Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_sacher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prosze o pomoc
Witam.Ostatnio miałem posta na temat czy nie jest już u mnie za późno na rozpoczęcie trenowanie MT lub KBi dowiedziałem sie że wiek nie ma znaczenia dlatego chciałem sie was poradzić co jest lepsze MT czy KB, wiem że moge sie przejść pierwsze na MT a później na KB i sam zdecydować co jest lepsze ale wolałbym waszej opini.
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
Wg. mnie lepsze jest MT, ponieważ nie używasz tylko rąk i nóg, ale również kolana i łokcie. No i dochodzi do tego walka w klinczu.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
To jest mniej wiecej tak: muay thai jest wszechstronniejsze ale kickboxing jest obecny w Polsce dużej i posiada lepszą kadrę trenerską (co jest bardzo ważne bo lepiej wyszkolony kickboxer pokona słabiej wyszkolonego boksera tajskiego, chocby trenowali tak samo długo).
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
MT jest bardziej kozackie i teoretycznie skuteczniejsze od KB, przynajmniej lepiej nadaje się na ulice :twisted: Ale z drugiej strony jak chcesz tylko coś sobie potrenować i ładnei technicznie kopać to KB eż jest całkiem fajny, chociaż osobiście, dla mnie troche to jakoś tak sztucznie skomplikowane jest :P
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc

Ale z drugiej strony jak chcesz tylko coś sobie potrenować i ładnei technicznie kopać to KB eż jest całkiem fajny


Kamasz666, co miales na myśli? Wierz mi, kickboxing w odpowiednim wykonaniu może byc tak samo skuteczny w walce ulicznej jak muay thai (oczywiscie poza kopaniem na głowe :wink: )
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc

kickboxing w odpowiednim wykonaniu może byc tak samo skuteczny w walce ulicznej jak muay thai (oczywiscie poza kopaniem na głowe :wink: )


........ a co znaczy to "odpowiednie wydanie" kick-boxingu :?:
Znaczy że trzeba sobie do niego dodać łokcie, kolana i elementy zapasów ??? :)
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
....... "wykonanie" ;)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
Miałęm na myśłi zaprezentowany na odpowiednim poziomie, z wykorzystaniem wszystkich jego zalet, chłopaki nie czepiajcie się :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
Sorry za literówki ale klawiatura mi nawala :wink:
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
.......... nie no oki :) wiadomo o co chodzi.
Fakt faktem że jak ktoś dobrze wymiata to i stylem kung-fu "wściekła wirująca pięść" sobie poradzi :)
Pozdro
  • 0

budo_sacher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
Dzięki za rady. A możecie mi podać mniej więcej ceny miesięczne za KB i MT.
z góry dzięki
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
Myślę że to zależy od klubu, ja płacę 60zł./miesiąc. ( za KB )
  • 0

budo_sacher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
O.o dzięki za szybką odpowiedź, cena też jest ok, a w tym klubie do którego chodzisz jaki jest poziom nauczania bo słyszałem że w niektórych klubach jest cena nawet 100 zł i czym większa cena tym lepszy poziom
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
Poziom jest wysoki i fajnie się trenuje. Niestety cena nie zawsze ma pokrycie w jakości nauczania... Najlepiej sprawdź czy zawodnicy z danego klubu mają jakieś osiągnięcia.
  • 0

budo_sacher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc
Wielkie dzięki za odpowiedź w poniedziałek mam zamiar zapisać sie na KB a jak będzie to sie okaże :P
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc

Ale z drugiej strony jak chcesz tylko coś sobie potrenować i ładnei technicznie kopać to KB eż jest całkiem fajny


Kamasz666, co miales na myśli? Wierz mi, kickboxing w odpowiednim wykonaniu może byc tak samo skuteczny w walce ulicznej jak muay thai (oczywiscie poza kopaniem na głowe :wink: )


Nie to żebym miał coś do KB, ale np kopnięcia z kicka są w samej teorii mniej efektywne (chociażby kopanie stopą, ale i technicznie jest zajebista różnica), no i brak łokci i kolan powoduje że kickBoxer bedzie miał trudniej sobie poradzić w zwarciu niż zawodnik MT, a zachowanie dystansu w praktyce jest baaardzo trudne. Ogólnie MT i KB bardzo sie od siebie różnią, i to nie tylko kolanami i łokciami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024