Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tracker Toma Browna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Tracker Toma Browna
Mam pytanie... czy ktoś ma i używa może Trackera Toma Browna? Tak wiem zaraz posypią się gromy i pierony na głową mą, że to nie nóż i w ogóle jakaś totalna porażka, ale... takie właśnie mam pytanko. Chodzi mi o wrażenia z użytkowania, a nie opinie o bezsensowności konstrukcji.
pozdrawiam Cin
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Ciąg dalszy tematu Tracker - Xiao napisał na Mastes of Steel:
"TOPS troszke chyba jest przekombinowany" + fotka
co to za nóż?
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Moim zdaniem Tracker jako pomysl noza terenowego jest calkiem niezly-przynajmniej tak na oko bo w lapie nie mialem. Co do Trackera TOPS to jest za drogi, ale to ogolnie cecha nozy TOPS-troche za duzo marketingu i rozbuchanej taktycznosci w stosunku do faktycznej wartosci nozy.
A jesli interesuja Cie trackeropodobne wariacje, a jeszcze nie widziales to polecam
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Miałem TOPSa w łapie i muszę powiedzieć, że leży przyzwoicie. Ciężki na klingę i to dość mocno. Do rąbania super, gdyby nie porąbany szlif, który w rąbaniu przeszkadza. Dobrze robi jako ośnik. Jako skiner nie miałem przyjemności, ale doszły mnie słuchy, że robi swoje, jeno ciężki i przez to na dłuższą metę nie wygodny. Wolę gładki grzbiet, pozwala na walnięcie pobijakiem. Nóż jak nóż, jest wiele gorszych, ale nie zachwyciłem się. Nie lubię chizela w terenowym nożu.
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Dzięki Fred, stronkę Jensena już dawno temu przyuważyłem, ale tak jak i Kubka nie pociągają mnie chizele. Kubek - TOPS ma szlif jednostronny-chizel? 8O o w mordkę tego to się nie spodziewałem... to ja sobie zrobię jednak V. Jeśli chodzi o marketing to faktycznie TOPS pojechało trochę na "The Hunted" bo nóż który używa bohater to NIE JEST TRACKER TOPSa swoją drogą ciekawe kto się na to zgodził albo za jaką kasę :twisted: Del Torro miał i owszem TRACKERa, ale poprzednią wersję wykonywaną przez Davida Becka, i taki nóż jest właśnie na fotce Xiao (kurde mam kilka fotek tej wersji noża ale głąb jakiś jestem i nie kumam wklejania swoich fotek :oops: )
Dzięki za opinię Kubek.
pozdrawiam Cin
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
podobaja mi sie ogolnie dziela tego jensena.
  • 0

budo_tuco
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
To prawda bardzo dobre źródło inspiracji.

Pozdrawiam

Tuco
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna

podobaja mi sie ogolnie dziela tego jensena.


może i fajne robi - ale tez i zżyna niemiłosiernie :evil:


wersja Commandera fixed 8O (ale o tym na USN'ie troszku było )

Dołączona grafika
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Pytanie do Kubka - myślisz, że jednostrony szlif do największa wada tego noża? Uważasz, że mógłby się lepiej sprawować przy szlifie dwustronnym no i wyższym niż w Trackerze TOPS?
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Żwirek, już jakiś czas temu pisano na forum, że Jensen "czerpie natchnienie" z cudzych projektów i noży, ale jak również ktoś już tu pisał jak wiele można wymyślić kształtów dla narzędzia które głównie z założenia ma służyć do cięcia... :wink:
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Nie uważam, że szlif jednostronny jest jego wadą. Napisałem, że ja nie lubie i dokładnie to chciałem powiedzieć. Są artyści, którzy potrafią się takim szlifem posługiwać z dużą wprawą. Wyższy szlif poprawi własności tnące, ale jednocześnie będzie się nim gorzej rąbać. Kwestia dostosowania noża do konkretnych potrzeb to jest.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna

Żwirek, już jakiś czas temu pisano na forum, że Jensen "czerpie natchnienie" z cudzych projektów i noży, ale jak również ktoś już tu pisał jak wiele można wymyślić kształtów dla narzędzia które głównie z założenia ma służyć do cięcia... :wink:


oj mozna duzo ksztaltow wymyslac, z tym ze w pewnym momencie pojawiaja sie zazuty ze nie robisz juz nozy.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
ladniutki, tylko jakis taki, malo uzytkowy naprawde? no nie wiem
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tracker Toma Browna
Kubek nie chciałem naciągać Cię na coś czego nie powiedziałeś... to tylko pytana, a o wyższym szlifie myślałem tylko na pierwszym od rękojeści ostrzu - tym wklęsłym, a do rąbanie, zdaje się, przeznaczony jest brzuszek ostrza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024