Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Też wolałbym UDAPA nawet po 150 Zł,o Vexorze napisałem jako ciekawostke ,3% kapsaicyny to nie 1,45 %.W europie raczej nie ma Vexora,można by spróbować przez hot -spraya ,ale żeby zawracać im głowe to trzeba by zebrać z min. 20 zamówień, i nawet gdyby Zarc international chciałby wysłać swoje gazy za ocean , to tańszy od foxa by nie był.Ogólnie nie ma co się napalać ,Vexor byłby bardzo , bardzo minimalnie silniejszy od Police Magnum który zawiera 1,4 % kapsaicyny .W praktyce to mój obiekt badawczy , żulek o którym pisałem ,jak dostawał Waltherem Pro Secur ,czy PM w chmurze to mówił żę nie ma różnicy.Podejrzewam iż wszystkie dobre standardy działają podobnie , i sprowadzenie Vexora nic by nie zmieniło , co innego UDAP , 3% kapsy to nie 1,33 -1,45% .
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Też wolałbym UDAPA nawet po 150 Zł,o Vexorze napisałem jako ciekawostke ,3% kapsaicyny to nie 1,45 %.W europie raczej nie ma Vexora,można by spróbować przez hot -spraya ,ale żeby zawracać im głowe to trzeba by zebrać z min. 20 zamówień, i nawet gdyby Zarc international chciałby wysłać swoje gazy za ocean , to tańszy od foxa by nie był.Ogólnie nie ma co się napalać ,Vexor byłby bardzo , bardzo minimalnie silniejszy od Police Magnum który zawiera 1,4 % kapsaicyny .W praktyce to mój obiekt badawczy , żulek o którym pisałem ,jak dostawał Waltherem Pro Secur ,czy PM w chmurze to mówił żę nie ma różnicy.Podejrzewam iż wszystkie dobre standardy działają podobnie , i sprowadzenie Vexora nic by nie zmieniło , co innego UDAP , 3% kapsy to nie 1,33 -1,45% .


Ciekawe czy ,,żulek" odważył by się wytestować na sobie UDAPa czy chociażby Frontiersmana;p
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
On się nie zna na gazach , test kosztował mnie zawsze 50zł ,w Warszawie w niewiele ,ale tam skąd pochodze ,jest bieda i to dniówka na budowie.Nie pozwala się niestety filmować ,bo jak twierdzi ,, jak bedzie w komputerze ,to ludzie bedo się z niego śmiać ".Jak bym miał UDAPA to bym przetestował , frontka na razie nie zamierzam kupić .Pozdrawiam. :D
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Może źle to rozumiem ale wypatrzyłem jedną rzecz.
Gaz UDAP ma ''3.0% Capsaicin & Related Capsaicinoids''

Czysta kapsaicyna według wiki ma 15 - 16 mln SHU natomiast kapsaicynoidy są o wiele mniej ostre i mają 8,600,000–9,100,000.
Nasuwa mi się pytanie ile w tych 3% jest kapsaicynoidów a ile tego na czym nam najbardziej zależy czyli kapsaicyny.

To niesamowite.
Jednostkami SHU trudno się kierować bo producenci lubią pisać bajki.
Ilością OC też nie.... bo różnie z jej czystością.
Teraz opieramy się na ilości kapsaicyny i pokrewnych związków w gazie lecz nadal nie wiemy ile jest czego.
Dochodzę do wniosku że w ogóle nie warto czytać składów gazu a jedynie opierać się na doświadczeniach ludzi którzy ich (gazów) używają.
Na filmiku widzę jak po tych ''dobrych'' gazach (fox, vexor) ludzie otwierają oczy bez większego problemu.
Ja sam przez pierwsze 2 lata używania gazów (teraz mija mi 6 rok odkąd kupiłem mój pierwszy miotacz) kupowałem tylko Red Pepper-a i nie wyobrażam sobie by ktoś po mógł po nim bez pomocy palców otworzyć oczy (a używałem go kilka razy i raz ''resztkę'' na sobie).
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Może źle to rozumiem ale wypatrzyłem jedną rzecz.
Gaz UDAP ma ''3.0% Capsaicin & Related Capsaicinoids''

Czysta kapsaicyna według wiki ma 15 - 16 mln SHU natomiast kapsaicynoidy są o wiele mniej ostre i mają 8,600,000–9,100,000.
Nasuwa mi się pytanie ile w tych 3% jest kapsaicynoidów a ile tego na czym nam najbardziej zależy czyli kapsaicyny.

To niesamowite.
Jednostkami SHU trudno się kierować bo producenci lubią pisać bajki.
Ilością OC też nie.... bo różnie z jej czystością.
Teraz opieramy się na ilości kapsaicyny i pokrewnych związków w gazie lecz nadal nie wiemy ile jest czego.
Dochodzę do wniosku że w ogóle nie warto czytać składów gazu a jedynie opierać się na doświadczeniach ludzi którzy ich (gazów) używają.
Na filmiku widzę jak po tych ''dobrych'' gazach (fox, vexor) ludzie otwierają oczy bez większego problemu.
Ja sam przez pierwsze 2 lata używania gazów (teraz mija mi 6 rok odkąd kupiłem mój pierwszy miotacz) kupowałem tylko Red Pepper-a i nie wyobrażam sobie by ktoś po mógł po nim bez pomocy palców otworzyć oczy (a używałem go kilka razy i raz ''resztkę'' na sobie).


SHU czyli scoville heat units to organoleptyczna (bierze jakiś spec na swój ozór papryczkę i mówi ta bardziej napierdala niż ta druga) jednostka ostrości papryki (przyprawy).
O skuteczności gazu decyduje tylko i włącznie Kapsakaina (Kapsaicyna) oraz jej pochodne rekomendowana zawartość kapsaicyny i jej pochodnych oscyluje przy 1,3%.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ciekawostka :)

W inter arku pojawily sie Force 80 z cieniutka dysza co prawda bez flip topa ale wydaje mi sie ze moga byc wydajniejsze :D ale ci pracownicy czy tam wlasciciele tego sklepu sa debilami wciskaja takie bajki ze szok np. powiedzial mi ze Force/Puissance 75 ml starcza na ok 16 strzalow i wogole jak oni tam zachwalaja ta podrubke PM mowi do mnie "ja bym panu cos polecil na te bramki tylko ze na zewnatrz bo to chmura ale 2 godziny goscia pan nie ma"i mi pokazuje pseudo OC17 juz teraz maja nowe nalepki Police 18% :) :) :) co za beka z nich
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Miałem to ich podróbke i jest słabsza od KO fog,ciśnienie też ma słąbsze o połowe .Kiedyś pryskałem psa ,nie miałem wtedy doświadczenia,i dotknąłem dyszy a potem przetarłem oko ,i wiem jak działa KO.Interarkowski Police Magnum ,przetestowałem na żulku i dał rade ale ledwo , ledwo ,mówił że jest słaby ,więc wziąłem sudecona i wypróbowałem to ,,cudo " na sobie ,znacznie mniej paliło ,a oczami dawałem rade na siłe mrugać, co prawda moje zdolności bojowe nieco spadły ,ale KO fog jest znacznie lepszy.Pieniądze wyrzucone w błoto.Innym pseudo- hitem jest Tornado ,podarowałem go znajomemu ochroniarzowi i ośmieszyłem się,jest bardzo słabo stężony , a wiadomo taki gaz słabo działa jak jest zimno i nie zadziałał przy około 5 stopniach na plusie .Z żeli bardzo dobry jest Uzi , ale to chyba wszyscy wiedzą . :D
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Uzi jest faktycznie bardzo mocny tyle że radzę przetestować go czy w ogóle chce pryskać.
Raz gdy kupiłem malucha 15 ml (bardziej z ciekawości niż do używania) to przy próbie strzału lał jedynie cienkim strumykiem na moje palce.
Poza tym zdarzają się krzywo przyklejane etykiety i zbyt łatwo chodząca blokada twist lock.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Poza tym zdarzają się krzywo przyklejane etykiety...


no tak, krzywo naklejona etykieta dyskwalifikuje gaz :)
  • 0

budo_strzelec92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie dyskwalifikuje lecz ukazuje że niezbyt się chłopaki przykładają do tego co robią :D
Jak ktoś tworzy jakiś produkt to raczej powinno mu zależeć na tym by wyglądał dobrze, prawda?

Z resztą... poza etykietami przyklejanymi za pomocą chińskich rączek pisałem też o niezbyt pewnych blokadach i utratach ciśnienia a to już dość poważna sprawa jeśli chodzi o codzienne noszenie i ogólne zaufanie do produktu.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pomimo zalet nie zapominajmy, iż Uzi ,czy jak jest nazywany w USA Peppershield to gaz z niższej półki [w Stanach] , i tu dochodzimy do tego dlaczego warto używać drogich markowych gazów , przedewszystkim dlatego ,że mają powtarzalną jakość i precyzje wykonania ,oczywiście i najlepszym zdarzy się jakaś wpadka , ale to wielka rzadkość. Zużyłem w życiu z 15 KO fog ,głównie szkoleniowo i na psy na wsi , i raz pryskały chmurą , innym razem wąskim stożkiem ,a hitem był egzemplarz który pryskał żelem , choć był KO fog,jeszcze jeden początkowo pryskał tak jak powinien ,ale po roku też żelem.Co prawda przypałowe egzemplarze stanowiły z 10% , tego co miałem , ale to jednak sporo i w realnej sytuacji nie będe ryzykował , iż moja mieszanka z czasem straci , właściwości.O jeszcze gorszych cyrkach słyszałem z hi -maxem .Czasami biore w jedną ręke KO, a w drugą kubotan i ćwicze ,pryskam gdzieś na uboczu szkoleniowo , ale nosze foxa albo walthera ,i wiem że jak go wyjme to będzie tym czym powinien być czyli stożkiem , albo żelem , bez dreszczyka emocji . :D pozdrawiam.
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
taka mała zabawa:
zgadnij ... co mam w środku;]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Opakowanie jest charakterystyczne dla gazów amerykańskich ,więc jest to strumieniowe 2 uncje foxa ,police magnum albo uzi . szansa jedna na 3 ,strzele że fox. :D
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przetoczony frontier? :twisted:
zagęszczony fox? :twisted:

Tak to by chyba było za łatwe bo własnie jest tylko kilka tpów, i losowo już dalej...
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to mój Fox flip-top w stożku, 60ml ;)

...jeśli chcecie zrywać naklejki, to bez benzyny ekstrakcyjnej na biurku nawet nie zaczynajcie! 8)
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Uzi jest faktycznie bardzo mocny tyle że radzę przetestować go czy w ogóle chce pryskać.
Raz gdy kupiłem malucha 15 ml (bardziej z ciekawości niż do używania) to przy próbie strzału lał jedynie cienkim strumykiem na moje palce.
Poza tym zdarzają się krzywo przyklejane etykiety i zbyt łatwo chodząca blokada twist lock.


Ja mam trochę inne zdanie na temat miotaczy produkcji Peppershield, przynajmniej w wersji flip-top (bo tylko takie posiadam). Wg mnie to właśnie Uzi i Smith&Wesson miały najsolidniej wykonane pojemniki. Może to zbieg okoliczności ale każda z 3 sztuk, które przewinęły się przez moje ręce ( 2x UZI , 1 raz S&W) pozbawiona była niedociągnięć. Nie chodzi mi tu o dokładność naklejenia etykiety ale o to, że klapka była precyzyjnie umieszczona, nie miała luzów, wylot dyszy też był stabilnie zamocowany itp. S&W po 3 latach nie stracił ciśnienia a był dwa razy użyty. Nie mówiąc o tym, że Uzi wypadł mi kiedyś na jezdnię gdy z dosyć dużą prędkością jechałem rowerem i nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wiem, że prawdopodobnie większość producentów używa tych samych puszek ale posiadam też gazy innych firm w tej samej pojemności i z tą samą dyszą i każdy inny wg mnie miał jakieś mankamenty, a były to gazy m. in. sabre, fox i DPS (o ile dobrze pamiętam bo etykieta się wytarła już). Głównym zarzutem jest klekoczący wylot dyszy, czy źle wycentrowana klapka zabezpieczająca. Po prostu inne miotacze wydaja się "delikatniejsze".
Pozdrawiam.
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na Uzi ,też nie narzekam ,miałem w życiu tylko jeden 4 uncje , i był bez zarzutu ,gdybym miał jeszcze kupić kiedyś żel , to byłby Uzi.Na razie mam pianke foxa , ale generalnie przerzuciłem się na chmure stożkową ,moim zdaniem wcale nie tak łatwo jest trafić gościa który trzyma garde , albo macha łapami jak helikopter ,nie mówiąc o psie .Pozdrawiam . :D
  • 0

budo_zib0
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam!
Co sądzicie o CANNON Anti-Attack 65 ml? Kupiłem taki dziewczynie, ale teraz już nie wiem czy to był dobry wybór? Na forum nie znalazłem nic konkretnego o cannon-ie.
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam!
Co sądzicie o CANNON Anti-Attack 65 ml? Kupiłem taki dziewczynie, ale teraz już nie wiem czy to był dobry wybór? Na forum nie znalazłem nic konkretnego o cannon-ie.
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!

słaby;p
przeznacz ten na testy, a kup jej choćby sabre red magnum 60ml - bardzo tani.
  • 0

budo_zib0
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam!
Co sądzicie o CANNON Anti-Attack 65 ml? Kupiłem taki dziewczynie, ale teraz już nie wiem czy to był dobry wybór? Na forum nie znalazłem nic konkretnego o cannon-ie.
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!

słaby;p
przeznacz ten na testy, a kup jej choćby sabre red magnum 60ml - bardzo tani.

A który z sabre red jest najlepszy, chodzi mi o zastosowanie w pomieszczeniu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024