Skocz do zawartości


Zdjęcie

OPR CRK jako nóż do rzucania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania

Rzucanie jest tak samo ważne w umiejętności walki nożem jak ząbki w nożu Tactical.

pierwszym to nie mozna sie nie zgodzic :wink: :) ale po co w nozy "tactical" zabki ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania
i jeszcze dla jasności, bo mogą się nasunąć dwa pytania:

Pyt.: A po co rzucałem nożem?
Odp.: Dla zabawy, bo czasem lubię.

Pyt.: A czemu Reeve'm a nie jakąś rzutką?
Odp.: Bo nie mam rzutek, a Reeve był pod ręką.

:oops:
  • 0

budo_throgal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dalekiej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania
Jeśli chodzi o te ząbki to w rozumieniu combo. Może być i może nie być, tylko w sytuacji gdzie trzeba szybko przeciąć tworzywo sztuczne:linkę, kabel itd. bardzo pomaga. Tak samo z rzucaniem, można tego nie robić i szukać innych rozwiązań w walce.

Tylko że ja chciałbym fixed, z którym jestem w stanie robić wszystko, czuć go jak przedłużenie ręki, a nie dzielić noże na te do rzucania, do noszenia po lesie, do walki czy jako edc. Chciałbym jeden nóż którym mogę wygodnie przygotować posiłek w kuchni, nastrugać patyki i trenować sztuke walki przy tym umieć nim celnie rzucać. Czy to tak wiele, żeby tego nie można było zawrzeć w jednym nożu :o
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania

...Tylko że ja chciałbym fixed, z którym jestem w stanie robić wszystko, czuć go jak przedłużenie ręki, a nie dzielić noże na te do rzucania, do noszenia po lesie, do walki czy jako edc. Chciałbym jeden nóż którym mogę wygodnie przygotować posiłek w kuchni, nastrugać patyki i trenować sztuke walki przy tym umieć nim celnie rzucać. Czy to tak wiele, żeby tego nie można było zawrzeć w jednym nożu :o

NOŻEM SIĘ NIE RZUCA. Żadnym. Tylko w filmach to skutkuje. Nigdy bym nie nazwał noża z okrągłą metalową rękojeścią wygodnym. IMHO.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania

Tylko że ja chciałbym fixed, z którym jestem w stanie robić wszystko, czuć go jak przedłużenie ręki, a nie dzielić noże na te do rzucania, do noszenia po lesie, do walki czy jako edc. Chciałbym jeden nóż którym mogę wygodnie przygotować posiłek w kuchni, nastrugać patyki i trenować sztuke walki przy tym umieć nim celnie rzucać. Czy to tak wiele, żeby tego nie można było zawrzeć w jednym nożu :o


Tak to panu tylko w erze dopasuja...
  • 0

budo_laserdance
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania
Nigdy bym nie rzucał nożem,który ma być używany w jeszcze inny sposób :roll: . Ostrze IMO musi być zawsze w szczytowej formie - zostawmy lepiej rzutki na "sponiewieranie" :wink: .
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania
Piter, sorry to nie była w żadnym razie uszczypliwość z mojej strony. :oops: Na usprawiedliwienie dodam, że rzucałem tal dla ,,jaj'' moim M21 i .......nic mu się nie stało.
Może przegiałem, ale rzucałem :roll:
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania

Tylko że ja chciałbym fixed, z którym jestem w stanie robić wszystko, czuć go jak przedłużenie ręki, a nie dzielić noże na te do rzucania, do noszenia po lesie, do walki czy jako edc. Chciałbym jeden nóż którym mogę wygodnie przygotować posiłek w kuchni, nastrugać patyki i trenować sztuke walki przy tym umieć nim celnie rzucać. Czy to tak wiele, żeby tego nie można było zawrzeć w jednym nożu :o


Pewnie i są takie noże, ale jak to już wiele razy na tym forum powiedziano - narzędzie (broń) uniwersalne nie jest doskonałe do żadnych z rzeczy, które możemy nim wykonać :-) To tak jak z oponami - uniwersalne są gorsze w lato od letnich, a w zimie od zimowych. Albo z kluczem uniwersalnym - zawsze będzie się nim gorzej śryby odkręcało. Uniwersalność jako taka nie istnieje i nigdy nie zastąpi specjalizacji.
A co do rzucania, to jak Blacha (chyba) napisał - rzucać można nawet pługiem, jeśli ktoś lubi (jak Piter napisał :-) ). Rzucanie moim zdaniem jest w walce nożem ważnym elementem, ale filmy sobie ,a życie sobie. Ja sobie rzucam Wz. 98 i wcale mi to dobrze wychodzi. Pozdr. Loth.
  • 0

budo_throgal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dalekiej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: OPR CRK jako nóż do rzucania
Chyba troche źle mnie zrozumieliście. Mi nie zależy na sportowym rzucaniu, chciałby poprostu mieć tę umiejętność rzucenia celnie nożem, który mam przy sobie. Filmy filmami, ale nikt nie powie że rzut nożem nie jest realny, a to czy wyjdzie czy nie to już moje ryzyko(w walce) Chodziło mi tylko o to czy nóż mi się nie połamie jak od czasu do czasu nim rzuce w drzewo. Zawsze można sobie zrobić lub dać zrobić rzutkę odpowiadającą 1 do 1 nożowi który nosimy ze stali sprężystej. Trenować rzutką ale mieć pewność że te postępy przenoszą się na ten nóż z dobrej użytkowo, sale kruchszej stali. Myśle że ryzyko nie zachodzi przy celnym rzucaniu, tylko gdy nóż uderza niefortunnie inną częścią niż czubek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024