Skocz do zawartości


Zdjęcie

mostek!!! problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_pita100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

mostek!!! problem
Witam
Mam problem i mam nadzieje że mi pomorzecie.
Chodzi o to że nie potrafie wykonać dokładnie mostku. Po prostu jak zrobie mostek nie jestem prawidlowo "wygięty" moje cialo nie tworzy takiego łuku... cyba wiecie co mam na myśli.
Myśle że problem tkwi w tym iz mój kręgosłup jet mało rozciągnięty.... tylko jak mam to poprawic? Jakie ćwiczenia mam wykonywać? Nigdzie nie moge znaleźć o tym konkretnuch informacji....

Musze robić poprawnie mostek żeby później nauczyć się fiflaka...

Jak długo zajmie mi nauczenie się poprawni mostka??
  • 0

budo_stigi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z ZIMY ! Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
cwiczenia proste rob jak najwiecej mostkow ewentualnie kaldziesz sie na brzuchu i unos sie ku gorze przyczym biodra jak najmocniej przycisniete do ziemi
ile czasu?? wszystk zalezy od twojej checi i wytrwalosci :?

a bym zaponial schodzenie po scianie rekoma do mostka coraz szybciej etz przynosi efekty
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
mała dygresja, przede wszystkim kregoslupa sie nie rozciaga :) , a po 2 nie zapomnij o porzadnej rozgrzewce, nie szarp, z czasem zwiekszaj intensywnosc i trudnosc cwiczen, i masz 2 wyjscia albo poswiecisz na to duzo czasu i checi, i zaczna Ci wychodzic elementy ktorych wczesniej nie mogles albo zaczni ci cos tam wychodzic, ale nabawisz sie kontuzji i kazdy ranek bedzie Cie witac bol w plecach .... powodzenia
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
a po co fiflak :?:
  • 0

budo_pita100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Czy mogłby mi jeszcze ktos dokładnie podać ile powinienem robic mostków naraz... albo jakąś przykładową sesje treningową.... tak zeby bylo to dlamnie bezpieczne... Z jaką częstotliwościa mam robic ćwiczenia?

Po co fiflak... głupie pytanie.... żeby coś fajnego potrafić... zaczynam trenować capoeire i chce sie nauczyć....
  • 0

budo_czita
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Otóż filflak wiem z wlasnego doswiadczenia nnie tylko pozbawia strachu przed saltem czy inna fohla seho to i zapewnia wiekrze bezpieczenstwo bo wiesz ze zawsze mozesz dostawic rece i bedzie git. Poza tym rób najpierw macaca bedzie lepiej sie nauczyc diflaka
  • 0

budo_pita100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
mimo wszystko najpierw prosił bym was o jakies porady odośnie mostku :)
  • 0

budo_lost_soul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DDZ/Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Już chyba wszystko co można było powiedzieć zostało powiedziane.
Nie możemy stwierdzić ile powinieneś robić mostków... bo niby jak? Sam powinieneś to wiedzieć, bo znasz swój organizm...
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Kręgosłupa się dosłownie nie rozciąga ale potocznie to się tak nazywa.

Przykładowy trening:
jak się rozgrzejesz (bieganie itp) zrób kilka skłonów w przód i wyprosty z odchyleniem do tyłu, obszerne krążenia tułowia, kilka zwisów na drabinkach prostując dokładnie całe ciało - tak by poczuć "naciąg" kręgosłupa. Bardzo dobrym ćwiczeniem będzie jeśli partner Cię naciągnie >> stajecie plecami do siebie oboje unosicie ręce do góry. Partner chwyta Cię za nadgarstki, leciutko przykuca (tak by jego tyłek znalazł się poniżej Twojego), pochyla się do przodu tak by jego tułów był w miarę równolegle do ziemii (czyli Ty się odginasz i leżysz teraz na jego plecach) i prostuje nogi (po to byś leżał a Twoje nogi nie dotykały ziemi) <--mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem :P :wink: :)
Po tym wszystkim po prostu mostki. Możesz spróbować robić mostek nie podpierając się na rękach, ale na głowie (oczywiście ręce też wspomagają) a potem z tej pozycji prostując ręce unosić się do normalnego mostka.
  • 0

budo_pita100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Aha dzięki!
napewno będe próbował... tylko już nie dzisiaj bo wczoraj porobiłem mostki i dziś cały dzień boli mnie w klatce piersiowej i czuje ból pleców... :( ale juz mi toche przechodzi :0
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem

Po co fiflak... głupie pytanie.... żeby coś fajnego potrafić... zaczynam trenować capoeire i chce sie nauczyć....


fajnie...



a ginga :?:
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Ojj Biscoitinho po co ginga jak nie jest efektowna?!jak mozesz zadawac takie glupie pytania :roll:
a tak serio to:
pita100 weż się lepiej za pogłębianie wiedzy na temat capoeira i podstawy a nie za ozdobniki :roll:
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem


Po co fiflak... głupie pytanie.... żeby coś fajnego potrafić... zaczynam trenować capoeire i chce sie nauczyć....


fajnie...



a ginga :?:


przecież ginga jest dla mięczaków zią, a tu się trza lansować przed dupami i kręcić fiflaki ...
niestety masa ludzi podchodzi do capo, jako do treningów akrobatyki, a reszta odchodzi na drugi plan mimo, że powinno być całkiem odwrotnie ...
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Panowie, dajcie chłopakowi robić co lubi.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem

Panowie, dajcie chłopakowi robić co lubi.

ależ dla mnie to on może nawet chodzić po suficie ale niech się nie dziwi później,że nikt mu nie chce sensownie odpowiadać,ot co.

pozdrawiam
  • 0

budo_pita100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Kurde... co się czepiacie.... ja się tylko chciałem cos mądrego dowiedzieć jak mostek robic żeby się nie połamać! A tu juz jakies komentarze że chce jakims akrobata zostać... ehhh...
Wiadomo przeciez ginga też sie ucze ale to chyba nie przeszkadza żebym uczył się tez czegoś innego... chce być rozwojowy....

A tak wogóle to gadacie jak moja babcia.... Wiadomo jesli cos mi się podoba to chciałbym to zrobić i bede próbował....
A tak po za tym treningi mam tyko raz w tygodniu... więc chce poćwiczyc troce w domu... lecz nie mam na tyle miejsca żeby robic ginga... więc się po prostu rozciągam i gimnastykuje... Cyba to nic złego!!!
  • 0

budo_pita100
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
pomyłka treningi mam 2 razy w tygodniu!
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
A nie przyszło Ci do głowy,że takie pytania najlepiej zadawać swojemu trenerowi?
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem
Chłopcze, wszystko zostało już o robieniu mostka powiedziane,zresztą od tego masz trenera żeby PYTAĆ co i jak, forum Cię mostka nie nauczy. A co do fiflaka: od fiflaków jest akrobatyka a nie capoeira zrozum to z łaski swej, bo możesz się ładnie capo rozczarować już niedługo, jak zamiast salt bęcziez robił pompki tudzież inne dziwadła jak martelo :roll: Akrobatyka jest częścią capo i to chyba nie najważnieszją.. zresztą nie raz już to było pisane. HOWGH!
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: mostek!!! problem

a ginga :?:


nie ginga, a djinga !! no !!

:lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024