Skocz do zawartości


Zdjęcie

znieczulica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Znając życie to w podczas tego zdarzenia każdy z tych pasażerów gapił się w okno albo w podłogę.Wobec tego to że ktoś wogóle poinformował policję to kwestia decyzji jednego odważnego człowieka,a nie konsultacji wewnątrz grupy w myśl ''ktoś zadzwonił,więc ja nie muszę''.

Można też( przewrotnie) odwrócić pytanie:Co by się stało złego gdyby kilka osób z tego autobusu zadzwoniło po policję?Centrala by wysiadła czy jak?
Poza tym jeden dzwoniący się wyróżnia i może stać się celem ataku.Wszystkich w autobusie bić nie będą...


Patrol tu nawet nie chodzi o dzwonienie samo w sobie,ale o podjęcie działania,ludzką reakcję.


Pozdrawiam
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
eh, pewnych rzeczy nie uczy sie ani w domach, ani w szkolach, wszyscy umywaja rece. bo w koncu, o wychowanie chodzi, ze biernym pozostac nie mozna. chodzi w koncu o zwykla reakcje, w tym nie powinno byc nic dziwnego, ze pomaga sie komus w potrzebie - ale taka mamy mentalnosc narodowa, z tym sie nic nie zrobi na forum. jedno pobozne zyczenie - zeby kazdy, kto to czyta mial odwage sie postawic.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Kazda sytuacja jest inna - kibole ... czesto chodza z nozami i innym sprzetem - szczegolnie 16 letnie chlystki ktorzy pojedynczo nie stanowili by zadnego zagrozenia ale ze sprzetem robia sie naprawde niebezpieczni dodajcie alkohol i mlody "glupi" wiek oraz przekonanie o wlasnej bezkarnosci a otrzymacie solidna mieszanke przyszego zabojcy bez hamulcow.
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
hmmm... sytuacja "lzejszego" kalibru:
srodek nocy, sklep 24h, wchodzimy z 2 kumplami do sklepu, przed nim (sklepem) 4 wozy firmy ochroniarskiej, w srodku okolo 15 byczko-ochroniarzy pastwiacych sie nad 2 malolatami ktorzy podobno zakosili 1 batonik, tj.: przeszukiwanie kieszeni, teksty w stylu: "jesteś za cienki w uszach, ustawa nic takiego nie mówi" (w odpowiedzi na próbę obrony oskarżonych)... wychodząc zwróciliśmy uwagę ochroniarzom że nie mogą przeszukiwać ich i niech wezwą policję najpierw... na czym się skończyło? musieliśmy się oddalić na "z góry upatrzone pozycje" i stamtąd zadzwonić na psy które... sprawę olały!!! a czekaliśmy 30 minut aby sprawdzić czy ktoś przyjedzie...

eh wiecie co... żyć się odechciewa
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
najgorsze jest to że takich zdarzeń które opisał cervantes jest multum :?
eehhhh cóż zrobić... jak jest okazja to migracja za granice :wink:
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
A tak myślisz,że jest inaczej? To problem ogólnoludzki.
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

Co to znaczy "znów się upiekło"?! I BARDZO DOBRZE że nie ma na to paragrafów, jak ktoś chce to niech się rzuca na większych, silniejszych i liczniejszych napastników - ja mu nie bronię - ale żeby napiętnować tych co po prostu chcieli bezpiecznie wrócić do domu to już chyba lekka przesada.



No kto tu był liczniejszy??
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
A jak sądzisz - jeżeli kilku kolesi tłucze jednego i ty pójdziesz mu pomóc to jaka jest szansa że ktoś "z tłumu" pójdzie razem z tobą? Zasadnicza przewaga napastników polega na tym że to kumple, znają się i współpracują, a świadkowie zajścia to grupa niczym nie powiązanych (najczęściej) ze sobą osób. Jeżeli ty zaatakujesz kibola, to jego koledzy pomyślą "leją naszego kumpla" i ruszą z odsieczą, a jeżeli to ciebie zaczną atakować to reszta stwierdzi "nie znam tego człowieka, to nie mnie biją, więc to nie mój problem". Więc mamy sytuację 4 vs 1 czyli kibole są liczniejsi. O to właśnie mi chodziło z liczebnością.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

najgorsze jest to że takich zdarzeń które opisał cervantes jest multum :?
eehhhh cóż zrobić... jak jest okazja to migracja za granice :wink:

Fakt, sam namawiałem kobietę, której torebkę przeszukali na chama troglodyci ze sklepu do złożenia skargi. Niestety kobiecina odpuściła, mimo że byli świadkowie.
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

Zasadnicza przewaga napastników polega na tym że to kumple, znają się i współpracują, a świadkowie zajścia to grupa niczym nie powiązanych (najczęściej) ze sobą osób. Jeżeli ty zaatakujesz kibola, to jego koledzy pomyślą "leją naszego kumpla" i ruszą z odsieczą, a jeżeli to ciebie zaczną atakować to reszta stwierdzi "nie znam tego człowieka, to nie mnie biją, więc to nie mój problem".


może solidarność kiboli jest większa bo u cywilizowanych ludzi się to nie do końca sprawdza... ostatnio zdarzyło się, że podczas butowania kumpla na disco połowa składu znajomych ruszyła z odsieczą a druga łeb odwróciła... a tak w ogóle to jak to jest z tymi prawami klienta oskarżonego w shopie? co w końcu ochrona może a co nie?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

a tak w ogóle to jak to jest z tymi prawami klienta oskarżonego w shopie? co w końcu ochrona może a co nie?

Co nieco na ten temat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
no własnie jest tak jak Patrol mówi. Jak kogoś butują na przystanku i jeden gość z tłumu zdecyduje sie pomóc ofierze to kibole odrazu na niego pójdą a reszta ludzi na przystanku pomyśli sobe "nie mam zamiaru strugać bohatera i dostać tak jak ten koleś, wole poczekać na autobus i jechać do domu". Zgadzam sie z tym że to problem ogólnoludzki ale na przykład w moim przypadku myśle, że szybciej skończe studia i wyjade do pracy do innego kraju niż sytuacja sie zmieni. Niestety nie da sie pstryknąć palcem i od tej pory będzie można sobie spokojnie na spacer wieczorem wyjść. Tak szczerze mówiąc to nie widzi mi sie jakiś sposób na poprawienie tego bezpieczeństwa. W innym kraju może być tak samo albo i gorzej ale mnie poprostu nic tutaj nie trzyma :roll:
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

Tak szczerze mówiąc to nie widzi mi sie jakiś sposób na poprawienie tego bezpieczeństwa. W innym kraju może być tak samo albo i gorzej ale mnie poprostu nic tutaj nie trzyma :roll:


Miałem 3 okazje wyjechać po studiach do pracy w zawodzie (jako projektant) do innych krajów, tj. Irlandii, Belgii i Anglii. Nie skorzystałem z tego. Swego czasu pracowałem w Polsce w obcym mieście - to był najgorszy okres w moim życiu. Tylko praca - a po pracy tylko sen. Zero znajomych. Brak sekcji BJJ. :)
Życie w samotności nie ma sensu. Człowiek to zwierzę stadne. Dlaczego nie zostać w Polsce i nie walczyć o jakieś zmiany? Zacząć chociażby od walczenia ze znieczulicą... tak, wiem - to walka z wiatrakami. Ale...

CO DO ODPOWIEDZI CASSINIEGO: każda strona internetowa inaczej traktuje o tych przepisach, na każdej widzę inne interpretacje :( :(
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

CO DO ODPOWIEDZI CASSINIEGO: każda strona internetowa inaczej traktuje o tych przepisach, na każdej widzę inne interpretacje :( :(

Moim skromnym zdaniem sprawa jest oczywista.

Rozdział 6

Środki ochrony fizycznej osób i mienia

Art. 36. 1. Pracownik ochrony przy wykonywaniu zadań ochrony osób i mienia w granicach chronionych obiektów i obszarów ma prawo do:

1) ustalania uprawnień do przebywania na obszarach lub w obiektach chronionych oraz legitymowania osób, w celu ustalenia ich tożsamości,

2) wezwania osób do opuszczenia obszaru lub obiektu w przypadku stwierdzenia braku uprawnień do przebywania na terenie chronionego obszaru lub obiektu albo stwierdzenia zakłócania porządku,

3) ujęcia osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla chronionego mienia, w celu niezwłocznego oddania tych osób Policji,

4) stosowania środków przymusu bezpośredniego, o których mowa w art. 38 ust. 2, w przypadku zagrożenia dóbr powierzonych ochronie lub odparcia ataku na pracownika ochrony,

5) użycia broni palnej w następujących przypadkach:

a) w celu odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie lub zdrowie pracownika ochrony albo innej osoby,

B) przeciwko osobie, która nie zastosowała się do wezwania natychmiastowego porzucenia broni lub innego niebezpiecznego narzędzia, którego użycie zagrozić może życiu lub zdrowiu pracownika ochrony albo innej osoby,

c) przeciwko osobie, która usiłuje bezprawnie, przemocą odebrać broń palną pracownikowi ochrony,

d) w celu odparcia gwałtownego bezpośredniego i bezprawnego zamachu na ochraniane osoby, wartości pieniężne oraz inne przedmioty wartościowe lub niebezpieczne.
2. Użycie broni palnej powinno następować w sposób wyrządzający możliwie najmniejszą szkodę osobie, przeciwko której użyto broni, i nie może zmierzać do pozbawienia jej życia, a także narażać na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia innych osób.

3. Broni palnej nie używa się w stosunku do kobiet o widocznej ciąży, osób, których wygląd wskazuje na wiek do 13 lat, osób w podeszłym wieku oraz o widocznej niepełnosprawności.

4. Czynności, o których mowa w ust. 1, powinny być wykonane w sposób możliwie najmniej naruszający dobra osobiste osoby, w stosunku do której zostały podjęte.

5. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowy tryb działań, o których mowa w ust. 1 pkt 1-3.

W ustawie były co prawda zmiany, jednak nie widzę tam możliwości dokonania przeszukania jako takiego (zresztą zmiany takie mijały by się to z celem, bo przeszukanie jest czynnością procesową). Z tego co wiem, troglodyci lubią zasłaniać sie stwierdzeniem iż podejrzewali kogoś o posiadanie niebezpiecznego narzędzia. Dokładniej mógłym odpowiedzieć za kilka dni, bo w domu nie mam lexa. Moim skromnym zdaniem, jeżeli kolega z ochrony podejrzewa kogoś o dokonanie kradzieży, to owszem ma prawo dokonać ujęcia takiego człowieka (i słusznie), po czym niezwłocznie wezwać na miejsce zdarzenia Policję i przekazać jej całą sprawę (razem z ujętym człowiekiem).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024