Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestaw narzędzi z Castoramy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Zestaw narzędzi z Castoramy
(wybaczcie kiepską jakość zdjęć, to tylko apart z telefonu, chwilowo nie mam normalnego)
Przedzierając się ostatnio przez półki w Castoramie (mały remont w domu), wśród wszystkich "wspaniałych" narzędzi firmy Topex :) natknąłem się na coś wartego uwagi.
Był to zestaw 4 narzędzi - multitoola, minitoola, scyzoryka i foldera z backlockiem, całość w estetycznej skrzyneczce wyłożonej gąbką.
Dołączona grafika

Kupiłem ten zestaw bardziej z ciekawości i dla żartu niż na poważnie, ale w w domu doznałem bardzo miłego zawodu.
Narzedzia są wykonane bardzo precyzyjnie, ostrza ostre i twarde, żadnych luzów na nitach(no niestety narzędzia nie są skręcane), kombinerki robią wrażenie solidnych, podobnie jak blokada w folderze.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Przyjżałem się opakowaniu, lecz zamiast napisu "made in china" :) znalazłem napis USA!!
okazało się że producentem tego zestawu jest ) firma Great Neck Saw, a sprzedawane są pod marką Sheffield.

Dołączona grafika
Za ten zestaw zapłaciłem głupie 44 złote co oznacza jakieś 10zł na na jedno narzędzie, +4 zł na pudełko :)
I zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednego - będzie na prezent.

edit - musiałem poprawić linki do obrazków
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Powraca moje nieodłączne pytanie: za co się płaci 40 razy więcej w przypadku lepszego noża? No bo za 440 PLN kupi się średniej klasy nożyk. Np. CRKT, znane przecież z "niskich" cen, za tyle oferuje folder AUS6, maximum AUS8. A to przykład jednej z najtańszych firm uznawanych za względnie dobre. Tu się dostaje 4 narzędzia. Więc wychodzi 40 krotne przebicie. Robocizna ta sama, bo na ogół Taiwan, stal pewnie o dwie klasy lepsza [np. 440c czy wspomniane AUS8 zamiast powiedzmy 420]. Ale skąd 40-krotne przebicie? Czy nie widzicie w tym nic podejrzanego :wink: Projekt, cena hartowania lepszej stali, precyzja wykończenia, renoma... Ale czy to faktycznie wymusza cenę 40 razy wyższą, czy raczej niczym nie ograniczona chciwość producentów? Zwłaszcza przy tak niskim kursie dolara.

Taki mały przykład - samochód maluch 126p to odpowiednik Topex. Przed wycofaniem z produkcji kosztował około 12000 PLN. Golf to odpowiednik jakiegoś średniego Benchmade - co byście powiedzieli, gdyby kosztował 480000 PLN :-)
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Taki mały przykład - samochód maluch 126p to odpowiednik Topex. Przed wycofaniem z produkcji kosztował około 12000 PLN. Golf to odpowiednik jakiegoś średniego Benchmade - co byście powiedzieli, gdyby kosztował 480000 PLN :-)


ja pierdole, nie mam prawa jazdy.
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Coz, niewidzialna reka rynku. Ja widzialem BARDZO podobny zestaw (bez foldera ale chyba z kompasem) w centrum Wawy za chyba 2x wiecej. Przypuszczam, ze producent ten sam, bo tak samo toto wygladalo. Sklepy takie jak Casto kupuja i sprzedaja ogromne ilosci towaru, oplaca im sie zarobic nawet promil na kazdym z nich, to sa tzw korzysci skali.

A propos: czy zna ktos supermarket z nozami :) ???


Aha, dodam jeszcze ze dokladnie 44 zeta kosztowal mnie minitool FESa :cry:
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Ale w jednym się rynek i jego niewidzialna ręka nie sprawdziły - nie powstała pośrednia klasa noży, wypełniająca lukę między bazarową tandetą za kilkanaście złotych [tudzież tą samą tandetą wciskaną nieświadomym klientom za 100 PLN] a renomowanymi produktami za 300, 400 i więcej. Gdyby Victorinox zaczął produkować foldery... :wink: Po ostatnich wakacjach nabrałem dużego respektu do Victora - stępił się wolniej niż Gamer. A wykałaczka i penseta też się przydały :-)
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

dokladnie 44 zeta kosztowal mnie minitool FESa :cry:


miałem, wyrzuciłem. :)
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Msyle ze do rozcinania kartonikow czy przycinania kabelkow wystarczy jakis badziew za 30 -50 zl, bo ani sie to nie stepi, jedynie nie mozna do konca ufac blokadzie.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Robocizna ta sama, bo na ogół Taiwan, stal pewnie o dwie klasy lepsza [np. 440c czy wspomniane AUS8 zamiast powiedzmy 420


rozumiem że wierzysz że te narzędzia mają stal pewnie o dwie klasy lepszą niż np. AUS8 w CRKT ?? i że użyto do tego gównianego toola 440C ??

naprawde arcyciekawe przemyślenia - wziołeś je skądś czy tak po prostu palnołeś ??
  • 0

budo_muerte
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Cześć,
Fajna skrzyneczka, reszta mnie nie interesuje, ale ta skrzyneczka....
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Ale w jednym się rynek i jego niewidzialna ręka nie sprawdziły - nie powstała pośrednia klasa noży, wypełniająca lukę między bazarową tandetą za kilkanaście złotych [tudzież tą samą tandetą wciskaną nieświadomym klientom za 100 PLN] a renomowanymi produktami za 300, 400 i więcej.

A Byrdy, a Pika czy Monochrome? To jest wlasnie cos pomiedzy tandeta a drozszymi produktami.
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
muerte - niestety skrzyneczka ma wieczka z plastiku, tylko boki są aluminiowe
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

A Byrdy, a Pika czy Monochrome? To jest wlasnie cos pomiedzy tandeta a drozszymi produktami.


Dzieki cahir :)

Chcialbym dodac, ze na rynku jest nie tylko Spyderco i BM, ktore robia calkiem niezle noze w tym przedziale cenowym ;)
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Nie tylko Spyderco i BM ale one akurat sa najpopularniejsze :) .
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

rozumiem że wierzysz że te narzędzia mają stal pewnie o dwie klasy lepszą niż np. AUS8 w CRKT ?? i że użyto do tego gównianego toola 440C ??


nie rozumiesz :-)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Za ten zestaw zapłaciłem głupie 44 złote


Eeee no za tyle to mogę mieć konkretnego opinela z węglówki :wink:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
więc może spróbuj to napisać jeszcze raz, po polskiemu
bo z tego co napisałeś właśnie to wynika
to może jeszcze raz jaśniej o co Ci chodziło co ??
  • 0

budo_jast
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Dobra, to i ja sie pochwale :) . Z miesiac temu International House zawiozl mnie wraz z innymi nie-Amerykanami bezsamochodowymi jak co tydzien do Supert Targetu na cotygodniowe zakupy. I jak co tydzien rozpoczalem od wycieczki do dzialu z multitoolami i nozami :) . A tam na Leathermanach Fuse sliczne czerwone naklejki z napisem "Clearence was $39.99 now $19.99". No z rozumu chyba bylbym obran, jakbym nie kupil, chociaz PSTII od 10 lat wiernie mi sluzy. Dziwnie mi troche bylo, bo toole, ktorych w Toruniu sprzedawca bal sie mi dac do lapy :evil: tutaj wisialy sobie w supermarkecie i przeceniane byly jak stara kielbasa.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
Hejo!

Powiem jedno. Ja którekolwiek z tych narzędzi przeżyje to samo co Swisstool w rękach Blachy to kupie sobie taki zestaw (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy

Robocizna ta sama, bo na ogół Taiwan, stal pewnie o dwie klasy lepsza [np. 440c czy wspomniane AUS8 zamiast powiedzmy 420]. Ale skąd 40-krotne przebicie?


Na prośbę Blachy spróbuję wytłumaczyć :-)

Cena robocizny zarówno średniego markowego nożyka, jak i takiego typu "Topex" jest zbliżona, bo na ogół oba są wykonywane na Tajwanie/w Chinach/innym kraju o z tanią siłą roboczą. Stal średniego markowego nożyka jest zapewne o dwie klasy lepsza niż Topex, bo zamiast [jak domniemuję] topexowej 420, średnie markowe nożyki mają 440C lub AUS8.

Tyle moich wyjaśnień i przyznaję, że cytowane zdanie można było odczytać w dwie strony - ale przykład z maluchem i Golfem pokazywał, że nie zakładam, iż Topex jest zrobiony z kilka klas lepszej stali, niż np. folderek CRKT za 400 PLN w Military.

Ufff......... To tyle :-)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestaw narzędzi z Castoramy
dobra - teraz kumam
poprzednei zdanie jakby w drugą strone mi wychodziło
więc sorry i odszczekuje
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024