Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

nie wedlog mnie a producenta, jest tam 1,2% c. o ostrosci 5.300.00SHU, wedlog Ciebie jest inaczej zgadnij kto jest bardziej wiarygodny, Twoje wyliczenia czy dane producenta?

tak w Sabre Red jest wiecej capsao ale mniej ostrej, a ja sie w niczym nie pogubilem za to Ty zaklinasz rzeczywistosc.

Pffefer ktory myli nazwy gazow i rzuca nawami chemicznymi o ktorych nie do konca ma pojecie (co udowodnil kolega po biotechnologi - kompetentna osoba) do tego wypowiada sie kategorycznie jest dla mnie nierzetelny

a OC-17 dostepny w sklepach internetowych polskich i oryginalny OC-17 to dwa rozne gazy, Piesciaz opisywal podrobke OC-17


Ostrość czystej kapsaicyny to 16.000.000 SHU. A 1,2% ma 5,300,000??? Wez chłopie kalkulator.... Twierdzisz że kapsaicyna ma 441mln SHU???
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
stary tego sie tak nie liczy!
5.300.000SHU to ostrosc gazu i tyle.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu masz przyprawe o ostrosci 1mln shu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wiec czemu takim nieosiagalnym ma byc zrobienie gazu 5x mocniejszego?

tu sos 4mln shu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Więc ja wziołem kalkulator i policzyłem

16 000 000 - 100%
5 300 000 - x%

16 000 000x=530 000 000
x= 33,123%

gaz o pojemności 60 gram

x- zawartość kapsaicyny


60-100%
x-33,125%

x=19,875 gram kapsaicyny

zabija 5,6 osoby :) (oczywiście według danielw2208)


a teraz sabre liczone w identyczny sposób

16 000 000 - 100%
2 000 000 - x%
16 000 000x - 200 000 000

x=12,5%

gaz sabre o pojemności 60 gram

60-100%
x-12,5%

x=7,5 gram kapsaicyny

Więc sabre nie jest taki mocny bo zabija tylko 2,14 osoby :)


danielw2208 twoje obliczenia są niepoprawne
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Więc ja wziołem kalkulator i policzyłem

16 000 000 - 100%
5 300 000 - x%

16 000 000x=530 000 000
x= 33,123%

gaz o pojemności 60 gram

x- zawartość kapsaicyny


60-100%
x-33,125%

x=19,875 gram kapsaicyny

zabija 5,6 osoby :) (oczywiście według danielw2208)


a teraz sabre liczone w identyczny sposób

16 000 000 - 100%
2 000 000 - x%
16 000 000x - 200 000 000

x=12,5%

gaz sabre o pojemności 60 gram

60-100%
x-12,5%

x=7,5 gram kapsaicyny

Więc sabre nie jest taki mocny bo zabija tylko 2,14 osoby :)


danielw2208 twoje obliczenia są niepoprawne


Są przesadzone bo dotyczą tylko kapsaicyny a nie MC. Przesadzone bo nie mam cierpliwości tłumaczyć Ambullowi że Fox jest słabszy. Polecam stronę producenta.
Pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wasza matematyka jest zajebista. Po pierwsze nauczcie się nie ufać producentom, bo oni wciskają Wam kity, a Wy łykacie jak młode pelikany. Po drugie- takie wyliczenia mogłyby coś dać, gdyby w gazach była kapsaicyna, a nie OC, które jest taką zupką z x związków.

Jeszcze jedno- pamiętajcie, że głównym surowcem do produkcji gazów jest papryka. Na zawartość kapsaicynoidów w papryce wpływa masa czynników, od odmianym, aż po termin zbioru i warunki uprawy. Na pewno te firmy mają jakąś tam kontrolę jakości, ale pamiętajcie, że 100% standaryzacja produktu jest niemożliwa. Dlatego każdy gaz jest nieco inny.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Wasza matematyka jest zajebista. Po pierwsze nauczcie się nie ufać producentom, bo oni wciskają Wam kity, a Wy łykacie jak młode pelikany. Po drugie- takie wyliczenia mogłyby coś dać, gdyby w gazach była kapsaicyna, a nie OC, które jest taką zupką z x związków.


Dwoiłem się i troiłem żeby uzmysłowić Ambullowi że gaz z 5,3mln SHU nie ma racji bytu, to po prostu chwyt marketingowy. Niestety Ambull wierzy w reklamę. Rzeczywiste wyliczenia sa kilka stron wcześniej.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
no to propste pytanie Isao, ma racje bytu gaz 5mln shu w ktorego OC jest 1,2% capsa?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

no to propste pytanie Isao, ma racje bytu gaz 5mln shu w ktorego OC jest 1,2% capsa?


Nie... na logikę. 5 mln to prawie 1/3 ostrości czystej kapsaicyny. Ile OC jest w takim gazie? Nawet jakby cała objętość gazu była zrobiona z samego OC to ten gaz nie miałby takiej ostrości, a gdzie sam sprężony gaz, a gdzie nośnik? Wprawdzie są jeszcze inne kapsaicynoidy, które wpływają też na ostrość, ale są one mniej ostre i występują w mniejszym stężeniu od kapsaicyny... także wg mnie to niemożliwe.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W ogole wiecie, przyglądam się z boku na to Wasze przerzucanie się danymi i naprawdę, uważam, że to nie ma większego sensu, bo producenci ściemniają. I tyle. Koncerny bardzo nie chcą testowania ich gazów przez niezależne ośrodki, ograniczają dostępną informację jak mogą. Wybór skutecznego gazu to testy. Wg mnie najlepsza metoda to po prostu sprawdzić gaz i tyle... na etykietce można napisać wszystko. Nawet te badania, które są dostępne, robione chociazby na potrzeby wymiaru sprawiedliwości pokazują, że większość gazów ma znacznie mniejszą ostrość, koncentrację OC niż ta podawana.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W ogole wiecie, przyglądam się z boku na to Wasze przerzucanie się danymi i naprawdę, uważam, że to nie ma większego sensu, bo producenci ściemniają. I tyle. Koncerny bardzo nie chcą testowania ich gazów przez niezależne ośrodki, ograniczają dostępną informację jak mogą. Wybór skutecznego gazu to testy. Wg mnie najlepsza metoda to po prostu sprawdzić gaz i tyle... na etykietce można napisać wszystko. Nawet te badania, które są dostępne, robione chociazby na potrzeby wymiaru sprawiedliwości pokazują, że większość gazów ma znacznie mniejszą ostrość, koncentrację OC niż ta podawana.


Mógłbyś zapodać linka do tych badań? Dzięki!
Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ok i nie upieram sie :-) Daniel masz najprawdopodobniej racje - Fox nie ma 5.000.000shu

jednoczesnie nadal oponuje przeciwko twierdzeniu:

Panowie Gazownicy.
Jeszcze jedna moja prywatna uwaga. Otóż gaz OC-17 był na tym forum bardzo chwalony za moc i skuteczność. Tymczasem jego moc jest taka sama jak Hi-Max czy Sabre Red. Czyli gazy które mają 1,33% MC będą tak samo skuteczne! Prawda? Podobna sprawa z Fox-em (jest nawet słabszy). To tyle moich przemyśleń.
Pozdrawiam


i moze poprostu pioszmy o rmg a nie oceniajmy.

Isao tylko jak te testy robic, ciezko znalezc testera a samemu to w moim przypadku wrecz niemozliwe, a skoro nie wierzyc producentowi to komu, danielowi i jego wyliczeniom? (no offence daniel mam nadzieje, ze dobrze dobrzesz moje intencje)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Isao tylko jak te testy robic, ciezko znalezc testera a samemu to w moim przypadku wrecz niemozliwe, a skoro nie wierzyc producentowi to komu, danielowi i jego wyliczeniom? (no offence daniel mam nadzieje, ze dobrze dobrzesz moje intencje)


no cóż... można testować na sobie, umówić się z kumplami, cokolwiek. Wiem, że to się łatwo mówi, sam żadnego gazu nie testowałem :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Mógłbyś zapodać linka do tych badań? Dzięki!
Pozdrawiam


Te badania są w bazach naukowych, mogę podać Ci przykładowe artykuły, które akurat czytałem.

Haas, J.S., Whipple, R.E., Grant, P.M., Andresen, B.D., Volpe A.M., Pekley G.E., Chemical and elemental comparison of two formulations of oleoresin capsicum. Science & Justice 37 (1997) 15-24.

Reilly, C.A., Crouch, D.J., Yost, G.S., Fatah, A.A., Determination of capsaicin, dihydrocapsaicin, and nonivamide in self-defense weapons by liquid chromatography-mass spectrometry, and liquid chromatography-tandem mass spectrometry. Journal of Chromatography A 912 (2001) 259-267.
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


Mógłbyś zapodać linka do tych badań? Dzięki!
Pozdrawiam


Te badania są w bazach naukowych, mogę podać Ci przykładowe artykuły, które akurat czytałem.

Haas, J.S., Whipple, R.E., Grant, P.M., Andresen, B.D., Volpe A.M., Pekley G.E., Chemical and elemental comparison of two formulations of oleoresin capsicum. Science & Justice 37 (1997) 15-24.

Reilly, C.A., Crouch, D.J., Yost, G.S., Fatah, A.A., Determination of capsaicin, dihydrocapsaicin, and nonivamide in self-defense weapons by liquid chromatography-mass spectrometry, and liquid chromatography-tandem mass spectrometry. Journal of Chromatography A 912 (2001) 259-267.


Dzięki serdeczne. Już mam lekturkę na wolną chwilę.

A co do gazów to wydaje mi się że ogromne znaczenie ma "markowość" producenta.
Firma która pracowała na renomę 20-30 lat raczej będzie pilnować procesu technologiznego i powtarzalności finalnego produktu.
Jeden "rozreklamowany" bubel potrafi zniszczyć wizerunek firmy bardzo szybko.
Pozdrawiam
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
btw nie wiem czy macie dostęp do tych baz, a czasami sa tylko krótkie abstracty za darmoszkę, jak coś to mogę poszukać więcej, albo przesłać pełniaki mailem. Jak szukacie na własną rękę, to najlepiej szukać po tytułach z poziomu googli, albo konkretnej bazy i po słowach kluczowych, oc, pepper spray, self-defense weapons, capsaicin quantification, capsaicin, capsaicinoids, capsaicin concentration itd itp. Żmudne to, ale czasami można ciekawe rzeczy wyszperać.
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Następny filmik z FOX-em.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A tu OC-17
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

A tu OC-17
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Właśnie dlatego po uzyciu PM OC-17 za każdym razem dzwoniłem po SM a oni po pogotowie :) . Zawsze ten sam powód: silne duszenie się delikwenta i piekący ból oczu - nie chciały się otwierać :) . SABRE tak nie działał wg moich znajomych jak zresztą wiele innych. I żadne liczby daniela tu nie przemówią.
Sam nawet SABRE na sobie nie próbowałem ale taki odwazny to nie jestem .. o nie .
  • 0

budo_szlifierz00
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
I jeszcze jeden filmik, tym razem Sabre. Niestety jakość nie najlepsza.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dobra robota, dzieki :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024