Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw narzędzi z Castoramy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Robocizna ta sama, bo na ogół Taiwan, stal pewnie o dwie klasy lepsza [np. 440c czy wspomniane AUS8 zamiast powiedzmy 420]. Ale skąd 40-krotne przebicie?


Na prośbę Blachy spróbuję wytłumaczyć :-)


Hm... jak we wszystkim "markowym" porownywanym z "no-name".

W cene produkcji nozy np CRKT sa wliczone honoraria dla projektantow, pomyslodawcow, dla tych, ktory pozwalaja swoim nazwiskiem namalowanym (tak, kurde, farbką :? ) na klindze podnieść atrakcyjność produktu.

A na drugim biegunie są ci, co tylko biorą gotowe rzeczy i kopiują, korzystając z tańszych materiałów...

Poza tym, cenę ustala czynnik WTP... Willingness To Pay. W USA noże kosztuja tyle, ile Amerykanie sa gotowi za nie zaplacic. I ani centa mniej.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Cena robocizny zarówno średniego markowego nożyka, jak i takiego typu "Topex" jest zbliżona, bo na ogół oba są wykonywane na Tajwanie/w Chinach/innym kraju o z tanią siłą roboczą.

Tylko nie zapomnij, że siła robocza w Chinach stanowi może kilka procent ceny noża. Pomijam, że ilość czasu spędzona nad tym nożykiem z zestawu i nad takim M21 CRKT są TAK DRASTYCZNIE INNE, że zastanawiam się, czy tego nie widzisz, czy po prostu udajesz że nie widzisz aby ciągnąć tą śmieszną dyskusję. Zaś dokładność wykonania, park maszynowy (o, to dopiero robi koszt dla firmy!), dopracowane projekty, licencje, proces hartowniczy itp. detale są chyba w twoim mniemaniu nieistotne. A to przekłada się na JAKOŚĆ, której w tym nożu z w/w zestawu jest ZERO, więc stosunek jakość/cena już z definicji matematycznej jest lepszy w takim CRKT, bo nawet przy cenie zdążającej do zera taki stosunek będzie zerem...

Jedyne co w tym zestawiku może mieć sens, to toole, których nigdy za wiele w domu/samochodzie/na działce itp. i tu się zgodzę iż ten zestaw może mieć jakąś rację bytu. Choć ja nie poświęciłbym tych paru piw na ten zestawik, przyjemność z dobrego browaru jest nieporównanie większa moim zdaniem :)
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Fajnie, że obróbka stali kosztuje tyle samo dla różnych rodzajów stali.

Fajnie, że wszystkie tworzywa są takie same i tak samo się obrabiają.

Fajnie, że system monatażu jesz zawsze taki sam.

Fajnie, że kontrola jakości jest wszędzie taka sama.

Tak w sumie to droższy nóż od tańszego różni się ceną i nalepką.

Gratulacje rozeznania w temacie.


PS Piotr mnie ubiegł...
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Jedynie Willingness To Pay mnie przekonała - ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Fajnie, że kontrola jakości jest wszędzie taka sama.


Najpierw musisz przyjac zalozenie, ze "wszedzie jest" ;)
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Kupiłeś to „ostatnio” wiec mam tylko jedną sugestię, zacznij tego po prostu używać. I napisz nam za 3 m-ce jak się sprawdzają? Jak to trzyma ostrość, czy łapie luzy czy multi tool nadaje się do czegoś ponad leżenie w tej marnej skrzyneczce.
Jak wytrzyma przynajmniej pół roku URZYWANIA a nie leżenia w szufladzie to można o tym „zestawie” porozmawiać.

pozdrawiam


mlodyraduh

Ps. Widziałem ten zestaw w Castoramie, nawet się nim nie zainteresowałem.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Kupiłeś to „ostatnio” wiec mam tylko jedną sugestię, zacznij tego po prostu używać. I napisz nam za 3 m-ce jak się sprawdzają? Jak to trzyma ostrość, czy łapie luzy czy multi tool nadaje się do czegoś ponad leżenie w tej marnej skrzyneczce.
Jak wytrzyma przynajmniej pół roku URZYWANIA a nie leżenia w szufladzie to można o tym „zestawie” porozmawiać.

pozdrawiam


mlodyraduh

Ps. Widziałem ten zestaw w Castoramie, nawet się nim nie zainteresowałem.


Zalezy kto co do czego uzywa itp.

Sporo czasu temu kupilem za jakies grosze nibymultitool topexa, wsadzilem do schowka w samochodzie i jezdzi. Uzywam sporadycznie, ale do tego do czego go uzywam (tutaj blache szczypczykami troche podgiac, jakis sznurek przeciac, uchwyt wycieraczek dopasowac itp) sprawdza sie znakomicie.

Jako EDC pewnie by sie tak nie sprawdzal, ale jako sporadycznie (czyt: awaryjnie) uzywane narzedzie jak najbardziej warto takie cos miec. Nie zawsze mam ze soba leathermana, a jak na zlosc wlasnie jak go nie mam to by sie przydal.

Inna sprawa ze jak mi ktos zapieprzy z samochodu toola za 10 zeta to nie bede rozpaczal - kupie nastepnego :lol: Wiec nie "zamiast", ale "oprocz" 8) Jakosc to jakosc, ale jak bede potrzebowal np wkrecic srubke raz na pol roku to nie musze od razu kupowac zestawu wkretakow Stanleya, nie?
  • 0

budo_mark56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Jakosc to jakosc, ale jak bede potrzebowal np wkrecic srubke raz na pol roku to nie musze od razu kupowac zestawu wkretakow Stanleya, nie?




W pełni się z Tobą zgadzam ELWOOD, dobrze powiedziane.
Trzeba czasami zachować choć trochę zdrowego rozsądku.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
MMW, ja dobrze pamietam, ze Ty znasz niemiecki?

Ciekawa dyskusja w podobnym klimacie jest tez tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

W pełni się z Tobą zgadzam ELWOOD, dobrze powiedziane.
Trzeba czasami zachować choć trochę zdrowego rozsądku.

Jednak trzeba jasno na temat takich tooli pisać. Zgadzam się, że do odkręcenia obudowy komputera czy przecięcia miedzianego drcika jak najbardziej, lecz spotkałem się już z ludzmi, którzy lecą do sklepu i kupują takie narzędzie licząc iż wszystko nim zrobią. W sumie dobrze, że pisze się też na ich temat , bo nie każdy na tym się zna a czytając może oszczędzi sobie rozczarowań.
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Także widziałem ten zestaw, ale specjalnie mnie nie zaciekawił - po prostu nie potrzeba mi czegoś takiego
scyzoryk- mam dużo lepszego Wengera
mały tool( ten z latarką) - mam lepszego od Topexa
większy tool ( J.W - mam model topexa z blokowanymi narzędziami)
folder - hmmm :?

Gdybym nigdy w życiu nie widział nic porządniejszego to zapewne bym sobie kupił cały ten zestaw

Oprócz wyżej wspomnianego zestawu wypatrzyłem w Castoramie rzecz która mnie bardzo zaciekawiła niestety nie miałem żadnego aparatu, więc jedyne co moge zrobić to opisać ją

Była to maczeta tasak rękojeść z krążków skóry, ostrze długie na około 30cm grube na ok 4 mm przy czubku zagięte w dół ( coś jak w tym tasaku ogrodniczym fiskarsa)
pochwy żadnej nie było niestety . Producent nazywał sie TECHMŁOT czy coś takiego...

Acha cena to niecałe 100zł - chyba 96 albo 97 dokładnie
  • 0

budo_scar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pijarów

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
pokaleczyłem sobie takim paluchy i mam coraz więcej powodów do nicka. Nie z ostrości, wyskoczył ze śruby i złożył się... 8O w prawo. Przeciałem drucik i się nie otworzył. Tu są raczej poważni ludzie, nie lecicie do Tesco bo tam jest za 19.99 +bon :-)
  • 0

budo_darth
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Ja dostałem podobny zestaw, tylko że z jednym multitoolem a nie dwoma.
Trzeba powiedzieć, że całkowicie mi wystarcza. :P
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Darth: Urzekła mnie Twoja historia... :?

Mała podpowiedź: spójrz na datę ostatniego posta nad swoim i przemysl to, co zrobiłeś.
Nie odkopuje się tak starych tematów, chyba, że masz coś naprawdę ważnego do dodania. Gdyby na tym forum byli moderatorzy, to pewnie dostałbyś ostrzeżenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024