Skocz do zawartości


Zdjęcie

mactronic LED603


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

mactronic LED603
hello!

na tym forum jestem newbie i chcialbym sie zapytac, czy ktos uzywal wymienionej wyzej w temacie latarki, od dzis jestem jej posiadaczam (jeszcze szczesliwym:)) i jej zakup potraktowalem jako wprawke w nastepnych zakupach, jako ze jej koszt to smieszne 35 zeta drugie tyle to bateriie ( 2 x 123 3V) wiec jak sie cos spier.... to nie bedzie zal. pytanie mam nastepujace: czy wiecie czego sie po niej moge spodziewac w uzytkowaniu, jak sie ma jej "skutecznosc" w porownaniu z markowym np gerberem infinity ultra ( jego zakup planuje na przyszlosc ), czy gerbera po prostu trzeba miec, bo to legenda czy rzeczywiscie jest taki super.

z gory dzieki za zainteresowanie leszczem w dziedzinie EDC light


pozdrawiam :)


piter pan
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603
Obudowa tego mactronica bardzo mi przypomina walthera tactical, jesli to ta sama to musi z niej byc kawal solidej latary. Niestety nie widzialem jej w akcji wiec nie porownam do gerbera :(
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603
niestety nie jest to ta sama obudowa :) zresztą sama obudowa nic nie znaczy ..w tym wypadku najważniejsze są diody i ich montaż...a ja taki model już widziałem z przepaloną diodką :wink:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603
Nie wiem z czego akurat chłopaki z mactronica zrobili obudowę. Widziałem podobne obudowy w chinolach i nie porażały wytrzymałością materiału. (jakiś badziewny stop aluminium). Odnoszę wrażenie, że chyba jednak Mactronic stosuje lepszy materiał. Co do diód to jak Mactronica znam są pewnie badziewne (u nich tyko raz widziałem w miarę przyzwoitą diodę w takiej ichniej "Keymate"). Moim zdaniem niepotrzebnie wpakowałeś się w tanią latarkę na kilka ledów zasilaną z drogich baterii, lepiej było kupić coś z koszykiem na 3XAAA. Gdyby tam było prądożerne źródło światła to jak najbardziej, ale w przypadku kilku ledów 5mm. to jest ze strony konstruktorów przegięcie.
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603

Nie wiem z czego akurat chłopaki z mactronica zrobili obudowę. Widziałem podobne obudowy w chinolach i nie porażały wytrzymałością materiału. (jakiś badziewny stop aluminium). Odnoszę wrażenie, że chyba jednak Mactronic stosuje lepszy materiał. Co do diód to jak Mactronica znam są pewnie badziewne (u nich tyko raz widziałem w miarę przyzwoitą diodę w takiej ichniej "Keymate"). Moim zdaniem niepotrzebnie wpakowałeś się w tanią latarkę na kilka ledów zasilaną z drogich baterii, lepiej było kupić coś z koszykiem na 3XAAA. Gdyby tam było prądożerne źródło światła to jak najbardziej, ale w przypadku kilku ledów 5mm. to jest ze strony konstruktorów przegięcie.



no wlasnie dlatego ze jest tania to sie wpakowalem, zeby potem w przyszlosci wiedziec co i jak z oswietleniem ledowym, czy mi sie spodoba itp, a baterie...no coz, kosztuja tyle co latarka :D ale juz wiem, ze mi sie podoba ta technologia i chyba zapodam gerberka IU.....BTW czy gerberek daje podobna ilosc swiatla co taka mactronic za pare dych? a tak poza tym jakby nie patrzec taka tania latara moze lezec w szulladzie i czekac na swoj czas, np brak dostawy energii lub inny kataklizm i niekoniecznie zakladam wymiene batreii co tydzien, bo watpie zebym ja tyle uzywal,

pozdrawiam

PP
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603
W sumie nie sądzę by dawał więcej światła (nie wiem jak świeci ten mactronic, widziałem podobne konstrukcje, ale co producent to inne ledy). Przypuszczam, natomiast, że daje światło lepszej jakości i liczy się fakt, iż światło to jest stabilne, ponadto zasilany jest z pojedynczej baterii AA (dodatkowa zaleta), oczywiście jeszcze ma małe gabaryty. Jeśli waść szukasz mocnego światełka w technologii led to raczej należy lewitować w stronę konstrukcji z luxeonami lub czegoś do nich podobnego. Tam niestety czasy pracy są już troszkę inne, ale wiadomo coś za coś. Po prostu gerberek niejako z założenia nie ma świecić jak latarnia morska, ma natomiast świecić długo.
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603

W sumie nie sądzę by dawał więcej światła (nie wiem jak świeci ten mactronic, widziałem podobne konstrukcje, ale co producent to inne ledy). Przypuszczam, natomiast, że daje światło lepszej jakości i liczy się fakt, iż światło to jest stabilne, ponadto zasilany jest z pojedynczej baterii AA (dodatkowa zaleta), oczywiście jeszcze ma małe gabaryty. Jeśli waść szukasz mocnego światełka w technologii led to raczej należy lewitować w stronę konstrukcji z luxeonami lub czegoś do nich podobnego. Tam niestety czasy pracy są już troszkę inne, ale wiadomo coś za coś. Po prostu gerberek niejako z założenia nie ma świecić jak latarnia morska, ma natomiast świecić długo.



raczej szukam trwalego swiatla, niekoniecznie reflektora jak w batmanie, ale czegos co po prostu jak sie sciemni oswietli droge lub jakies sprzety w ciemnym pomieszczeniu i da sie nosic przy sobie caly czas.


pozdrawiam


PP
  • 0

budo_okruch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603
Od tygodnia noszę Inovę X-1 i uważam, że jest to dobry wybór na EDC. Jest niewielka, ma niecałe 10 cm dł. i 18 mm średnicy. Zasilana wszędobylskimi bateriami R6, daje mocne, skupione światło. Właśnie to skupienie światła niektórzy uważają za wadę - mnie ten wąski, ale daleko bijący strumień nie przeszkadza.
Przeszedłem całą drogę ledowego latarkowicza. Podróba X-5, jej wersja na 3 diody (te dwie, o dziwo, udane), "oszalałem rewelacja 5 diod/1 bateria" z allegro... Uznałem jednak, że nie ma co się trzaskać, potrzebuję latarki niewielkiej, ale pewnej. I stąd Inova.
  • 0

budo_kopeć
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: mactronic LED603
witam,wpis w temacie.wlasnie pare dni temu kupielem na allegro latarke z lumileds ls 1w i jak dotad nie jest zle.Cena cos ok 130 pln na 3xaaa.mam nadzieje ,ze poswieci min 3 godz na jednym komplecie baterii przy pelnej mocy.Wykonczenie takie sobie (na szybce niestety slady po kleju-drobne niteczki) + powierzchnia alu pokryta tanim lakierem ,ale swieci lepiej niz i-xo na wiekszj mocy (sa do wybory sekwencyjnie przelaczane dwa poziomy:100/50%).Zgodnie z info dystrybutora full elektroniczne sterowanie leda.Dodatkowo pochewka ktora nie rzuca o sciane ale jest i tak lepsza niz to co dostajemy z inova w komplecie.i tyle,dam znac jak sie spieprzy(mam nadzieje ,ze nie za szybko).pozdro/kopec.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024