Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakup noża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

zakup noża
Witam!
Pewnie wiekszość z Koleżeństwa głęboko westchnęła - "ot kolejny z pytaniem jaki nożyk kupić"... No i macie rację.
:-)
Dopiero zczynam "zabawę", więc z góry proszę o wybaczenie, jeżeli moje pytania/prośby będą kompletnie idiotyczne - ot przeczytałem (jeszcze bez logowania) trochę postów na tym forum (polecnonym mi przez kolegów z bron.iweb.pl), wiem o co mam pytać a wśród istniejących porad nie znalazłem takiej, która odpowiadałaby moim oczekiwaniom co do nożyka.
Chciałbym kupić:
- folder EDC,
- do 400 PLN (+/- 50PLN),
- bardzo chętnie combo (czytałem, że combo nie cieszy się dobrą opinią Kolegów, ale chyba jednak ja bym chciał je mieć),
- przeznaczenie - na spacer, na działkę, do pocięcia kiełbasy i zaostrzenia kija na ognisko, itp. - nie zamierzam nim walczyć ani go używać jako lewarek przy podnoszeniu samochodu,
- niekoniecznie duży - podobno 3' to minimum (bułkę pokroić czy "cóś") - ale nie chciałbym, żeby to było coś wielkiego,
- powinien mi sie podobać :oops:

Wybór udało mi sie troche ograniczyć:

Benchmade 10300S - Monochrome
Benchmade 10400 Pika, Serrated (nie podoba mi sie, ale wszyscy chwalą)
Camillus CUDA EDC Combo
Gerber AR 3.5, ostrze czarne ząbkowane
Gerber E-Z-Out Serrated ATS-34
Gerber Gator-mate Serated
Gerber nóż Air Ranger, Combo
Spyderco Endura II Serrated
Spyderco Centofante III
Spyderco Delica O.D.
Spyderco Endura, Combo

ale oczywiście jestem b. otwarty na inne propozycje.

Z góry dziekuję za Wasze rady i pozdrawiam,

Tomek
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
hmmm, na pewno mogę polecić Monochrome'a, a jeśli myślisz poważnie o kupnie tego Air Rangera to [klik] tutaj możesz kupić ;) ...
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Witaj na forum :)

W podanej przez Ciebie kwocie zmiesci sie sporo ciekawych, dobrych modeli. Jesli nie miales do tej pory kontaktu z przyzwoitymi nozami, ciezko bedzie cos jednoznacznie polecic. Jestes z W-wy, wiec najlepszym wyjsciem beda odwiedziny Jarka w Swiecie Nozy. Nie ma to jak obejrzenie i wziecie noza do reki. Mozna uniknac rozczarowania po kupnie noza ogladanego tylko na zdjeciach.

Z wymienionych przez Ciebie nozy szczegolnie polecilbym Spyderco - wszystkie 4 beda dobrym wyborem. Jesli chodzi o BM to zwroc uwage na Griptiliana - IMHO jeden z najlepszych nozy w swojej klasie cenowej.

To chyba tyle na poczatek... Jesli przyjdzie Ci cos do glowy - smialo pytaj :)
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Wybieram sie do Świata Noży, ale nie chcę stanąć przed ladą i powiedzieć: "poproszę nóż do 400PLN", zupełnie nic nie wiedząc ... Najpierw popatrzyłem na fotki, teraz słucham opinii i rad osób, które majądoświadczenie, a następnie zrobię listę i pójdę do ŚN.
Wielkie dzieki za dotychczassowe rady - Smoke - nie wiesz jak długo ma trwać ta promocja? Ten Gerberek X-Frame wersja "combo" za 249 tez jest niezły ...
Akme - Griptiliana nie widziałem - zaraz zaczynam szukać w necie :)
pzdr,
tomek
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Griptilian z głownią Sheep Foot :)

Bardzo ergonomiczna rękojeść,
otwieranie jedną ręką,
dzięki otworkowi wykorzystujemy całą długość głowni (nie blokuje się w żarciu),
solidna blokada,
małoobsługowa stal całkiem przyzwoicie trzymająca ostrość (nie rdzewieje za szybko, wolno się tępi i łatwo ostrzy),
bardzo użytkowy profil głowni i łuczek ostrza dzięki czemu doskonale tnie.
czubeczek też nie jest delikatny a powiedziałbym, że solidny raczej :) .
Ot jak dla mnie ideał składaka roboczego w tej kategorii cenowej.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
A ... i poczytaj do czego lepiej się spisują ostrza combo ...
Bo do zastosowań jakie wymieniłeś to na mój gust plain będzie wygodniejszy. Griptilian nawet plain nieźle we wszystko włazi prze ten łuczek na ostrzu.
Ząbki to do materiałów ... linek ... rurek itp. A więc bardziej wspinaczka, żagle, monterka ...
Mają swój urok ale taka decyzja może być mało poręczna w używaniu ;)
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Hm - wstyd sie przyznać, ale Griptilian jakoś nie do końca mi sie podoba ...
:oops:

Czy Koledzy mają jakąś opinię o Gerberze X-Frame wersja "combo" i o Gerber Air Ranger? Jak każdy lubię promocje, a podobają mi się (szczególnie X-Frame)...
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

Hm - wstyd sie przyznać, ale Griptilian jakoś nie do końca mi sie podoba ...

Jaki tam wstyd - normalna sprawa ;)
Te Gerberki beda w sam raz na poczatek przygody z nozami :) Cena jest zachecajaca.
Air Rangera ktos uzywal... nie pamietam... Brisban???
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

A ... i poczytaj do czego lepiej się spisują ostrza combo ...


czytałem i nadal chyba jednak skłaniam sie ku combo :)

pozdrawiam,

Tomek
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
w nozu najwazniejsze jest: jak w lapie lezy, potem "cool factor" (czyli jak sie podoba), na koniec stal
idz do SN, nie wszystkie noze z twojej listy ma, bedzie pare takich o ktorych nie slyszales, postoisz, pogapisz sie na gablotki i poprosisz to co cie zainteresuje (dwie godziny wyjete z zyciorysu :) )
pamietaj, ze jak na fotkach noz (panienka ?) wyglada kiepsko, to nie znaczy ze na zywo sie nie zakochasz :D
  • 0

budo_adaml
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
używam air rangera w wersji plain, niezadługo coprawda ale mogę stwierdzić że fajnie leży w dłoni, łatwo się nim operuje że o względam wizualnych nie wspomnę:) Na początku golił, teraz nadal goli (ale po lekkim podostrzeniu) Śruba głowni się samoistnie nie odkręca. Ale ma jedną potężną wadę. Jest tak fajny, że zaczołem się oglądać za innymi fajnymi nożykami i zachorowałem na sebenze. Stary, przerąbane... :)
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

w nozu najwazniejsze jest: jak w lapie lezy, potem "cool factor" (czyli jak sie podoba), na koniec stal
idz do SN, nie wszystkie noze z twojej listy ma, bedzie pare takich o ktorych nie slyszales, postoisz, pogapisz sie na gablotki i poprosisz to co cie zainteresuje (dwie godziny wyjete z zyciorysu )
pamietaj, ze jak na fotkach noz (panienka ?) wyglada kiepsko, to nie znaczy ze na zywo sie nie zakochasz


Postaram sie jutro wyrwać, chociaż oni pracują tylko do 19, a ja...lepiej nie gadac. Może w ramach przerwy na lunch? ;)

Jest tak fajny, że zaczołem się oglądać za innymi fajnymi nożykami i zachorowałem na sebenze. Stary, przerąbane...


Heh - rozumiem to - wprawdzie widziałem sebenze tylko na fotkach, ale czytałem troche na temat tego noża ... :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Polecam Spyderco Endura,Delica I combo. Byly to swietne EDC jak dla mnie. Jedyna wada to dosc delikatny czubek w obu nozach. Ale jezeli nie bawisz sie w dziurawienie blachy na codzien to nie bedzie ci to przeszkadzac. Lekkie , zgrabna ... classic EDC by Spyderco.

Cuda EDC - dopoki byla z 154CM byl to barrrrdzo sensowny zakup. Niczym tak sie nie robi kanapek jak tym nozykiem ;) ... no moze ostatnio Amphidian jeszcze mnie przekonal pod tym wzgledem. Ale ogolnie nozyk klasa , zgrabny , wytrzymaly ... no i frame lock.

Z modeli nie wymienionych w Twoim poscie polecal bym jeszcze Becker'a Necker'a :) naprawde swietny niezawodny nozyk o ktory nie musisz sie wogole bac. Prosty jak budowa cepa, mały , swietna pochewka, super ksztalt ostrza. Jak na pierwsze EDC poprostu miod.

Dołączona grafika
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
jak dla mnie to z wymienionych zostaja benchmade i spyderco, ktory dokladnie? to juz kwestia gustu
mi sie osobiscie monochrome nie podoba bo stalowa rekojesc,
zreszta pika i monochrome sa duuzo ponizej tych 400PLN nawet w sklepie, a co dopiero tutaj na bazarze (tak tak sam sprzedaje :P )
spyderco endura to spora koska, naprawde czuc roznice pomiedzy delica czy centofante a endurka, ona robi wrazenie swoimi 4ma calami
jak powiedzialem, najlepiej se pomacaj i wybierz tego co sie najbardziej spodoba,


do gerberkow nei mam przekonania...
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Monochrom-zajebioza, lecz pamiętaj, że ma "tylko" 3'' więc chleba nie ukroisz :D
Grip-genialny nożyk, wygodny jak cholera, dobra stal, Axis (taka wypasiona blokada :wink: ) i dobry kształt ostrza(wytrzymały czubek i doskonałe cięcie)
Witam na forum :-)
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Choroba - jak czytam Wasze opinie, to coraz bardizej jestem zakręcony - chyba serio najpierw pójde do ŚN, tam zrobię listę kilku i dopiero wtedy będę Wam zawracał głowę...

polecal bym jeszcze Becker'a Necker'a

to jest folder? Jakos mi się nie wydawał na fotkach, ale może źle szukałem

"tylko" 3'' więc chleba nie ukroisz


Dla niektórych ras ludzi 3 cale to b. dużo ;) ale serio - 3' to chyba akceptowalne minimum - w ostateczności pieczywo bedę rozrywał!

Delica I combo


Nowe są jeszcze w sprzedaży? Chciałbym kupić "nówkę" - jak się poduczę, to zacznę kupować second-hand'y :twisted:

zreszta pika i monochrome sa duuzo ponizej tych 400PLN nawet w sklepie, a co dopiero tutaj na bazarze (tak tak sam sprzedaje )


ceny sklepowe znam - internet rulez... a Kolega ma jakąś większą liczbę noży na zbyciu? Jeśli tak, to prosiłbym o proponowane ceny (tylko miej litość...) na maila [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jakieś opinie w zakresie promocji w ŚN? Pliz ...

Pozdrawiam i dziekuję prosząc o dalsze rady,

Tomek

p.s.chyba na hasło "pomagałem przy doborze noża" zaczne kupować wszystkim piwo! ;)
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Hej Tomek! Na bazarze masz kilka atrakcyjnych ofert. Jesli chcesz sie porawac na naprawde wypasiny nozyk to masz tutaj Camillusa Doimatora za 530zl http://www.fabrykasi...pic.php?t=42290 nowy kosztuje 2X tyle.

Mimo wszystko jednak za ta cene wziałbym Grpitiliana lub Endure. Co do designu Griptiliana to uwierz mi ze zmienisz zdanie kiedy zaczniesz go uzywac. Docenisz jego ergonomie i całosc projektu. Dojdziesz do wniosku ze wyglad nie jest wcale naistotniejszy (co nie zanczy ze nie jest istotny wogole :wink: )

trzecia opcja to Pika albo Monochrome. Kupisz nozyk za stosunkowo nieduze pieniadze, pouzywasz i po kilku tygodniach bedziesz wiedział co Ci sie podoba, a co bys w nim zmienił. Jesli Ci nie podpasuje sprzedasz go ale bedziesz juz miał doswiadczenie i nastenym razem wybierzesz cos bardziej odpowiadajacego Twoim potrzebom.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
dla samego axisa trzeba brać gripa
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
lepermessiah,

wielkie dzięki za radę, ale:

masz tutaj Camillusa Doimatora za 530zl


Pierwotnie chciałem kupić nożyk za 200, potem 300 a teraz ustawił zupełny max na 400 (+/-50, ale z bólem) - jak tak sie bede rozwijał, to za chwile zaczne szukać sebenze ;)

Ta "linka" się nie chce otworzyć...

Kłaniam się niziutko prosząc o dalsze uwagi... BTW - A co z Gerberkami w promocji? Raczej odpuścić? A jużmyślałem, że bedzie fajny nóż (pierwotna cena sklepowa ponad 400PLN), a jeszcze na jakieś małe piwko zostanie ;)

Pozdrawiam,

Tomek
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Sorry za nowy post, ale brak możliwosci edycji wcześniejszego ... Lubomi - piszesz

dla samego axisa trzeba brać gripa

- ni cholery nie wiem co masz ma myśli... acis - to rodzaj lock'a, a grip...niby "uchwyt, ale nadal razem te dwa terminy nie chą mi jakoś chulać... :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024