Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chyba dojrzałem do fixeda....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Chyba dojrzałem do fixeda....
... i w związku z tym poproszę was o rade. strasznie ale to strasznie urzekł mnie nożyk firmy Bark river knife & tool a dokładniej highland który wygląda tak
Dołączona grafika
Czy ktoś miał kontakt z tą firmą i ich a2. jak się toto spisuje i jak reaguje na outdoorowe warunki?? znalazłem to w cenie niecałych 80$ .
A może ktoś ma dla mnie jakąś alternatywę w tych okolicach cenowych i podobnej formie ostrza 4-5".
Wdzięczny będe za pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
Jesli szukasz czegos w takim klimacie i w dobrej cenie to ja bym wybral cos z oferty Tlima - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
Od strony tlima zacząłem poszukiwania i sądze że jeszcze musze podojrzewać ;) , choć na niektóre produkcje musiałem patrzeć z chustką do ocierania śliny :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
macałem podobny fixedzik
wbrew pozorom to one są dośćgrube
ładnie schodzący sie czubek i pełny płaski szlif
można powiedzieć że kawał porządnego skurwiela w bardzo tradycyjnym i spokojnym stylu bez żadnych zbędnych udziwnień
czysta praktyczna forma
sądze że będzie sie spisywał zajebiście
dobra stal, pełny płaski szlif, zajebista ostrość, gruba mocna klinga

tylko nie każdemu pasi taka paełna klasyka - ale jeżeli Tobie pasi to raczej sie nie zawiedziesz
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
ZDECYDOWANIE zamówiłbym nóż w tym stylu i Tlima. Niech zrobi ze stali 5160 albo 1095, full-tang i okładzinki z micarty czy czarnego dębu, wg choćby tego wzoru co podałeś. Do tego hartowanie dyferencjalne. Po tym, co zrobił dla mnie, mogę polecić go z czyatym sumieniem! Będziesz miał nóż custom, tyle, że o nawet lepszych właściwościach. A to mój ulubiony Nessmuk Knife:

Dołączona grafika
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
Jeśli nie odstrasza Cię "węglówka" bez pokrycia, to śmiało wal do Tlima. Mój nożyk z 52100 dyferencjalnie hartowany jest nie do zaje...
A od czasu jego powstania Tlim się mocno rozwinął.
Szczerze polecam tego makera.

Moja stała rekomendacja.
  • 0

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
Z tym cutomem jest jeden mały problem. Obawiam się że ........... będe bał się go używać (wniosek po tym, jak sie obchodziłem z monochromem przez pierwsze 2 miesiące). I obawiam się że przez to nie będzie mógł spełniać roli noża, poprostu stanie się eksponatem. W dodatku nie wiem czy dorosłem do customa (nożomania wg. Jumbo) Ale przemyślę sprawę jeszcze raz . Przeca 3eba zrobić sobie prezent pod choinkę.
Dzięki i pozdrawiam.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
Jak kupisz Bark River to sie nie napewno nie zawiedziesz, swietna stal i hartowanie. Bardzo mocny szlif, ale wymagajacy troche wiecej doswiadczenia(ostrze bedzie porysowane od ostrzenia ).Bark River'y sa straranie wykonane.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Highland jest bardzo fajny 4" ostrza ale tylko 3,75" rekojesci, Mała rękojeść jesli masz duzę dłonie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Troche wiekszy jest Fox River 4.25 ostrza , 4 " rekękojesci .Tez moze byc za mały

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ja bym włąsnie ten wybrał.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
Ten "Games Keeper" to w klimacie do Lowelesa i Doziera podobny. Zacny nożyk, ale myślę, że u naszych makerów dostaniesz coś podobnego, za mniejszą kasę. Wal do Tlima, Marcinsa, albo do Croma. Ciulkwens też zacne noże robi, że nie wspomnę o Guldanie, lub o swojej skromnej osobie. Support jour local kniffemaker!!
Pozdrawiam
  • 0

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chyba dojrzałem do fixeda....
NavySeal: Dzięki za info bo na długość rękojeści nie zwróciłem wcześniej uwagi a to faktycznie mógłby być problem. A reszcie dziękuje za rady i zapewniam że ja support maj (;)) local knifemakers jak tylko dorosnę do customa :)
Pozdrawiam serdecznie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024