Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozruch dla malo usportowionej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_alamakota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice W-wy

Napisano Ponad rok temu

Rozruch dla malo usportowionej ?
Witam goscinnie :-)

Kobielka zlecila mi wyszukanie czegos dla Niej. Wiem, mam problem ;)
Uznala, ze skoro sam sie ruszam i cokolwiek orientuje to 'cos' wymysle :?
Do rzeczy, potrzebuje pomocy!
Osoba po 'pierwszej cwiartce', zupelnie asportowa (jednej pompki nawet nie probuje zrobic) chce cos dla siebie (a mam nadzieje, ze i dla mnie 8) zrobic.) Zaczac sie ruszac, ogolnie byc nieco sprawniejsza i skoordynowana :) Jesli bedzie to choc troche zwiazane z MA to Was ozloce.
Przejzalem ponownie caly ten dzial (tym razem nieco dokladniej) i oto co mi wyszlo:
1) szkola samoobrony Pawla D. (WSDP) na poczatek. Sprawnosci duzej nie nabierze ale moze chociaz sie odblokuje na ruch i na to, ze moze byc pozyteczny. W nastepstwie czego moze zacheci Ja to do czegos 'konkretnego' (raczej marne szanse. 'kreca' Ja siniaki na mnie. Na sobie raczej nie zaakceptuje :lol: )
2) podaje jako drugie ale raczej rownorzedne z pierwszym. w archiwum wyczytalem o zajeciach (samoobrona) jakie dla kobiet prowadzila stando. niestety poza kilkoma wzmiankami google milcza na ten temat. sadze tym samym, ze temat samoistnie umarl.
3) kilka osob polecalo aikido. Mozecie polecic jakas sekcje dla osob slabo/wogole przygotowanych fizycznie i jednoczesnie coby trener/ka mial 'podejscie' i umial zmotywowac takich ludkow ?
4) brak mi wiecej pomyslow.

- odpadaja silownie/aerobiki/fitnesy... bo (ponoc) nudne/monotonne,
- z powodow opisanych odpadaja tez wszelkie dedykowane MA (w kazdym razie na poczatku) a w szczegolnosci kopane/uderzane.

sorry za dluzyzne. pozdrawiam i sciskam w pasie.

p.s. warszawa.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?
Trudno mi wypowiadac się na temat Warszawy (uruchamianiem ludzi zajmuję się w Szczecinie), ale żeby chwycić bakcyla, nie musi od razu startować w sekcji. Ba, czasami ambitny trener, który na pierwszych zajęciach pokaże wszystkie akrobatyczne sztuczki jakie potrafi - może nieźle zniechęcić. Zaczynajcie od spacerów, wspólnego wypadu na basen, potarzanie się po śniegu, trawie, tapczanie, pompkach robionych "po kobiecemu" czyli na kolanach nad Tobą, albo normalnie ale z Twoją pomocą ręcznikiem pod pachami, wyścigów po schodach (kto ostatni robi kolację) etc. Ruch jest nałogiem i można się łatwo uzależnić. Nie można tylko dopuścić, do interpretacji: "ćwiczę, bo muszę...(tu wstawić co muszę)". ĆWICZE, BO CHCĘ!" Powodzenia!
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?
hm, moja opinia jest taka, ze po pierwsze, musi to robic dla siebie a nie dla ciebie. czyli motywacja. czy uprawiala jakies sporty wczesniej? chce sie nauczyc samoobrony czy po prostu poprawic swoja kondycje fizyczna?
zgadzam sie ze Sloniakiem, ze nie musi od razu sie wiazac z jakas sekcja...
Kazda sztuka walki wiaze sie z jakims ryzykiem siniakow... Wiec skoro to jest przeszkoda, a jednoczesnie jest bardzo malo usportowiona, moze lepiej zaczac od prostych rzeczy? Nie wszystko co zwiazane z fitnessem jest nudne, moze warto zaczac w ten sposob by nabrac kondycji? poza tym w grupie rzeczywiscie latwiej niz indywidualne pocenie sie na silowni.
Ja bym polecala joge - jest dla kazdego, relaksuje a meczy jednoczesnie. I nawet osoby bardzo malo usportowione sobie chwala. Z podobnych pilates, ale to juz dostepne w takich typowych centrach fitnessu... a szkol jogi jest sporo.
Moze capoeira? Duzo zabawy, ale sztuczki akrobatyczne moga wystarszyc...
Najlepiej chyba pochodzic po roznych sekjach i niech sama zobaczy... a noz zlapie bakcyla :)
  • 0

budo_alamakota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice W-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?
Dzieki za komentarze.
Jasne, staram sie troszke jej pomagac, motywowac i stwarzac okolicznosci do zlapania oddechu pelna piersia.
Niestety uznaje sezonowosc jazdy na rowerze wiec poki co pozostaja spacery i obecnie coraz wiecej sniegu do zabawy ;-)

[...] Nie można tylko dopuścić, do interpretacji: "ćwiczę, bo muszę...(tu wstawić co muszę)". ĆWICZE, BO CHCĘ!" [...]

Z tym bedzie najtrudniej. Jak podtrzymac czasem slomiany zapal :roll:

[...]musi to robic dla siebie a nie dla ciebie. [...]

Ale ja nie napisalem, ze robi to dla mnie. Kiedys probowalem ja wciagnac w to 'martialowe bagno' :) ale sie nie dala wiec odpuscilem i wiecej nie proponowalem. Tym razem inicjatywa wychodzi od strony samej zainteresowanej.
Kiedys cwiczyla pilke reczna i moze by Ja to znow ciagnelo tylko czy jest gdzies jakas sekcja dla totalnych amatorow? google nie chca w tym temacie wspolpracowac :?

[...] Ja bym polecala joge - jest dla kazdego, relaksuje a meczy jednoczesnie. I nawet osoby bardzo malo usportowione sobie chwala [...]


A konkretnie? Mozesz doradzic jakas grupe? trenera? Nie chce zeby wpadla w 'zle towarzystwo' :lol: co do capoeira... jedyne 'fikolki' to tylko te na sniegu przejda. :-D

Moze to jest tak, ze teoretycznie jest cala masa opcji a w praktyce bede musial wyslac Ja do Ery i tam jej 'dopasuja' ? :roll:

Anyway, dzieki za wskazowki. Przekaze 'lasce' i niech sama sie dookresli.
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?
hmmm.... ciezka sprawa. Zgadzam sie z przedmówcami, ze najwazniejsza jest motywacja - jezeli jej selekcja jest typowo negatywna czyli z góry: " to nie bo nudne, to nie bo siniaki, to nie bo cos tam" to szczerze czarno to widze. Ja bym proponowala podobnie jak Malta na poczatek joge, albo jeszcze lepiej tai-chi (w Warszawie nie powinno byc z tym problemow), moze - jesli ''zwykly'' aerobic ja nudzi - tae-bo?(zreszta aerobic aerobikowi nierowny-poszczegolne sekcje bardzo roznia sie poziomem-jak chyba we wszystkim)
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?
Oto mamy związek kobiety i mężczyny, w którym on realizuje swoje zainteresowania (ma), a ona żyje wspomnieniami dawnej aktywności (grała kiedyś w piłkę, jak podano). Jego zapał powoduje, że i ona ma chęć powrócić do ćwiczeń. Prosi go więc, żeby jej coś wynalazł, bo sama nie jest w stanie podjąć decyzji. On, działając w dobrej wierze, przyjmuje wyzwanie i szuka czegoś odpowiedniego.

Z jakim zjawiskiem mamy tutaj do czynienia?

Pierwsze, co od razu rzuca się w oczy: kobieta nie wie, czego chce. Ona nie wie, ale ma to wiedzieć jej mężczyzna. Skąd? No, skąd on ma to wiedzieć?? On ma za nią wybrać i zdecydować, co będzie dla niej najwłaściwsze. A ona albo to przyjmie (i wtedy mężczyzna będzie mógł czerpać radość z perfekcyjnego odegrania roli wybawcy od skapcanienia), albo ona tego nie przyjmie i znowu wszystko będzie na niego, że źle jej wybrał. Czyli - ona sprytnie wywinie się od skutków nieswojej decyzji. Cóż za wspaniała strategia przetrwania! Nic nie musieć i za nic nie odpowiadać!

Moje drogie panie! W tym miejscu chcę powiedzieć, że wcale się nie dziwię patriarchalnym zapędom naszych panów, braku równości płci, niższym płacom etcetera. Skoro przyjmujemy taką wygodną pozycję i jedynym obowiązkiem, jaki na siebie nakładamy jest "leżeć i pachnieć" to nie wymagajmy wiele ...

Rada dla szanownej Kobiety jest taka: sama rusz szare komórki i zastanów się, czego naprawdę chcesz. W tym ci Twój Mężczyzna nie pomoże. Poczuj smak bycia dorosłą, a nie tylko pełnoletnią. Jeżeli popełnisz błąd, miej odwagę ponieść konsekwencje swojej decyzji. A jeśli ci się uda trafić, znajdziesz to, co ci się najbardziej podoba, wówczas otrzymasz bonus, którego Ci nikt nie odbierze - satysfakcję z dobrze podjętej decyzji.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?
Mameha - czy to nie lekka nadinterpretacja? nie moge sie z Toba nie zgodzic (generalny tok myslenia) ale... czy nie mozna na to spojrzec z takiej strony, ze oto kobieta szuka rady u kogos lepiej zorientowanego od niej? Jesli czegos nie wiem to sie czesto pytam tych ktorzy maja na dany temat pojecie, i tak jest moim zdaniem w tym przypadku. Zreszta nie znamy wszystkich kulisow tej sytuacji... Ciezko jest jej podjac decyzje na temat, na ktory nic nie wie, a moze udzielil jej sie zapal chlopaka jednoczesnie czujac potrzebe "ruchu"?
Jesli kiedys cwiczyla reczna, ok, ale bylo to dawno i wiele sie od tego czasu zmienilo... Niestety wiekszosc dziewczyn porzuca sport w okresie dorastania. Wiec moze rzeczywiscie czuc sie jak nowicjuszka i prosic o rade chlopaka. Osobiscie tez uwazam, ze ostateczna decyzja i dzialanie powinno wyjsc od jej strony, ale chyba proszenie o rade nie oznacza uciekania od odpowiedzialnosci?

alamakota - joga w wawie jest bardzo popularna, google Ci pomoze :) szkola na Zurawiej byla mi polecana, dobre opinie slyszalam o jodze na Foksal. jakby co to na priva.
  • 0

budo_monikaaa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?
Witam serdecznie!
To ja , ta mało usportowiona. Niestety muszę wam przyznać rację: brak mi chyba motywacji. Należę do osób ze słomianym zapałem. Szybko się do czegoś zapalam, ale niestety równie szybko mój zapał wygasa. Nie chodzi nawet o to, że nie lubię się męczyć, bo przecież moje sezonowe ruszanie się, typu jazda na rowerze, czy chodzenie po górach sprawia mi naprawdę dużą frajdę, nawet, gdy trzeba mnie reanimować, żebym złapała oddech ;-)
. Słoniak, pomsł z pompkami spodobał mi się! Malta do fitnessu chyba się nie przekonam, ale joga...Chyba masz rację będę musiała pochodzić po różnych miejscach i metodą prób i błędów znaleźć coś co mnie „wciągnie” Aki, z tą selekcją negatywną to strzał w 10. Czy Ty mnie znasz? ;-) Mahema......zwaliłaś mnie z nóg. Myślę, że Freud nie powstydziłby się takich spostrzeżeń Fakt, walczącą feministką nigdy nie byłam( nie mam na koncie nawet jednego spalonego stanika), ale wygląda na to, że zupełnie nieświadomie wspieram patriarchat. Jak ja głupia mogłam pytać o radę mojego chłopaka?? Obciążam go odpowiedzialnością za moje wybory życiowe!! Wydawać by się mogło, że po prostu chciałam poradzić się kogoś będącego „w temacie”, a jednocześnie dobrze mnie znającego, ale nie! Wykorzystuję biedaka! Nieprzespane noce ma załatwione. Ja zresztą też. Te niższe płace! Rodaczki wybaczcie! Zgodnie z Twoją radą podejmę ryzyko i napiszę: Dziewczyno, trochę pokory! Może masz na koncie kilka podręczników psychologii za dużo? O.K. wystarczy, bo się rozkręcam. Ale to pewnie dlatego, że nie lubię oceniania, krytykowania osób o których nic się nie wie, a jeszcze bardziej schematycznego traktowania.

Zacznę chyba od zajęć samoobrony- praktyczne z pożytecznym. Za namiary na takie miejsca w Warszawie będę wdzięczna.
Dziękuje Wam za podpowiedzi i uwagi, Tobie Mahema szczególne podziękowania. Podobno śmiech to zdrowie, a dzięki Tobie mam kilka zdrowych miesięcy zapewnionych.


Pozdrawiam
  • 0

budo_alamakota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice W-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?

[...]

Przychodze wczoraj z treningu i co widze???
8O

Bylem zbyt zmeczony zeby zrozumiec wiec odpowiedz zostawilem na dzien nastepny.
Jednak i dzis nie widze w tym co napisalas zwiazku z tym o co pytalem.
Widze za to duze naduzycie w interprecji moich slow. Wlasciwe jest to dowolna interpretacja.

No popatrz. Do tej pory bylem pewien, ze zyje w zwiazku partnersku.
Jednak Na podstawie mojego krótkiego tekstu zdolalas mnie przejzec.
No nie. Nie tylko mnie !
Uzmyslowilas mi w jakim zyje zaklamaniu. Kazde moje slowo ocieka cynizmem.
Tak strasznie ja zdominowalem ... Ona jest taka ulegla.
Wlasciwie nie ma swojego zdania !

Nie. Odwrotnie! To krolewna chce wiec jej chlopak skacze i wychodzi ze skory zeby Jej dogodzic.

Kurcze pogubilem sie.

Na wszelki wypadek kiedy wejde do domu to pierwsze co zrobie to uderze piescia w stol
potem tonem nie znoszacym sprzeciwu wyrecytuje liste moich kolacyjnych zyczen.
Nalesniki, kakao, kapcie, gazeta i pilot do TV.
Niech wie kto tu rzadzi! no !
A potem jak bedzie miala czas niech ze mna i dla mnie cwiczy fikolki na macie.

... ale to tak miedzy nami, OK?
nie chcialbym potem dostac wspomnianym kapciem w leb.

wzruszylas mnie do lez.

Zepsul Ci sie kiedys telewizor/pralka/samochod/....inne?
Naprawialas to sama i ...

Poczuj smak bycia dorosłą, a nie tylko pełnoletnią. Jeżeli popełnisz błąd, miej odwagę ponieść konsekwencje swojej decyzji. A jeśli ci się uda trafić, znajdziesz to, co ci się najbardziej podoba, wówczas otrzymasz bonus, którego Ci nikt nie odbierze - satysfakcję z dobrze podjętej decyzji.

... czy poprosilas o rade kogos kto sie zetknal z tematem i czuje sie na silach pomoc?

Wczoraj chyba przedawkowalas trujke* jednak specjalnie mnie to nie rozbawilo.
W przeciwienstwie do najbardziej zainteresowanej, ktora jak widze juz zdazyla odpowiedziec.
(*zgodnie z pregierzowa nomenklatura - pisownia celowa.)

To tyle w odpowiedzi do Off Topica Mamehy. Jak chcesz rozwijac to zapraszam na prv. Z drugiej strony mam nadzieje, ze to byl tylko gorszy dzien bo 'na codzien' piszesz przecie 'normalnie' ;-)

Malta. Dzieki za namiary na joge. Latwo jest powiedziec " idz na joke/karate/boks itp" ale trudno znalezc godna polecenia sekcje, zeby sobie czlowiek krzywdy nie zrobil... Dlatego jestem wdzieczny za konkretne wskazania.

pozdrawiam
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozruch dla malo usportowionej ?


prosze, oto pare propozycji szkol, joga joga to ogolny portal o jodze jak sama nazwa wskazuje
Monika - odpowiedz sobie na pytanie czego szukasz i co chcesz osiagnac i od razu bedzie ci latwiej cos znalezc. czy chcesz nauczyc sie samoobrony? czy moze popracowac nad czysta kondycja? jesli wszelkie SW odpadaja to od razu masz wezsza pule propozycji, nie?
powodzenia


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024