Skocz do zawartości


Zdjęcie

metody treningowe krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

metody treningowe krav maga
czy ktos moze mi powiedziec dlaczego w KM nie ma:

1) treningow z workiem packami itp? oczywiscie ktos powie ze to zalezy od sekcji bo u niego to sie cwiczy. tylko ze to nie powinno zalezec od sekcji bo patronat nad wszystkimi klubami sprawuje jedna z 2 organizacji wiec nie moze byc tak ze zakres treningow w jednej sekcji znacznie odbiega od zakresu drugiej.

2) dlaczego w kravce wystepuje tak malo treningow wogule? 2x w tygodniu to stanowczo za malo. ktos gdzies napisal ze "niektorzy nie maja czasu". ale ja i wielu innych ten czas mamy. dodatkowy trening w tygodniu bylby naprawde mile widziany. a jeszcze jakby go przeznaczyc na trening z workiem i innym tego typu sprzetem to ci co "nie maja czasu" mogliby go sobie odpuscic.

KM trenuje od maja. w zakresie wielu spraw treningi mi bardzo odpowiadaja i nie chcialbym zmieniac tego na inny system, a na dodatkowe treningi z boksu/mt czy innego sportu nie moge sobie pozwolic (chyba nie tylko ja). przeciez nie jestesmy w wojsku wiec mozemy poswiecic temu jakis konkretny czas i skorzystac z doswiadczen treningowych sportowcow. po cywilnemu kravka to nie tylko samoobrona ale i pewien rodzaj rekreacji;
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
odp. 1
Moze szkoda im sprzetu. ;) Wiele sal gdzie odbywaja sie treningi krawata jest dobrze wyposazona(worki, packi, rekawice, atrapy itd itd.) i niestety zalezy tylko i wylacznie od trenera czy bedzie z tego korzystal. Z tego co zauwazylem to jak trener krawata wczesniej cwiczyl boks/kicka to b chetnie siega po packi tudziez jakies worki itd. Czesto dzieki temu jest duzo uderzen i kopniec na treningach. Z kolej trafiaja sie wsrod trenerow judocy i ci siegaja czesto po rzuty. Niestety w krawacie jest tak ze mozna trafic dobrze(na dobrego trenera) i sie czlowiek czegos nauczy, albo na jakies badziewie....
A odnosnie organizacji to jest ich wiecej niz 2. Nie wiem ile teraz...6-7?

odp 2
Podejrzewam ze na krawata to nawet 3-4 treningi w tyg byloby malo. Optymalna ilosc to gdzies 5 treningow w tyg.(powaga) Patrzac na gosci co cwiczyli krawata po 3-4 lata(2 razy w tyg)....coz prezentowali sredni poziom, badz niski...... A wiadomo jak jest na krawacie. Mnostwo technik, sytuacji do przecwiczenia itd itd Pozatym duzo osob traktuje to jako rekreacje(wiekszosc chyba) i tym osobom 2 treningi w tyg w zupelnosci wystarczaja. Jesli ci brakuje treningow to je uzupelnil o inne sw. Natomiast gdy z jakis wzgledow nie chcesz isc na boks, bjj, zapasy, judo itd itd. Idz po prostu na silke....
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
1\ mysle ze poprostu malo czasu jest (czyli to co poruszylem w drugim pytaniu) a po drugie czesto są duze grupy a tu jeszcze dla kazdego czy nawety na pare worek to moze brakowac, jesli chodzi o np.tarcze to u mnie np.sąuzywane i to tak na 1/3 czy moze nawet polowie treningow.
2\ U mnie w zeszlym roku byly dwa treningi w tygodniu i jeden dodatkowy w tyg. za mala dopalata. Zreszta za kolejna doplata mozna bylo chodzic na inne grupy. (niestety wszystko kosztuje :roll: ). Jednak tak jak wspomnial Zolin dla wielu jest to rekreacja i tacy ludzie nie chodzili by czesciej na treningi a jak by chodzili na polowe treningow to by mieli za duze zaleglosci...
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
oczywiscie mialo byc "poruszyles w drugim pytaniu" :oops:
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
rozumiem wiec ze treningi sa robione pod ludzi ktorzy chodza tam sie rozerwac a nie takich ktorzy chca sie czegos nauczyc?

zalozmy ze mamy 3 treningi tygodniowo. jeden przeznaczony wlasnie na worki gruszki itp. mysle ze ludzie spokojnie mogliby opuszczac te treningi bez az tak duzej szkody dla samego siebie.

Niestety w krawacie jest tak ze mozna trafic dobrze(na dobrego trenera) i sie czlowiek czegos nauczy, albo na jakies badziewie....

nie nazekam na swoich trenerow bo sa swietnymi instruktorami. wszystkie techniki tlumacza bardzo dokladnie i zawsze odpowiadaja (sensownie) na pytania. a treningi z workiem gdyby wlaczyc do szkolenia to byloby po prostu za malo czasu na reszte. w koncu do egzaminow tez trzeba przygotowac.

A odnosnie organizacji to jest ich wiecej niz 2. Nie wiem ile teraz...6-7

ale te "pierwotne" to sa tylko 2 i jak na razie to one wioda prym. moze jak sie konkurencja pojawi to sie nieco poprawi sytuacja z treningiem na workach i liczba treningow wogule.

duzo osob traktuje to jako rekreacje(wiekszosc chyba) i tym osobom 2 treningi w tyg w zupelnosci wystarczaja

wiekszosc ludzi ktora przyszla do nas na treningi chce sie nauczyc bronic lub uzupelnic juz posiadana wiedze. swoja droga to chyba nie tacy ludzie powinni decydowac o formie treningo. przeciez KM to porodukt do sprzedania ale chyba nie na takim rynku.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
zgadzam sie ze gdyby opuscili ten trening z workami to nie byla by duza strata (jesli chodzi o przerobiony material oczywiscie ale to oznaczalo by rowniez zdrozenie KM a cana o polowe wieksza nawet za 3 treningi w tygodniu nie wyglada ladnie i wciaz pozostaje problem odpowiedniej ilosci sprzetu
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga

oznaczalo by rowniez zdrozenie KM a cana o polowe wieksza nawet za 3 treningi w tygodniu nie wyglada ladnie

cena to juz kwestia o ktorej dyskutowa nie chce - jest stanowczo za wysoka jak na 2 treningi i takie zainteresowanie;

wciaz pozostaje problem odpowiedniej ilosci sprzetu

rzeczywiscie - przy tak licznych grupach bylby spory problem ze sprzetem;
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
Zgadzam sie cena za wysoko obecna placona przeze mnie (w Łodzi - 100 zl) powinna byc za 3 treningi cojanmiej ale coz ... Jesli chodzi o sprzet nie wiem jak to jest w innych miastach ale w Łodzi zajecia sa prowadzone w dwoch szkolach (jako budynek) i centralnym osrodku KM o ile ten ostatni jest wyposazony to dwa pozostale trzeba by bylo zaadoptowac (mam tu na mysli jakies haki do workow) a to kolejne koszty o ile by sie wlasciciele zgodzili. ( tarcze oczywiscie sa na miejscu w szkolach - zazwyczaj, jednak rozne atrapy juz nie..)
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
patrząc na treningi KM to dziwię się że nie ma w waszych podstawach metodycznych tarczowania a wszczególności pracy lewy prosty , wydaje mi sie ze gdzies to umyka w czasie treningów / naprzykład na stażach jak mam przyjemnośc uczestniczyć/ , dużo sie mówi o uderzeniach pięścia / co mnie do końca nie przekonuje /. Kopniecia i uderzenia aby uzyskac siłe trzena walic w worek i tarcze inaczej bea to dynamiczne uderzenia bez siły typu win tsung.
Problemem na ulicy jest kopnąc w piszcze a co dopiero w krocze , z reszta jesłi ma to byc uczone w obronie na ulicy to trzeba popracowac nad praca rąk , ale czy pięścią nie wiem wydaje mi sie że po użyciu tych technik zostaje dużo śladów a co za tym idzie poszkodowany napastnik moze podac broniącego na policje / obdukcja / - niestety kazdy ma do tego prawo nawet przestepcy , a oni często z tego korzystają
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
istnieje praca lewy- prawy jest to typowy standart praca w KM jest naprawde bardzo dynamiczna u mnie zdarzalo sie rowniez duzo pracy na tarczach wystawianych z rąk . Nigdy nie trenowalem na worku (jesli chodzi o jakis duzy okres ot od czasu to czasu jak gdzies moge to pouderzam) wierz mi ze potrafie mocno kopnac. Zreszta do kopniecia w krocze nie potrzeba b.duzej sily a nawet trzeba sie powstrzymywac by nie bylo za mocno. Nie wiem wogole po co wspomniales o kopaniu w piszczele 8O nie wiem gdzie ucza takiej bzdury .... Widzisz KM sluzy do obrony w ekstrymalnych warunkach kiedy ktos Cie atakuje taka osoba nie poda Cie na policje bo i skad ma wiedziec kim jestes?? chyba ze zostaniesz pobity i zabieze Ci dokumenty ale wtedy widac ze jestes poszkodowany. w zadnym razie nie nalezy uzyac KM do tzw. solówek itp. kiedy bijesz sie z ludzmi ktorych znasz .
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
a to ciekawe co piszesz musze sie nad tym zasanowic , analizując filmy z bójek ulicznych / bo taka mam okazje / wynika że bardzo mało osób kopie na ulicy wszyscy rostrzygaja to kilkoma uderzeniami z pięści kopniecia są na ogól z kolana kiedy delikwent sie kuli lub chroni głowe przed kolejnymi uderzeniami no i oczywiście na ziemi , acz kolwiek jak sie wkradnie automatyka ruchu to tak długo wala z pięści nawet na ziemi . Hmmm..... zastanawiasz sie gdzie ucza kopnięc w piszczel w wielu stylach walki i systemach to kopniecie jest bardzo efektywne i potrafi po jednym kopnieciu wyeliminować noge i nie uważam że to sa bzdury. Kopanie w krocze jest o wiele trudniejsze w warunkach ulicznych .
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
skorpiob

istnieje praca lewy- prawy jest to typowy standart praca w KM jest naprawde bardzo dynamiczna u mnie zdarzalo sie rowniez duzo pracy na tarczach wystawianych z rąk

takie "tarczowanie" to ja tez mialem i to sporo. ale jakos nie uwazam zebym mial dobra technike uderzania. oczywiscie nie moge oczekiwac cudow (kogo da sie nauczyc dobrze uderzac w niecaly rok?) ale po tym czasie powinienem miec w miare dobre uderzenie.

wierz mi ze potrafie mocno kopnac

porownaj swoje kopniecia z kims kto trenuje kilka miesiecy MT;

Zreszta do kopniecia w krocze nie potrzeba b.duzej sily a nawet trzeba sie powstrzymywac by nie bylo za mocno

kazde kopniecie powinno byc bardzo silne bez wzgledu na to w co kopiesz. a jezeli kopiesz w krocze to musisz sie liczyc z tym ze nie trafisz (o chybienie wcale nie trudno) i kopniecie pojdzie na inna strefe (np. udo) i lepiej zeby w tym momencie mialo dobra sile uderzenia;

Widzisz KM sluzy do obrony w ekstrymalnych warunkach kiedy ktos Cie atakuje taka osoba nie poda Cie na policje bo i skad ma wiedziec kim jestes??

chocby dlatego ze moze sie zdarzyc ze bedziesz sie bronic na wlasnym osiedlu (co czesto sie zdarza);


lewro

Kopniecia i uderzenia aby uzyskac siłe trzena walic w worek i tarcze inaczej bea to dynamiczne uderzenia bez siły typu win tsung.

no wlasnie;

ale czy pięścią nie wiem wydaje mi sie że po użyciu tych technik zostaje dużo śladów a co za tym idzie poszkodowany napastnik moze podac broniącego na policje

jak bysmy tak rozumowali to musielibysmy sie opierac tylko o rzuty i podciecia. a na kravce wyraznie mowia ze lepiej uderzac otwarta dlonia (szkoda rak);
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
Dajcie spokoj z kopaniem w krocze w warunkach ulicznych. To sciema. Moze nam wyjdzie z zaskoczenia, a takto to lepiej cwiczyc normalne kopneicia/uderzenia i najlepiej na tarczach/packach. Kolejna strata czasu to wystawianie tarczy z rak. Owszem w poczatkuajcym stadium kiedy sie uczymy techniki/szybkosci to jest dobre.....na dluzsza mete juz nie. Nie rozwijamy sily uderzenia. Taka jest smutna prawda, ze na krawacie to sie nie nauczycie dobrze uderzac/kopac. Sami wiecie dobrze ze worki/packi/tarcze to sa od swieta, a trenerzy czesto maja brak kwalifikacji w tej dziedzinie badz nie moga na to zbyt duzo czasu poswiecac bo ich obowiazuje program narzucony przez organizacje.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
Ad pyt 2

Bo trzeba leczyć kontuzje. :) :D

Ad pyt 1

Zgodzam się z Zolinem ad braku czasu lub kompetencji nauczających techniki i budowania siły kopnięć i uderzeń na KM. Może sa powodawani celem nadrzędnym Szybka nauka podstaw mogąca w założeniu pozwolic na skuteczna obronę lub ucieczkę, a cała reszta potem.

Może są, a może nie, nie wiem :lol:

Ale u mnie się potwierdziło: miałem przygotowanie w uderzaniu, kopaniu i zwarciu. Nie nauczyłbym się tego na KM (na 2 x w tyg)

Aczkolwiek teraz grupa gdzie niegdyś ćwiczyłem ma zajęcia dodatkowe prowadzone przez specjalistów: bokserów do uderzeń bjj do parteru itp.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
system który uczy uzywanie otwartej reki w czasie walki nazywa sie ESDS i jest bardzo efektywny zwłaszca w pracy policji gdzie na przykład po uderzeniu w głowe otwrtą ręką trzeba chwycić np.broń , kajdanki , tonfe / gdyby uderzył mocno pięścią w głowe ma bardzo duze szanse na jej połamanie i niemoze prowadzic dalszyczynnosci interwencyjnych /. Oczywiście jest to jedna z wielu metod która mozna przełożyc na sytuacje uluczną. Uderzenie z pięści czy z otwartej ręki ma taki sam efekt a inny w konsekwencjach.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
psychoboy :
Wiem ze KB i MT są rożne ale spraruje czesto z kumplami z KB i oni sami mowia ze mocno kopie (cwicza cos kolo 2 lata) jednak wiadomo ze nie kazdy tak moze miec (duzo w pile gralem :lol: ) worki sa potrzebne tak samo tarcze (te z rak zgadzam sie ze sa mierne). Kopniecie w krocze zgadzam sie ze nie powinno byc podstawowa technika ale mimo to nie wydaje mi sie by powinno sie o nim zapomniec.
Zolin:
Co do nie nauczenia sie dobrze kopac i uderzac , wiadomo ze nigdy po kravce nie bedziesz uderzal jak bokser czy kopal jak po TKD bo za duzo jest materialu, jednak biorac pod uwage zalozenia KM (wszystkie chwyty dozwolone) mozna wygrac walke przy srednim opanowaniu podstaw(nie mowie o walkach sportowych).
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga

Kolejna strata czasu to wystawianie tarczy z rak. Owszem w poczatkuajcym stadium kiedy sie uczymy techniki/szybkosci to jest dobre.....na dluzsza mete juz nie. Nie rozwijamy sily uderzenia

no wlasnie - mielismy to tylko na poczatku. teraz powinny byc jakies packi a nie ma tego wcale (chociaz widzialem ze starsze grupy cos tam z packami i tarcza robia);

Może sa powodawani celem nadrzędnym Szybka nauka podstaw mogąca w założeniu pozwolic na skuteczna obronę lub ucieczkę, a cała reszta potem.

przyjmijmy ze tak jest. wowczas:
- podstawy to wlasnie uderzanie i kopniecia. na to powinno sie poswiecac na poczatku duzo czasu (ktorego nie ma bo treningi sa 2x w tygodniu). pol roku zeby poznac (nie nauczyc sie - ale wlasnie poznac) podstawowe uderzenia to wystarczajaco duzo czasu (w koncu KM nie szkoli zawodnikow);
- na poczatku nabiera sie zlych nawykow przy uderzaniu ktore potem trudno wykorzenic wiec suma sumarum na nauke uderzania ostatecznie poswieci sie wiecej czasu;
- jak sie skutecznie bronic skoro wiele technik defensywnych zawiera wlasnie uderzenia i kopniecia. jezeli one nie beda efektywne to obrona nie bedzie skuteczna;

lewro nie rozumiem co chciales przez to powiedziec?
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga

spraruje czesto z kumplami z KB i oni sami mowia ze mocno kopie (cwicza cos kolo 2 lata)

jezeli kopiesz w krocze to wiekszosc kopniec bedzie wydawala sie silna. jezeli twoje uderzenia ida na powiedzmy tarcze i koledzy mowia ze mocno kopiesz to moze faktycznie pilka wyrobila w tobie mocne kopniecie;
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
przez co bo nie wiem ?
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
psycho boy jack,

nie zgodzę się z Tobą ad


podstawy to wlasnie uderzanie i kopniecia. na to powinno sie poswiecac na poczatku duzo czasu (ktorego nie ma bo treningi sa 2x w tygodniu). pol roku zeby poznac (nie nauczyc sie - ale wlasnie poznac) podstawowe uderzenia to wystarczajaco duzo czasu (w koncu KM nie szkoli zawodnikow);
- na poczatku nabiera sie zlych nawykow przy uderzaniu ktore potem trudno wykorzenic wiec suma sumarum na nauke uderzania ostatecznie poswieci sie wiecej czasu;
- jak sie skutecznie bronic skoro wiele technik defensywnych zawiera wlasnie uderzenia i kopniecia. jezeli one nie beda efektywne to obrona nie bedzie skuteczna;


KM nauczana w aspekcie samoobrony nie może być prowadzona jak Kick.


Samoobrona to nie tylko to, że komus urwiesz łeb. Również jak mu się wyrwiesz i uciekniesz. Proirytetem jest ochrona swojego zdrowia i życia a nie zajebanie napastnika.

Jeśli zaszokujesz go szybką, nieprzewidziana reakcją to własnie masz czas na ucieczkę lub skończenie go (wersja dla macho) A tego uczy KM. Zaszokowanie napastnika reakcją.

Zresztą na podobnej ideii oparte jest esds o którym wspominał Lewro.

Dlaczego na KM nie uczą technicznych uderzeń i kopnięć! - Odpowiedzialność prowadzącego i BHP uczestniczących w zajęciach.
Panowie, gdyby ludzi nauczyć wykonywania prawidłowych uderzeń i kopnięć z pełną mocą na treningu o specyfice KM, to by sie pozabijali/pouszkadzali na treningu. A to nie jest potrzebne trenerowi :D

Pomijając aspekt niekompetemcji prowadzących ad technicznych aspektów uderzeń

Zresztą tu też mają rację. Silny strzał nie musi byc techniczny. A Ci co boksują wiedzą najlepiej jak ciężkim technicznie ciosem jest prosty i jak długo uczy się go nowicjusz
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024