Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_robson76
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam. Tak, jest tam zastosowany środek o nazwie PAVA. Niestety w necie brak info na jego temat. Natomiast na stronie producenta wspominają coś o składzie i "odpowiedniej mieszance PAVA, OC i CS: Reizstofflösung mit PAVA, OC, CS in verschiedenen Konzentrationen"
Niestety zero info o stężeniach i SHU.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miałem takowy sprzęt i tak szybko, jak go dostałem - tak szybko się go pozbyłem.

1. miotacz otwarty z opakowania, zatem nie możliwe aby był przytkany - pryskał strumieniem grubości igły - fakt, rozwidlał się na końcu ale było to tak słabe miotanie, że bardziej śmiechem mogło napastnika obezwładnić. Miotanie porównał bym do tego z dyngusowych jajek dla dzieci, które pryskają wodą.

2. wykonanie miotacza bardzo dobre - wszystko trwałem i wyrobione, jak w opisach producenta.

3. największe zastrzeżenie mam co do substancji zawartej w pojemniku - na stronie incorsy napisali tylko:


DANE TECHNICZNE:
- RSG 3 - profesjonalny ręczny miotacz gazu w żelu
- Gaz obronny
- Substancja drażniąca: OLEORESIN CAPSAICIN - roztwór naturalnego pieprzu
- Przebadany toksygologicznie
- Możliwość wielokrotnego użycia
- Możliwość zakupienia wkładu wymiennego
- Pojemność: 65 ml
- Producent: IDC SYSTEM AG (Szwajcaria)
- Opakowanie zbiorcze: 30 sztu


Na innej stronie pisali, że środek rsg ma stężenie 15% OC. Bzdura. Jak się przyjrzałem to na puszeczce był mały napis nadrukowany w taki sposób, jak data lub numer serii na puszcze z rybami :D i co uwaga.... 0.3% OC - więc nie wiedziałem czy to jest jakaś cudna mieszanka w której 0.3% OC jest tylko dlatego, że zawiera ona CS, CN, CR i Cyklin B wraz z Iperytem, czy po prostu ktoś mnie zrobił w jajo. Kiedy prysnąłem tym czymś ćwiczebnie okazało się, że poza kiepskim miotaniem zawartość jest słaba, jak barszcz. No może przesadzam. Jak moja babcia przesadzi z przyprawami to jej barszcz byłby lepszy od tego czegoś w RSG 3. Ale do rzeczy. Gdy prysnąłem to zawartość pojemnika miała co prawda zapach pestycydu, czyli czegoś, co czuję w serii kolterowskiej guard na avenger opartej, ale ostrość tego była żadna sprawdziłem na języku i nic mocnego. Użycie na psie w celu już nie ćwiczebnym a obronnym skończyło się tak, że musiałem rzucić miotaczem w psa:twisted:, co było dotkliwsze od opryskania (swoją drogą ciężko trafić z tego czegoś obiekt) z rsg3. Słowem podsumowania: RSG w mojej opinii jako miotacz rewelacja, jako narzędzie do obrony z zawartością - lipa. Chociaż zawsze można komuś z tego przyłożyć, wtedy zapewne stwierdzimy, że rsg 3 obronił nas przed niebezpieczeństwem... :evil: :evil: :evil:
Pozdrawiam,
Kubas

PS. Znajomy kupił mimo mojego odradzania rsg 3 i miał podobne objawy do mnie - czyli super wykonanie a kiepskie pryskanie i stężenie....
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

BLABLABLA BLABLABLA....


trzeba było wrzucić w wyszukiwarke RSG - opisywałem, że wersja 3 miała stęzenie 0,3%...
ja w pojemnik wsadziłem sobie sabre red magnum foam 80ml - opisywałem+ foto w tym temacie
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Stężenie to jedno, ale czemu u licha to tak słabo miota?

Kiedyś w miesięczniku Policja997 był opisywany ten miotacz, jako cud techniki. Poszukam może mam gdzieś to wrzucę z płytki pdf, oczywiście jak znajdę.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Coś mi się obiło o uszy że ten niebieski sabre red przeznaczony dla służb jest łatwiejszy do dekontaminacji, ale ma zalete że szybciej zaczyna działać (od tych na bazie oleju).

Może to ktoś potwierdzić albo jakieś źródło wskazać

pozdrawiam


p.s. Daniel lub inne osoby które korzystały z sabre red niebieskiego prosze o jakąs wzmianke czy tak waskim strumieniem łatwo trafic
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sprawdź na stronie producenta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widzieliście? :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ojj, bedzie chujowizna na wietrze....



w dodatku to napastnik musi tym oddychać, zeby cos mu zrobiło;D to ja woje kilo mąki ze soba nosić;D
  • 0

budo_pingwindaboss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie zaufam niczemu od pepperballa, a w połączeniu z broń.pl oraz ich cenami tym bardziej. Nie wiem jak teraz ale te pierwsze kulki ich produkcji (swoją drogą chyba nadal dostępne u koltera) to był taki pic że rownie dobrze można było paintballowe tam wsypać.
Btw jackassy? łowcy mitów? lutowali tym w siebie.

Swojego czasu u nas było podobne urządzonko, "jet protector"? w stanach "Guardian angel" to chyba jest i jest 2-strzałowe (żel), zgineło śmiercią naturalną bo bez szans na reload - tak jak tu.
Swojądrogą, ciekawe czy karzą tym tez celować w nogi lub ziemię, jak w pepperbalu własciwym. :D

Dla leniwych: hotshot - 5% PVA - według datasheeta.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie no całkowicie sie z Tobą zgadzam,wrzuciłem jako ciekawostke :) broń.pl to ch****zna na maksa,mieli dobry walther czerwony to niestety zrobili z tego jakiegoś przeciętniaka.
Pozdro
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
bez rewelacji :D
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam drogich gaziarzy po dłuższym niepobycie na forum :D
Wczoraj pierwszy raz użyłem na psie mojego Foxa stream z dyszą Cop-top.
Wracałem sobie z mięsnego do domu i pies siedział na chodniku, gdy mnie zobaczył wstał i zaczął szczekać więc zacząłem tupać ale jeszcze bliżej podleciał. Wyjąłem mojego Foxa z kieszeni i wycelowałem w psa i prysnąłem mu w pysk z jakiś dwóch metrów tak z sekundę, odleciał po tym na kilka metrów zaczął łapami o pysk trzeć a po chwili się przewrócił na jeden bok i tar pyskiem o śnieg. Wyglądał jakby to mu mocniej przeszkadzało bez żadnych prychnięć czy pisków. Dalej do walki nie był skory .
Po użyciu gazu czas na wymianę pojemnika na nowy. Dla mnie w gazie jest najważniejsza skuteczność, ma działać (szybko, daleko i mocno a nie koniecznie długo). Patrzyłem na hot spray ale na razie nie mają Foxów w żelu… Więc chce spróbować czegoś innego.I tu proszę Was o poradę, który z gazów, które poniżej wymienię waszym zdaniem wybrać. Jeden z tych gazów w chmurze posiadam osobiście (Police rsg firmy kks) i podoba mi się zasięg i budowa pojemnika ale nie wiem jak z mocą, dlatego zamieszczam linki do jego odpowiedników w żelu, ktoś go może używał?
Linki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sabre… Nie używałem nie miałem w łapach ale kuszą mnie. I zbierają dość pochlebne opinie, tylko zastanawiam się który?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dysza cone
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dysza stream
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Sabre magnum, jakieś różnice z innymi pobratymcami?
Prosił bym tylko o pomoc w wyborze pomiędzy tymi gazami. Pewnie traf padnie na sabre ale zawsze lepiej zapytać ;) Pozdro :D
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
sabre red to wyjątkowo tania opcja, z tych cenionych gazów. ten 60ml to szeroka chmura z tego co się orientuje, wiec nie wiem czy Ci przypasi
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja tam zostałbym przy Foxie, jak już Sabre to lepiej wybrać OC-17. A na miotaczegazowe.pl patrzyłeś za Foxem?
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

sabre red to wyjątkowo tania opcja, z tych cenionych gazów. ten 60ml to szeroka chmura z tego co się orientuje, wiec nie wiem czy Ci przypasi


Hmm nawet nie spojrzałem. Chmury nie chce, jednak jest zbyt podatna na podmuchy wiatru. Jest dobra na więcej osób, mam oc-17 z głowicą typu firemaster i na grupkę 2-3 osób by to się sprawdziło idealnie przy bezwietrznej pogodzie. Tylko cały pojemnik w 4 sekundy poleciał. Szukam teraz gazu jako głównego w żelu a chmura to jest dodatek tak w razie czego.
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Ja tam zostałbym przy Foxie, jak już Sabre to lepiej wybrać OC-17. A na miotaczegazowe.pl patrzyłeś za Foxem?


Co do oc-17 to mam chmurę i żel i moim zdaniem mają słabe ciśnienie. A także przy mniejszym pojemniku łatwo palcem niechcący dysze zakryć. Dlatego interesowałem się Police rsg. Jakoś lubię hotspray i wole poczekać :D jak będą mieli foxy to kupie. Ja lubię urozmaicenie i sam sprawdzić co i jak działa. Niedługo spojrzę jak ten rsg w chmurze działa na języku. Ale to jak będę miał odwagę i chęci. :evil:
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
to weź magnum 80ml piana ;p
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ja nosze przy sobie w obudowie RSG3
średnio leciało, ale to mogła być wina dyszy RSG3

PS. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ma Sabre i darmową przesyłke!

ten tego..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - LOL!?
  • 0

budo_pumakp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do piany to słyszałem, że nie zawsze dobrze działa. Czy to prawda? Nigdy piany nie używałem. A co do filmiku to mocno nie leciało, z tego co czytałem piana zawsze ma słaby zasięg.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024