Skocz do zawartości


Zdjęcie

o filmach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_jaka to nalewka
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

o filmach
A co do bzdur apropos sztuk walki to:
1. słyszałem niedawno, że aikido nazywa się kendo
2. kolego powiedział, że nie chce sie zapisywać na taekwondo, wolałby raczej na coś łatwego, typu- karate
3. inny fajny kolego stwierdził, że sceny walki w filmach kung fu (np.) są jakies takie nierealistyczne, chujowe i po co oni wogóle tak krzyczą?? (dla jaj kurwa!!!)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

3. inny fajny kolego stwierdził, że sceny walki w filmach kung fu (np.) są jakies takie nierealistyczne(...)

a nie sa?
  • 0

budo_jaka to nalewka
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
Z tymi walkami w filmach chodziło mi raczej o to, że mojemu koledze sie chyba zdawało, że dajmy na to wyczyny Bruca Lee to zasługa systemu linek i blue boxu. Zdrowy spojrzenie zdrowym spojrzeniem, ale to chyba nie tajemnica, że większość z tych numerów taki Bruce Lee mógł wprowadzić w życie. Nieralistyczne w tych filmach to są napewno przesadzone upadki. Tak mi sie wydaje. Aż tak się mylę?[/quote]
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
Jak dla mnie nierealistyczne w filmach jest przyjęcie 19475398671234 ciosów na głowę, przebicie ściany na wylot, być duszonym przez 3 minuty, i mieć złamane obie ręce, a później przypomnienie sobie słynnych słow dawnego mistrza, odnalezienie w sobie pokładów niesamowitej energii i dopie***nie kolesiowi, który nas 3 mnuty temu masakrował.


A tak pozatym, to lubie filmy "karate" :twisted: :) 8)
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
Ja tylko dodam,że dzisiaj leci Uniwersalny żołnierz,w którym to znajdują się wszystkie elementy prawdziwego filmu karate,o których mówił Lipski :)
  • 0

budo_jaka to nalewka
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
No dobra :) tak podchodząc do sprawy to w tych bójkach by wszyscy w 15 sekund padli z połamanymi karkami. O filmach gadamy, a że taką mają konwencje :) Ale ogólnie wygibasy możliwe w realu (jasne że nie wszystkie...i nie mówie o takich, o których już po trailerze pół roku przed filmem wiadomo, że są lipne, w dodatku robi je tłusty Ice Cube z 3ema Kałasznikovami w locie ze stu pietrowego budunku i ląduje dzięki jet packowi ukrytym w swoim gustownym złotym postronku dla bizona ozdabiającym jego zmodyfikowaną genetycznie szyję).

Ps. a lubie jak sobie przypominają słowa wielkiego mistrza + uniwersalny żołnierz jest zajebisty :D
  • 0

budo_jaka to nalewka
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
A poza tym myslałem że to forum mega fanów sztuk walki, którzy robią co rano 200 pompek na kostkach, myją sie pod lodowatymi wodospadami, kruszą czaszki siłą woli i nie czepiaja sie pierdół... Co to ma być?? Gdzie sie podział duch walki i naiwność rodem z anime ??? Gdzie uwielbienie dorobku starożytnych mistrzów:) ????????
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

Jak dla mnie nierealistyczne w filmach jest przyjęcie 19475398671234 ciosów na głowę, przebicie ściany na wylot, być duszonym przez 3 minuty, i mieć złamane obie ręce, (...)


Mnie zawsze rozbraja jak na filmach gościowi wybijają bark, a ten sam sobie go nastawia (zazwyczaj uderzając nim w jakiś słup) i walczy dalej jakby nic się nie stało :) :) :) :)

A poza tym myslałem że to forum mega fanów sztuk walki, którzy robią co rano 200 pompek na kostkach, myją sie pod lodowatymi wodospadami, kruszą czaszki siłą woli


Widzisz myliłeś sie :) My robimy 500 pompek, wodospady zatrzymujemy siłą woli, myjemy się krwią przeciwnika, a czaszki pękają same gdy tylko znajdziemy się w pobliżu :) :) :) :)

Gdzie sie podział duch walki i naiwność rodem z anime ??? Gdzie uwielbienie dorobku starożytnych mistrzów:) ????????


Naiwność pozostała w grach komputerowych, filmach animowanych i filmach z Jetem Li :)
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

Naiwność pozostała w grach komputerowych, filmach animowanych i filmach z Jetem Li :)


Czemu akurat z Jetem Li 8O :?:
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

Naiwność pozostała w grach komputerowych, filmach animowanych i filmach z Jetem Li :)


Czemu akurat z Jetem Li 8O :?:


Bo go nie lubie za to, że nie widziałem nawet jednego filmu z nim, w którym nie używałby linek :|
Wiesz, śmieszy mnie troche. Takie podobne ewolucje przedstawia np. Jackie Chan w ani jednym filmie nie latając na linkach. Czyli da się?? No da się. A jak się nie umie to trzeba sobie podpiąć linki.

Tak w ogóle to zdanie z Jetem w moim poście, które zacytowałeś to był bardziej żart (jak i cały post), eh...
Jak zwykle Acid nie zrozumiał :|
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

Naiwność pozostała w grach komputerowych, filmach animowanych i filmach z Jetem Li :)


Czemu akurat z Jetem Li 8O :?:


Bo go nie lubie za to, że nie widziałem nawet jednego filmu z nim, w którym nie używałby linek :|
Wiesz, śmieszy mnie troche. Takie podobne ewolucje przedstawia np. Jackie Chan w ani jednym filmie nie latając na linkach. Czyli da się?? No da się. A jak się nie umie to trzeba sobie podpiąć linki.

Tak w ogóle to zdanie z Jetem w moim poście, które zacytowałeś to był bardziej żart (jak i cały post), eh...
Jak zwykle Acid nie zrozumiał :|


W "pocałunku smoka" Jet Li nie używał linek, czyli jest już jeden i o ile pamiętam również w "Romeo must die". Pozdro i wydaje mi się, że nie ma go za co nie lubić :wink: gdyż jak na swoje lata całkiem szybko się porusza, pozdro
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

W "pocałunku smoka" Jet Li nie używał linek, czyli jest już jeden i o ile pamiętam również w "Romeo must die". Pozdro i wydaje mi się, że nie ma go za co nie lubić :wink: gdyż jak na swoje lata całkiem szybko się porusza, pozdro


Co do "Pocałunku..." nie pamiętam - sprawdzę :wink:
A w "Romeo..." na 100% używał bo nawet oglądałem jak kręcili ten film gdy jeszcze był nowością.
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
Jackie uzywa linek i to czesto, jednak dobrze to potrafi ukryc :wink:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
sluchajta, jak sie nazywal ten film z Jetem w ktorym nawala kilku zawodnikow MMA?
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

Jackie uzywa linek i to czesto, jednak dobrze to potrafi ukryc :wink:


8O :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
O bez kitu :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
mam dokument na dvd pt "my stunts" gdzie jackie dokladnie wyjasnie gdzie i jak uzywa linek. nie wierzysz? sprawdz
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

sluchajta, jak sie nazywal ten film z Jetem w ktorym nawala kilku zawodnikow MMA?

"Cradle to the grave" - "Od kołyski aż po grób".
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
ha! mam to, zaraz sobie obejrze :)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
btw. 'Pocałunek Smoka' film z Jetem Li, dziś o 23.30 na TVN ...
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

mam dokument na dvd pt "my stunts" gdzie jackie dokladnie wyjasnie gdzie i jak uzywa linek. nie wierzysz? sprawdz


Mam ten sam film.
Od baaaaardzo dawna zbieram wszystkie filmy z Jackim. Zarówno te fabularne jak i te dokumentalne. Może i używa ale nie w ten sposób co Jet. Mnie chodzi o to, że Jet lata na linkach wykonując kopnięcia z wyskoku, lub robiąc np jakieś salta itp. U Jackiego tego nie uświadczysz. Nawet najgorsze i najcięższe kontuzje i wypadki, które miał były wynikiem tego, że wszystko robi sam, baz zabezpieczeń itp. Jeśli masz "My Stunts" powinienieś o tym wiedziec w dużej części. "My Stunts" to tylko małe coś co pokazuje mały % pracy Jackiego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024