Skocz do zawartości


Zdjęcie

o filmach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
Tigeru, My Stunts oczywiście oglądałem i to nie raz. Na pewno też oglądałeś i pamiętasz jak w nim Jackie mówi o linkach. Pokazuje jak używa ich do padów albo sytuacji, gdy ktoś kopie pana A, a ten odlatuje daleko w tył, będąc ciągniętym przez linki. W starszych filmach z nim, widać, że pady które robią są troszeczke nienaturalne i przesadzone.
Jest też scena walki z Superfoot Wallece'm, w której Jackie dostaje side-kicka, leci w tył na druciany płot, a potem jak od sprężyny odbija się od niego i "lecąc" z powrotem w kielunku Billa zadaje mu cios. Tu też są linki.
Przy trochę nowszych filmach, na DVD często jest sporo dodatków i widać więcej linek - chociażby Rush Hour2 , Shanghai Knights...Oczywiście, zgadzam się, nie używa ich do robienia niemożliwych wyskoków itp.
:wink:
Jet niemal od początku "lata" na linkach - to się zgodzę. Mimo to parę filmów ma gdzie się obyło i bez tego, chyba nawet w Shaolin Temple, od którego chyba zaczynał, jak i w pozostałych 2 częściach, nic nie latał na linkach, chociaż mogę nie pamiętać tak dokładnie, bo serię już trochę temu ostatni raz oglądałem.

pozdrawiam
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach
ogladalem wlasnie Fighter in the Wind....no coz film byl by fajny gdyby nie poprzekrecanie w pewnym stopniu zyciorysu oyamy, bo wedlug tego filmu: Oyama sam sie nie zglosil na kamikaze tylko zostal zmuszony; cwiczyl tylko koreanskie sztuki walki, nie ma tam slowa o tym ze cwiczyl shotokan, goju ryu, judo; nie wiem dlaczego tak zrobili.....a jakie jest wasze zdanie??
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: o filmach

Jet Li oglosil na lamach prasy świata, ze nie zamierza robić w przyszlosci jakichkolwiek filmow sztuk walki, i nie wykona żadnej sceny walki, jeżeli projekt scenariusza w ofercie nie bedzie naprawdę wyjątkowy



czy dotyczy to rowniez wynagrodzenia ? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024