Skocz do zawartości


Zdjęcie

metody treningowe krav maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
Eeee o co chodzi z tym ważnym powodem? bo z wypowiedzi poprzednika rozmówcy nie wiem o co chodzi.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga

Eeee o co chodzi z tym ważnym powodem? bo z wypowiedzi poprzednika rozmówcy nie wiem o co chodzi.

wystarczajaco wazny powod zeby zrezygnowac z tak waznej czesci nauczania jak trening z workiem i packami;
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
Jeśli szukacie innych argumentów niż podałem to życzę cierpliwości w szukaniu :)

Poooooooooozdrawiaaaam ...
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga

Coś się ever nie możemy zgodzić :D


fakt;) ale to dlatego, ze chyba mamy inne definicje KM i samoobrony

Nie ma sensu uczyć technicznych uderzeń na kursie samoobrony bo ich nauka trwa długo w czasie.
[...]

zgoda. tylko, ze dla mnie kurs samoobrony to sa zajecia trwajace kilkanascie/dziesiat godzin, na ktorych uczy sie paru prostych technik + wykorzystania tego co sie juz posiada.
KM dla mnie nie jest takim kursem samoobrony, zreszta ciagle ewoluuje i chyba troche ma problem z tozsamoscia;) (parter, zawody [tak - obilo mi sie o uszy o projekcie zawodow KM]).


Może inaczej, masz grupę prowadzisz kurs samoobrony i przez pierwsze pół roku uczysz ich technicznych uderzeń ..., czy może wzmacniasz to co mają.


masz racje tylko, ze powtorze - dla mnie KM to nie kurs samoobrony. tu trener nie wychodzi z zalozenia: pokaze im pare przydatnych sztuczek, pochadza do mnie miesiac i wypad.
tylko raczej z zalozenia trenowanie KM ma trwac lata wiec warto by IMHO zainwestowac w poprawnosc od poczatku.

Ever, prowadziłeś kiedys taki kurs? (nie mów, że to nie ma nic do rzeczy. Techniczne i wykonywane z pełna mocą uderzenia to na boksie i kicku lub szkole samoobrony po uzyskaniu podstaw)


nie prowadzilem i co gorsza nigdy na takim nie bylem.


Wyżej wspomniane systemy uczą jak się obronić a potem jak się obronić i ew. uszkodzić napastnika.


Kiedys uslyszalem cos w stylu 'samoobrona trwa pierwsza sekunde ataku, potem jest walka'
(nie sa to dokladne slowa ale chodzi o ich sens - samoobrona to pierwsza reakcja na napad. kazda nastepna to moze byc juz walka lub ucieczka (albo poddanie;>). Dlatego uczenie sie jak sie obronic *musi* uczyc walki. Walki na jakims tam poziomie.

Nie bardzo chce mi się wracać do siły uderzenia nietechnicznego. Ja znam dużo osób uderzających nietechnicznie a bardzo mocno, a Ty? Mówisz, że techniczny będzie silniejszy. Masz rację, co wcale nie zmniejsza zagrożeń płynących od nie technicznych strzałów.


jasne. ale jak widzisz kolesia stojacego w pozycji szermierczej usilujacego uderzyc napastnika tylna reka to chyba cos tu jest nie tak, prawda?
a o takie skrajnosci mi chodzi. bo takie cos niestety widzialem i nie bylo to korygowane.
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga

Celem kursu jest danie umiejętności w krótkim czasie.

Trzeba zrozumieć jeszcze jedno. Patrzycie pod kątem widzenia fajterów. ESDS, KM itp. nie szkolą fajterów. Chyba, że po posiadaniu odpowiedniej bazy/podstaw.
[...]

Potrzebujesz skutecznej i szybkiej samoobrony na kursie , to na pewno nie boks i kick, tylko inne.


czekaj - ustalmy na poczatku podstawy: uwazasz, ze KM da Ci w krotkim czasie (co to jest krotki czas? 10 godzin treningow? 20?) umiejetnosc samoobrony?
Bo chyba nie bedziemy tutaj opowiadali sobie bajeczek o tym, ze po 3 treningu KM jest sie w stanie obronic;)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: metody treningowe krav maga
wlasnie nie wiem o co chodzi z tym "krotkim czasem nauczania". pol roku do p1 - a p1 to raczej dopiero wstep do powaznej obrony (nie mowie walki bo o tym nalezy zapomniec gdziekolwiek).

jak sie tak zastanowic to same reakcje obronne stanowia tylko czesc KM. bo jak inaczej wytlumaczyc problem wielu przeciwnikow w KM (reakcja obronna to moze nastapic tylko na pierwszego z nich) i ataki wyprzedzajace? a to jest jedynie to co ja przerobilem (to tez duze slowo - powiedzmy ze "mialem na treningu") do tej pory.

ale mysle ze to akurat sa kwestie na osobny watek;
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024