Skocz do zawartości


Zdjęcie

NWKA? A co to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
Druid,
zapiszemy się??

pozdrawioam
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?


Majtki mu wystają z pod gi ?


Przypuszczam ze jakbys stanal naprzeciwko niego chociazby w sparingu to Twoje majtki wystawalyby z pod gi tuz nad skarpetkami, tyle bys mial nasr...
Bez obrazy.


Spoko :) jego sparing ze mną nie miałby sensu, zgniótł by mnie jak muche. (co wy się na żartach nie znacie zdjęcie jest zabawne bynajmiej dla mnie, widziałem wiele zdjeć mistzrów itp. a to mnie poprostu rozbawiło w pierwszej chwili).

Co to jest za organizacja? Może ktoś trenuje u shihan Nogalskiego i mógłby coś bliżej wyjaśnić. Bo wydaje mi się, że jest to kolejna organizacja mająca jeden cel


To organizacja W. Nogalskiego, jego wlasna. Wlasciwie to nie wiem czy nie powinno sie to nazywac jego wlasny styl walki. Styl a oganizacja to wprawdzie rozne sprawy ale nie jestem ani historykiem ani aptekarzem.
W kazdym razie jest nowa metodyka szkolenia, nowe wymagania egzaminacyjne na kolejne pasy, nowe techniki i sposob ich wykonywania. Nowe oczywiscie dla dotychczasowego obrazu karate w swiadomosci ludzi, te rzeczy od lat wystepuja w boksie czy muay thai. Purysci jezykowi beda sie oburzac ze to nie karate, ze tak nie mozna itp. Purysci stylowi, ze to nie Muay thay ani boks itp
Moze i nie, moze tylko Waldas tak robi... ale robi to swietnie i dobrze ze zmienia karate w ta strone. Strone praktyczna, techniki maja dzialac, nie ma zastanawiania sie czy to jest skuteczne ? nie ma przerostu formy nad trescia. To po prostu nowoczesne karate, zblizone stylem walki do K1.
W zalozeniach maja byc organizowane zawody full kontakt dla karatekow z dowolnych stylow i organizacji. Zasady na razie nie znane.


Z tego co przeczytałem, mogę stwierdzić, ze jego punkt widzenia, bardzo mi się podoba. (i bynajmiej mówie poważnie), szkoda tylko trochę że mało sie o nim słyszy, ale nidz dzinwego , bo oferuje coś nowego, a nie wszystkim takie zmiany finansowo wyszły by na dobre.

PS. Niestety zdjecia juz nie usunę chociaż próbowałem.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
zdjęcie jest zwalone ale dla Mistrza szacunek...
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?

Dlaczego bez komentarza ? Nie znasz go wiec interpretujesz to negatywnie. Zyczliwsze spojrzenie: czlowiek z wielka charyzma, wierzacy w siebie i namawiajacy do tego samego innych. Zeby cos osiagnac musisz wierzyc ze to mozliwe, musisz miec odwage to powiedziec "bede mistrzem swiata", a nie "bede probowal i moze jak beda slabi przeciwnicy i korzystne losowanie to sie uda".


Ja np. wierzę, że ćwiczę u najlepszych mistrzów w mieście. Ale oni sami są bardzo skromnymi ludźmi. Takie teksty "najlepszy w.." to mogą między sobą uczniowie wymieniać, choćby na forum budo, a w reklamie nie powinno się tego używać bez uzasadnienia. Poza tym najleszy zawodnik nie równa się najlepszy trener.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
Ja tam nie wiem o co chodzi bo ...
jak Nogalski zaklada swoj styl czy tam organizacje to wszyscy łAAAł , OK !
a jak Dyduch probuje to samo to wszyscy Łeeee , pogieno go czy co ?
A gdzie czerpanie ze zrodel , bezposredni przekaz z Japan itd . / wiadomo czyje to slowa /.

Osobiscie uwazam ze jeden i drugi ma racje , przynajmniej kasa nie pojdzie w swiat ale dlaczego jeden cacy a drugi be. [/list]
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?

Druid,
zapiszemy się??

pozdrawioam


noo ty już nie musisz przecież :-) , a ja? może
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
Powiem tak - patrząc na syf, który jest w tym momencie we wszystkich większych związkach w polskim karate, to ja się mu specjalnie nie dziwię że założył własną organizację...
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
Co do zdjecia... co on ma na ustach?
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
moze zobaczymy kogos z jego organizacji/stylu w nadchodzacym Pucharze Polski Seitedo?
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?

moze zobaczymy kogos z jego organizacji/stylu w nadchodzacym Pucharze Polski Seitedo?


Tam nei ćwicza pod knockdown
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?

moze zobaczymy kogos z jego organizacji/stylu w nadchodzacym Pucharze Polski Seitedo?


Tam nei ćwicza pod knockdown

a uważasz że to taki wielki problem? na świecie w zawodach knockdown startują przedstawiciele różnych styli od shotokan do muay thai i jakoś nie płaczą.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
nie płacza ale przegrywają :)
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: NWKA? A co to?
U Waldka ćwiczyłwm wiele lat i wiele mu zawdzięczam. Zawsze był dla mnie wzorem karateki który nigdy się nie poddaję. Chciałbym w jego wieku mieć taką technikę siłę i chęci do treningu jaką ma Waldek! Zawsze mi mówił: "ćwicz tak żebyś nie był jednym z tysiąca" Komu jak komu ale jemu to się udało i zasługuje na wielki szacunek nie tylko ze strony ćwiczących karate! A co do wystających majtek to powiem wam że to nie majtki ale ściągacz na pachwiny w formie obcisłych spodenek. Niestety ale kontuzje Waldka prześladują. Zresztą jakbyście więcej ćwiczyli a mniej gadali to sami byście się przekonali co to kontuzje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024