Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki na Seiken


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken

...
nawalanie w gazete na scianie - jak najbardziej tak
...klasniecie i do seiken powrot po tym ... to jest jak najbardziej normalne

Ściana i parkiet nie są elastyczne, prawda? :) Zatem siła nie 'wchodzi' w cel (jak przy makiwarze, worku, łapach, tarczy czy... przeciwniku), tylko 'wraca' do twojej ręki.

Ty, jak chcesz, rób sobie takie "normalne". :)
Tylko proszę - nie namawiaj na to innych osób.

Mi chodzi w zasadzie tylko o to, żeby na publicznym forum ludzie wskazywali, które ćwiczenia pszynoszą więcej szkody niż pożytku.
Może, jakbyś z lekarzem sportowym - ortopedą porozmawiał, to byś zmienił zdanie. :roll:
Po co robić coś, co po X latach może zmusić do przerwania treningów, np. z powodu nawarstwiających się mikrourazów. To głupie chyba?

No i jeszcze, co do tej 'ściany z gazetą', to ideą makiwary (i genralnie - tsuki) jest stosunkowo głęboka penetracja celu przez pięść.
Ściana się nie ugnie. A gazety 'sprężynują' tylko w ograniczonym zakresie. Zatem albo instynkownie powstrzymasz siłę tsuki, albo złamiesz/wywichniesz sobie łapę.
A takie powstrzymywanie siły uczy złej techniki.
Lepiej niech Ci brat tarczę potrzyma, albo kup/zrób makiwarę. (Albo idź trenować do rzeźni, jak Rocky :) ) Poważnie.
  • 0

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken
hehe jedynie nawalnie w gola sciane to zgodze sie z tym ale nawalanie w sciane przez gazete to juz sie nie zgodze :) (sam tak robilem:)
  • 0

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken
Sanjuro Yojimbo wszystk otrzeba robic z rozsadzkiem. Wiadomo ze nie wolno podejsc do sciany i ja klepac tak mocno zeby reka zaraz opladla albo zeby jej wogule podniesc nie mozna bylo. Ale po jakims czasie jak twoje cialo bedzie przygotowanane to mozesz podejsc do sciany i ja lac. Nie pamietam jaki japonczyk to byla ale on podszedl to Pociagu i w niego nawalal z cuki, hajto, hajto itd i mozna tak robic wszystko jest do zrobienia :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken

hehe jedynie nawalnie w gola sciane to zgodze sie z tym ale nawalanie w sciane przez gazete to juz sie nie zgodze :) (sam tak robilem:)

A my z kolegą rzucaliśmy w siebie nożami po pijaku. Zatem, skoro sam tak robiłem, to się nie zgodzę, że to jest szkodliwe. :lol: :) :) :)

Zastanów się:
To, że coś robiłeś, nie świdczy jeszcze, że to jest dobre.
Że nawalałeś w ścianę tsuki przez gazetę, świadczy jedynie o osobie, która Ci to poleciła, że:
a) albo nie zna się na tym
B) albo ma w du..e Twoje zdrowie.
  • 0

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken

...
nawalanie w gazete na scianie - jak najbardziej tak
...klasniecie i do seiken powrot po tym ... to jest jak najbardziej normalne

Ściana i parkiet nie są elastyczne, prawda? :) Zatem siła nie 'wchodzi' w cel (jak przy makiwarze, worku, łapach, tarczy czy... przeciwniku), tylko 'wraca' do twojej ręki.

Ty, jak chcesz, rób sobie takie "normalne". :)
Tylko proszę - nie namawiaj na to innych osób.

Mi chodzi w zasadzie tylko o to, żeby na publicznym forum ludzie wskazywali, które ćwiczenia pszynoszą więcej szkody niż pożytku.
Może, jakbyś z lekarzem sportowym - ortopedą porozmawiał, to byś zmienił zdanie. :roll:
Po co robić coś, co po X latach może zmusić do przerwania treningów, np. z powodu nawarstwiających się mikrourazów. To głupie chyba?

No i jeszcze, co do tej 'ściany z gazetą', to ideą makiwary (i genralnie - tsuki) jest stosunkowo głęboka penetracja celu przez pięść.
Ściana się nie ugnie. A gazety 'sprężynują' tylko w ograniczonym zakresie. Zatem albo instynkownie powstrzymasz siłę tsuki, albo złamiesz/wywichniesz sobie łapę.
A takie powstrzymywanie siły uczy złej techniki.
Lepiej niech Ci brat tarczę potrzyma, albo kup/zrób makiwarę. (Albo idź trenować do rzeźni, jak Rocky :) ) Poważnie.

Mowie normalne bo w gazete na scianie wiele osob tak cwiczy... a z tym drugim cwiczeniem to mialem na treningu... trener cos takiego zaproponowal to jest ok... czy Ty masz dana??!! Nie więc nie mozesz powiedziec ze to Ty akurat masz racje bo watpie ze lepiej sie znasz.
A w ściane nie trzeba uderzać od razu tak by sobie ręce łamać! Chyba nigdy tak nie cwiczyles i teraz nam tu teoretyzujesz!
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken

hehe jedynie nawalnie w gola sciane to zgodze sie z tym ale nawalanie w sciane przez gazete to juz sie nie zgodze :) (sam tak robilem:)

A my z kolegą rzucaliśmy w siebie nożami po pijaku. Zatem, skoro sam tak robiłem, to się nie zgodzę, że to jest szkodliwe. :lol: :) :) :)

Zastanów się:
To, że coś robiłeś, nie świdczy jeszcze, że to jest dobre.
Że nawalałeś w ścianę tsuki przez gazetę, świadczy jedynie o osobie, która Ci to poleciła, że:
a) albo nie zna się na tym
B) albo ma w du..e Twoje zdrowie.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken

...
Mowie normalne bo w gazete na scianie wiele osob tak cwiczy... a z tym drugim cwiczeniem to mialem na treningu... trener cos takiego zaproponowal to jest ok... czy Ty masz dana??!! Nie więc nie mozesz powiedziec ze to Ty akurat masz racje bo watpie ze lepiej sie znasz.
A w ściane nie trzeba uderzać od razu tak by sobie ręce łamać! Chyba nigdy tak nie cwiczyles i teraz nam tu teoretyzujesz!

A posiadanie dana zwalnia od głupoty?
Oświecę cię, że wcale nie. :)

Wystarczy porozmawiać z ortopedą. (Przecież jak to drugie ćwiczenie parę razy zrobisz i z małym wybiciem, to Ci się pewnie nic tak od razu nie stanie. Ale jakbyś chciał robić to regularnie i często, przez parę lat, to Twoje zdrowie prawie na pewno ucierpi. Więc po co tak ćwiczyć? Pompki rób, czy taczki na kościach i tyle.)

Sam dostatecznie wiele ćwiczeń głupich i szkodliwych miałem okazję poznać 'za młodu'. Po prostu ostrzegam osoby naiwne i niedoświadczone, żeby Wam nie wierzyły, dla swojego dobra.


Ideą ćwiczenia na makiwarze jest ćwicznie mocnego i technicznie poprawnego uderzania.
Skoro Wy sobie lekko popukujecie w tę swoją 'gazetę na ścianie', to sobie pukajcie. Tylko PO CO? 8O :)

Jak dorośniesz, to zobczysz, że nie każdy trener ma we wszystkim rację. Przykro mi, że Ci to piszę, ale to niestety prawda.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken

Sanjuro Yojimbo wszystk otrzeba robic z rozsadzkiem. Wiadomo ze nie wolno podejsc do sciany i ja klepac tak mocno zeby reka zaraz opladla albo zeby jej wogule podniesc nie mozna bylo. Ale po jakims czasie jak twoje cialo bedzie przygotowanane to mozesz podejsc do sciany i ja lac. Nie pamietam jaki japonczyk to byla ale on podszedl to Pociagu i w niego nawalal z cuki, hajto, hajto itd i mozna tak robic wszystko jest do zrobienia :)


Coś sie powalilo i poprzednia odpowiedź poszła dwa razy. Sorry.

Jeszcze raz - makiwara. Nie ściana. Ściana - szkodliwa i bez sensu!
Dysponuję filmem, na którym mistrz shito-ryu 'bije pociąg'. O ile jest to ten sam film (a pewnie jest) - to on nie uderza tsuki, tylko technikami okrężnymi, w których siła rozkłada się zupełnie inaczej. Sprawdź to sobie.
Drugi mistrz na tym filmie uderza tsuki w makiwarę, a nie w pociąg. :D
  • 0

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki na Seiken
dobrze to mi sie pomylilo ale cos takiego jest i o to chodzilo :) ( ja to wiem od trenera mojego i on mi to kiedys mowil ze jest taki japonczyk)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024