Skocz do zawartości


Zdjęcie

inova vs gerber


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

inova vs gerber
wiem, bylo duzo o latarkach. ale chodzi o konkrety: inova x1 czy gerber infinity ultra? w zasadzie latarka sluzaca do obijania sie w plecaku. na wszelki wypadek.
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Jak dla mnie to tylko INfinity ultra

Inowa nadaje sie dla laryngologa do zaglądania w ucho lub nos--zdecydowanie zbyt wąska wiązka światła na małej odległości--zupełna tandeta jeśli chodzi o oświetlenie bliskiego pola wokół siebie. Ani to mocne , ani oświetla sensownie--ot taki bajer przydatny tylko w niektórych przypadkach

Mam obie , więc opinia raczej obiektywna.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Gerber.
Inova tylko jak jestes zlodziejem. Ale jak ja bym byl to i tak bym wolal Gerbera :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Gerber. A jak ci si ebedzie juz wydawalo, ze jednak potrzebujesz czegos mocniejszego - zmien baterie. ja juz 2 razy w szoku bylem :D
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Hejo!

Żadna z nich (: Streamlight Keymate. Mniejsza, lżejsza, ładniejsza (: i mocniej świeci. Światełko skupione na środku ale z takim dość mocnym "pierścieniem" zewnętrznym. Rewelka. Mam od 3 dni i prawie oślepłem od patrzenia na nią i jarania po gałach (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
No, ale ultra jest nieprawdopodobnie pancerna i do tego na zwykle tani epaluchy a nie jakies dziwole ;)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Hejo!

No Keymate też nie ułomek. Też z Alu wytoczona. Dodatkowo dioda sobie za szybką (uszczelnioną gumowym o-ringiem) siedzi a nie na przeciąg wystawiona jak w Gerberze (: Baterki to AG13-tki. Najbardziej chyba popularne z pastylkowych baterii. 4 ich am włazi - na Allegro po 60 groszy chodzą. Jak podaje producent na opakowaniu pełna para latara świeci 1,5 godziny. Baterki są zabezpieczone przed luźym lataniem wkładką z grubej folli. Ogólnie przyjemna organoleptycznie (: Jak się obronię (najczęściej powtarzane ostatnio przeze mnie zdanie (((: ) to walnę jakąś minireckę ze zdjęciami świecarkowania i porównaniem z Mactronic-em.

Pozdrowionka

p.s. Cynik, i też se tak moge pik pik pikpik robić - wystarczy tylko tak samo jak w Ultrze przekręcić nie do końca i naciskając dupkę nadajesz morsem (:
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Jaki z tego moral?
Trza miec obie, i Gerbera i Keymate :)
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Miałem obie latarki. Każdej z nich używałem około 1 roku. Więc coś mogę powiedzieć na ten temat.
Inova X1 to latarka które ma tak skupione światło, że z odłegłości 1m, oświetla powierzchnię o średnicy około 25 cm. Ale za to bardzo jasno. Przy świeceniu na wprost, ma zasięg do 20m, dzięki temu, można sprawdzić co się dzieje, kilka-kilkanaście metrów od nas.
Gerber natomiast ma świało tak roproszone, że oświetla dużą przestrzań przed sobą, ale na bardzo krótkim dystansie, najwyżej 4m. Nadaje się do zawieszenia nad głową (np w namiocie) by grać w karty np. brydża, lub do zamocowania do daszku czapki, by widzieć czy idziesz po drodze, ale nie dalej niż 3-4m. Ze względu na szeroką wiązkę światła, jest ono dość słabe.
Obie latarki zasilane sa paluszkami (AA), i obie mają długi czas świecenia około 15-20 godzin (w zależności od warunków używania i jakości baterii).
Obie mają też różne zastosowanie.

Inovą można sprawdzić co się dzieje w większej odległości przed Tobą, ale świecenie pod nogi (szukanie czegoś bardzo blisko) polega na trafieniu wiązką światła w cel. Inova nie daje , żadnego światła wtórnego na boki.
Gerber oświetli jako-tako teren wokół Ciebie, na tyle by się zorientować gdzie jesteś (np. w dużym pokoju po włączeniu Gerbera, widać gdzie są wszystkie większe meble). Ale w lesie zakrętu drogi już nie zobaczysz, i nie bardzo będziesz wiedział co jest przed Tobą dalej niż 5m.
Ogólnie warto mieć jedną latarkę szperacz, która umożliwia obserwację odległego terenu, i drugą która rozświetla miejsce wokół Ciebie.
Jeżeli możesz mieć tylko jedną latarkę, wybrać musisz sam, po zastanowieniu się do czego jej najczęściej użyjesz.

pozdr.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
W związku z tym, że nie samą Inovą i Gerberem człowiek świeci, może warto zamiast nich zwrócić uwagę na inne konstrukcje. Np. jakie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (sympatyczne latareczki na pojedynczego AAA), reaktywowanego ARC - czyli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (w końcu ożywiona legenda :wink: ) lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (wreszcie chłopaki doszli do wniosku, że w przypadku małych zabawek też warto zrobić coś na normalne baterie).
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
mam gerbera i keymate.Do pomieszczen(oswietlanie piwnicy czy mieszkania podczas wylaczenia pradu)oraz na krotki dystans pod nogami.Pelna uzytkowosc tylko w naprawde calkowitej ciemnosci.Oswietlajac pokoj nie tylko widac zarys mebli,ale dokladnie wszystko co jest w pokoju wraz z naturalnymi barwami.W polmroku obie sa za slabe by rozproszyc wszystkie cienie powstajace na ziemi od swiatla z odleglych latarni czy swiatel budynkow.Jesli idziemy po bardzo wyboistej drodze to ciezko bedzie sie zorientowac czy wlasnie wchodzimy w lekkie zaglebienie w ziemi czy np w mala kaluze :? Ale tutaj Inova tez nic nie wniesie ze swoja skupiona wiazka.JAk cassini polecam raczej ARC AAA PE - mocniejsza od gerbera ponad 2 razy i do tego znaczaco mniejsza.Powinna dzialac wedlug producenta 5godzin na jednej baterii.Keymate nie polecam-jest mala (to zaleta)i mocna,ale nie ma regulacji napiecia dlatego mocne swiatlo mamy do dyspozycji krotko,pozniej moc szybko spada i latarka swieci slabo.IMHO bierz latarke z regulacja,nawet jesli jest to tak prosta konstrukcja jak w gerberze to efekt bedzie znaczaco lepszy.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
A gdzie w Polsce mozna kupic ARC AAA ?? No chyba mi sie spodobala :)
  • 0

budo_witia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żolyborz, stolyca Warszawy ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Ostatnio ogladalem Streamlight Twin Task, takie combo, na 6 diod i jeden zarnik xenon, na dwie CR 123.
Wg mnie polaczenie flasha z uzytkowym swiecidelkiem.
Ladnie widac na ich stronce. :idea:
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
widzialem ja w akcji.Uzywal jej dosc dlugo jeden z forumowiczów.Najlepiej jeśli wypowie się właśnie on,ale IMHO to dobra propozycja tym bardziej,że cena latarki jak i zarnikow jest naprawde atrakcyjna.A czasy dzialania tez nie najgorsze.Ale wymiarami to juz inna klasa niz gerber/inova.Nie jest to juz pocketlight a raczej male zgrabne edc.Maly minus za wlacznik-moc swiatla zmieniamy poprzez kolejne naciskanie wlacznika-wlaczamy jeden poziom,nastepnie zmieniamy na drugi,a kolejne nacisniecie wylacza latarke.
Jest tez nowsza wersja tej latarki tez na 2xCR123 z luxeonem.Ma dwa poziomy swiatla i nie wymaga wymiany promiennika.[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] link do testu opisanego wczesniej modelu.
adiblue
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Całkiem fajny ten streamlight z luxeonem. Gdyby zamiast dwóch poziomów światła miał Luxeona i trzy czerwone diody jak SF Aviator może nawet przełamałbym swoją niechęć do baterii CR 123.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
A co Wy na to?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie jest to, co prawda bezpośrednia konkurencja dla Gerbera, czy ARC, ale przyjemna latareczka i na sensowne baterie...
Podawane przez producenta parametry nie wydają się być z kosmosu.
Cena nie zabija również.

Jak się dokładnie nazywa ten twintask z Luxeonem, bo go znaleźć nie mogę... ?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
tasklight 2L3W
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A Jr luxeon to rzeczywiscie przyjemna latarka.Swieci mocno-porownywalnie z E1L tylko ma rozproszone swiatlo.Na komplecie baterii 2xAA okolo godziny na full i jeszcze jakies 30minut do wyczerpania baterii.Dziala tez na akku.Tyle ze to juz spora latarka.Wieksza od minimag maglight.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
TaskLight to swiecidelko tylko z Luxeonem ??? NIe ma halogena ??? No to by bylo cos :) . JA wiem ze halo + LED to fajne polaczenie ale wole same LED :)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
tak,luxeon tylko ze 3W wiec nieco sprawniejszy od 1W co widac po mocy i czasach pracy z kompletem baterii.Jesli kogos stac na ta latarke to jest to naprawde propozycja godna polecenia (na latarke outdoorowa/turystyczna).Na "low" oswietli teren pod nogami znacznie lepiej od gerberka,a w trybie "high" mamy calkiem silne swiatlo z duzym zasiegiem -ale nie jest to szperacz a raczej sredni snop swiatla.Takie latarki lubie wlasnie najbardziej :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: inova vs gerber
Wogóle streamlighty mnie sie podobają. Co do rodzaju światełka, do codziennego świecenia ten z 3 W diodą jak najbardziej. Bardzo rozsądny kompromis, który się sprawdza. I mnie taki rodzaj światła odpowiada na codzień, tylko te cholerne cr 123. W ogóle nie przepadam za bateriami jako takimi. Nawet nie tyle chodzi mi o kasę. Kilka razy przez baterie obudziłem się z ręką w nocniku. Teraz zawsze do swoich świecidełek mam dwa komplety akumulatorów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024