Skocz do zawartości


Zdjęcie

question; wzrost


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_scorpioo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

question; wzrost
Czytalem na tym 4um wiele topicow typu "czy nie jestem za stary na capoeira", ale ja mam inny problem: czy wzrost jest przeszkoda do cwiczenia capoeiry? otoz mam 192 cm wzrostu i nachodza mnie pewne watpliwosci. Na wiekszosci filmikach, samplerach, ludzie sa niscy lub sredniego wzrostu, wiec czy tak ma byc? czy bede mial problemy wykonac mortal'a czy "fiflaka" ?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Ja mam 194 cm i jakoś sobie radze,wszystko jest kwestią wyćwiczenia.Oczywiście,że sprawa jest ciut utrudniona ale do przeszkoczenia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
oczywiscie ze mozna, niedawno zmarly Mestre Liminha, byl tez wysoki i co ?
  • 0

budo_scorpioo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Jesli wzrost nie zawadza to fajnie :D :)

A chodzenie na silownie pomaga, bo wlasnie mam zamiar zaczac (ponownie) uczestniczyc w cwiczeniach na silowni? Czy nie robi to wiekszej roznicy, ze jest ktos dobrze umiesniony i co za tym idzie - silny?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Jeśli będziesz do tego regularnie się rozciągał to nie.
  • 0

budo_scorpioo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost

Jeśli będziesz do tego regularnie się rozciągał to nie.


Nie wiem czy dobrze zrozumialem, jesli regularnie sie bede rozciagal to chodzenie na silownie jest zbedne?

Jak macie cos po reka to moglibyscie podac link do jakiegos dobrego programu z rozciaganiem ;d..
  • 0

budo_derin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CAMANGULA Wrocław\SŁUPSK
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Ludzie mniejszego wzrostu maja łatwiej, ale to nie znaczy ze wysocy musza pożegnac sie z capoeira. A do tego rowniez potrzebna jest ogolna sprawnosc fizyczna w tym siła oraz bardzo ważne jest rozciaganie się :D
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Jeśli zaczniesz już chodzić na siłownie to nie zapomnij o regularnym rozciąganiu.Zawsze w przerwie między seriami możesz troche się ponaciągać a do tego regularne treningi capo.

pozdro
  • 0

budo_scorpioo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Miedzy seriami to troche ciezko jest cokolwiek robic, bo juz sie nie ma sil, te kilka sekund-minut trzeba troche odpoczac :P , a jescli nawet to jakie cwiczenia masz na mysli?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Robisz serie,siadasz na ziemi i się zwyczajnie naciągasz.Staraj sie rozciągać tą partie ciała którą w danym dniu robisz(jeśli to możliwe).Jeśli chodzi ogólnie o rozciąganie to wejdz na forum Sportu i odżywiania a na bank znajdziesz coś co Ci będzie odpowiadać.
  • 0

budo_scorpioo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Dobra dzieki :D cos znajde.
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Po pierwsze miedzy seriami to sie odpoczywa a nie robi jakieś ćwiczenia, poza tym szczególnie na rozciąganie jest między jedną serią a drugą za mało czasu.

Co do wzrostu, to zależy co chcesz robić dokładnie, jak nastawiasz się tylko na jakieś salta czy inny badziew tego pokroju to nie bedzie za różowo z Twoim wzrostem, chyba ze masz jakieś szczególne predyspozycje, co innego jak traktujesz capoeira jako sztukę walki - wtedy jak najbardziej wzrost jest na plus u Ciebie bo masz daleki zasięg nóg i rak i styl kopano-uderzany jest dla Ciebie akurat.

A na siłowni jak najbardziej zalecam ćwiczyć bo do capoeira jak i do innych sztuk walk mięśnie są potrzebne, a robieniem pajacyków czy macaco na treningu to sobie miesni raczej nie wyrobisz...

Co do rozciagania to najlepiej (po uprzedniej uczciwej rozgrzewce) 3 razy w tygodniu rano i wieczorem systematycznie po 15 min się rozciągac i już po miesiącu moga być widoczne znaczne efekty, o ile oczywiscie bedzie się poprawnie ćwiczyć...

pozdrawiam ;)
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
podpisze sie pod zdaniem Biscoitinho i Zniwiarza, ludzie wysocy maja wiekszy zasieg, mniejsi musza nadrabiac predokscia. nieodzalowany m. Liminha byl tego swietnym przykladem. nota bene, widzialem tez dryblasow trzaskajacych salta i inne, jezeli Ci na tym zalezy (na filmach, rzecz jasna)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Biscoitinho co do rozciągania między seriami to się z Tobą nie zgodze.Oczywiście nie mówie tu o jakiś morderczych naciągach w chwili wolnej bo to nie ma sensu a i odpocząć trzeba.Ja po każdej serii siadałem sobie na ziemi i lekko sie naciągałem co nie przeszkadzało mi zupełnie w odpoczywaniu.Zalecałbym po każdej serii lekki (nawet kilku sekundowy)naciąg pleców,rozluźnianie barków,całych partii nóg etc.Jeśli będziesz na tyle zmęczony(scorpioo)po serii to oczywiście odpuść sobie te ćwiczenia.Kwestia indywidualna.

pozdro.
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
a no takie sobie rozluźnienie to jest co innego, myslałem że masz na mysli takie normalne typowe rozciąganie, tyle że takie rozluźnienie dużo jeśli chodzi o naciąg nie da, ale napewno tez nie zaszkodzi, a i człowiek zciągnięty nie bedzie ;)

ale pomimo wszystko jestem za codziennym systematycznym rano i wieczorem porządnym rozciąganiem, a między seriami to już jak kto lubi, ja wole po, ale jak we wszystki to jest kwestia indywidualna :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
a moim zdaniem szybka i mocna capoeira zaje*scie wyglada u ludzi wysokich - mali sa predcy, ale co dopiero jak wielkolud jest predki! u ludzi z dlugimi konczynami poruszanie i akrobacje wygladaja niesamowicie (o ile wygladaja na skoordynowane ;) )
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
znam pewną maleńką (choć dwudziestokilkuletnią) Angoleirę ze swojej grupy i przez to, że jest mała i wykorzystuje swoją inteligencję i spryt w rodzie, widok ten jest niesamowity, jak taka mała pchełka plącze się między nogami jakiechoś wysokiego "współgracza" :D

pozdrawiam wszystkich capoeiristas i życzę wytrwalości w ten nieprzyjemny, zimowy czas. nie zakopujcie się w pierzynki i nie zasypiajcie jak misie, bo Wam ktoś cordao ukradnie :wink:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
Wzrost nie ma zaczenia jeśli chodzi o poziom trudności, liczy się MASA :paker:
  • 0

budo_scorpioo
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
masz na mysli mase miesniowa?
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: question; wzrost
myslenie kontra masa, hyhy :]

stawiam na myslenie bądź co bądz... z braku masy trzeba postawić na myślenie jakby nie patrzeć :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024