Skocz do zawartości


Zdjęcie

zakup noża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
axis lock jest tak fajną blokadą że przeważa o zaletach GRIPtiliana wg mnie
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
dziękuję z info,
pzdr,
tomek
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Za taką kasę brałbym Griptiliana, pewnie nawet sheepfoot'a.
Jak chcesz wspomaganie i dobrą stal, to może Kershaw Avalanche? Nie powinieneś wyjść za podany przedział.
Z manix'em też bys sie pewnie zmieścił, jakbyś pokombinował... :)

Co do Monochrome'a, to mam, polecam, nożyk jest super, masa nie przeszkadza, rękojeść się nie ślizga, nawet w spoconej łapie.

A może CRKT M21-04- kosztuje niewiele stosunkowo, stal niezła, kawał przyzwoitej stali.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Czekaj czekaj. Koledze trza noża do wszystkiego, lecz nie przewiduje specjalnych obciążeń. Ja mogę zrozumieć, że nie podchodzi grip z otworkiem (mnie się podoba ale ma tą wadę, że gorzej nim otwierać listy), jednak jeszcze zostaje grip z kołkiem. On wygląda trochę inaczej, zaleta w postaci axisa mu zostaje (naprawdę dobrej rozrywki powinien dostarczyć) i nie budzi wrednych reakcji otoczenia jak Mka czy Manix. Ja bym się nie zastanawiał. W przypadku takich zastosowań i tej kasy byłby grip (wszystko jedno jaki, bo to już zależy od gustu).
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Kilka ośób polecało spyderki, więc chciałem na tym trochę zaostrzyć. Endura/Delica i t.p., to niezbyt mocne konstrukcje, na nitach, bez moźliwości regulowania osi, usunięcia bladeplay, rozkręcenia dla czyszczenia/smarowania. Rękojeść z tandetnego plastyku bez metalowych linersów (są dopiero w 4-ej generacji) z bardzo przeciętnej stali (AUS6 lub źle hartowana VG10, tylko na Linmited Editions bywa przyzwoita stal). Ewidentne błędy konstrukcyjne rzucają się w oczy. Czubek cienki i często się łamie. Ergonomia nie dla każdego - wygoda trzymania i dłuższej pracy na amatora. Wg mnie tych pieniędzy, co za nie proszą w sklepach, te noże nie są warte.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Nie no Eugene... zadziwia mnie Twoja niechec do Spyderco 8O
- Niezbyt mocne konstrukcje? Jako EDC wystarcza w 100%
- Nity? Ok - niezbyt przemyslane rozwiazanie, ale jakos nie slyszalem, zeby ktos skarzyl sie na bladeplay w pajakach
- Rekojesc z tandetnego plastiku? No prosze... a myslalem, ze zytel to jedno z najlepszych tworzyw na rekojesci nozy...
- Przecietna stal? Hm... VG-10, S30V... no comments
- Bledy konstrukcyjne? Jakies przyklady???
- Cienki i lamliwy czubek... juz kiedys o tym rozmawialismy, ja nie slyszalem o wielku takich przypadkach
- Ergonomia? Dla mnie jes to szczyt ergonomii dla malych nozy EDC

Nie wiem skad wynika Twoja niechec, ale dla mnie i chyba dla wiekszosci osob z forum, Spyderco i Benchmade to NAJLEPSZE noze powiedzmy.. sredniej klasy
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

CRKT M21-04


trochę za duży - kawał blachy!

Za taką kasę brałbym Griptiliana


jakoś nadal nie za bardzo mi sie podoba, ale może jak go zobacze w ŚN, to mi sie odmieni...

Wciąż nic nie wiem o tych Gerberach w promocji - anyone?! Jeżeli nikt nic nie napisze w ciagu 5 postów założę, że są do bani a nikt nie chce nic pisać, żeby nie mieć "pod górkę" w ŚN :wink:

Pozdrawiam,

Tomek
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

polecal bym jeszcze Becker'a Necker'a

to jest folder? Jakos mi się nie wydawał na fotkach, ale może źle szukałem


Jakieś opinie w zakresie promocji w ŚN? Pliz ...


beckerek to neck, fixed, nie folder ;) ...

wydaje mi się, że promocje aktualne, aczkolwiek pewien nie jestem, napisz najlepiej do Jarka prywatną wiadomość [click] ...

CRKT M21-04

trochę za duży - kawał blachy!


ale jakiej zajebistej blachy ! :) ...
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Powiem tak: Weź poprostu manix'a do reki. Albo pokochasz, albo znienawidzisz. Ja się zakochałem i dla mnie nie istnieje w tej kategorii cenowej inny folder.

Faktycznie istnieją różniaste griptiliany, jest nawet wypasiona wersja Rsk z głownią z S30v- ale dostępna tylko w jednym sklepie...:? Ja poprsotu nie mam przekonania do axsisa- wolę"listkowe" blokady albo back-lock'a. Poza tym w nożu za taka kasę mogłaby już być trochę lepsza stal niz 440c, co nie znaczy, że jest to stal zła- poprostu lubię, jak wydane na "przydasia" pieniądze mile łachoczą mój snobizm. :) No i ten zytel... Dobre tworzywo, rękojeść ergonomiczna, ale ja wolę g10... :D


A że manix straszy?
A czy mnie to rusza? :twisted:
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

Powiem tak: Weź poprostu manix'a do reki


a czy jest manix w wersji combo?

pzdr,

tomek
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
sorry, że sam sobie odpowiadam, ale brak opcji "edytuj" - już wiem, że jest taka wersja. Ten manix to trochę droga sprawa... Dla mnie za droga, przynajmniej wg. ofert "sklepowych.
pzdr,
tomek
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Spoko Tomek. Nie napalaj się, ja już widziałem nówkę za około 400 zł., więc możesz poczekać i cierpliwie szukać.
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Nie napalam sie - raczej próbuję schłodzić! Dzisiaj chciałbym pojechać do ŚN, a nadal nic nie wiem o tych promocjach Gerberów ... :?

pzdr,

tomek
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Najlepiej zasięgnąc informacji u źródła. po prostu odwiedź ŚN. Tam uzyskasz wiele informacji, a co najważniejsze weźmiesz noże do ręki, to w sumie decydujące dla wielu kryterium. Żadne informacje uzyskane z netu czy forum nie przydadzą się jeżeli nóż nie będzie ci pasował.
Jarek chętnie udziela informacji, często doradza. Poza tym wybór jest duży.
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Ze spyderco to jest tak .... jak juz minie cała ta fascynacja zapasem mocy w nozu. Gdy człowiek sie zorientuje ze przecietna ilosc ludzi zabijanych wlasnym nozem na miesiac nie przekracza 0. Ze sytuacja zapominania kluczy i wywazania drzwi w domu rowniez nie zdarza sie czesto ... wtedy mozna docenic taka delice czy endure. Naprawde te noze przy typowych codziennych pracach swietnie sie spisuja.

Raz ze to typowe LightWeight'y , dwa ze sa to noze za dosc dobre pieniadze. Ergonomia , styl otwierania mi akurat pasuja , jakis wad VG-10 nie zauwazylem , trzymanie ostrza moze z 20% gorsze niz w 154CM , bladeplay nie pojawil sie nawet po roku uzywania (qmpel ma delice z 96 roku , zytelowy klips ,stal aus8 ... i do tej pory nie ma bladeplay) - ...... kwestia gustu i potrzeb :)

Szczegolnie milo wspominam delice - naprawde bylem z tego nozyka zadowolony :)

Co do Beckera Neckera ... zaproponowalem go jako jedna z propozycji EDC ;) nie doczytalem ze poszukujesz wylacznie foldera.


Manix ...
Obecnie biegam z MT Amphem auto ... i juz mnie kusi zeby go zastapic manixem albo paramili :wink:

Pozdrawiam i rzeczywiscie polecam udac sie do ŚN - pomacac potrzymac ... zawsze to inaczej.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

Nie no Eugene... zadziwia mnie Twoja niechec do Spyderco 8O
- Niezbyt mocne konstrukcje? Jako EDC wystarcza w 100%
- Nity? Ok - niezbyt przemyslane rozwiazanie, ale jakos nie slyszalem, zeby ktos skarzyl sie na bladeplay w pajakach
- Rekojesc z tandetnego plastiku? No prosze... a myslalem, ze zytel to jedno z najlepszych tworzyw na rekojesci nozy...
- Przecietna stal? Hm... VG-10, S30V... no comments
- Bledy konstrukcyjne? Jakies przyklady???
- Cienki i lamliwy czubek... juz kiedys o tym rozmawialismy, ja nie slyszalem o wielku takich przypadkach
- Ergonomia? Dla mnie jes to szczyt ergonomii dla malych nozy EDC
Nie wiem skad wynika Twoja niechec, ale dla mnie i chyba dla wiekszosci osob z forum, Spyderco i Benchmade to NAJLEPSZE noze powiedzmy.. sredniej klasy

Zadnej niecheci. Szanuje dazenie Glessera do jak najszybszego wprowadzania nowomodnych stali w tanszej oprawie, i uwazam, takie noze maja racje bytu. Moje objekcje wynikaja z wlasnego doswiadczenia i sa subjektywne. Po prostu nie uwazam za najbardziej odpowiednie dla codziennych zastosowan AUS6 na malym folderku lub proszkowe CPM-stali na duzym fixed dla rabania. Na obrobke cieplna VG10 w wykonaniu od Spyderco sporo narzekan, bo jest niestabilna. Na nozach z pierwszych dostaw b. latwo sie wykruszala, natomiast na pozniejszych jest zahartowana zbyt mieko. Moja Endura calkowicie stracila ostrosc po pokrojeniu jednej kostki Cannon Plug - prasowanego tytoniu do fajki. AUS8 na CUDA EDC, 440A na chinskim Boekerze (Magnum) lepiej trzymaja ostrze. Rekojesc Endury mnie lezy niezbyt wygodnie. W czwartej generacji wiekszosc bledow konstrukcyjnych poprawiono, ale swoje zdanie na ten temat bede mial nie wczesniej, jak za tydzien-poltora, po przetestowaniu Delica4 ZDP189.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
Tomek1974: ja nie jestem znawcą noży, ale mam właśnie takiego Gerberka Air Rangera (z promocji :) ) Jako taki niewielki nóż "do wszystkiego" moim zdaniem jest super. Ostrość trzyma nieźle (chociaż niespecjalnie mam z czym to porównać, więć może nie jest to najbardziej miarodajna informacja). Największe jego zalety, jak dla mnie, to:
- jest lekki i płaski, nie ma problemu z noszeniem go gdziekolwiek,
- nie odstrasza wyglądem, tym bardziej, że ma kolorową rękojeść, co dodatkowo łagodzi wrażenie,
- podoba mi się ;)
- ostrze combo mi akurat pasuje, bo żegluję, więc prawie na pewno się przyda.

Poza tym, mnie ten nóż przypasował, kiedy szedłem do ŚN, byłem gotów kupić raczej Pikę, ale jarek zaproponował mi Gerbera - wziąłem i nie żałuję.

Pozdrawiam,
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

- ostrze combo mi akurat pasuje, bo żegluję, więc prawie na pewno się przyda.

W sumie to mit, liny do pewnej grubosci tnie sie lepiej combo, a powyzej, juz lepiej miec plain. A plainem tnie sie dobrze liny praktycznie o dowolnej grubosci (nie przekraczajacej polowy dlugosci ostrza :D ).

Ale to tylko moj offtop.

Tomek1974: daj znac, co kupiles :) A z upodobaniami (combo/plain, tanto/other) jest tak, ze czasem czlowiek nie da sie przekonac bardziej doswiadczonym (nie mowie o sobie, spokojnie) i musi sam kupic i zobaczyc. I potem albo zaluje, albo mu przypasuje. Wiec DGCC :)
  • 0

budo_tomek1974
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża
W zasadzie lin (jako takich) nie planuję ciąć, ale jakoś tak mi sie wydaje, że combo bardziej mi się przyda. A poza tym podoba mi się :oops:

Miałem nadzieje zerwac sie z pracy i podjechac dzisiaj do ŚN, ale chyba nie da rady ;(

Może jakoś jutro dam rade! I oczywiście dam znać jaki nożyk nabyłem :D

Raz jeszcze dziekuję i pozdrawiam,

Tomek
  • 0

budo_yacca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zakup noża

Co do designu Griptiliana to uwierz mi ze zmienisz zdanie kiedy zaczniesz go uzywac. Docenisz jego ergonomie i całosc projektu.


Griptilian ma taki niesamowicie "poczciwy" wygląd ;) Nawet gdyby głownia miała 187 cm, to i tak całe otoczenie widzi, że jest to "nóż do krojenia krupnioków", a nie do pokrojenia np. teściowej ;)

Co do zalet - nie wypowiadam się, ale wierzę na słowo, bo trudno mi uwierzyć, żeby Benchmade dało ciała, skoro mam "prostą" Pikę i jestem nią zachwycony (może dlatego, że to mój pierwszy nóż)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024