Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To są dokładnie te same gazy, w military mają stare, wprowadzające w błąd zdjęcia.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
hmm wiec wprowadzaja kupujacego w blad........ ale na korzysc kupujacego ;) bo te miotacze z czarnymi akcentami wydaja sie byc nowsze :D
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To są dokładnie te same gazy, w military mają stare, wprowadzające w błąd zdjęcia.

Potwierdzam. W Military mają stare fotki (widać ważność do 07r). Gazy które przyjeżdzają mają nową szatę graficzną i ważność 2012 i 2013.
Zmartwiło mnie coś, a mianowicie wysłałem do Military maila z pytaniem kiedy będą mieli chmury i przed chwilą otrzymałem maila że jeszcze nie wiedzą...
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

...
Zmartwiło mnie coś, a mianowicie wysłałem do Military maila z pytaniem kiedy będą mieli chmury i przed chwilą otrzymałem maila że jeszcze nie wiedzą...

Przynajmniej szybko odpisują, podobnie jak sklep militaria. Te buce z kalibra czy HPE mają w nosie potencjalnego klienta.... :evil:
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Przynajmniej szybko odpisują, podobnie jak sklep militaria. Te buce z kalibra czy HPE mają w nosie potencjalnego klienta.... :evil: [/quote]
W Military wysyłają też expresowo. Zamawiałem już kilka razy najczęściej wieczorem, a następnego dnia rano już jest towar wysłany!
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
oznaczenia na Sabre dosyć łatwo rozszyfrować
np obok napisu na przodzie tych niebieskich "made in usa" jest np:
52H2O20
52 - coś tam sobie znaczy
H2O - chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć
20 - opakowanie wielkości Mark(MK) 3.5
jeśli po ostatniej cyfrze jest:
-C to jest to Cone
-F to jest to Foam
-jeśli nic nie ma to to jest to stream
w oznaczeniach Cone nie ma H2O... więc może nie są na H2O. Sprawdzimy :D
jeśli ostatnimi cyframi przed literą są:
1010 - puszka MK2
10 - puszka MK3
20 - puszka MK3.5
30 - puszka MK4

A tu produkt konkurencji... pojawił się wcześniej niż Crossire Sabre. Zawartość kapsaicyny całe 0,2%. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tak jak myślałem, pomimo zapewnień konsultanta z militaria.pl o stałej cenie gazu Uzi podrożały one o 6zł. Kupiłem jeszcze po starej cenie, zaoszczędziłem akurat na kuriera. :)
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

oznaczenia na Sabre dosyć łatwo rozszyfrować
np obok napisu na przodzie tych niebieskich "made in usa" jest np:
52H2O20
52 - coś tam sobie znaczy
H2O - chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć
20 - opakowanie wielkości Mark(MK) 3.5
jeśli po ostatniej cyfrze jest:
-C to jest to Cone
-F to jest to Foam
-jeśli nic nie ma to to jest to stream
...


Coś chyba nie do końca jest z tymi oznaczeniami ja posiadam kilka pian sabre i jak na zdjęciu kody pian nie posiadają literki F mimo ze w samym katalogu jak i na gazie ( widoczne na zdjęciu ) pisze FOAM ... jest odblask lampy ale ręczę iż pisze jak nadmieniłem.



Dołączona grafika


Pozdr.
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Odnośnie ostatnich rewelacji związanej z ofertą Militaria.pl to odnoszę wrażenie, że ktoś tu kogoś w ciula robi albo mnie (mam na myśli sprzedawcę z katowic) albo osoby, które niedawno pisały o nowych dostawach. Otuż rozmawiałem przed chwilą ze sklepem w Katowicach (nie ukrywam, że troche obruszyłem się tą rozmową) i poinformowano mnie, że wycofują się ze sprzedaży S&W w większych (według mnie przyzwoitych) pojemnościach ze względu na to, iż po prostu źle im się sprzedają. Póki co nie wycofują się z UZI-ków (bo to jest to samo tylko że droższe) ale ich liczba w magazynie głównym jest na wyczerpaniu (w Katowicach wogóle nie mają większych pojemności). Zresztą sama oferta na stronie uległa okrojeniu. Tak to jest, jeżeli wmawia się ludziom, że pojemnością 15, czy 25 ml skutecznie się obronią albo zachęca się ich do kupowania taniochy z bazaru. Nie wiem co o tym myśleć ale jeżeli to prawda to kolejne legalne źródło zakupu w miarę sensownego miotacza za rozsądną cenę ulega powoli wyczerpaniu. Mam tylko nadzieję, że te informacje się nie potwierdzą.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A co to znaczy małe pojemnosci?akurat jak dla mnie S@W i Uzi ideał to 90 ml bo 60 ml za male jest. :evil:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Koledzy: dla mnie to i tak nasze sklepy wciskają chałę bo taniej kupują gazy z krótkimi terminami ważności ( na takie w USA są bardzo duze rabaty) a sprzedają nam po normalnej cenie i najczęściej z adnotacją, ze trzeba je i tak wymieniać najpóżniej rok po pierwszym uzyciu ale w ramach terminu ważności.

Wg mnie lepiej "przepłacić" i kupić coś od naszych "handlarzy" z forum bo mają naprawdę świeże z długim terminem ważności. Osobiście nie kupuję gazu po to, żeby szukać okazji jego uzycia więc termin ważności wynika dla mnie również z aspektów ekonomicznych ( po co mam za chwilę wymieniać gaz i płacić kolejne 70 zł albo więcej, kiedy mogę kupić prywatnie gaz na 3 lata za 100 -150-zł i to z górnej półki jak chodzi o jakość ). Prawda?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Prawda,ale wez pod uwage ze gaz mozna zgubic,zniszczyc,poza tym nie chce robic jak niektorzy ze noszą tani gaz na pijaczkow i psy,a drogi na karki :D jest lato i dwa gazy w kieszeniach spodni to nie bardzo :)poki co na polskim rynku mozna kupic dobre gazy czyli wg mnie-sabre,hi-max,Walther,(o ile ten nowy to to samo co poprzedni),S@W i Uzi nadal(zobaczymy jak bedzie) i OC-17 (problematyczny bo nie wiadomo czy to OC-17).
Poza tym nie ogarniam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo oni chyba jacyś poj***ni sa,niby wieksze pojemnosci im nie schodza a jak sie pare pojawi to od razu znikaja :o a oni maja problem ze skombinowaniem nowych.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Apropo miał juz ktos tego nowego walthera [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?leci tak samo jak poprzednie?Bo mi po zdjeciu wydaje ze ze "zel"ma inna dysze czyli juz nie taka zwężaną i ogólnie wykonanie wydaje sie gorsze.Apropo jak rozmawiałem na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z ich "specem"na czacie i spytałem czy te obecne to identyko jak stare tylko wygląd inny to koleś pól godziny nie odpisywał a potem walnął tekst "to będzie to samo" :) więc za ch**a im nie wierze.
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
thumbs z katalogu Sabre wynika, że masz strumień MK 4 opisany jako pianę haha bądź tu człowieku mądry jak oni w katalogu piszą co innego a co innego w rzeczywistości. Psikałeś nim? co leci?

co do Walthera to z tego "starego" byłem bardzo zadowolony. Żadnych problemów z mocą ostrością czy zasięgiem :D Działał tak jak powinien.
Na stronie Umarexu, który produkuje te gazy nadal są czerwone i białe [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i w pojemnościach takich jak dotychczas, czyli 11g i 44g nie ma już 55g a szkoda bo te były dla mnie najbardziej odpowiednie.
na tej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mają już nowe Walthery w pojemnościach 74, 44 i 16 widać wyraźnie że Flip Top jest zupełnie inny.
Trzeba będzie zainwestować parę złotych i zobaczyć co to warte ale jakoś tandetnie wyglądają
  • 0

budo_danielw2208
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[quote name="pfeffer"]
thumbs z katalogu Sabre wynika, że masz strumień MK 4 opisany jako pianę haha bądź tu człowieku mądry jak oni w katalogu piszą co innego a co innego w rzeczywistości. Psikałeś nim? co leci?


Kolego pfeffer co ty za bajki wypisujesz??? Miałeś kiedyś Sabre w ręku? Foam to piana, a jakże leci strumień, stream to strumień, a cone to stożek. Sabre są doskonale opisane, i jak najbardziej zgodne z ofertą firmy. Nie rób ludziom wody z mózgu!
Kolega thumbs posiada najprawdziwszą pianę, która a jakże również leci strumieniem(choć od stream bardzo się różni).
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Odnośnie ostatnich rewelacji związanej z ofertą Militaria.pl to odnoszę wrażenie, że ktoś tu kogoś w ciula robi albo mnie (mam na myśli sprzedawcę z katowic) albo osoby, które niedawno pisały o nowych dostawach. Otuż rozmawiałem przed chwilą ze sklepem w Katowicach (nie ukrywam, że troche obruszyłem się tą rozmową) i poinformowano mnie, że wycofują się ze sprzedaży S&W w większych (według mnie przyzwoitych) pojemnościach ze względu na to, iż po prostu źle im się sprzedają. Póki co nie wycofują się z UZI-ków (bo to jest to samo tylko że droższe) ale ich liczba w magazynie głównym jest na wyczerpaniu (w Katowicach wogóle nie mają większych pojemności). Zresztą sama oferta na stronie uległa okrojeniu. ...


W militaria mają dostawę Uzi 60, 90 i 120 ml, dzisiaj otrzymałem (na adres mamy, więc będe miał w ręce dopiero jutro) dwa gazy 60ml. :D
  • 0

budo_slawmat83
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
W takim razie zamawiam dopóki jeszcze są osiągalne. Nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie handel tym sprzętem. Najbardziej odpowiada mi pojemność 90 ml bo w przypadku S&W idealnie leży w dłoni a z UZI powinno być identycznie. UZI od S&W różni podobno jedynie niewielka różnica w sposobie wyrzucania substancji drażniącej. Może będę miał okazje porównać. Ale S&W chyba niestety zaprzestają sprzedawać (przynajmniej w pojemnościach od 60 ml w górę).
Pozdrawiam!
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

W takim razie zamawiam dopóki jeszcze są osiągalne. Nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie handel tym sprzętem. Najbardziej odpowiada mi pojemność 90 ml bo w przypadku S&W idealnie leży w dłoni a z UZI powinno być identycznie. UZI od S&W różni podobno jedynie niewielka różnica w sposobie wyrzucania substancji drażniącej. Może będę miał okazje porównać. Ale S&W chyba niestety zaprzestają sprzedawać (przynajmniej w pojemnościach od 60 ml w górę).
Pozdrawiam!

Podobno Uzi strzela ala stożek (co bardziej mi pasuje), a S&W strumieniem.

Ponoć w połowie miesiąca, lub troszkę później mają mieć w militaria dostawę większych pojemności S&W.

Kupuj, kupuj, bo zwietrzyli popyt i ceny będą rosły, już skoczyły o 6zł (60 i 90ml), cena 120ml bez zmian.
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Obiecane dane: data ważności Uzi 60ml to 02.10.2011 czyli dwa lata i pięć miesięcy bez jednego tygodnia - nie tak źle. W internecie można znaleźć info że wysokość tego gazu to 10cm a średnica to 3cm. Prawdziwe wymiary są następujące: wysokość 10,3cm, średnica 3.5cm. Porównując do Sabre Red LE dysza wydaje się być gorszej jakości a nalepka skandalicznie krzywo nalepiona. Niemniej jednak buteleczka jest przyjemnie kompaktowa jak na taką pojemność.

Porównawcze zdjęcie:
Dołączona grafika
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Viniciuss: bardzo dobry zestaw na początek. Gratulacje. :-)
Masz rację , trzeba kupować bo w czasie kryzysu zawsze rosnie przestepczość a więc i popyt na gazy będzie większy a więc będą pewnie drogie i jeszcze ten kurs ......
Ja czekam na SABRE Gen 3 Crossfire. Może pojawią się w Polsce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024