Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taki filmik z pokazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
I nic!
Oki jak tak mówisz to popróbuję kilka razy
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Tengu wrzucił gdzieniegdzie, a planuje na coś bardziej stałego powiesić. Techniki należą do repertuaru niemieckiej szkoły walki długim mieczem, nic wspólnego ze Wschodem. układ oparty jest na zachowanych średniowiecznych traktatach szermierczych, ze szczególnym wskazaniem na tekst Petera von Danzig z 1452r, który byłem łaskaw :) ze średnioniemieckiego przetłumaczyć.

Trenujemy trzy razy w tygodniu, treningi prowadzi w chwili obecnej kol. Jan, ale to sprawa płynna i zmieniamy się w tej roli. Zajęcia odbywają się w środy, piątki i niedziele, kontakt na priv bądź mail po szczegóły. Bawimy się doskonale.

Dalsze, być może dłuższe filmy- kto wie, możliwe. Póki co w planach raczej produkcje nieco bardziej edukacyjne a mniej pokazowe. Może ew. zrobimy objaśnienie techniczne i pokazaniem ruchów- czyli co i dlaczego. Dzięki za zainteresowanie, cieszę się, że się podoba. Wersja ostateczne już wkrótce, zmiany kosmetyczne. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Ostateczna wersja wisi już na Multimediach 8)
Pozdrawiam
Gwyn
P.S. Te fechtschwerty ważą po 1620g, są też lżejsze, po 1300g.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
W którym miejscu na multimediach?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
W zlinkowanym parę postów wyżej :)
Podrawiam
Gwyn
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Fajny klimat, dobry montaż... co do kwestii technicznej ciężko mi się wypowiadać gdyż europejskiego miecza jedynie trochę liznąłem w przyszłości i to z nastawieniem na szermierke sportową... bo w bractwach różnie bywa z tymi traktatami.

W każdym razie domyślam się że technicznie też jest dobrze. Więc pozostaje pogratulować.
No i wyrazić nadzieje na przyszłe rozwinięcie filmików i omówienie choć kilku technik.

A propo mam pierwsze pytanie: czemu ma służyć Twoje pierwsze wejście na przeciwnika ?

To jest przejście do cięcia ? podniesienie Jego broni i zadanie ciosu na korpus czy też może miałobyć to wejście do jakiejś techniki obalenia ?

Jeśli będziesz uprzejmy wyjaśnić, będę wdzięczny :D
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Pierwszy fragment, do kopa, jest dość mało czytelny dla niezorientowanych technicznie. Oto co się tam dzieje:
Po związaniu mieczy, korzystając z faktu, że Jan naciska na mój miecz próbuję ciąć go w głowę zza jego broni. On wychwytuje cięcie na okolice jelca, więc zmieniam cel ataku na lewo-dół i zadaję pchnięcie obchodząc jego klingę od zewnątrz (pozostając jednak w kontakcie). Tu kolega przejmuje inicjatywę i po odepchnięciu mojej broni poza cel wykonuje szybkie uderzenie krótkim (fałszywym) ostrzem w głowę, zmuszając mnie do uniesienia rąk. Tu pakuje mi kopa.

Po niemiecku: stając w pozycji Wechsel pokazuję przwe górne otwarcie, które Jan atakuje lewym Oberhaw. Wykonuję Verseczen krótkim ostrzem w górę i korzystając ze związania (Band) oraz z tego, że jest twardy na mieczu (Hart am Schwert) poprawiam lewym Dupliren. Jan broni robiąc Winden do pozycji Ochs, na co ja reaguję prawym Mutiren. Kolega na to Abschneiden do uderzenia Oberhaw na głowę. Tu pakuje mi kopa.
Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Biorąc pod uwagę Twoje objaśnienia przyznaje że ten fragment jest mało czytelny dla niezorientowanych... a dla zorientowanych to było oczywiste 8O .... chociaż ja mam w sumie podobnie jak widzę techniki które sam znam :roll:

W każdym razie zachęcające...
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
To prawda. Szczególnie, że większość z tych rzeczy czuć rękoma a nieszczególnie widać. Przy znajomości systemu można domyślać się co się dzieje. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_jan chodkiewicz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Fundacja Amor Hereditatis prezentuje kolejny filmik:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miłego oglądania ;]

Pozdrawiam

Jan Chodkiewicz
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Hmm jesli moge cos powiedziec to tylko w materi ciecia mat mieczem japonskim. Dosc, ze tak powiem zamaszyscie chlopaki cieli. Niewiem czy to miecze tepe ale ale to az tyle sily nie wymaga a raczej wiecej techniki. i tak zwanego tennouchi:) Ale grunt to dobre checi.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu

Hmm jesli moge cos powiedziec to tylko w materi ciecia mat mieczem japonskim. Dosc, ze tak powiem zamaszyscie chlopaki cieli. Niewiem czy to miecze tepe ale ale to az tyle sily nie wymaga a raczej wiecej techniki. i tak zwanego tennouchi:) Ale grunt to dobre checi.


Nie jestem pewien, ale Gwyn wspominal, ze nie bylo tak fachmanow od katany. Chyba chodzilo tam przedewszystkim o zabawe, a atmosfera wyglada na dobra. Sporo ludzi od roznych rodzajow zelaza. :wink: Robiliscie jakies sparingi?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Hehe :) Prawda to, biegłych japońców u nas nie było, ani z kenjutsu, ani iai ani batto, jakkolwiek sztuczne nazewnictwo by nie było. 'Katana' też nie była sprzętem szczególnej jakości, nasz sprzęt na nazwę brzytew niezbyt zasługuje. Ja dla przykładu porządny miecz właśnie zamawiam. Miecz, który nie będzie, nadmieniam od razu, najlepszy do cięcia. Tj nogę, głowę czy co tam trzeba amputować nim można bez trudu, ale profil głowni z ością nastawiony jest mocno na pchnięcie.

Dlatego bardzo byśmy chcieli w przyszłym roku zaprosić speców od nihonto, coby popatrzeć sobie i posłuchać jak to z cięciem wygląda tam.

Sparringi międzystylowe oczywiście były i będą. Możemy pomóc z opakowaniem się w trochę ochraniaczy, jeżeli komuś trzeba ;) Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Duzo dobrych kawalkow maty wyrzuciliscie, bardzo fajnie sie docina takie 30cm. Stawia sie na "pienku" z innej maty i tnie nie przyczepione do niczego badz kesa, badz yoko, badz shomen.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
A sfilmowaliscie te miedzystylowe sparingi?
Kiedy planujecie nastepne spotkanie?

Pozdrawiam MH
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
huhu ale jazda :]

Fajnie się tam bawicie, następnym razem ostro się zastanowie czy by tam do Was nie przyjechać ;) o ile będzie szansa otrzymania zaproszenia.

W każdym razie faktycznie, trochę "brutalnie" to wyszło... ale ciekawy pomysł :D

chętnie też bym się posparował ;)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taki filmik z pokazu
Ale jestem pod wrazeniem pchniec! Kurcze to naprawde trodno trafic w cos tak waskiego jak mata a niektorym wychodzilo to bardzo ladnie!

Sparingi miedzystylowe to dobry pomsyl rozwijajacy mysle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024