Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co może zastapić Grippa??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??

Co by nie mówić daleko aresowi do maniksa pod względem ergonomii uchwytu ( bynajmniej dla moich łapek ).


To ciekawe bo ja mam odwrotnie - rękojeść manixa w moim przypadku zapewnia bardzo mocny chwyt (dobre w fighterze), ale przy dłuższej pracy robi niewygodna ze względu na płaskość i wbijające się w rękę linersy. Za to rękojeść Aresa jest chyba najwygodniejsza jaką miałem w ręku, głównie dzięki trójwymiarowo ukształtowanym okładkom z G10.

W ogóle Ares jest chyba dobrym zamiennikiem dla Gripa. Ares albo Presidio, ale zgaduję że ten pierwszy raczej nie będzie tak dobrze ciął jak Grip, w ogóle dla mnie tak naprawdę dla Gripa nie ma zamiennika, jego największą zaletą jest to że oferuje tak dużo plusów za bardzo dobrą cenę, co w przypadku ryzyka zgubienia/zniszczenia noża jest dość ważne.

edit:

jeszcze słówko a'propos Rekata. Czytałem, że ze względu na zawodność blokady i brak serwisu foldery tej marki to raczej propozycja dla kolekcjonerów niż użytkowników. To opinia właśnie kolekcjonera i właściciela niejednego Rekata.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??
nieeee Rekat odpada...Stryker mnie meczy bo to taki "dobry taktyczniak" jako że nie pozbedę się Grippa to mogę sobie juz wybrac coś podobnego do niego :)
ale cały czas męczy mnie fakt że szukam czego wielkości Grippa (juz z otworu zrezygnowalem), G-10 na okladkach ( lub cos innego) pełne linersy no i jeszcze ten cholerny klips..boje sie że po noszeniu Grippa (albo zamiennie) nie będe mógl szybko dobyć np. takiego Strykera ktory ma klips tip-down :?:

tak jak pisałem klikam teraz STRYKEREM i AFCK
jeśli chodzi o strykera to jest git jedyny mankament to ten klips i tanto

a jesli chodzi o AFCK to zdaje mi się że jest lekko przereklamowany :wink: przy takiej wielkości noża glownia nie wygląda "pancernie" czubek jest delikatny (ale to moje zdanie)

Ten AFCK jest także lekko zaduży ..ciężko mi się go zamyka



pozostaje jescze ARES i PRESIDIO...ale to sie obmaca
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??
poczekaj na mini manixa :)
albo kup sobie mod horneta i nie marudz :wink:
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??
no ale teraz dowaliłeś Qkiel :) :) miałem MODa w łapach i jakośdo mnie nie przemawia..a do grippa się nie umywa ..........pod względem ergonomiczności oczywiście........małe to to jest


poczekam na ARESA pomacam a jescze dziś poznałem gościa który ma MANIXA i strasznie mnie przekonywał do niego..........przyjedzie i pokaże to pogadamy :)

sprawa jescze nie jest zamknieta..


aha i nie marudze tylko szukam ideału :)
a kto szuka nie błądzi :wink:
  • 0

budo_spads
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??
Już jakiś czas korzystam z budo i co któryś post trafia się ciekawe stwierdzenie „ delikatny czubek” ;) cokolwiek by to nie znaczyło hehehe. Teraz to już poważnie myślę że jeśli zaczniemy używać noża do tego do czego powinien służyć czyli do cięcia to delikatne czubki przestana istnieć. Bo tak myślę że każdy czubek można złamać. To by były moje 3 grosze.

Pozdrawiam spads
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??

Teraz to już poważnie myślę że jeśli zaczniemy używać noża do tego do czego powinien służyć czyli do cięcia

Fajnie to brzmi, tylko mając pod ręką nóż i tak użyjemy go prędziej czy później niezgodnie z przeznaczeniem, choćby nawet z powodu braku pod ręką innego narzędzia. :wink:
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??
nie wiesz co to delikatny czubek?? zobacz na Endurę czy Delicę . Jak miałem tą pierwszą to szybko ją skróciłem :) Spójrz teraz na nowe wersje..mają inny kształt czubka :!:
a taki delikatny czubek to ja mogę mieć w kuchni gdzie nóż słuzy tylko do cięcia mięsa czy chleba ..a tak jak zauważył Cassini nosząc nóż przy sobie przedzej czy póżniej uzyjemy go w sytułacji "innej" niz cięcię :wink: swoim Gripem podważałem juz zszywki tapicerskie wbite w drzewo, odkręcałem śruby, podważałem kawałek deski rodzielczej w swoim golfie itp....
  • 0

budo_spads
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??
Delikatny czubek był z „oczkiem”. Wbrew pozorom wiem co to delikatny czubek bo kiedyś złamałem go w gerberku e-z-out i nie byłem z tego powodu zadowolony bo nożyk miałem dopiero 3-4 dni a zbierałem kasę na niego dość długo. To czegoś mnie nauczyło i teraz nawet nie myślę by nożem odkręcać śrubki lub ostrzem podważać, kupiłem toola i jest zawsze uzupełnieniem noża. Oczywiście to jest tylko mój punkt widzenia i moje podejście do kwestii do czego służy nóż.

Pozdrawiam spads
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co może zastapić Grippa??
Presidio ma rekojesc z alu. Poza tym to taki Griptilian, wiec "lezy" najblizej.

Jak Ci AFCK nie podchodzi, to nie ma sensu sie zmuszac, bo go niedlugo sprzedasz.

Stryker - OK; ale ja mam mini.
Swietna rekojesc, zwlaszcza jak na trzycalowca, klinga tez - ale tez "jak na trzycalowca" i do tego, do czego trzycalowcow uzywam, a wiec raczej light duty.
O duzym trudno mi cos powiedziec, na liscie zakupow dzielnie sie trzyma, ale w krojeniu to mistrz swiata nie bedzie. -woj- i zwirek maja podobne Emersony, wiec oni cos beda pewnie w stanie wiecej powiedziec.

Z takich wiekszych to Ares, albo 710 sa bardzo warte obejrzenia.

No i Manix oczywiscie. Tez bym obmacal. Byc moze przejdzie Ci ochota na cala reszte.

A podobnej wielkosci - Paramilitary. Bylo?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024