Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopromed testy stali


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
O ile się nie mylę, są jeszcze przepisy dotyczące nieuczciwej reklamy. Trza by było dobrze poszperać, jednak z tego co sobie przypominam sprawa tego typu niekoniecznie jest skazana na niepowodzenie tylko, że od tego nie jest PIH. Jak się nie mylę w krajach UE obowiązuje Dyrektywa Nr 84/450/EWG z dnia 10 września 1984r. oraz DYREKTYWA 2005/29/WE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 11 maja 2005 r. "o nieuczciwych praktykach handlowych", pełna treść jej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Ponadto mamy i w Polsce regulacje tego typu

Nieuczciwa lub zakazana reklama
Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:
1) reklama sprzeczna z przepisami prawa, dobrymi obyczajami lub uchybiająca godności człowieka,
2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi,
3) reklama odwołująca się do uczuć klientów przez wywoływanie lęku, wykorzystywanie przesądów lub łatwowierności dzieci,
4) wypowiedź, która zachęcając do nabywania towarów lub usług sprawia wrażenie neutralnej informacji,
5) reklama, która stanowi istotną ingerencję w sferę prywatności, w szczególności przez uciążliwe dla klientów nagabywanie w miejscach publicznych, przesyłanie na koszt klienta niezamówionych towarów lub nadużywanie technicznych środków przekazu informacji.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jakby ktoś się chciał tym na serio zająć to kto wie jak ostatecznie skończyła by się cała sprawa. :wink:
Coś na ten temat można jeszcze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak dla mnie informacje podawane przez producenta podpadają pod nieuczciwą reklamę.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Panowie, w sumie to mi to obojętne, czy ktoś z firmy Kopromed zobaczy te testy, czy też nie. Na siłę nie zmusimy ich do zmiany polityki firmy, ani nie zmusimy do wywiązywania się z opisów podawanych na stronie www. Jasne,. możnaby zaskarżyć firmę przekładając dokumentację z testów, świadków itp., ale nie mam ochoty latać po sądach. Nie mam na takie zabawy czasu i nie widzi mi się zabawa z lataniem po sądach i całą prawną zabawą. Poza tym, właściciel firmy pan Janusz Czajka chyba sam sobie zdaje sprawe z obecnej sytuacji i może wyciągnie z tego wnioski. Ja jeszcze przed pierwszymi testami proponowałem współpracę w kwestii testów, ale moja propozycja pozostała bez odzewu. Jeżeli producentowi noży nie zależy, to dlaczego mi miałoby zależeć.... przecież wiadomo, że z oferty firmy Kopromed nic nie kupię. Pomijam, że na dobrą sprawę co z tego będę miał? Z testów noży miałem radość. Z biegania po sądach mieć nie będę....

Czy zatem zakończyć temat i zostawić tak jak jest?

Niekoniecznie. Sporo osób przeczytało testy, na obydwu forach nożowych i pewnie teraz każdy mocno się zastanowi, zanim kupi nóż firmy Kopromed. Poza tym, testy można wysyłać do związków łowieckich, czasopism zajmujących się łowiectwem, a przede wszystkim mówić i przekazywać gdzie się da.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
nieraz sie zlyszy ze jakas tam stal od jednej firmy jest lepsza od tej samej w wydaniu innej,

no i tak se mysl ze jak np. benchmade robi serie nozy z 154CM i sam ja hartuje a ktos tam czy inn firma np Buck hartuje ta sama stal u Bosa no to roznica w hartowaniu jest,
ale jak jedna firma robi na tajwanie, inna w us a jeszcze ina w chinach i w japoni, a wszystko jest niby ze stali 440, to ja sie jestem gotow zakladac ze w testach by Jumbo otrzymal taki sam wynik jak z kMpromedem
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali

Panowie, w sumie to mi to obojętne, czy ktoś z firmy Kopromed zobaczy te testy, czy też nie. Na siłę nie zmusimy ich do zmiany polityki firmy, ani nie zmusimy do wywiązywania się z opisów podawanych na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Alez zmusimy! A przynajmniej mozemy sprobowac. Inna sprawa, ze bieganie po sadach to rzeczywiscie strata nerwow, a w wiekszosci wypadkow i czasu, wiec rozumiem Twoje podejscie. Tak czy siak mierzi mnie, ze toto reklamuje sie w branzowych czasopismach, jako polski wyrob nozowy... to powinno zagotowac takich ludzi, jak MarcinS, tlim i podobni... piekna reklama :/

No i kwestia szeroko rozumianego szacunku. Nie tylko dla klienta, ale tez dla... noza...
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali

cóż takie badanie drogie nie jest


HM... ciekawe KTO robił te testy z iskrą... :)
jakoś mi się dziwnie kojarzą z naszymi rozmowami w CZWie...
  • 0

budo_marekpolanski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Jumbo,
Jesli masz jeszcze te próbki i nie problem byłby dla Ciebie wysłać je do mnie, to wrzuciłbym je na mikroskop skaningowy a konkretnie analizator składu chemicznego BSE.. Wtedy byłoby 100% pewności. Pozdro
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Zakładając, że własciciel firmy nie odwiedza lub odwiedza rzadko niniejsze forum oraz dowodząc swej całkowitej bezstronności niezależnie od mojej opinii na temat wyrobów firmy Kopromed, postanowiłem wysłać do biura Kopromedu za pośrednictwem poczty elektronicznej list następujacej treści:

temat: Rodzaje stali w waszych produktach - do Prezesa (Dyrektora Generalnego,
Właściela)

(...)

Szanowny Panie

Jak zapewne Pan się orientuje, istnieje forum internetowe, na którym można uzyskać wiele ciekawych, oczywiście po rozważnej weryfikacji, informacji z zakresu sztuk walki, sportu, szeroko pojetej dbałości o zdrowie fizyczne oraz, co może okazać się szczególnie ineteresujące dla Pana, białej broni, w tym noży. Na forum można trafić wpisując w przegladarce nastepujący adres:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jako właścicielowi firmy o, bądź co bądź, międzynarodowym zasięgu polecam Panu wątek dostępny pod następującym adresem:

http://budo.net.pl/v...t=42740&start=0

z którego wynikają dwie mozliwości:

1. Strona, nazwijmy ją A, dopusciła sie i być może nadal dopuszcza oszustwa.

2. Strona B dopusciła się, świadomie lub nie, pomówienia.

Uważam, że jako potencjalny klient Pana firmy, mający dostęp do opisu oferowanych przez Pana produktów rozumianego przeze mnie jako reklama, mam prawo prosić Pana o zajęcie stanowiska w poruszanej przeze mnie sprawie. Proszę również o zgodę na opublikowanie Pana odpowiedzi na mój list na wyżej wymienionym forum.

Pozdrawiam


Gregor

(...)


Myślę, że i sprawiedliwie i rzeczowo.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Myślę, że tak.
Jeśli nie będzie odzewu, to propozycja Markapolańskiego wcale nie jest od rzeczy.
Było by jednak miło, gdyby polska "nożowa" firma podchodziła poważnie do klienta, w szczególności, że oferta skierowana jest chyba do tych, którzy nie są zbyt zasobni.
  • 0

budo_deer hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Nie ukrywam, że jest mi trochę żal Kopromedu bo sam nie wiem co bym na ich miejscu odpisał :) Uważam jednak, że rzeczowej krytyki nigdy za mało.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Gdyby ktoś sprzedał Ci batonika a po otworzeniu okazałoby się, że w środku jest gówno to byłoby Ci go żal :wink:
  • 0

budo_marekpolanski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali

Gdyby ktoś sprzedał Ci batonika a po otworzeniu okazałoby się, że w środku jest gówno to byłoby Ci go żal :wink:

Dobre:)
JA takiego batonika nie trafiłem, ale jak ktoś trafi to niech ostrzega:)
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
No i jest odpowiedź Kopromedu:

Dnia 7-12-2005 o godz. 14:01 Kopromed napisał(a):
> Szanowy Panie,
>
> Bardzo prosimy o przesłanie swojego adresu pocztowego.
> Odpowiedź wolimy wysłać pocztą tradycyjną.
>
> Z poważaniem
>
> Justyna Majchrzak
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
A oto moja replika:

Witam ponownie

Ceniąc sobie moją prywatność, jak również wychodząc z żałożenia że zabieram głos w sprawie nie tyle dotyczącej mnie osobiście, ile w imieniu pewnej grupy osób o określonych zainteresowaniach, zbieżnych, jak mniemam, z zainteresowaniami Państwa firmy, grupy otwartej, do której każdy może dołączyć, nie zamierzam podawać swojego, a co za tym idzie mojej rodziny, adresu domowego.

Grupa osób zainteresowana między innymi Państawa wyrobami, to grupa, z którą konakt można nawiązać na forum budo, którego adres podałem w poprzednim liście. Z samej nazwy (forum) wynika, że dyskusja w tym gremium ma charakter otwarty, możliwy do śledzenia dla wszystkich uczestników czyli zarejestrowanych członków. Zasady tegoż forum dopuszczają wiadomości prywatne pomiędzy uczestnikami. Z racji jednak faktu, że po pierwsze: nie wiem czy ktokolwiek z Państwa przdstawicieli jest uczestnikiem tego forum, po drugie: nawet jeżeli jest, nie znam nazwy pod jaką występuje i wreszcie po trzecie i najważniejsze: sprawa dotyczy potencjalnych jak i być może rzeczywistych klentów Państwa firmy, domagam się odpowiedzi otwartej, czyli odpowiedzi przesłanej na znany Państwu mój adres internetowy wraz z wyrażeniem zgody na opublikowanie odpowiedzi, która to zgoda w moim mniemaniu, mając na uwadze dobro Państwa firmy, powinna być czystą formalnością.

Uważam, że w obecnych czasach, w dobie niespotykanej dotąd powszechności dostępu do światowej sieci informatycznej Internet korespondencja za pośrednictwem tej sieci oszczędza czas i pieniądze o czym Państwo doskonale wiecie, oferując swoje produkty za pośrednictwem między innymi tejże sieci informatycznej. Uzależnianie zatem odpowiedzi na mój list od podania mojego prywatnego adresu jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe i pozbawione sensu. Zapewniam Państwa jednak, że w momencie kiedy opisywana sprawa będzie mnie dotyczyła osobiście czyli kiedy stanę się rzeczywistym nabywcą któregokolwiek z Państwa produktów, wszelkie uwagi, czy to pozytywne czy też negatywne na temat Państwa produktów, gdy odczuję taką potrzebę, wyrażę na piśmie wraz z podaniem mojego adresu domowego. W chwili obecnej rozważania czy pismo takowe miałoby mieć charakter rzeczowej pozytywnej opinii na temat Państwa produkótw, czy też reklamacji są czyto abstrakcyjne z racji faktu, że zasiane na forum wątpliwości wykluczają mnie z grona Państwa przyszłych klientów.

Proponuję rzeczowo odeprzeć postawione zarzuty lub wycofać Państwa produkty z rynku.

Z poważaniem

Grgor
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Ciekawe co odpiszą, o ile odpiszą. Jak na razie wygląda na to, że Kompromed robi swoich klientów w shurikena (jak to mawiał Wysz :) ) i nie bardzo ma ochotę się z tego tłumaczyć.
  • 0

budo_burning_fenix
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Chyba że mieli zamiar wysłać nie tylko list z odpowiedzią :?
  • 0

budo_marekpolanski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali

Chyba że mieli zamiar wysłać nie tylko list z odpowiedzią :?

No to może nie być taki żart, wiesz firma ma pewne zyski, jak straci zaufanie i kase to cienka sprawa...
  • 0

budo_burning_fenix
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali

No to może nie być taki żart, wiesz firma ma pewne zyski, jak straci zaufanie i kase to cienka sprawa...

Właśnie o to mi chodziło. Moja wcześniejsza wypowiedź nie miała być żartem. Czasem firmy starają sie wpływać np. poprzez "upominki" na ludzi "niepochlebnie" o nich mówiących aby zmienili zdanie. Stąd niby naiwne pytanie o adres domowy że wolą list wysłać.
Z drugiej strony ciekawe czy autorowi testu składali podobne propozycje.
  • 0

budo_marekpolanski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali

poprzez "upominki" na ludzi "niepochlebnie" o nich mówiących aby zmienili zdanie.

Jeśli przez upominki rozumiesz trzech byków w czarnym BMW to sie zgadzamy:):)
  • 0

budo_burning_fenix
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Ba, upominki mogą być różne :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Greggor, zanim napisałeś, wystarczyło skontaktować się, by uzyskać kilka informacji z mojej strony. Zawsze wie się więcej.

1. Na Budo przedstawicielem firmy Kopromed jest użytkownik o nicku LOLO - http://budo.net.pl/p...profile&u=12711

2. Na tym drugim forum przedstawicielem firmy Kopromed jest użytkownik o nicku PUSIA.

3. Każdy konsument ma prawo wydawać osąd o produktach dowolnej firmy. W tym wypadku, po testach 6 noży i testach stali, osąd został podparty konkretnymi przykładami. Czy można tutaj mówić o pomówieniu?

Pozdrawiam

Jumbo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024