko URZYĆ !!! – tak mnie już nauczono – straszyć to można dzieci duchami - na ulicy nie ma pardonu – ale niejednokrotnie znajomi którym poleciłem to coś (głównie do samochodu) opowiadali mi potem ze śmiechem że po wyjęciu i wycelowaniu przeciwnicy natychmiast albo spierdalali na bezpieczna odległość (czyli taka powyżej 20 i więcej metrów i tam dopiero kurwili i się odgrażali ale jakoś żaden się nie kwapił podejść HE HE – ciekawe czemu ...?! ) albo odpuszczali.

Cizzia
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Bardzo ciekawym rozwiazaniem jest nowy taser c2 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i mozna taka zabawke nabyc juz za 300$

co do gazow to ostatnio testowalem Smith&Wesson 90 ml OC. skuteczny zasieg ok 3m.
zapach opraow calkowicie neutralny ale kontakt niewielkiej ilosci z twarza wywolal efekt jak przy PRO SECUR..
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
z HPE odpisali mi że mają Hi-Power za 70zł.. niestety nie dopisali za ile ml i jaki strumień..
domyślam sie że Wy wiecie, więc tu prośba żebyście mnie uświadomili;)

pytałem też o konkretniejsze danych co do gazu TERMINATOR, mianowicie % olejku pieprzowego i substancji czynnej, niestety odpisali: "Terminator zawiera roztwór pieprzy syntetycznego" ..a ja nadal nie wiem ILE tam tego jest.. :P

trudno sie z nimi "rozmawia", ana maila trzeba czekać 2dni, wieć byłbym wdzięczny za waszą pomoc;)

(PS. z gascolt.pl nie odpisują:D:P)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pewnie sami ch..ja wiedzą :wink:

Poczytaj poprzednie wypowiedzi, było o Hi Max, w sprzedaży chyba jest tylko jeden model (przynajmniej ja tylko z jednym się spotkałem).

Z Gascolta nie odpisują, bo pewnie śledzą nasze forum i wolą z cizzią nie zadzierać :wink: Raz już z nimi porządek zrobił :wink:
  • 0

budo_annihilator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dziś wypsikałem kolejnego hi-maxa, kumpel co nie jest obeznany w gazach stwierdził, że to psika "strumieniem" - i faktycznie - ten model hi maxa psikał jak pistolet na wodę, na jakieś 3m.. bardzo długo, myśle ponad 20sekund, miało się wrażenie że to po prostu żel, skupiony niesamowicie - po wypsikaniu całości kumpel wszedł w miejsce psikania i natychmiast wyszedł :D :D z dość silnym pieczeniem, niemniej jednak wcale nie był obezwładniony - także ten egzemplarz to był raczej "żel", który coś tam rozpylał drobno obok głównego, skupionego jak pistolet na wode strumienia, ale głównie mocno zagęszczony strumień, o czym świadczyła duża "kałuża" olejku pieprzowego na asfalcie, więc nie psikał wcale a wcale tak jak na tym filmiku co prezentuje na youtube! co oczywiście wcale mnie nie zadowala i raczej nie skłania do używania hi-maxa, gdyż nie wiadomo czego się po konkretnym egzemplarzu spodziewać!

to tyle o hi-maxie, nie mylmy go z hi-powerem 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024