Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate tradycyjne - samoobrona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Karate tradycyjne - samoobrona
Witam czytałem conieco na temat karate ale chodzi mi o to czy uczą również jakiś podstawy samoobronnych np. gdy z nienacka jakiś debil nas przewróci na ziemie i zechce zbutować albo coś w tym rodzaju i wiem że zaczną się wypowiedzi o specjalnych dziedzinach przystosowanych do samoobrony :lol: ale ja chce konkretnie krate tradycyjne trenować a jeżeli pojawią się chwyty i ciosy samoobrone to się bede bardzo cieszyć bo będą doskonałym uzupełnieniem. No i w szukajce nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie to pisze do was. Pozdro 8)
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Witam czytałem conieco na temat karate ale chodzi mi o to czy uczą również jakiś podstawy samoobronnych np. gdy z nienacka jakiś debil nas przewróci na ziemie i zechce zbutować albo coś w tym rodzaju i wiem że zaczną się wypowiedzi o specjalnych dziedzinach przystosowanych do samoobrony :lol: ale ja chce konkretnie krate tradycyjne trenować a jeżeli pojawią się chwyty i ciosy samoobrone to się bede bardzo cieszyć bo będą doskonałym uzupełnieniem. No i w szukajce nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie to pisze do was. Pozdro 8)

noooo ciosy sie powinny pojawic... :roll: :roll:
noooo chwyty tez... :oops: :oops:
po pierwsze co to według ciebie jest radycyjne karate??? Gdzie to się trenuje??? Kyok jest tradycyjny, shotokan???
Mozesz cwiczyc i jakas krav mage i karate nic nie stoji na przeszkodzie.
  • 0

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona
Karate tradycyjne u mnie w Bytomiu jest
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

..... na temat karate ale chodzi mi o to czy uczą również jakiś podstawy samoobronnych np. gdy z nienacka jakiś debil nas przewróci na ziemie i zechce zbutować .....

Tak!
Pozdr!

Ps:Idż na trening...
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona
Uczą, uczą, ale ilość zależy także od senseia. Jakie ma ulubione części treningu, kim jest z zawodu.

Mój Sensei jest z zawodu ochroniarzem, więc dosyć często mamy styczność ze streetfightem.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Karate tradycyjne u mnie w Bytomiu jest

W Bytomiu idź. Samoobrony na pewno trochę będzie.
  • 0

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Karate tradycyjne u mnie w Bytomiu jest

W Bytomiu idź. Samoobrony na pewno trochę będzie.

Risk trenujesz gdzies w Bytomiu również? bo dobrze by było mieć znajomego :wink:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Risk trenujesz gdzies w Bytomiu również? bo dobrze by było mieć znajomego :wink:


Nie, nie trenuję w Bytomiu, ale znam ten klub.
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona
Jeśli chodzi Ci o karate tradycyjne z NAZWY (to od Kwiecińskiego :) ) to wątpię... bo to jest bardzo ale to baaardzo przystosowane do zawodów. Wszystko pod zawody.
  • 0

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Jeśli chodzi Ci o karate tradycyjne z NAZWY (to od Kwiecińskiego :) ) to wątpię... bo to jest bardzo ale to baaardzo przystosowane do zawodów. Wszystko pod zawody.

Nie wiem kto to Kwieciński ale mnie jakiś Chińczyk będzie uczyć :) tak samo jak capoeiry uczył Brazylijczyk :D spoko gość mam nadzieje że ten Chińczyk też taki bedzie :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Jeśli chodzi Ci o karate tradycyjne z NAZWY (to od Kwiecińskiego :) ) to wątpię... bo to jest bardzo ale to baaardzo przystosowane do zawodów. Wszystko pod zawody.

Ty wątpisz a ja znam klub ...

Nie wiem kto to Kwieciński ale mnie jakiś Chińczyk będzie uczyć :) tak samo jak capoeiry uczył Brazylijczyk :D spoko gość mam nadzieje że ten Chińczyk też taki bedzie :)

W Bytomiu, w klubie karate tradycyjnego raczej Chińczyk nie uczy ...
  • 0

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona
Oto link do strony tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a właśnie Risk o jakim klubie Ty mówisz?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Oto link do strony tego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a właśnie Risk o jakim klubie Ty mówisz?

Dokładnie o tym.
  • 0

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona
Risk to powiedz mi jak z tym kimono tam jest? wiesz może coś na ten temat? bo tak na początku to za duży wydatek jak dla mnie i ile to mniej więcej kosztuje bo jak ogladałem to przy moim wzroście od 170 zł mam nadzieje ze klub ma jakies zniżki na to :) i ciekawi mnie ile na miesiąc tam jest:) bo ze strony sie nie doczytałem a powinni to zamieścić
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

Risk to powiedz mi jak z tym ...

Karategi nie musisz na początku nosić, ale chyba będziesz musiał ją sam kupić. Cena treningów to około 40-45 złotych za miesiąc, ale pewny do końca nie jestem. Tej informacji wcale nie musieli zamieszczać. Po prostu idź i pooglądaj, zapytaj.
  • 0

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona
A wiecie co wam powiem ze tak myśle i doszedłem do wniosku że nie ma sensu wybierać jakiejkolwiek sztuki walki do samoobrony bo najlepszą obroną jest unik niebezpiecznych sytuacji i starć lepiej odpuścić i odejść cało niż potem na urazówce wyladować z kosą w brzuchu albo w piachu. A to co będe robić bedzię rekreacyjną przyjemnościa która może aczkolowie nie musi mi pomóc w razie czego a jak co do czego to napewno pomoże bo z 90% to amatorzy popisujący sie. I moje motto na dziś to "wygranym jest ten kto trzeźwością umysłu i ustępstwem od głupoty opanował przeciwnika"
  • 0

budo_veldrin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Prowincja Warszawy
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona
Kimono możesz mieć z pasem spokojnie za 120 zł. Niektóre firmy oferują nawet tańsze, ale nie polecam gdyż są to w większości szmaty.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

A wiecie co wam powiem ze tak myśle i doszedłem do wniosku że nie ma sensu wybierać jakiejkolwiek sztuki walki do samoobrony bo najlepszą obroną jest unik niebezpiecznych sytuacji i starć lepiej odpuścić i odejść cało niż potem na urazówce wyladować z kosą w brzuchu albo w piachu. A to co będe robić bedzię rekreacyjną przyjemnościa która może aczkolowie nie musi mi pomóc w razie czego a jak co do czego to napewno pomoże bo z 90% to amatorzy popisujący sie. I moje motto na dziś to "wygranym jest ten kto trzeźwością umysłu i ustępstwem od głupoty opanował przeciwnika"


O KURDE!!!!!!!!!!!!! nawróciłem się... Brawo dostajesz u mnie 5 z +, szkoda że dopiero po entym poście na to wpadłeś :wink: :wink:
A tak naprawde to idz w końcu na ten trening. I mam pytanie: Co z tym chińczykiem?? Co to za chińczyk uczy japońskiego karate?? Dlaczego brazylijczyk musi uczyc capoeiry??
  • 0

budo_namito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

O KURDE!!!!!!!!!!!!! nawróciłem się... Brawo dostajesz u mnie 5 z +, szkoda że dopiero po entym poście na to wpadłeś :wink: :wink:
A tak naprawde to idz w końcu na ten trening. I mam pytanie: Co z tym chińczykiem?? Co to za chińczyk uczy japońskiego karate?? Dlaczego brazylijczyk musi uczyc capoeiry??

Hehe lepiej późno niż wcale no pójde tylko dopiero w środe się odbędzie a co do nich to nie wiem być może dlatego że Narodowi chcą nas uczyć swych narodowych sportów :wink: i być może żeby więcej osób chodziło zobaczyć treningi a potem sie zapisywało bo z Capoeiry pamiętam że miał dwóch asystenów Polaków niższego stopnia od niego dlatego akurat on uczył hehe i najlepiej to mi sie spodobała jego nauczycielska stanowczość jak ktoś coś źle wykonywał to kopa w dupe a jak sie nie podobało to wypad ale to kopniecie w dupe to tak na wesoło raczej bylo :wink:
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - samoobrona

I mam pytanie: Co z tym chińczykiem?? Co to za chińczyk uczy japońskiego karate??


Mówię, nie ma chińczyka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024