Skocz do zawartości


Zdjęcie

testy KI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
To jest taka techniczna sztuczka. A gosc, może by wziął poprawkę że to polsko jeżyczne forum o że posty należałoby umieszczać po polsku, albo przynajmniej tłumaczenia zamieszczać.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Forum polsko - języczne a sam walę byki :) Hie hie
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Ale skoro działa w głowie i efekty jej działania są przez to postrzegalne w świecie empirycznym to i należało by stwierdzić że istnieje w świecie empirycznym... ;)

W świecie empirycznym istnieje takie nie inne zachowanie ludzkie. Nic poza tym nie można sensownie mówić w tych kategoriach. Np mówienie że dlatego się tak zachował? - bo działa na niego ki - nie jest już w kategoriach doświadczenia sensowne.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

2) Czy wsrod tych testow sa slynne testy nie zginalnego ramienia i innych sztuczek pokazywanych na stazach?

A skad opinia, ze to sztuczki...? Moje ramie sie nie zgina (to, wbrew pozorom, nie jest zart).
Probowalem nie raz, czasem nawet z trzema osobami uwieszonymi na nim. Dzieki temu zjawisku (niezginalnosci) wlasnie mozna wykonywac techniki aikido przeciez.
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
voivod, tego mozna sie nauczyc, wyćwiczyc, trzeba sie z tym urodzic, czy moze trzeba miec do tego talent? :) Pytam teraz powaznie, dlugo trzeba cwiczyc/uczyc sie?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Niestety, za cienki jestem z biomechaniki, ale to nie zmienia faktu, ze to zjawisko jest faktem. Wyprostowane ramie bardzo trudno zgiac, nawet, jesli nie napinasz miesni. Kwestia nie tyle treningu, co w ogole sprobowania tegoz.
Zreszta - pojedz na staz z Asai sensei...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Orchis, generuję czasami długaśne teksty, ponieważ, po pierwsze, mam coś do powiedzenia; a po drugie, mam szacunek do tego forum, jego uczestków i tym samym, dla samego siebie. Padło pytanie, którego nie mogłem zbagatelizować, ponieważ uprawiam aikido w szkole, gdzie te kwestie traktuje się bardzo poważnie. Dlatego też wybrałem bardzo rozsądne wprowadzenie do tematu. Oczywiście, mogłem zadać sobie trud i przetłumaczyć tekst, ale nie zrobiłem tego z dwóch powodów. Moje tłumaczenie mogło by nie oddać myśli autora - żadne nie oddaje. Drugi powód, to to, że jest napisane w języku, który w Polsce zastąpił rosyjski. Jest to język potrzebny w dzisiejszym świecie, i przypuszczam, że nawet Ci, co proszą o tłumaczenie, czynią to ze zwykłego lenistwa.

Natomiast Ci, co wyrażają swoje opinie na podstawie czytania po łebkach, czy też w ogóle nie czytając, niestety, nie wystawiają sobie dobrej cenzurki. Już nie będę wytykał palcami.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Natomiast Ci, co wyrażają swoje opinie na podstawie czytania po łebkach, czy też w ogóle nie czytając, niestety, nie wystawiają sobie dobrej cenzurki. Już nie będę wytykał palcami.

Oj bidulka, cenzurkami jakoś sie nigdy nie przejmowałem. Zwłaszcza takimi.
A jak ktoś opowiada bajki o krasnoludkach, nie może spodziewać się poważnego traktowania.
Dodam że sprawdzałem i wykonywałem sztuczki w stylu "gość nie do podniesienia" "niezginalna ręka". Stwierdzę nawet, że jestem w stanie zgiąć te łapę dowolenmu masterowi tej sztuki. Najwyżej mu przyczepy pozrywam /co prawda nie powinne się zerwać, jesli mięśni nie napnie, ale... :D /.
To jest tandetne kuglarstrstwo - tłumaczenie ludzom ciemnym, prostych zjawisk, podpartych znajomością biomechaniki i anatomii - przy pomocy terminów "magicznych".
Tak działali wszyscy mistrzowie wschodu - wiedza to potęga. Ba, do dzisiaj tak działają i zawsze działać będa wszyscy naciągacze.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
LOL, zadałem sobie trud, przeczytania fragmetnu wskazanego przez Bujina.
Brak słów po prostu. :lol: :lol: :lol: :lol:
Pseudofilozoficzny bełkot i ciemnota.

Randall (wyrzekając się dualizmu psychofizycznego ;) )
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Natomiast Ci, co wyrażają swoje opinie na podstawie czytania po łebkach, czy też w ogóle nie czytając, niestety, nie wystawiają sobie dobrej cenzurki. Już nie będę wytykał palcami.

Oj bidulka, cenzurkami jakoś sie nigdy nie przejmowałem. Zwłaszcza takimi.
A jak ktoś opowiada bajki o krasnoludkach, nie może spodziewać się poważnego traktowania.
Dodam że sprawdzałem i wykonywałem sztuczki w stylu "gość nie do podniesienia" "niezginalna ręka". Stwierdzę nawet, że jestem w stanie zgiąć te łapę dowolenmu masterowi tej sztuki. Najwyżej mu przyczepy pozrywam /co prawda nie powinne się zerwać, jesli mięśni nie napnie, ale... :D /.
To jest tandetne kuglarstrstwo - tłumaczenie ludzom ciemnym, prostych zjawisk, podpartych znajomością biomechaniki i anatomii - przy pomocy terminów "magicznych".
Tak działali wszyscy mistrzowie wschodu - wiedza to potęga. Ba, do dzisiaj tak działają i zawsze działać będa wszyscy naciągacze.

Fajnie, ze masz swoje zdanie na ten temat, ale... bylbym ostrozny z tak radykalnymi twierdzeniami, bo nawet mnie, biednemu zuczkowi, byloby Ci trudno obejsc to, jak sam piszesz, proste zjawisko (a nie zadne kuglarstwo, ani, tym bardziej, magia), a jestem przeciez mizernej postury...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Fajnie, ze masz swoje zdanie na ten temat, ale... bylbym ostrozny z tak radykalnymi twierdzeniami, bo nawet mnie, biednemu zuczkowi, byloby Ci trudno obejsc to, jak sam piszesz, proste zjawisko (a nie zadne kuglarstwo, ani, tym bardziej, magia), a jestem przeciez mizernej postury...

Nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź. Zdaje się że chciałeś stwierdzić, że nawet Tobie, biednemu zuczkowi, nie byłbym w stanie zgiąć tej ręki, mimo że jesteś mizernej postury, tak?
Kuglarstwem jest mówienie że proste zjawisko to wielka sztuka, ludziom którzy nie rozumieją i nie potrafią go naśladować.
Ostatnio widziałem program, o takim indyjskim wróżbicie /magu/ który sobie jeździ po wioskach i odczynia rózne rytułały. Podobno potrafi wziąść kilkumiesięcny dochód za jeden rytułał. Program zrobiony dlatego, że dokumentuje szersze zjawisko i popularne zajęcie. Że ciemnogród tam straszny, po wioskach poróżują rózni dziwacy, podając się za jakichstam uzdrawiaczy-magików, odpawiają swoje rytuały, wskazują jakąś osobę jako taką, co ma np. rychło umrzeć, a potem odczyniają urok. Nie muszę oczywiście dodawać że w międzyczasie doprowadzają rodzinę takiego pacjenta do ruiny. Magia ich to proste sztuczki wykorzystujące podstawy chemii i fizyki, kule ognia, podpalanie ludzi, dziwne dymy itp. Dla nas prymitywny cyrk, dla hinduskich wiesniaków rzecz pewna jak słońce na niebie /w bezchmurny dzień i bez zaćmienia :wink: /.
Z ki jest tak samo. Nie mówię że taka umiejętność jak "niezginalna ręka" nie istnieje. Jest, można to wyćwiczyć pewnie do bardzo wysokiego poziomu. Wystarczy napinać odpowiednie mięsnie, pozostawiając inne rozluźnione. Tyle, że zegnę taką rękę każdemu, czy to Tobie, Asai czy komukolwiek innemu - wystarczy odpowiednia dźwignia. /A jak zegnę to już nie będzie niezginalna, co po najwyżej trudno zginalna. :lol: / Nic w tym niezwykłego. Żadne moce czy ki tajemne. Ba, sądzę że trudniej by było zgiąć rekę Pudzianowi na ten przykład.
Że jestem pewny? No cóż, że każdy diamnet jest twardszy od dowolnej sztabki żelaza tez jestem pewny, mimo ze nie sprawdzałem.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

...Z ki jest tak samo. Nie mówię że taka umiejętność jak "niezginalna ręka" nie istnieje. Jest, można to wyćwiczyć pewnie do bardzo wysokiego poziomu. Wystarczy napinać odpowiednie mięsnie, pozostawiając inne rozluźnione. Tyle, że zegnę taką rękę każdemu, czy to Tobie, Asai czy komukolwiek innemu - wystarczy odpowiednia dźwignia. /A jak zegnę to już nie będzie niezginalna, co po najwyżej trudno zginalna. :lol: / Nic w tym niezwykłego. Żadne moce czy ki tajemne. Ba, sądzę że trudniej by było zgiąć rekę Pudzianowi na ten przykład.
Że jestem pewny? No cóż, że każdy diamnet jest twardszy od dowolnej sztabki żelaza tez jestem pewny, mimo ze nie sprawdzałem.

A nie zegniecie... 8)

To nie kwestia miesni... (zakladamy, oczywiscie, ze mnie przy tym nie obdarujesz strzalem w zebra :) )
PS. Tamto z priva zeskanuje jutro...
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Ja tylko w kwestii formalnej..
To co pisze Randall, po części jest prawdą, Ki jest bardziej w swerze koncepcji lecz ma jaknajbardziej swą praktyczną stronę,ale zauważcie, że po za mną nie wypowiada się nikt kto w Polsce ćwiczy Ki Aikido..Z powodu, że uważamy że jesteście tak zmanipulowani,iz nawet wam sie nie chce dotrzeć i sprawdzić co to jest i jak wygląda.
Sekcji w Polsce jest tylko 5 i nie chcemy nawet się przebijać przez mur pseudotolerancji jaka panuje wśród Aikidoków.
Ja osobiście wyznaje teorie że Aikido jest takim narzędziem jak młotek.
Dla jednych jest to narzędzie do rozbijania murów, dla innych może być to precyzyjny młoteczek zegarmistrzowski. I każdy użyje tego narzędzia tak jak się go nauczy, ale zawsze można przynajmniej popatrzeć jak tego narzędzia używają inni.
To tyle, bo dyskusji o Ki na tym forum było sporo i do niczego one nie prowadziły po za pomieszaniem i potwierdzeniem każdej ze stron waśni, że to ona ma racje.
Pozdrawiam i życze sukcesów w używaniu swego młotka :-)
Bestia
PS.Również mnie zdziwiły wymagania jakie podaliście z rzeczonej strony internetowej i sam bym chętnie sie dowiedział czyja to koncepcja i jak to wygląda.
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

... jesteście tak zmanipulowani....


Przyznać mi się no tu zaraz kto mną manipuluje :!: Ale już :!: :roll:
A może chodziło o slowo "zmanierowani" :?: :idea:

W.
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Co do Pudziana to u nas niedawno po treningu kiedy siedzielismy w seiza koles zadał pytanie: "Czy np. mistrz aikido (tu wymienil nazwisko, nie pamietam ale chyba byl to Nishio?) mialby szanse w starciu z Pudzianem?" :) Salwa śmiechu, ale czasami (tak sie sklada, ze po sąsiedzku z nasza matą jest silownia) sam sie zastanawiam - czy takiemu rozbudowanemu typowi dałoby rade założyc jakąś dźwignię :roll: Nie traktujcie tego jako pytanie z cyklu "Czy aikido jest skuteczne" tylko w odniesieniu do "(nie)zginalnej ręki" :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Nie traktujcie tego jako pytanie z cyklu "Czy aikido jest skuteczne" tylko w odniesieniu do "(nie)zginalnej ręki" :)

mod on
El tigre, ty stapasz po bardzo cienkiej, czerwonej linii :twisted: ktora cie dzieli od ostrzezenia....
mod off.

  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

mod on
El tigre, ty stapasz po bardzo cienkiej, czerwonej linii :twisted: ktora cie dzieli od ostrzezenia....
mod off.


A Rowan Atkinson stąpał po cienkiej, niebieskiej linii :wink:
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Szczepan nie umiesz się bawić! :evil: :P
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI

Ja tylko w kwestii formalnej..
To co pisze Randall, po części jest prawdą, Ki jest bardziej w swerze koncepcji lecz ma jaknajbardziej swą praktyczną stronę,ale zauważcie, że po za mną nie wypowiada się nikt kto w Polsce ćwiczy Ki Aikido..Z powodu, że uważamy że jesteście tak zmanipulowani,iz nawet wam sie nie chce dotrzeć i sprawdzić co to jest i jak wygląda.


No nareszcie jakiś zalążek zdania osoby która się z tym styka. Rozwiń proszę swoje zdanie bom strasliwie ciekowy. Napisałem tego posta żeby poznać inne zdanie. Specjalnie nie mówię tu mojego zdania na ten temat żeby nie być posądzonym o krytykę.

Gdyby jeszcze ktoś z AAI się wypowiedział to już była by ekstaza :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: testy KI
Ja tam jestem w stanie zrozumieć tego typu ćwiczenia, jeśli one przekłądają się na techniki w aikido. Dawno nie ćwiczyłem niezginalnej ręki ( od czasów gdy nie jestem już w PFA :) ), ale chętnie dowiedziałbym się w jaki sposób ta ręka (np jej stan czy ułożenie) przekłada się na techniki, albo jaką zasadę ilustruje. Mam tam jakies swoje własne przemyslenia, ale skoro tego nie cwicze nie chciałbym głosić herezji. Nie będe zadawał pytań by Bestji nie zostawiac mozliwosci odpowiedzi TAK/NIE. Chłopie pisz częściej bo brakowało Ciebie tutaj :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024