Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_axel1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mnie zastanawia ten styropianowy kubeczek potraktowany foxem moze fox faktycznie używa jakiś dodatków (rozpuszczalników ) ciekawe jakby się zachowal po spryskaniu oc 17 albo sabre
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zajebiscie psika...szkoda ze u nas nie ma tych Sabre red cone dps
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ten FOX to jakas lipa szybkie dzialanie to juz kolejny film pokazujacy jego "chujowa" moc 8O taaa formula a ludzie w to wieza i placa prawie 100zl za jakies gowno
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dla wielu ludzi jest dobry, dla mnie również. Poza tym chłopie, pracuj nad składnią zdań, bo brakuje znaków interpunkcyjnych i polskich liter... Poza tym dajesz jakieś urywki w środku zdania, w ogóle nie wiadomo o co chodzi.. chyba za dużo dopalaczy się najadłeś... Albo poważne kompleksy dają o sobie znać.


Weź wreszcie swojego NATO i idź stąd..

Ps. Poza tym za Twoje pieniądze kupują tego FOXa?
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chłopaki wyluzujcie

nie wiem czy już było ...[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no teraz dobrze link wklejony :-P
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pisalem co mysle a ty zamknij malolacie ryj sam sie kiedys pytales czy nato to dobry miotacz tak zajebistykup i ciesz sie :) ja wyrazam swoje zdanie uwazam ze nas oszukuja a ludzie wierza w to co czytaja :) a to jak pisze i bez luz z jakimi znakami to moja sprawa do ciebie pisalem?pytalem cie o cos?wiec stul dziure :)
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

a ty zamknij malolacie ryj

Z opisów wynika, że jesteś o 3 lata młodszy od rafalq....więc Ty kim jesteś :)
Co do filmiku to wydaje mi się, że ta cała chmura, która leciała od ucha do ucha ... a nawet dalej (brawo dla psikającego) poszła za nisko w okolicach ust... może nosa i do oczu dotarły tylko opary, dopiero później po przemyciu twarzy dostał się gaz razem z wodą do oczu.
Dobrze znam ten gaz (nie z YouTube) i nie tylko ten więc mam porównanie jak działa.
Pozdrawiam




*Nie zajmuje się sprzedażą gazów więc nie mam w tym interesu.
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Chodzi o zachowanie tego leszczyka wypowiadam sie ogolnie a nie na jego temat wiec po co sie wcina?chyba za to ze kiedys mu nie chcialem miotacza sprzedac i a chlopiec zal :) ja ma za duze ciasnienie wiec niech zajmie sie rekoczynem i upusci troche emocji :) :) :) :lol:
  • 0

budo_porsa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, to mój pierwszy post i chciałbym wszystkich serdecznie powitać.

Przeczytałem większość stron tego wątku i mam wiele uznania dla waszej wiedzy i doświadczenia.
Chciałbym dodać swoją opinie co do mocy/ostrości gazów.
Opierając się o analizę tego co napisaliście doszedłem do wniosku, że ostrość kapsaicyny zawartej w gazie (SHU np. 2 000 000) ma kluczowe znaczenie dla jego mocy.

Moim zdaniem gaz w pojemniku to nie roztwór, czyli rozpuszczona kapsaicyna w czymś tam. Roztwór czyli np. spirytus rozpuszczony w wodzie – 100 ml 100-procentowego spirytusu rozpuszczone w 100 ml wody daje 50-procentowy alkohol.
Dlatego nie można stosować takiego równia jak np.
dla FOX-a: 5 300 000 x 2% = 106 000
i sugerować się tymi wynikami.

Moim zdaniem gaz w pojemniku to emulsja, czyli elementy jednej substancji (kapsaicyny) znajdują się obok innych substancji (wypełniacze, olej, barwniki itp) ale się z nimi nie mieszają. W efekcie kapsaicyna w FOX-sie o ostrości 5 300 000 ma właśnie tą ostrość nic mniej nic więcej. W emulsji FOX-a jest cząsteczek kapsaicyny 2%, a więc niewiele ale nie liczy się ilość a ich ostrość.

Podsumowując gaz, który ma więcej ostrości (SHU) działa sprawniej i daje mocniejszy efekt.
Myślę, że FOX dlatego dał tylko 2% swojej kapsaicyny o ostrości 5 300 000 bo obawiał się o konsekfencje dla napastnika gdyby tego środka w ich gazie było więcej. Z pewnością byłoby to szkodliwe dla zdrowia i niebezpieczne. Gdyby FOX dał np. 10% kapsaicyny przy ostrości 5 300 000 to człowiek zostałby poddany o wiele większej dawce tej silnej substancji, co stanowiłoby istotne zagrożenie.

W efekcie FOX działa bardzo mocno, ale krótko.

Jak dotychczas mam niewiele doświadczeń z gazem, a od dostania po ryju chroniły mnie mocne i szybkie nogi oraz o ile to możliwe unikanie zagrożeń. Teraz jednak mam zamiar kupić gaz i będzie to raczej FOX. Ale żeby nie było PM i inne też są zacne :)

Mam tylko jedną rozterkę i tu proszę o poradę: chmura czy strumień.
Chmura wydaje się lepsza dla laika, który jak ja może mocno spanikować w momencie zagrożenia.
Strumień jest bardziej uniwersalny, ale trudno nim trafić, co opisywał któryś z kolegów powyżej.
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Siema
-Fox moim zdaniem stosuje dobrej jakości olejek tzn.dobrze oczyszczony z różnych niepotrzebnych "śmieci".
-Co do formy miotania gazu-ja osobiście preferuje strumień, ale co kto lubi :)
taki przykładowy filmik streamera: wyobraź sobie jaka ilość gazu dostała się do jego oczu 8O ,a to jest bardzo ważne, same opary niewiele zdziałają ... no ale trudniej wycelować strumieniem jak już pisałeś :?
Pozdrawiam
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie prosze o porade ostatnio zmuszony jestem nosic wiekszy ekwipunek i co poradzicie.............przy sobie mam Puissance90 75ml i co do tego?moze jakas chmurka?a i dodatkowo potrzebuje gasniczki mam do wyboru PM 265ml ta z hotspray lub Frontiersman z kalibra co byscie wybrali? :D
  • 0

budo_marone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Z okazji Bożego Narodzenia,
Składam Wam serdeczne życzenia.
Niech Wam święta miłe będą,
Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
I w radosnym Nowym Roku.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@porsa
Najlepiej nosić dwa gazy chmurę i strumień.
Jeżeli chcesz kupić Fox'a to weź Cop-Top daje szerszy strumień niż zwykły strumień
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmm...a ja bym stwierdził że właśnie zwykły fox stream jest lepszy bo ten strumień jest jakby szerszy i bardziej "ciekły"...
na pierwszym filmiku (z cop topem) ledwie trafia stojącego nieruchomo kolege (tylko część twarzy a drugi strzał to już w ramię), natomiast na tych ze zwykłym zwróćcie uwagę że cała twarz jest pięknie zalana gazem
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Różnica w pryskaniu wynika z odległości, pojemności i dyszy Cop top daje większą ilość gazu ale bardziej skupioną.
  • 0

budo_robson76
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam. Może ktoś się orientuje, czym się różni gaz rsg 3 od rsg 2000. Ten drugi podobno tylko do kupienia przez służby mundurowe. I może ktoś się orientuje odnośnie składu rsg 2000? Na jakimś włoskim forum znalazłem ichniejsze przeliczenia i wyszło im, że zawiera 1,3% oc o ostrości 9,200,000 SHU. Kto używał tego gazu i jakie było działanie? Warty swojej ceny?
Pozdrawiam
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
fajna obudowa - to plus tego gazu...
ale lepiej weź coś sprawdzonego i polecanego tu na forum:

foxa lub police magnum
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


te sabre red w stożku to całkiem ładnie psikają... szkoda ze nie ma ich u nas
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Witam. Może ktoś się orientuje, czym się różni gaz rsg 3 od rsg 2000. Ten drugi podobno tylko do kupienia przez służby mundurowe. I może ktoś się orientuje odnośnie składu rsg 2000? Na jakimś włoskim forum znalazłem ichniejsze przeliczenia i wyszło im, że zawiera 1,3% oc o ostrości 9,200,000 SHU. Kto używał tego gazu i jakie było działanie? Warty swojej ceny?
Pozdrawiam


RSG 2000 wygląda identycznie jak RSG 4 który był wcześniej dostępny w incorsa. Z tego co pamiętam to RSG 4 też była tylko dla mundurowych i można nim było pryskać dnem do góry.
IDC producent RSG przypadkiem nie stosuje PAVA (syntetyczna kapsakaina) zamiast oleju pieprzowego?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024