Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przepraszam że piszę wiadomość pod wiadomością ale znalazłem ten filmik z militaria.pl o którym pisałem kilka stron wcześniej.

Oto i on

Zerknijcie na 0:28 sekundę i powiedzcie co myślicie.
W moim uznaniu, to celowe wprowadzenie w błąd klienta który zazwyczaj nie ma pojęcia o gazach obronnych.

Nazywają to ''pistoletem gazowym'' i ukazują jak po trafieniu.... napastnik odrywa się od ziemi !! I pada obezwładniony.
Hehehe... takiej mocy obalającej nie powstydziłby się nawet Brudny Harry ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na razie niestety testowanie Policyjnego sobie odpuszczam , kupiłem dziś ARM II ,jak będzie okazja to opisze jak działa . Na razie moge stwierdzić tylko tyle że gaśniczka jest większa od tych amerykańskich foxa i sabra , o jakieś 3 cm. ;-)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dlatego policyjne gazy są na bazie wody a nie oleju.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , nowoczesny karateka to i gazem popryska jak trzeba ;-)
  • 0

budo_mlodytu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Siemka Wszystkim

Chciałbym się dowiedzieć czym będzie różniło się działanie gazu UZI z 2% OC i 5,3 mln SHU, a czym gazu Police Magnum z 17% OC i 2 mln SHU. Czy 1. gaz będzie mocniejszy, ale będzie działać krócej na napastnika, czy będzie jeszcze inaczej z tym. Ja obstawiam tego UZI ze stożkiem mgły. Co WY na to ;) ??

Teraz posiadam gaz (żel) Whalter pro secure z dyszą strumień, ale ostatnio zostałem zaatakowany 3 na mnie i miałem problem żeby wycelować. Jeszcze chciałem zapytać czy przy waszym 1. użyciu gazu mieliście jakieś obawy (nie chodzi raczej o Kolegów z ochrony, ale normalny Kowalski na ulicy)- ponieważ ja widząc, ze biegną na mnie, zamiast krzyknąć stój, czekałem aż dostanę jakiegoś lekkiego strzała, ale trochę nie po mojemu wyszło.


Zamierzam kupić pojemnik ok. 100 ml, czy będzie wygodnie nosiło sie go sporej kieszeni kurtki, czy nie polecacie takich gazów?
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

UZI z 2% OC i 5,3 mln SHU, a czym gazu Police Magnum z 17% OC i 2 mln SHU.

chyba coś pomyliłeś? mówisz o foxie?
  • 0

budo_mlodytu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak ;) Sorry, ale za dużo tego wszystkiego ostatnio.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
w teorii FOX ma działać szybciej na napastnika i jednocześnie krócej - oczywiście zdążysz 3 razy uciec do domu w tym czasie;p
jak jest w praktyce trudno powiedzieć - smakowo oba sprawiają ostry ból języka;)

jak na Ciebie biegną, to schodzisz o metr z linii ich 'ataku', jeśłi oni zmienili kurs na Ciebie, to masz juz podstawę twierdzić, że chcą Cię zaatakować i nakurwiasz gazem;D
jak kiedyś do mnie jeden młody żul podszedł na PKP, to nawet nie myślałem o wyciaganiu gazu, taki miał ryj:P dałem mu kilka żółciaków i tyle.
było kilka sytuacji, ale zawsze obeszło się bez gazu:)

90ml do przeciętnej męskiej kieszeni powinien wejść. 120ml już będzie problem...;)
  • 0

budo_mlodytu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A no właśnie, a tu wystarczyło bardziej pewnie się zachować ;)

Było nie było FOX powinien być mocniejszy. Ale co do tego, że ma mniejsze stężenie, będzie działał o wiele krócej- czy coś jeszcze ??
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jak już kiedyś pisałem , moim zdaniem to gazy żelowe są dobre dla policjantów i ochroniarzy , w młodości (mam 35 lat) nieraz pryskałem chmurą i pomagało , co z tego że ż nanosi więcej środka na twarz , i tak faceta prawie nigdy nie atakuje jeden napastnik .Jak pryskam chmurą stożową to robie to schodze z lini ataku a i tak zawsze trafiam.Ja tam nosze 3 uncje foxa cone i nie narzekam .A na czarną godzine mam chmurową gaśniczke. :)
  • 0

budo_mlodytu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dobra, to nie robiąc reklam. Mam 3 gazy do wyboru:

Police Magnum OC-17 strumień 90 ml
Gaz pieprzowy FOX LABS 5,3 Flip-Top strumień (żel) 118 ml
Gaz pieprzowy FOX LABS 5,3 Flip-Top stożek mgły 118 ml

Stawiam typa na tego ostatniego. Potrzebuje go właściwie tylko na ulicę. Kurde szkoda, ze strumień mniej przewidywalny. Jeden dla mnie, 2 nieco mniejszy dla mojej laski :D .
Po przeglądzie rynku, to chyba będzie najlepszy gaz?? Czy macie może coś lepszego z gazów oczywiście ;) ?
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ważne żeby mieć;)
foxy są kurewsko drogie - jako mężczyzna możesz sobie kupić coś tańszego - jesteś mężczyzną, wiec sobie poradzisz;D


...ale w sumie nic lepszego od OC17 nie ma- wiec bierz go w chmurze i chuj;)

OC17 - 90ml - chmura
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W zasadzie nie jest aż tak istotne czy wybierzesz Sabre Red, Fox Labs, OC-17, Red pepper.... i tak dalej.
Po prostu weź coś z polecanych gazów.

Bardziej istotnym jest rodzaj rozpylania i tu kolega radnus ma rację - Weź stożek / chmurę.
No i wielkość.... 60-90 ml jest bardzo cacy, 120 ml to już tak bardziej do kieszeni wewnętrznej kurtki (2 lata tak nosiłem gaz).

A co do gazu dla dziewczyny, to polecam ci Fox labs 59 ml.... a dlaczego ten?
Ponieważ mimo że ma 59ml, jest niewiele większy od gazu 40ml. Dla kobiety idealny... taki kompakt
Kobieta jak dostanie za duży gaz, nie będzie go nosić, a Fox łączy stosunkowo małe rozmiary z niezłą pojemnością.

Na twoim miejscu kupiłbym OC-17 lub Fox Labs o pojemności 90 ml i dla dziewczyny Fox-a 59 ml.... oba w stożku.

..................
Paweł
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dokładnie, na "typowego" napastnika każdy gaz z tej "czołówki" powinien zadziałać w sposób umożliwiający w miarę sprawnemu mężczyźnie przynjmniej ucieczkę. Jak będzie poprawnie użyty oczywiście... Generalnie też wolę chmurę, ale Fox ma na tyle szeroki stream, że nie powinno być problemów z trafieniem. A mniej na podmuchy wiatru podatny niż cone i większy zasięg. Także z Foxa wolałbym stream. Do stężenia mam tylko pewne zastrzeżenia, 5.3 to w końcu tylko 0.67 capsaisyny. Ale jest jeszcze mean green na wodzie z 1.3 - tego jeszcze nie sprawdzałem.
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja mam mętlik z tym fox-em.

Naprawdę myślicie że kłamią twierdząc że ich gaz ma 5.300.000 SHU?
Ten gaz jest często używany przez policję i inne służby mundurowe w USA....można ich od tak oszukiwać?
Poza tym... jak poczytać ichniejsze fora to fox ma opinię skuteczniejszego gazu od Sabre Red.

Skąd jest informacja że fox posiada tak mało capsaicyny?
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przepraszam ze wiadomość pod wiadomością, lecz teraz to już zupełnie nie rozumiem.

Czysta kapsaicyna według wiki ma 16.000.000 SHU
Roztwór z 10% CZYSTEJ kapsaicyny według wiki.... ma 1.600.000 SHU
- puki co oczywiste, poprostu 10 razy mniej kapsaicyny = 10 razy mniej jednostek SHU.

Sabre Red deklaruje że posiada 1,33% kapsaicyny - i tu pojawia się problem, bo deklaruje też ostrość na poziomie 2.000.000 SHU

Według moich kalkulacji przy 1,33% czystej kapsaicyny powinno wyjść 212,800 SHU.
Ba... nawet jeśli zastąpić całą substancję czynną (OC) czystą kapsaicyną.... to przy deklarowanych 10% (bo tyle OC ma Sabre Red) nadal nie wyjdzie 2 mln SHU.


Więc jakim cudem Sabre Red mając 1,33% kapsaicyny (i to nie czystej, bo jest to mieszanina kapsaicyny i słabszych kapsaicynoidów)... może mieć 2.000.000 SHU?

Posłużyłem się przykładem Sabre Red... lecz w pytaniu chodzi mi o wszelkie gazy, większość z nich podaje ostrość 2 mln SHU i więcej.


Niech mi to ktoś wytłumaczy, jak debilowi :lol:
Gdzie robię błąd?
Może są jakieś substancje zwiększające ''moc'' kapsaicyny?
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a 15% to wyjdzie 2miliony?;D
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ogólnie to wygląda tak:
The pungency of chili peppers is measured in Scoville heat units (SHU). The original pungency testing was performed using a panel of five experienced subjects who tasted the spices. The American Spice Trade Association, using high-pressure liquid chromatography, designed a modern, more reliable method. Most law enforcement sprays have a pungency of 500,000 to 2 million SHU. One brand has sprays with 5.3 million SHU[to o FOX'ie]. Hotter sprays (with more SHU) tend to have faster effects.

Another characteristic of OC aerosol is the concentration of capsicum, which varies from 2% to 17%. Most law enforcement sprays have a concentration of 5% to 10%. A higher concentration generally means longer-lasting effects, which is not necessarily desirable. The concentration of capsaicin, the main active ingredient, is not the same as the capsicum concentration, which is stated on the label of the canister. The capsicum concentration is a poor indicator of the efficiency of the aerosol. The concentration of capsaicin would be a better indicator, but it is rarely available. The National Institute of Justice is financing research that would help determine the exact composition of available pepper sprays and standardize formulations.


fox ma niby wiecej SHU, a jedno ze stężeń w nim wynosi 2% zamiast 1,33% jak w innych gazach, więc tu musi być pies pogrzebany - teoretycznie oczywiście, bo gazy 0,33%/10% też mają 2miliony, tak jak te mocne 1,33%/15% O_o
wracając.. jak zrobić, żeby 2% z 16 milionów to były 2 miliony? ;p

ostrość ostrością, stężenie stężeniem, ale nichuja nie wychodzą takie wyniki;p

aha, dodam jeszcze, ze temat był wałkowany w wątku, ale raczej średnio to poszło;p
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No właśnie... jaki gaz nie wziąć... nie wychodzą wyniki zgodne z deklarowanymi.
Więc gdzieś tkwi błąd.

Bo nie bardzo wierzę by Sabre Red, Fox labs i inne firmy robiące gazy dla służb mundurowych, kłamały.
W końcu nie jest to tak banalne jak oszukiwanie cywili.

Sabre Red to nie Kolter Guard... ;)

Swoją drogą to historia sprzed 5-6 lat... nie wiem czy jeszcze robią tego Kolter Guarda 1%OC z niby 2 mln SHU.
Z kolegą kupiliśmy taki na hali targowej i... na następny dzień psikaliśmy sobie nim po buziach. Efekt?
Śmiech :lol: To nie było nic innego jak lekko piekąca, kwaśna woda, która jedynie pachniała jak gaz ''pieprzowy''.

Tak samo... kiedyś, dawno temu, miałem gaz ''Terminator'' - uwaga, uwaga... 100% OC :!:
Ten ''gaz'' to już było zupełne oszustwo, nawet nie piekł. Była to zwykła woda o zapachu zmywacza do paznokci.
Jedyne co miał dobre, to imponujący zasięg.

No a potem... był już Red Pepper... naprawdę porządny gaz, który nie przesadzając możliwe że uratował mi życie.
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja wam powiem jak to mierzą:

Pryskają gościa i czekają a potem wyniki notują:
Jak się rdze "kurwa" to znaczy ze słaby
"kurwa ja pierdole" to już 2 punkty i za każdy przymiotnik punkty się sumuje, w przypadku onomatopei tupu "fruuuu" przemnaża jeszcze razy 0,77 jako współczynnik wagowy bo w końcu to nie jest pełnoprawny wyraz.
potem dzieli się ilość bluzgów przez czas i wychodzi wskaźnik bluzga na minutę.
Jak już się uspokoi i są punkty zliczone, pobiera się jeszcze wskaźnik "literata" bo w końcu wiadomo że inżynierowie nie chlapią językiem tak jak literaci a sprawiedliwość musi być. Szanujące się firmy typu FOX robią także wywiad środowiskowy żeby określić liczbę badassowatości badanego, jednak ta procedura jest strzeżoną tajemnicą firmy i więcej nie wiem.

Na koniec cała komisja siada do stołu, wali kielicha i rzuca lotkami do tarczy, jak wypadnie 2mln to 2 miliony i koniec gadania bo tak stwierdziła komisja.

Potem na forach ludzie się zastanawiają i aby testować rożne wynalazki je kupują napędzając tym samym koniunkturę.

Amen :P

Lata mijają a oficjalnych procedur jak nie było tak nie ma...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024