Skocz do zawartości


Zdjęcie

Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
kiedys na treningu kyokushin (trener to młot i dlatego bawiłem się w to tylko pół roku) trener stanął w jakiejś dziwnej pozycji bocznej zaczął nerwowo podrygiwać jedna nogą w górę i dół (coś na wzór yoko geri lub kasetsu geri-niestety nie wiem jak to się nazywa w tkd) i powiedział że tak walczą zawodnicy TKD na zawodach w kyokushin,po czym pokazał kilka swoich super mega tajemnych sztuczek jak ich wykończyć :) generalnie z ust tego pana usłyszałem największą ilość bzdur i niedorzeczności na temat sw jezeli brać pod uwagę kogoś kto cokolwiek trenuje ( a on ma 1 dana w kyokushin!!)
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD

Kumpel w klasie kiedyś mi próbował wmówić że w Taekwondo używa sie kij bo widział w telewizji :lol:


A wiesz, że to chyba nawet powszechne??
Nie raz już miałem podobny dialog:
"- Co trenujesz??
- Taekwondo
- Aaa, to wiem, to to co tam walczą tymi kijami??"

8O 8O 8O

W sumie podczas takich rozmów słyszałem już, że walczymy kijami, mieczami bambusowymi, kataną - w zależności od rozmówcy.
  • 0

budo_acid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
Zgadzam się z przedmówcami - u mnie nawet na lekcji angielskiego w szkole jakoś nie pamiętam przy jakiej okazji ale psorka gadała coś o sztukach walki i zaczęła jakoś, że "gdzie to się tą bronią walczy w Teakwondo..."

Wydawało mi się, że moja reakcja nie była zbyt widoczna ale jak na mnie spojrzała to się jakoś dziwnie zmieszała i zmieniła temat :twisted:
  • 0

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
Szedlem z dwoma kolegami jeden zapytal sie mnie czym dokadlnie jest tkd ? Drugi bardzo zoorientowany wtracil sie i odpowidzial : " głownie dzwignie i chwyty czasem cwicza nogi ... "
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD

kiedys na treningu kyokushin (trener to młot i dlatego bawiłem się w to tylko pół roku) trener stanął w jakiejś dziwnej pozycji bocznej zaczął nerwowo podrygiwać jedna nogą w górę i dół (coś na wzór yoko geri lub kasetsu geri-niestety nie wiem jak to się nazywa w tkd) i powiedział że tak walczą zawodnicy TKD na zawodach w kyokushin,po czym pokazał kilka swoich super mega tajemnych sztuczek jak ich wykończyć :) generalnie z ust tego pana usłyszałem największą ilość bzdur i niedorzeczności na temat sw jezeli brać pod uwagę kogoś kto cokolwiek trenuje ( a on ma 1 dana w kyokushin!!)

Bo czasami tak sie walczy w TKD - stojac w pozycji bocznej i uzywajac yop chagi (coś na kształt yoko geri) do stopowania przeciwnika więc trener coś tam kumał choć nie watpie że był durniem skoro tak mówisz :wink:
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD

Bo czasami tak sie walczy w TKD - stojac w pozycji bocznej i uzywajac yop chagi (coś na kształt yoko geri) do stopowania przeciwnika więc trener coś tam kumał choć nie watpie że był durniem skoro tak mówisz :wink:

może nie durniem ale strasznie zacofanym szowinistycznym kyokushin'owcem :)
  • 0

budo_nazgorg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
Juz po browarku .. Ogladalismy z kolegami walke tkd wtf i jeden z nich wystawil ideolegie ze wygra ten ktory podskoczy wiecej razy .. 8)
  • 0

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD

Juz po browarku .. Ogladalismy z kolegami walke tkd wtf i jeden z nich wystawil ideolegie ze wygra ten ktory podskoczy wiecej razy ..


Moj ojciec to samo powiedział jak pierwszy raz zobaczył walki WTFu na Eurosporcie :-)
  • 0

budo_ziomek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
hmm dzis przeglądając ramówke TV discovery channel zauwazyłem takie cos

"Wojownik, Korea (Taekwondo)" a pod tym "Tajemnice sztuk walki. Roland Osborn odsłania sekrety pozycji lotosu, małpy i żurawia oraz różnorodnych kopnięć."

nieewiedziałem ze w TKD są pozycjie "lotosu" "małpy" itp:|:| troche mnie to zdziwiło
  • 0

budo_jaka to nalewka
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
Siema,
nie chce się wymądrzać, ale wydaje mi sie kwestionowanie skuteczności taekwondo (czy jakiejkolwiek innej sztuki walki) przez ludzi, którzy jakby nie patrzeć raczej nie są jego mistrzami jest cokolwiek śmieszne. Oczywiście jestem lamerem, ale jak tak oglądnąłem pare filmików to nie wydaje mi sie żebym po wyszkoleniu sie w taekwondo miał problem z przciętnym wynurzajacym sie z bramy dresem. Ale pewnie sie myle, w końcu ćwiczyliście (część przynajmniej) już kilka sportów walki (każdy pół roku :) )Gardzicie nawet własnymi trenerami (ja pierdole :) !). Narka.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD

Gardzicie nawet własnymi trenerami (ja pierdole !). Narka.


To sie nie wymadzaj :wink: - czytaj ze zrozumieniem
  • 0

budo_szec-hter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
Heh ja też taką jedną słyszałem mój kumpel hmmm. Jak to szło ?? Goście z posem smoka czy coś takiego (w karate ) potrafią łapać pociski wystrzelone z pistoletów. pas smoka (za duże Jonego Bravo :D ) A te kule to pewnie z matrixa>) Sory że nie na temat TKD ale nie mgłem sie powstrzymać :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD

Siema,
nie chce się wymądrzać, ale wydaje mi sie kwestionowanie skuteczności taekwondo (czy jakiejkolwiek innej sztuki walki) przez ludzi, którzy jakby nie patrzeć raczej nie są jego mistrzami jest cokolwiek śmieszne. Oczywiście jestem lamerem, ale jak tak oglądnąłem pare filmików to nie wydaje mi sie żebym po wyszkoleniu sie w taekwondo miał problem z przciętnym wynurzajacym sie z bramy dresem. Ale pewnie sie myle, w końcu ćwiczyliście (część przynajmniej) już kilka sportów walki (każdy pół roku :) )Gardzicie nawet własnymi trenerami (ja pierdole :) !). Narka.

a mi przy całym szcunku dla Twojej osoby wydaje się cokolwiek śmieszne ocenianie użytkowych walorów sztuki walki przez lamera (sam się tak określiłeś) po obejrzeniu kilku filmów...polecam ci filmy z hong kongu o tematyce kung-fu (przypuszczam że będziesz pod wielkim wrażeniem mega mocy przechodzącej przez ściany,fruwajacych miszczów itp).
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
[quote name="budo_.][quote name="budo_jaka to nalewka"]Siema,
nie chce się wymądrzać, ale wydaje mi sie kwestionowanie skuteczności taekwondo (czy jakiejkolwiek innej sztuki walki) przez ludzi, którzy jakby nie patrzeć raczej nie są jego mistrzami jest cokolwiek śmieszne. Oczywiście jestem lamerem, ale jak tak oglądnąłem pare filmików to nie wydaje mi sie żebym po wyszkoleniu sie w taekwondo miał problem z przciętnym wynurzajacym sie z bramy dresem. Ale pewnie sie myle, w końcu ćwiczyliście (część przynajmniej) już kilka sportów walki (każdy pół roku :) )Gardzicie nawet własnymi trenerami (ja pierdole :) !). Narka.[/quote]
a mi przy całym szcunku dla Twojej osoby wydaje się cokolwiek śmieszne ocenianie użytkowych walorów sztuki walki przez lamera (sam się tak określiłeś) po obejrzeniu kilku filmów...polecam ci filmy z hong kongu o tematyce kung-fu (przypuszczam że będziesz pod wielkim wrażeniem mega mocy przechodzącej przez ściany,fruwajacych miszczów itp).[/quote]

Nie lekceważ potęgi mocy :wink:
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
Najlepsza wypowiedz na temat TKD byla autorstwa mojej babci: "chodzisz tam, oni cie bija a ty im jeszcze za to placisz i sie cieszysz" ( po kontuzji zebra jaka odnioslem w sparingu ).
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
Przez sport do kalectwa ;)
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
dokładnie :) tak to jest... :P
  • 0

budo_sh4rk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Największa niedorzeczność jaką usłyszeliście na temat TKD
PS: ach te zatroskane babcie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024