Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe przepisy w TKD WTF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_prajat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano Ponad rok temu

Nowe przepisy w TKD WTF
Co sądzicie o nowych zasadach dotyczących walki??mam na myśli tutaj przerywanie jej w momencie przewagi 7-punktowej jednego zawodnika oraz po przekroczeniu 12. punktu?Wczoraj byłam na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lesznie (jako kibic) i mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o taki sposób rozstrzygania pojedynków...A jakie są Wasze opinie na ten temat??Pozdrawiam.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy w TKD WTF
Przerywanie walki po zdobyciu siedmiów punktów przewagi jest jak najbardziej zrozumiałe, uchroni to wielu zawodników od cieżkich nokautów, natomiast co do końca walki po 12 punkcie, to to jest dla mnie jakieś nieporozumienie. Im więcej punktów, tym ciekawsza walka, dlatego nie rozumiem dlaczego przerywać jakąś interesującą walkę. Poza tym kiedy zawodnicy będą się zbliżać do 12 punktu zacznie się czajenie. Łe tam wogóle bezsensu.
  • 0

budo_prajat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śrem

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy w TKD WTF
Zgadzam się z Tobą w pełni:)No może co do tej przewagi mam jedno zastrzeżenie, bo teoretycznie zawsze moze zdarzyć się znokautowanie przeciwnika przez przegrywającego i rozstrzygnięcie walki na jego korzyść mimo tych punktów. A poza tym wielu zawodnikom odbierze chęć walki przegrywanie powiedzmy tymi 5 punktami...Ofiarą tego chorego przepisu z 12 punktami stał się mój brat,który tam walczył....Walka była chyba jedną z najciekawszych- bardzo dynamiczna, duzo technik i punkt za punkt. Niestety nikt z naszego klubu nie został poinformowany o zmianach zasad co do tej punktacji, a na odprawie takze było niewyraźnie powiedziane na ten temat. Braciszek przegrywając 11:10 zwolnil, wiedząc ze ma jeszcze 1,5 minuty do odrobienia straty. A tu nagle bach!...jedno kopnięcie i przerwana walka...Wszyscy w szoku...Najbardziej mój brat- bolało go nie to, ze przegrał, ale własnie niepoinformowanie o przepisach...(No ale brązik w walkach jest , a w poomse juz całkiem dobrze bo złoto:))
Moim skromnym zdaniem ogólnie nawaliła organizacja tej imprezy...Jeszcze w dniu zawodów na stronie Polskiego Związku widniał dzień 31.10, jako data ich odbycia się. Do klubów dotarła informacja o dniu 01.10 i to na tydzień przed nimi. Pozostaje pytanie jak można porządnie przygotować zawodników, jeśli do mistrzostw zostało niespełna siedem dni...Hm...Jedyna pozytywna rzecz jaka z tego płynie to nauczka na przyszłość, że trzeba dokladnie śledzić zmiany w przepisach,a do zawodników, że kazda walka musi być na full do samego konca bez wyczekiwania...Ojojoj...chyba się rozpisałam;]
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy w TKD WTF

.Jedyna pozytywna rzecz jaka z tego płynie to nauczka na przyszłość, że trzeba dokladnie śledzić zmiany w przepisach,a do zawodników, że kazda walka musi być na full do samego konca bez wyczekiwania...


O, to, to. Im szybciej zawodnicy przekonają się do słuszności drugiej części Twojej wypowiedzi, tym lepiej dla taekwondo WTF...

Gizmo
  • 0

budo_born to fight
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śrem czy coś

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe przepisy w TKD WTF
Właśnie tego typu przypadek zdarzył mi się na MMM w Lesznie przgrałem bo nie wiedziałem o zasadzie 12 punktow lecz jużna Turnieju Eliminacyjnym do KAdry wygrałem w ten sposów 2 walki :D pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024