Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopromed testy stali


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Robi się ciepło. Idę skrobać d2. Jak by już coś jebło, to dajcie znać na PW.
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Jumbo:

Kiedy powiesz o dowolnm produkcie dowolnej firmy, że nie podoba Ci się, podoba Ci się, używałeś lepszych, używałeś gorszych, można by poprawić to i owo, itp., itd. to to jest opinia konsumenta. Kiedy jednak producent dowolnego produktu deklaruje, że do jego wyrobu użył materiału o określonej jakości, a ktokolwiek twierdzi, że w rzeczywistosci użyto materiału gorszej jakości to jest to albo udowodnienie oszustwa albo pomówienie.

Myślę, że z treści moich kilku postów wynika absolutnie moja bezzstronność w sprawie, nie mam nic do Ciebie. Do Kopromedu mam delikatny żal, że nie zabiera zdecydowanego głosu w sprawie, tym bardziej, że rzeczywiście kiedyś nosiłem się z zamiarem nabycia jakiegoś ich nożyka ze stali 440C, takiego, którego można ostrzej potraktować i nie będzie wielkiego żalu, kiedy się zniszczy zbyt szybko (ze względu na cenę oczywiscie).
Teraz jednak widzę, że zasada "biednych nie stać na tanie" (czy jakoś tak) ma nadal zastosowanie, pozostanę zatem przy moim nożyku z wizerunkiem motyla na ostrzu, a następnm moim nabytkiem będzie nóż pewnej firmy położonej w kraju wysuniętym na północ Europy.



Jeżeli zaś chodzi o reprezentanta firmy Kopromed na forum, to cóż.....nie udziela sie on zbytnio.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali

Jeżeli zaś chodzi o reprezentanta firmy Kopromed na forum, to cóż.....nie udziela sie on zbytnio.


Tak jak mało się udzielał, tak teraz w ogóle chyba przestał... ale powiem szczerze, że nie jestem zdziwiony.

Greggor, ze spokojem. Nie ma co się przejmować firmą, która ma takie podejście do klientów. Pozostaje tylko mówić o tym dalej, informować i przekazywać.

Jak jednak odpiszą Ci na maila, daj znać proszę. Będę wdzięczny!

I dzięki za zajęcie stanowiska.

Pozdrawiam

Jumbo
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Oczywiście będę informował na bieżąco.
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
No i jest odpowiedź Kopromedu. Oto ona:

Szanowny Panie,
Z treści listów wnioskuję , że oczekuje Pan osobistej odpowiedzi szefa.Będzie to niestety możliwe w nieco pożniejszym terminie.

Pozdrawiam

Justyna Majchrzak


Wnioski nasuwają się same - granie na zwłokę ze względu na brak merytorycznych treści do przekazania. Kopromed moim zdaniem liczy na to, że sprawa rozejdzie się po kościach bo skoro teraz nie mają nic do powiedzenia to i pewnie w przyszłości nie będą nic mieli. Można zatem przypuszczać, że Jumbo miał rację.

Szczerze mówiąc dziwię się owej firmie, gdyż po takim skandalu mogą oni wiele stracić. Wystarczy zakupić któryś z ich super wyrobów, poddać badaniom, ale tym razem w pełni udokumentowanym, a potem po prostu zwrócić się o rekompensatę do Kopromedu za wprowadzenie w błąd klienta no i jawne oszustwo. Znam taką sytuację, że tak powiem, z autopsji. Firma, nazwijmy ją X, równiez wprowadzała do obrotu wyroby niezgodne z wymaganiami, sprzedawane wyroby nie spełniały parametrów jakościowych jak i ilościowych. Naprawdę im sie to nie opłaciło, stracili klientów, twarz, masę pieniędzy, zaczęto im patrzeć na ręce jak złodziejom a skutki odczuwają do dzisiaj, czyli ładnych kilka lat po swojej wpadce.


Co zatem dalej? Myślę, że temat sie wyczerpał. Jedyne co możemy zrobić, to nagłośnić sprawy poruszane w ramach tego tematu w prasie fachowej, równiez zagranicznej. Dobrym rozwiązaniem byłoby przedstawienie sprawy konkurentowi Kopromedu na krajowym rynku producentów noży, nie wiem jednak czy takowy istnieje. Gdyby jednak tak, to sprawa nabrałaby tempa, można powiedzieć, że wszystko potoczyłoby się automatycznie (to również znam z autopsji :) )

Panowie i panie z Kopromedu! Chytry dwa razy traci i proponuję o tym pamiętać. Z przykrością stwierdzam, że na razie prowadzicie biznes w typowo polskim stylu - wprowadzanie w błąd klienta, oszczędzanie na materiałach, ignorowanie klienta i bliżej nie sprecyzowana nadzieja, że w razie wpadki jakoś to będzie. Można zatem powiedzieć, że w tej kwestii jesteście jeszcze w piaskownicy.

Panowie i panie z Kopromedu - uczestnicy niniejszego forum: wasza kompromitacja jest absolutna. Jeżeli dotychczas nie zabaraliście głosu w związku z niniejszym wątkiem, proponuję, abyście już do końca swojego uczestnictwa w tym forum pozostali jedynie obserwatorami, może czegoś się nauczycie.

To by było tyle z mojeje strony.

Pozdrawiam wszystkich i apeluję o nagłośnienie owego skandalu.


Gregor
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
I jeszcze jedna myśl, jaka mi się nasunęła:

Wyobraźmy sobie, że dowolny użytkownik noża produkcji Kopromed dozna jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu w wyniku normalnego, zgodnego z przeznaczeniem używania owego noża. Jeżeli w dowolnym postępowaniu wyjaśniającym zostanie wykazane, że do wypadku nie doszłoby, gdyby nóz był wykonany z materiałów, jakie deklaruje producent, to cóż......na odpowiedzialności tylko finansowej mogłoby się nie skończyć.

Wygląda zatem na to, że dodatkowo, oprócz spraw poruszonych wyżej, pracownikom Kopromedu brakuje również wyobraźni.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Cóż, jakoś nie jestem zdziwiony brakiem konkretnego odzewu ze strony firmy Kopromed. W sumie to nawet tego się spodziewałem.

Greggor, dziękuję.
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopromed testy stali
Napisałem gdzieś kiedyś, że "bardziej bym się martwił o hartowanie a nie o to czy robią faktycznie z 440 czy tylko tak piszą " chyba musze to odszczekać :? :twisted:

mlodyraduh
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024